Phnom-penh Uçak Bileti

Phnom-penh Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Phnom-penh Hakkında Bilgiler

Kamboçya'nın başkenti ve büyük şehri olma özelliğine sahip Phnom Penh, Fransız Koloni döneminden kalma oldukça eski bir şehirdir. 2. dünya savaşı öncesi oldukça renkli bir şehir olan Phnom Penh daha sonra çok büyük acılar yaşamış ve bu acıları atlatarak yeniden yapılanmıştır.

Şehir adını Penh adlı bir rahibeden alır. Rahibe Mekong Nehrinde bronz taş ve buda heykeli bulur. Bulduğu heykel ve taşı evin bahçesine diker ve zamanla yerli halk tarafından tapınak haline getirir. Günümüze kadar de bu ismi alarak gelir.

Şehrin acı hikayesine sebep olan Vietnam Savaşı sırasında Kamboçya Soykırımı gerçekleşmesiyle yaşanır. Birçok kişinin ölümüne neden olan soykırım sonrası ''ölüm tarlaları'' adlı müze açılır, dünyaca ünlü olan bu müzeye her yıl binlerce ziyaretçi gelir.

Coğrafi olarak nehirleri içine alan şehir gezilecek birçok yere sahiptir. Şehirde yerleşim genelde nehirlerin etrafında gerçekleşmiştir.

Asya'da gidilebilecek güzel şehirlerden biri olan Phnom Penh uzak doğu masajını deneyimlemek, tekne turları ile gezmek ve lezzetli bir mutfak deneyimi yaşamak için oldukça güzel bir şehirdir. Şehirde yaşan yerli halk çok sıcakkanlı ve yardım severdir. Resmi dil olarak Kmer dili konuşulmaktadır. Ayrıca çince, Vietnamca, Fransızca ve Kamboçyaca da konuşulmaktadır.

Phnom-penh Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Phnom-penh Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Phnom Penh Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white