1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Kuveyt
Uçak Bileti

Nüfus
4 Milyon 50 Bin
Başkent
Kuveyt
Para Birimi
Kuveyt Dinarı (KD)
Zaman Dilimi
GMT +3
Telefon Kodu
+965
Resmi Dil
Arapça
Ort. Yemek Fiyatı
0.80 KD
Ort. İçecek Fiyatı
0.15 KD
İstanbul - Kuveyt Uçuş Süresi
3 Saat 25 Dk
İstanbul - Kuveyt Uçuş Mesafesi
2.152 Km
Kuveyt

En Ucuz Türkiye - Kuveyt Uçak Seferleri

17 Tem 2019
Ankara - Kuveyt
Pegasus
25 Tem 2019
17 Tem 2019
Hatay - Kuveyt
Pegasus
16 Tem 2019
Gaziantep - Kuveyt
Atlasglobal
15 Tem 2019
25 Tem 2019
29 Tem 2019
Adana - Kuveyt
Türk Hava Yolları
07 Ağu 2019
Batman - Kuveyt
Türk Hava Yolları
20 Tem 2019

En Ucuz Kuveyt Kalkışlı Uçak Seferleri

10 Ağu 2019
Kuveyt - Adana
Pegasus
19 Tem 2019
Kuveyt - Ankara
Pegasus
11 Ağu 2019
Kuveyt - Hatay
Pegasus
10 Ağu 2019
28 Tem 2019
Kuveyt - İzmir
Pegasus
20 Tem 2019
Kuveyt - Trabzon
Qatar Airways
24 Tem 2019
Kuveyt - Samsun
Qatar Airways
03 Ağu 2019
Kuveyt - Amasya
Qatar Airways
20 Tem 2019
Kuveyt - Gaziantep
Türk Hava Yolları
22 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kuveyt Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Kuveyt Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Kuveyt’e Nasıl Gidilir?

Kuveyt' e İstanbul havalimanlarından farklı uçuş firmalarının düzenlediği en az 11 uçak seferi bulunuyor. Her gün farklı şirketler Kuveyt'e farklı saat dilimleri arasında sefer düzenlemektedir. Kuveyt'e en çok sefer düzenleyen hava yollarında Kuveyt Türkiye uçak bileti fiyatları oldukça uygun. Türk Hava Yolları, Lazeera, Pegasus, Atlas Global, Kuwait Airways, Watania Airways sefer düzenleyen şirketler olarak bilinmektedir. Ülkeye hava yolu kullanarak seyahat etmek isteyen yolcular Kuveyt uçak bileti için havaalanına gitmeden Biletall.com üzerinden çok kolay bilet temini yapabilirsiniz. Biletall.com’da istediğiniz havayolu şirketinden basit şekilde Kuveyt uçak bileti rezervasyon yaptıranilirsiniz.

Yolculuk yapmak için en popüler ve güvenilir hava yolu şirketi ile uçmak istemeniz halinde Biletall.com’un arama sayfasına Kuveyt uçak bileti THY yazmanız yeterli olacaktır. Bu sayede tüm hava yolu şirketlerinin Kuveyt uçak bileti fiyatları sırasıyla listelenecektir. Çıkan fiyatlardan size uygun olan seçeneği kolaylıkla seçebilirsiniz.

Dilerseniz Kuveyt uçak bileti Pegasus olarak Biletall.com’da arama yaparak bu havayolu şirketinin yapmış olduğu uçuşlarla ilgili tüm detaylara ulaşma imkânı bulabilirsiniz. Ayrıca Kuveyt Türkiye uçak saatleri şeklinde ayrıntılara ulaşmanız da mümkün.

Kuveyt Vize Şartları Neler?

Kuveyt Vize İstiyor mu?
Evet
Kuveyt Vize Ücreti
100 USD
Kuveyt Vize Şartları

Kuveyt'e ucuz Kuveyt uçak bileti fırsatları ile gitmek isteyenler, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için önceden vize işlemlerini yapmak zorundadır. Kuveyt kapıda vize uygulaması yapan ülkeler arasında yer alıyor. Kuveyt Türkiye uçuş süresi 3 saat 20 dakikadır.

Kuveyt'e seyahat edecek yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri için 90 güne kadar Kuveyt vizesi uygulanmamaktadır.

Ülkeye giriş yapmak için gerekli olan Kuveyt vizesi ücreti 100 dolar olarak uygulanmaktadır.

Kuveyt’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Kuveyt'e seyahat için en uygun mevsim ilkbahar oluyor. Yaz aylarında ise ülkede kum fırtınaları çok sık yaşandığı için bilet fiyatları daha uygun oluyor. Kuveyt Türkiye uçak biletleri ile ülkeye uçmak çok kolay.

Kuveyt Hakkında Bilgiler

Kuveyt başkenti ile aynı adı taşımaktadır. Petrol bakımından 5. sırada olan ülke dünyanın en zengin 7. ülkesi olma özelliğini taşıyor. Yaşam kalitesi oldukça yüksek olan Kuveyt'te kendine bağlı 9 ada bulunuyor.

Kuveyt'in Başkenti

Kuveyt'in başkenti, kendi ile aynı adı taşıyan Kuveyt’tir.

Kuveyt Nüfusu – Kuveyt Resmi Dili

Kuveyt'in nüfusu 4.050 milyonun üzerindedir. Ülkenin resmi dili Arapça olarak kabul edilmiştir.

Kuveyt Para Birimi

Kuveyt para birimi olarak Kuveyt Dinarı kullanmaktadır

Kuveyt'te Saat Kaç?

Kuveyt Türkiye saat farkı +3’dür yani ülkemizden 3 saat geridedir.

Kuveyt’te Ne Ucuz? Kuveyt’ten Gelirken Ne Getirilir?

Kuveyt'te çok büyük alışveriş merkezleri ve çok fazla küçük dükkân bulunmaktadır. Tam bir alışveriş cenneti olan Kuveyt biraz pahalı bir ülkedir. Bütün dünya markalarına bu mağazalardan ulaşabilir, aradığınız her ürünü bulabilirsiniz. Kuveyt uçak bileti fiyatları alışveriş için oldukça uygun.

Kuveyt Nerede?

Kuveyt’e Uçmak İçin 5 Sebep

• Kamp Yapmak
• İbadethaneler
• Kuleler
• Festivaller
• Büyük Camii
  1. Arap çölü ortasında harika bir kamp deneyimi yaşamak istiyorsanız, Kuveyt tam size göre, eşsiz bir kamp deneyimi için aradığını her ortam Kuveyt'te mevcut.
  2. Kuveyt'te en ünlü yapılar ibadethaneler oluyor. Mimari yapıları ve tarihi izleri ile Kuveyt tam bir ibadethane cenneti. İslam ülkelerinden biri olan Kuveyt'teki ibadethanelere bayılacaksınız.
  3. Dünyanın en yüksek 23. yapısı Al Hamara Kulesi ve daha birçok kule eşsiz mimari yapıları ve en turistik alanlarıdır. Kuveyt Türkiye uçak seferleri ile bu muhteşem yapıları görme fırsatı bulabilirsiniz.
  4. Müslüman bir ülke olan Kuveyt'te festivaller tam bir bayram havasında geçiyor. Ayrıca Jazz festivali görmeniz gereken festivaller arasında.
  5. Kuveyt'te bulunan cami dünyanın en büyük camileri arasında gösteriliyor. Caminin mimarisi altın kaplama, avlusu ve bahçesi de oldukça görkemli.

Kuveyt’in En Güzel Şehirleri

Biletall.com üzerinden ulaşabileceğiniz Kuveyt en ucuz uçak bileti şeklinde yapacağınız aramalar sonucunda, en uygun uçak biletleri ile birlikte Kuveyt'i ziyaret etmek isteyen kişiler için ülke hakkında detaylı bilgilerde bulunuyor.

Mubarek El Kebir

Mubarek El Kebir bölgesi ülkenin en önemli sulak havzasıdır. Burası aynı zamanda göçmen kuşların uğrak adresi olarak da bilinmektedir. Ülke genelinde 400 den fazla endemik kuş türü tescil edilmiş durumdadır. Ayrıca bu türlerin 18 tanesinin üreme alanı Kuveyt’tir.

Havalli

Kuveyt'in önemli şehirleri arasında yer alan Havalli 200.000 bine yakın nüfusa sahiptir. Havalli büyük bir banliyö olup, önemli ticaret merkezidir. Şehir birinci körfez savaşında çok sayıda Filistinliye ev sahipliği yapmış olup savan sırasında ve sonrasında ayrılmıştır. Havalli aynı zamanda futbol takımı Qadsia SC ve Muhammed El- Hamad stadyumuna ev sahipliği yapmaktadır.

El- Ahmedi   

Kuveyt'in önemli şehirlerinden biridir. Bölgede 1946 yılından sonra bulunan petrol sonrasında kurulmuştur. En çok tercih edilen şehirleri arasında yer alan El- Ahmedi turistik otelleri ile rahat bir konaklama imkânı sunmaktadır. 31 bin nüfusa sahip şehirde Kuwait Oil Company'nin merkezi bulunmaktadır.

Kuveyt’de Gezilecek Yerler

 Ülkeye, Kuveyt ucuz uçak bileti avantajları ile gelen misafirler, olağanüstü vakitler geçirerek, unutulmaz anlara şahit olacakları garanti ediliyor. Modern bir ülke olan Kuveyt gezeceğiniz mekanları ve yapıları ile sizi büyüsü altına alacak.

Kuveyt'te Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Kuveyt'e deniz turizmi nedeniyle yolculuk edenler, muhteşem güzelliklere sahip sahil ve plajları görünce büyülenecek. Ülkede deniz turizmi oldukça gelişmiş durumda. Denize yakın oteller ve mavi bayraklı plajları ile çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Kuveyt bu anlamda size tüm imkanları sunuyor. Al Kout Plajı en ünlü plajları arasında yer alıyor.

Kuveyt'ten Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Kuveyt birçok ürünü alabileceğiniz bir ülke. Çok sayıda hediyelik ürün bulabileceğiniz ülkede Souk Al- Mubarakiya isimli kapalı çarşıda oldukça geleneksel ürünler bulunuyor. Ülkede almanız gereken ürün kahve olmalıdır.

Alışveriş yapabilmeniz için oldukça büyük merkezler bulunuyor. Dünyaca ünlü markaları burada bulabilirsiniz. Marina Mall, 360 Mall en bilinen ve en büyük AVM’leridir. Çoğu kişi vaktinin büyük bölümünü buralarda geçirir. Ayrıca Avenus dev bir alışveriş merkezidir ve muhteşem mimariye sahiptir.

Kuveyt'in Doğal Güzellikleri

Kuveyt'te kafa dinlemek sakinlemek ve doğa güzelliklerini görmek istiyorsanız Yeşil Ada tam size göre. Yapay ada size muhteşem doğa güzellikleri sunuyor. Ayrıca, Failaka adası ve doğa köyü doğal güzelliklere sahip bölgeleri arasında yer alıyor.

Kuveyt'te Gezilecek Tarihi Yerler

Kuveyt'te gezilmesi gereken çok fazla tarihi yapı bulunuyor. Dünyanın en zengin ülkeleri arasında görülen Kuveyt ülke tarihi ve turistik yerler bakımından oldukça önemlidir. Muhteşem mimarileri ile ünlü olan şehirde görmeniz gereken Büyük Camii, Kuveyt ulusal müzesi, Al Hamara Kulesi, Bayan Sarayı, Kuveyt Kaleleri, Eski Kuveyt köyü mutlaka görmeniz gereken yapılar arasında bulunuyor.

Başkent Kuveyt'in merkezinde bulunan Büyük Camii görülmesi gereken yapılar arasında Cami toplamda 46 bin metrekarelik bir alana sahip. 1986 senesinde inşa edilmiş olup, muazzam bir yapıya sahiptir. Altın kaplama olan Cami gezilecek yerler arasında ilk sırada yer alıyor.

Fransa Gezi Rehberi

Gezilecek ve görülecek yerler bakımından pek çok mekâna ev sahipliği yapan Kuveyt de ulaşım oldukça gelişmiş durumdadır. Görmek ve gezmek istediğiniz pek çok yere kolaylıkla ulaşma imkânı bulabilirsiniz. Kuveyt'te ulaşım için kullanabileceğiniz otobüs ve taksi hizmetleri bulunuyor. Ülkede genel olarak taksi kullanımı toplu taşımaya göre daha yaygındır. Taksi fiyatları oldukça ucuzdur. Kuwait Public Transporter Company en uygun ve hızlı ulaşım araçlarıdır. Ayrıca ülkede petrol fiyatları uygun olması sebebi ile araç kiralama seçeneği en iyi ulaşım aracı olarak kabul edilir.

Kuveyt'in bilinen en önemli şehirleri arasında olan Mubarek El Kebir bölgesine ulaşım için otobüs veya araç kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Şuan için ülkede en yaygın kullanılan ulaşım araçlarıdır ve oldukça güvenlidir.

Kuveyt'in önemli şehirleri arasında olan ve Turizm için önemli sayılabilecek şehri Havalli şehri ulaşım için oldukça konforlu araçlara sahiptir. Şehirde taksi ve otobüs seferlerini kullanarak istediğiniz bölgeye kısa sürede ulaşma imkânı bulabilirsiniz.

Kuveyt'te şehirlerarası ve şehir içi ulaşım için raylı sistem kullanılmıyor. Girmek istediğiniz yerlere taksi, otobüs ve araç kiralama seçeneği ile yolculuk yapabilirsiniz.

Şehirde araç kiralama en mantıklı seçenek olacaktır. Petrol fiyatları uygun olması nedeni ile konforlu ve rahat bir şekilde istediğiniz bölgeye ulaşmanız mümkün.

Kuveyt’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kahve
Tatlı
Mutabbak
Falefel
İçilmesi Gereken Tek Lezzet, Kahve

Ülkede kahve kültürü oldukça gelişmiş durumda. Hemen hemen her evde mutlaka kahve ikramı yapıldığı gibi, ikram edilen kahve ve çayı içmemek hakaret sayılır. İçilen kahvenin rengi neredeyse yeşildir. Yeşil kahve çekirdekleri, karanfil ve kakule karıştırılarak içilir.

En Önemli Lezzet, Tatlılar

Ülkede tatlı kültürü oldukça yaygındır, Mutlaka yemeniz gereken çok sayıda tatlı bulunmaktadır. Tatlılarda özellikle hurma ve gül suyu kullanılmaktadır.

Pilav Sevenlere, Mutabbak

Tavuk ve pirincin önemli olduğu ülkede sevilen lezzetler arasında yer alan Mutabbak, pirinç ile yapılan bir lezzettir. İçine özel baharatlar katılan pirinç ve tavuk fırında pişirilir ve çok lezzetlidir.

Köftenin Birde Bu Türünü Yemeniz Gerek, Falefel

Nohuttan yapılan bu lezzet oldukça ünlüdür ve mutlaka yemeniz gereken bir lezzettir.

Muhteşem Soğan Dolması, Basal Mahshi

Kuveyt'in en meşhur yemekleri arasında yer alan lezzet, bir çeşit soğan dolmasıdır. Özel baharatların soğan içine doldurulması ile yapılmaktadır.

Kuveyt'te Yenecek En Güzel Yemekler

Kuveyt'te birçok farklı yemek yeme imkanı bulabilirsiniz. Dünya mutfağından birçok lezzeti tadabileceğiniz Kuveyt mutfağının önemli parçası deniz ürünlerinden oluşmaktadır. Özellikle balık çok sevilmektedir. Ayrıca ülkenin en ünlü yemeği khubs isimli pidesidir. Pide Mahyawa isimli balık sosu ile servis edilmektedir.

Kuveyt Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Kuveyt 896,00 TL 2 Saat 10 Dakika
Ankara - Kuveyt 1.198,00 TL 5 Saat 10 Dakika
Kayseri - Kuveyt 1.263,00 TL 6 Saat 35 Dakika
Hatay - Kuveyt 1.286,00 TL 13 Saat 15 Dakika
Şanlıurfa - Kuveyt 1.304,30 TL 13 Saat 15 Dakika
Konya - Kuveyt 1.352,00 TL 14 Saat 50 Dakika
Gaziantep - Kuveyt 1.402,77 TL 18 Saat
Antalya - Kuveyt 1.415,00 TL 8 Saat
Trabzon - Kuveyt 1.472,99 TL 15 Saat 50 Dakika
Barselona - Kuveyt 2.242,00 TL 10 Saat

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kuveyt ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
19 Şubat 2019
Dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesi! Bu ülkelerden birini tercih edip de pişman olmak mümkün mü? Belki de bir sonraki ziyaretinizde siz de bu ülkeleri tercih eden milyonlarca kişiden biri olacaks
İnternetten Ucuza Nasıl Bilet Alınır?
İnternetten Ucuza Nasıl Bilet Alınır?
26 Aralık 2018
Yazıhaneye gidip bilet almak zorunda olduğumuz günler geride kaldı. Artık online bilet alma şansımız olduğundan sıra bekleyip vakit kaybetmeden ve farklı sitelerden karşılaştırarak çok daha ucuza bile
Yeni Yılı Evde Geçirecekler İçin Yeni Yıl Temalı Filmler
Yeni Yılı Evde Geçirecekler İçin Yeni Yıl Temalı Filmler
12 Aralık 2018
İster yalnız, ister aileniz veya arkadaşlarınızla olun, yılbaşını evde kutlamanın tadı ayrı oluyor. Özellikle de filmlerle geçecek bir gece planlıyorsanız. Eğer siz de sırf yılbaşı olduğu için bir şey
Her Dil Bir İnsan: Dünyada En Çok Konuşulan Diller
Her Dil Bir İnsan: Dünyada En Çok Konuşulan Diller
02 Kasım 2016
Dilin, dünya üzerinde yaşayan her insan için mücevher kadar değerli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü anlaşabilmenin, duyguları ifade edebilmenin en sağlıklı yoludur. Tabii ki jestler ve mimikler bize eşlik

Kuveyt Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Kuveyt
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz, karım çok keyif aldı
Kuveyt
Tren ile diğer şehirlere geçiş çok rahat
Kuveyt
Biz çok memnun kaldık, herşeyi çok farklı kültürü, insanları..
Kuveyt
Bayram tatili için gitmiştik, herkesin met ettiği kadar varmış gerçekten
Kuveyt
Sevgilime burada evlenme teklifi etmeyi düşünüyorum
Kuveyt
Paramı kaybetmeme rağmen yine de çok güzeldi keyif aldım
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kuveyt Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

15.07.2019 03:26:23
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kuveyt, (KWI)
KWI
KW

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948