1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Basra Uçak Bileti

Basra Para Birimi
Irak Dinarı (IQD)
Basra Zaman Dilimi
GMT +3
Basra Şehri En İyileri
Çarşı ve Pazar, Aşar, Cevizli Külçe
Basra Hava Durumu (23 Şubat) 27°C Açık
Basra Hava Durumu (24 Şubat) 26°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Basra Varışlı Uçak Seferleri

07 Mar 2020
02 Mar 2020
10 Mar 2020
Samsun - Basra
Pegasus
19 Mar 2020
Antalya - Basra
Pegasus
12 Mar 2020
Ankara - Basra
Pegasus
14 Mar 2020
İzmir - Basra
Pegasus
27 Şub 2020
Delhi - Basra
Fly Dubaı
18 Mar 2020
Mumbai - Basra
Fly Dubaı
09 Mar 2020
Lefkoşa - Basra
Türk Hava Yolları
26 Şub 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Basra Kalkışlı Uçak Seferleri

Basra - İstanbul
Middle East Airlines
29 Şub 2020
25 Şub 2020
Basra - Samsun
Pegasus
10 Mar 2020
Basra - Delhi
Fly Dubaı
01 Mar 2020
Basra - Mumbai
Fly Dubaı
20 Mar 2020
Basra - Antalya
Türk Hava Yolları
14 Mar 2020
Basra - Ankara
Türk Hava Yolları
21 Mar 2020
Basra - Amasya
Middle East Airlines
21 Mar 2020
Basra - Atina
Türk Hava Yolları
12 Mar 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Basra Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Basra Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
IQ
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
0,15 IQD
Yemek Fiyatı
6,01 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
0,30 IQD

Basra’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Basra uçak bileti avantajlarından faydalanın ve zamanında erken online bilet almayı deneyin. Bu sayede merak ettiğiniz Basra gibi diğer şehirleri de indirimli ve ucuz fiyatlarda seyahat etmeniz mümkün hale gelebilir. Bilet satışlarının yapıldığı ve Basra hava alanı taşımacılığı ile şehirde merak ettiğiniz yerleri uygun fiyatlarda gezmeniz mümkün.

Basra Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Basra uçak bileti temin ederek yaz aylarında düzenlenen festivallere katılabilirsiniz. Festival ve etkinlik dönemi yılın en ucuz aylarıdır. Aynı zamanda uçak bilet satışları da ekonomik açıdan indirime girecektir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 8.000 IQD

Hava limanında inen yolcular için şehir merkezine taşıma sağlayan havaş otobüsleri bulunuyor. Yük sorunu olmadan, hava alanının özel servis araçları ile birlikte gitmek istediğiniz Basra bölgesine kadar uygun fiyatlarda gitmiş olursunuz. Aynı zamanda özel taksi ya da özel araç kiralayarak kentte yolculuk yapabilirsiniz.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 600 IQD

Şehir içi taşımacılıkta en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri olan otobüsler ile uygun fiyatlarda gezinti yapmanız mümkün. Basra bölgelerinin geniş alana yayılmasından dolayı aradaki ulaşım mesafeleri uzak olabilir. En fazla 15 dakika olan bölgeler arası ulaşım yolları doğrudan hava limanına çıkıyor.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 1.500 IQD

Hava limanından şehir merkezine kadar taşıma hizmeti veren ulaşım aracıdır. Özel ve vip taksiler olmak üzere kentin farklı bölgelerine kısa süre içinde gitmek mümkündür. Taksi kullanımlarında şehir içi ve hava alanından alımlar yapılıyor
Araç Kiralama
Yukarıda yer alan ulaşım araçları dışında farklı alternatiflere sahip araçlarda vardır. Terminal ve limanda yer alan özel servis araçlarından birini de kiralamak mümkün. Bir araca ihtiyacınız varsa ve bunun için ofis arıyorsanız; yukarıda verilen ulaşım

Basra Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Basra uçak indirimli biletlerinden faydalanarak, kentin her yerini istediğiniz zaman gezeceğiniz uçak biletini şimdiden alabilirsiniz. Doğa manzarası ve tarihi yapıları ile görülmeye değer önemli bir kenttir.

Şehir merkezin araç ile neredeyse 15 dakika süren yolculuk boyunca Dicle ve Fırat Irmağını yakından gezmiş olursunuz. Geniş ve düz bölgeye yayılmış olan kentte, liman boyunca göreceğiniz restoran, cafe, küçük eğlence yerleri, parklar, yürüyüş alanları vardır. Bu bölgeyi görmek isteyenler için ucuza uçak bileti satışlarını kaçırmamanız tavsiye edilir.

Basra’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Basra uçak bileti için indirimli avantajlardan faydalanın. Sayılan bu gezilip görülecek yerlere, hiç kaçırmadan ekonomik fiyatlarda uçak bileti ayırtarak harekete geçebilirsiniz. Bu sayede ünlü Basra çarşı ve halk pazarlarını inceleme fırsatını yakalamış olursunuz.
  2. Fırat ve Dicle’ nin birleşme bölgesinde olan ve liman şehri özelliği ile Asya ticaretin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bu nedenle büyük ticari merkezleri, limanları ve bölgelerini ziyaret edebilirsiniz.
  3. Hz. Ömer zamanından kalan mimari ve diğer kalıntıların yer aldığı yaşam alanları vardır. Bu mimarilerin savaş için koruma alanları olarak kullanıldığı, daha sonra yerleşim yeri haline geldiğinin bilinmesi gerekir.
  4. Palmiye ormanları ile etrafı süslenmiş, dört büyük saraya kadar geniş bir yer kaplayan kıyısı vardır. Kıyı boyunca gezinti yapacağınız ve kalıntıları göreceğiniz yer.
  5. Tarihte ve günümüzde hala önemini koruyan bu ırmakları daha yakından görmek ve mimari hikayesini dinlemek için bir bilet alın ve Basra’yı ziyaret edin.

Basra Hakkında

İslam halifelerinden olan Hz Ömer’ in Irak’ın ikinci büyük şehri olması nedeni ile Basra’ yı askeri bir yerleşim yeri olarak kurduğu biliniyor. Basra daha sonraki yıllarda Asya ülkeleri yük gemilerinin kalktığı bir liman şehri haline gelmiştir. Basra petrol madeni bakımından zengin yataklara sahiptir. Bu sayede petrokimya endüstrisi etrafında kent ekonomisi güçlü bir hal alıyor. Bu kentin kültürüne bakıldığında; İslam dini, Arap ve Kürt kültürü oluşturuyor.

Mezopotamya kültürünü yansıtan canlı bir toplum kültürüne sahiptir. Çeşitli mimari, sanat, giyim ve yöresel yaşamları ile merak edeceğiniz bir kent. Kenti merak edenler için uygun ucuz biletlerinden birini satın alarak istediğiniz gün uçuş için hazırlanın Hava limanı ve özel servis taşımaları ile trafik ve ulaşım zorluğu çekmeden kısa süre içinde gitmek istediğiniz kent bölgesine ulaşabilirsiniz.

Basra Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1.055 IQD
Taksi
1.300 IQD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Basra’ da yaşayan halk şehir içi ulaşım tercihi olarak otobüsleri tercih ediyorlar. Yürüyüş ve bisiklet sürme gibi alternatif alanlara da sahiptir. Fakat geniş bölgeye yayıldığı bilinen Basra için bölgeler arası mesafe uzun olabilir. Bu yüzden taksi ve otobüs gibi araçlar yaygın olarak tercih ediliyor. Taksi ve otobüs durakları, gemi limanları gibi güzergahlar ulaşımda tercih edilir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentte bir bölgeden başka bir bölgeye gün içerisinde ulaşmak için uygun maliyeti olan araçlar tercih ediliyor. Eğer turist olarak geldiyseniz ve kaldığınız otelde vip ya da taksi aracı bulamadıysanız, uygun fiyatlarda olan halk taşıma araçlarını tercih edebilirsiniz. Bölgeye özel motor taşıma araçları da bulunuyor. Büyük yük ve bölge içi giriş ürünleri içinde gemiler taşımacılıkta tercih ediliyor.

Basra Vize Şartları

Irak Vize İstiyor mu?
Hayır
Irak Vizesiz Kalınabilecek Süre
10 Gün
Irak Vize Detayları
Karayolu ile Irak’a seyahat etmek isteyenlerin Irak’ın dış temsilciklerinden vize almaları gerekiyor.

Basra’da Gezilecek Yerler

Aşar
Sinbad Adası
Palmiye Ormanları
Seyid Ali Musavi Camii
Basra Müzesi
Çarşı ve Pazarı ile Ünlü: Aşar

Basra eski bir ticaret merkezi olmasından dolayı kervansarayların geçiş bölgelerinde yer alan çarşı ve pazarlar kurulurdu. Geçmiş tarihten günümüze kadar devam eden bu uygulama ticaret limanı halini almasında etkili olmuştur. Aşar denildiğinde akla gelen çarşı, Pazar, satıcılar ve ürün pazarlığı için kurulan halleri bulmak mümkün.

Binbir Gece Masal Kahramanı: Sinbad Adası

Dicle ve Fırat ırmaklarının birleştiği bölgede bulunan küçük bir adadır. Masallarda anlatılan Sinbad kahramanın bu bölgelerde yaşadığı hatta kahramanın yaratıcısı da Basra kentinde olduğu tahmin ediliyor. Adanın şimdiki hali ise park haline gelerek insanların dinlenme alanı haline gelmiştir. Fakat hala masal kahramanına ait olan destansı eserlere yer verilmiştir.

Şattülarap’ ın En Güzel Doğa Manzarası: Palmiye Ormanları

Liman bölgesinde yer alan kordonun bir ucundan diğer ucuna kadar geniş bir deniz manzarasına sahip Palmiye Ormanları bölgesi. Birçok ticaret erbabının uğrak alanlarından olan ve dinlenme amaçlı kullanılan bu ormanda farklı türlerde palmiye ağaçları görmeniz mümkün. Palmiye ağaçlarının liman boyunca çevrili olması ve gece saatlerinde ışıklandırma ile canlandırılması görsel bir şöleni yaratıyor.

Uygarlıklardan Kalan Tarihi Kalıntılar: Basra Müzesi

Müzede kentin tarihini oluşturan ve bu bölgede yaşamış olan uygarlıklara ait kalıntılara yer veriliyor. Sümerler, Babil ve İslam uygarlıklarına ait eserlere yer verilmiştir. Müze içinde savaşta ölen ve savaşçılardan geriye kalan malzemelerin de yayınlanmasına izin verilmiştir. İran – Irak savaşlarına dair kalıntılarda bulunuyor. İslamiyet dönemindeki dini savaşları konu edinen ve Basra tarihinin de oluşmasında etkili olan dönüm noktası olayların anılarının yaşatıldığı bir müzedir.

Basra’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Biryani Pilavı
Cevizli Külçe
Tepsi Baytinijan
Kırmızı Et ile Kırmızı Mercimeğin Buluşması: Biryani Pilavı

Basra uçak bileti alarak bu kente özel yöresel yemekleri tadabilirsiniz. Kırmızı mercimek yapılan baharatlı pilavı ile birlikte deve ya da dana etinin yağda kızarmaya bırakılması sonucu ortaya çıkan lezzeti pilavdır. Testi içinde yapılan ve kırıldığında iki farklı lezzetin buluştuğu lezzetti yöresel tariflerden biridir. Sosları ve özel içecekleri ile birlikte büyük ziyafetlerde tercih edilen pilav türündendir.

Basra Denildiğinde Akla Gelen İlk Tatlı: Cevizli Külçe

Ceviz sarması olarak da bilinen bu tatlı, yemeklerden sonra tüketilen lezzetler arasındadır. Ezilen cevizlere şekil verilmesi ve kızarmasıdır. Şerbetle buluşan bu külçeler damaklarda lezzetli tat bırakıyor. Ceviz ile ilgili farklı tatlıları Basra’ da bulmak mümkün. Ceviz ezmesi ile yapılan külçe tatlısını yemeden bu şehirden gitmemeniz tavsiye edilir.

Irak Güveci: Tepsi Baytinijan

Patlıcanla kuzu etinin harmanlandığı ve aynı zamanda lezzetli baharat sosları ile bir arada tüketildiği lezzetli güveçtir. Büyük testi ya da kazan tipli tencerelerde pişirilen bu yemekte; kuzu etinin yağda kızarması ve patlıcan közlemesi ile birleşmesi enfes bir tadı ortaya çıkarmıştır.

Konaklama İçin Basra Otel Seçenekleri

Ucuz Basra uçak bileti alarak konforlu, huzurlu ve lüks bir tatil geçirmek isteyenler için yukarıdaki otelleri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Müşterilere sunulan 7/24 lüks hizmetler ile kendinizi Basra

Basra International Hotel
Şehir merkezinde yer alan otel için hava alanı mesafesi 10 km’ dir. Şehir merkezi ve liman manzarasına sahip otelde sunulan hizmetlere hayran kalabilirsiniz. Vip araçlar ve hava limanından alan araçları ile yabancı turistleri en iyi şekilde ağırlamaya devam ediyor. Şehir içinde yürüyüş ve bisiklet sürme parklarına yakın olması nedeni ile otel dışında daha fazla zaman geçirebilirsiniz.
Basra 61001, Irak
Basra Touristic Hotel
Ülke dışından gelen yabancı ziyaretçiler için özel tasarlanmış ve ayrıcalıklı hizmet veren otellerden biridir. Uçak bileti alarak otelin sunmuş olduğu turistlere özel indirimli fiyatlardan faydalanabilirsiniz. Şehir merkezine 8 km olan ve araç ile 20 dakika süren bir mesafeye sahiptir. Dünyanın her yerinden gelen müşterilerine hizmet veren, Batıyı aratmayan otel hizmetleri ile kendisine hayran bırakacak bir lükse sahip oteldir.
14 Tamooz (14th of July) Street, Basrah, Irak
Shams AL Basra Hotel
Şehir merkezine olan yakınlığı ile Basra ayaklarınızın altında. Liman boyu, palmiye ormanları ve diğer doğa manzaraları ile görsel şölene şahit olun. Otel vip araçları ve hava alanı özel taksileri ile rezervasyon yaptıran müşterileri uçaktan iner inmez karşılayan hizmetleri bulunuyor.
Al Basrah 61001, Irak

Basra Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Basra 823,90 TL 3 Saat 10 Dakika
Diyarbakır - Basra 949,65 TL 15 Saat 5 Dakika
Gaziantep - Basra 970,65 TL 11 Saat 25 Dakika
Samsun - Basra 981,65 TL 15 Saat 40 Dakika
Antalya - Basra 987,90 TL 14 Saat 55 Dakika
Ankara - Basra 993,90 TL 6 Saat 25 Dakika
İzmir - Basra 1.015,90 TL 14 Saat 35 Dakika
Lefkoşa - Basra 3.321,79 TL 10 Saat 10 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Basra ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

10 Kasım Tatil Mi? 10 Kasım 2020 Hangi Güne Denk Geliyor?
10 Kasım Tatil Mi? 10 Kasım 2020 Hangi Güne Denk Geliyor?
11 Kasım 2019
10 Kasım günü 2020 yılında salı gününe denk geliyor. Dolayısıyla okullar ve resmi kurumlar tatil olmayacak. Belirtilmesi gerekir ki hafta içine denk gelse idi bile 10 Kasım resmi tatil günleri arasınd
Okullar Kapanıyor! Çocuklar Bir Tatili Hak Etti!
Okullar Kapanıyor! Çocuklar Bir Tatili Hak Etti!
01 Kasım 2019
Okulların kapanması ile birlikte çocuklarla tatil dönemi başladı! Ne dersiniz, çocukları da alıp güzel bir sonbahar tatili yapmak ister misiniz? İşte çocuklu aileler için tatil önerileri! Trilye 
30 Ağustos Zafer Bayramı Resmî Tatil Mi? 30 Ağustos'ta Gidilebilecek Yerler?
30 Ağustos Zafer Bayramı Resmî Tatil Mi? 30 Ağustos'ta Gidilebilecek Yerler?
26 Ağustos 2019
Atatürk başkomutanlığında yapılan Büyük Taarruz’ un başarıyla sonuçlanmasından sonra 9 Eylül 1922’de İzmir’in kurtarılmasıyla Türk toprakları Yunan işgalinden kurtulmuştur. İşgal birlikleri ülkeyi dah
Bu Yazın Nereye Gitsem Diyenlere Bir Önerimiz Var: Kaş
Bu Yazın Nereye Gitsem Diyenlere Bir Önerimiz Var: Kaş
12 Temmuz 2019
Son zamanların sosyal medya paylaşımlarını süsleyen, yazın hem yerli hem yabancı turistlerin gözdesi tatil yeri: Kaş. Kaş adeta Akdeniz’in mücevheri gibi. Doğallığı, güzelliği ve eskiden beri var oluş

Basra Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (4)
İyi (2)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%67
%33
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
6 Değerlendirme
S*** Ö***
3 Eylül Pazartesi
Gitmeden önce birkaç tane arkadaş edindim bile, gidince onlarla da görüşeceğiz bakalım
A*** U***
31 Temmuz Salı
Yemekleri güzeldi, içeceklleri çok güzeldi. Ben çok keyif aldım. Memnun kaldım.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Basra Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 23.02.2020 02:45:01 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Basra, (BSR)
BSR
IQ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=97415
/
97415