1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Liverpool

Liverpool Uçak Bileti

Liverpool Para Birimi
İngiliz Sterlini (GBP)
Liverpool Zaman Dilimi
GMT +1
Liverpool Şehri En İyileri
Müze Ve Sanat Galerileri, St. John Parkı, Kuzu Böbreği
Liverpool Hava Durumu (25 Mayıs) 18°C Açık
Liverpool Hava Durumu (26 Mayıs) 17°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Liverpool Varışlı Uçak Seferleri

Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Liverpool Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Liverpool Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Liverpool Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Liverpool Havaalanları
Ülke Kodu
CA
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
3,90 GBP
Yemek Fiyatı
15 GBP
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,15 GBP

Liverpool’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Liverpool uçak bileti ile şehre gelenlerin zamanı iyi ayarlaması gerekmektedir. Liverpool’a gelme sebeplerinden biri de her yıl Ağustos ayında düzenlenen Matthew festivalidir. Dünya’nın dört bir yanından insanlar bu festival için Liverpool’a akın ederler. Ağustos ayında biletler biraz pahalı olabilir. Bunun için nisan aylarında ucuz fiyata Liverpool’a bilet alabilirsiniz.

Liverpool Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Liverpool uçak bileti ile gelinecek olan John Lennon Havalimanı'ndan şehir merkezine birçok ulaşım yolu vardır. Liverpool’da metro olmadığı için tren ile demiryolu ulaşımı sağlanmaktadır. Tren hariç otobüs ve taksi ile de ulaşım sağlanmaktadır.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 25 GBP

Liverpool şehrinde metro hizmeti bulunmaktadır. Onun yerine dört hatlı tren hizmeti vermektedir. Liverpool iki değişik demiryolu sistemine sahiptir. Demiryolu Merseyrail isimli kurumdan işletilmektedir. Diğer hat ise İngiltere’nin büyük şehirlerine ve Birleşik Krallığa kadar gitmektedir. Merkez gar ise Liverpool Lime Street Garı’dır. Havalimanından merkeze yaklaşık 40 dakika da gelinmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 10 GBP

Karayolu ile havalimanından Liverpool şehir merkezine gitmek isteyen yolcular halk otobüslerinden yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. 4 farklı otobüs hattını kullanarak kısa sürede havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından şehir merkezine yaklaşık 30 dakikada gelmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 35 GBP

İngiltere’nin en popüler araçlarından biridir. Taksiler şehrin nostaljik havasına uyum sağlamaktadır. Kısa süre içerisinde şehir merkezine ulaştırır. Havalimanından şehir merkezine yaklaşık 40 dakika da gelmektedir.

Araç Kiralama

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için son seçeneğiniz araç kiralamaktır. Havalimanına inmeden önce arabanızı seçip ayırtabilirsiniz. Havalimanı içinde birçok araç kiralama ofisi bulunmaktadır.

Liverpool Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Otel

Liverpool’un havalimanı Liverpool John Lennon Havalimanı’dır. Lennon Havalimanı dünyada bilinen bir havalimanıdır. Birçok yere direkt uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Havalimanın birçok yerinde yemek ihtiyacı karşılamak için restoranlar vardır. Bu restoranlarda sadece İngiltere mutfağı yoktur. Çin, Türk mutfağı gibi dünya mutfaklarından da yemekler vardır.

Havalimanında yolcuların konaklama ihtiyacı da karşılanmaktadır. Ani durumlarda konaklama ihtiyacını karşılamak için konforlu ve lüks otel odaları mevcuttur.

Havalimanında araç kiralama büroları da vardır. Halk otobüsü, tren, tramvay, taksi gibi ulaşım araçlarını kullanmak istemeyen yolcular, araç kiralama bürolarından istedikleri arabayı kiralayabilirler.

Havalimanında sağlık bölümü bulunmaktadır. Küçük hastanede denilebilir. Kaza, bayılma gibi beklenmedik önemli durumlarda bu bölümde hasta yolcular tedavi edilmektedir. Büyük yaralanma gibi durumlarda da bu bölümde ilk yardım yapılmaktadır.

Havalimanında emanet eşya ve kayıp bürosu bulunmaktadır. Fazla eşyalar güvenle para karşılığında bu büroya bırakılabilir. Ayrıca kaybolan eşyalar ya da bulunan eşyalar bu büroya bırakılmaktadır.

Havalimanında dinlenme salonları da bulunmaktadır. Rötar durumlarında ya da uçak kalkış saatinin fazla olduğu durumlarda yolcular bu salonda dinlenebilir.

Liverpool’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Liverpool uçak bileti ile yolculuk yapmanın büyük nedenlerinden bir tanesi sanat şehri olmasıdır. İçinde birçok tarihi müze ve sanat galerisi vardır.
 2. Dünya’nın merakla takip ettiği hatta fanatiklik derecesine getirdiği İngiltere Premier Lig’indeki iki büyük takıma ev sahipliği yapmaktadır. Bu takımlar Liverpool FC ve Everton’dır.
 3. Şehir müzik konusunda gelişmiştir. Beatles gibi büyük bir grubun kurulduğu şehirdir.
 4. Şehirdeki üç üniversite hariç Liverpool Sanat Enstitüsü'nde okuyabilmek için dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenci gelmektedir.
 5. St. John Parkı, St. George’s Hall’un arkasında yer alan anıt ve heykeller bulunduran parktır. 19. yy’da anıtları sergilemek için yapılmıştır.

Liverpool Hakkında

Liverpool, İngiltere’nin kuzey batısında ve Mersey Nehri’nin doğusundadır. 1207 yılında belde olarak kurulmuştur. Dünya’nın ticari liman kentlerinden biridir. Yaklaşık 400.000 nüfusu vardır. Nüfus çoğunluğunu gençler oluşturur.

Şehirdeki John Havaalanı'nda, Avrupa ve Birleşik Krallık'taki birçok şehirden direkt uçuşlar alır. Londra’ya iki saattir.

Tarih, mimari, spor ve müzik alanlarında bilinen bir şehirdir. Birçok müze, sanat galerisi ve park vardır. Şehirdeki kültürel ve modern yerler herkesin dikkatini çekmektedir.

Halkı sıcakkanlıdır. Dünya’nın dört bir yanından binlerce öğrenci gelmektedir.

UNESCO tarafından 2004 yılında Dünya Mirası Listesi’nde yer almıştır. 2008 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir. Yeniliklere öncülük etmiştir.

İngiltere Premier Lig’inin ünlü takımlarından Liverpool FC ve Everton’a ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl ağustos ayında Matthew festivali düzenlenmektedir.

Liverpool Fotoğraf Galerisi

Liverpool Nerede?

Liverpool Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,30 GBP
Taksi
1,75 GBP/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Liverpool’da en çok tren kullanılmaktadır. Onun haricinde halk otobüsü de kullanılmaktadır. En ucuz ulaşım aracı trendir. Ondan sonra ise halk otobüsleri gelmektedir. Tren ucuz olmasına rağmen yavaş bir ulaşım aracıdır. Otobüs ise fiyatı gibi ortalama bir süre de gider.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Bunlar haricinde taksilerde kullanılmaktadır. Ancak tren ve halk otobüsüne göre fiyatı daha fazladır. Bir de turist iseniz ve taksici bunu anlarsa fiyat konusunda daha pahalıya seyahat etmiş olursunuz. Bu da maddi olarak zarar sağlayabilir.

Liverpool Vize Şartları

İngiltere Vize İstiyor mu?
Evet
İngiltere Vize Ücreti
100 CAD
İngiltere Vize Detayları
Kanada vizesi başvurularınızı Ankara veya İstanbul’daki konsolosluklarına giderek yapabilirsiniz. Vize başvuru belgelerinizin hepsinin ingilizceye çevrilmiş olmasında fayda vardır.

Liverpool’da Gezilecek Yerler

St. John Parkı
Liverpool Halk Kütüphanesi
Albert Dock
Liverpool Şehir Sarayı
Anfield Stadı
St. John Parkı

St. John Parkı, St. George Hall’ın arkasındadır. Birçok heykel ve anıt vardır. 19.yy’da sergiye açılmıştır. Liverpool halkı ve dünyadaki diğer ülkeler tarafından büyük ilgi görmüştür.

Liverpool Halk Kütüphanesi

Bu kütüphane şehrin merkezinde bulunmaktadır. Şehirde toplam 22 kütüphane bulunmaktadır. Bu kütüphaneler arasında Liverpool Halk Kütüphanesi en büyük kütüphanedir.

Albert Dock

UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası olarak seçilmiştir. Mersey Nehri kıyısında yer almaktadır. Yılda milyonlarca ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Liverpool Şehir Sarayı

1754 yılında inşa edilmiştir. George döneminin en süslü ve güzel örneklerinden biri olarak kabul edilmiştir.

Anfield Stadı

Yaklaşık 45 bin kişilk kapasiteye sahiptir. Liverpool Futbol Kulübü’nün stadı olarak kullanılmaktadır. Taraftarıyla ünlü bir takımdır. Her yıl Avrupa maçlarına katılmaktadır. UEFA'dan dört yıldız almıştır. İlk sene Everton FC takımı kullanmıştır. Kira sözleşmesindeki anlaşmazlıktan dolayı stadı terk etmiştir. Ardından Liverpool FC stadı kullanmaya başlamıştır. Hala da kullanmaya devam etmektedir.

Liverpool’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Gammon Steak
Tavuklu Dumpling Çorbası
Kuzu Böbreği
Blu Fish
Gammon Steak

But kısmından yapılan bir biftek türüdür. Yanında sahanda yumurta ve pişmiş ananas servis edilir. Liverpool uçak bileti ile şehre gelenlerin bu lezzetin tatması önerilir.

Tavuklu Dumpling Çorbası

İçerisinde mantıya benzer küçük hamurlar vardır. Tavuk suyundan yapılır. İçinde soya sosu da bulundurur.

Kuzu Böbreği

Kuzu Böbreği, hardal, sarımsak ve ekmek kırıntılarıyla yoğrulur. Şişte ızgara şeklinde pişirilir.

Blu Fish

Sazan ya da nehir alabalığından yapılır. Canlı sazan balığı akvaryumda yetiştirilir. Sirkeli suda haşlanır. Pişirme esnasında su mavi renk olur. Bu nedenle blu fish denir.

Konaklama İçin Liverpool Otel Seçenekleri

Ucuz Liverpool uçak bileti kullanan kişilerin bölgece birçok konaklama ve otel seçeneği bulunmaktadır. Liverpool’a gelen yolcular konaklama sıkıntısı çekmemektedir.

Matmaison Liverpool
Son teknolojiye sahip spor salonu, butik tarz odalar ve şık Brasseria Restaurant vardır. Tasarım alışveriş bölgeleri ve tren istasyonuna mesafesi 1,6 kilometredir. Odaları moderndir. Ücretsiz wifi vardır. Odalarda LCD TV, DVD oynatıcısı ve lüks özel banyolar vardır. Çoğu oda Mersey Nehri manzarasına bakmaktadır. Yemekleri İngiliz mutfağıdır. Konuklar özel mutfak masalarında şefleri izleyebilmektedir. Tarihi Liver Building’e 5 dakika yürüme mesafesi vardır. Her akşam hareketli Plum Bar ve eğlence programları vardır.
7 William Jessop Way, Liverpool, L3 1QZ, Birleşik Krallık
Titanic Hotel Liverpool.
Şehir merkezine 5 dakika mesafededir. Restoran bar, fitness suit ve ücretsiz wifi vardır. Odalar çıplak tuğla unsurlar ve tonozlu tava ile dekorasyonlanmıştır. Odalar geniş ve konforludur. Odalarda klima, Sky Sport kanallarını izleyebilecek televizyon ve oturma alanları vardır. Nespresso makinesi ve çay, kahve yapma imkanı bulunmaktadır. Nevresimler mısır pamuğundan yapılmıştır. Banyolar suitedir. The Rum Warehouse ev sahipliği yapmaktadır. En çok tercih edilen otellerin başında gelmektedir.
Stanley Dock, Regents Road, Liverpool, L3 0AN, Birleşik Krallık
Radisson Blu Hotel
Şehir merkezindedir. Konumu bakımından önemli bir oteldir. Odaları moderndir. Ücretsiz wifi vardır. Odalar River Mersey manzaralıdır. Odalar klimalı ve şıktır. Restoran, yüzme havuzu ve spor salonu vardır. Odalarda uydulu televizyon, çay kahve imkanı ve kasa vardır. Banyolar lükstür. Mersey Nehri manzaralı Collage Restaurant vardır. İngiliz mutfağından yemekler vardır. BT Sport kanallarını izleyebilecek White Bar vardır. Sauna, buhar odası ve kişisel egzersiz programı vardır. Spa, güzellik uygulamaları bulunmaktadır. Otelde bir iş merkezi ve dokuz toplantı odası vardır.
107 Old Hall Street, Liverpool, L3 9BD, Birleşik Krallık

Liverpool Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Liverpool 1.616,25 TL 8 Saat 20 Dakika

Liverpool Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Liverpool uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Tarom.
 • Liverpool yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Liverpool varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Liverpool olup, bilet fiyatı 1.616,25 TL'dir.
 • Liverpool şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Nisan ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Liverpool ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Çanakkale’de Gezilecek Yerler: Çanakkale’de Nereye Gidilir?
Çanakkale’de Gezilecek Yerler: Çanakkale’de Nereye Gidilir?
08 Ocak 2020
Önünüzde Çanakkale planı varsa kendinizi çok şanslı saymalısınız çünkü Çanakkale’de gezecek yer çok fazla! Çanakkale’de gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce, Çanakkale’nin haritadaki konumu
9/5 İşini Bırakıp 7/24 Gezgin Olan Adam: Micheal Turtle
9/5 İşini Bırakıp 7/24 Gezgin Olan Adam: Micheal Turtle
21 Aralık 2019
İşi bırakıp gezgin olmak mı, hangimiz bunu düşünmedik ki? Dünya bu hayallerinin hayal olarak kalmasına izin vermeyip gezgin olanlarla dolu! İşte bu gezginlerden biri: Michael Turtle Çocukluğundan ber
İlginç Bina Görmeyi Sevenler Buraya! Dünyanın En İlginç Binalarını Görmek İster misiniz?
İlginç Bina Görmeyi Sevenler Buraya! Dünyanın En İlginç Binalarını Görmek İster misiniz?
18 Eylül 2019
Bazıları klasik sever, bazıları şaşırtıcı! Eğer siz şaşırtıcı yapılardan hoşlanıyorsanız bu ilginç binalar sizin için. Bu şehirlere giderken fotoğraf makinelerini hazırlayın! Ters ev – Antalya D
Futbol Severlerin Kesinlikle Gezmesi Gereken 10 Dünya Takımının Stadı
Futbol Severlerin Kesinlikle Gezmesi Gereken 10 Dünya Takımının Stadı
12 Temmuz 2016
1. Camp Nou  / İspanya Resmi ismi Estadi del Futbol Club Barcelona olan Kamp Nou, FC Barcelona takımın kullandığı stadyumdur. 99.300 seyirci kapasitesiyle Avrupa’nın en büyük stadyumudur. Ayrıca

Liverpool Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (58)
İyi (32)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%64
%36
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
90 Değerlendirme
Ö*** G***
24 Ekim Çarşamba
Balayı tatili için burayı tercih etmiştik, gerçekten güzeldi.
B*** Ş***
14 Ekim Pazar
Güzel bir gezi oldu, böyle ara ara kamplara kaçmak güzel oluyor
B*** G***
23 Eylül Pazar
Muazzam güzellikte bir yer. Pişman olmayacaksınız kesinlikle gidin
E*** A***
27 Temmuz Cuma
Dünyayı gezmeyi seviyorum, nedense bana çok gizemli geliyor.
İ*** E*** O***
18 Temmuz Çarşamba
Bizim kültürümüz ile uzaktan yakından alakası yok ama çok güzel geçti tatilimiz
2
7
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Liverpool Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:59:30 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Liverpool, (LPL)
LPL
GB

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678