1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Manchester Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Sağanak Yağmur
20°C
24 Temmuz
Yarın
Çoğunlukla Bulutlu
26°C
25 Temmuz
Perşembe
Açık
26°C
Para Birimi
Sterlin (GBP)
Zaman Dilimi
GMT +1
Manchester Şehri En İyileri
  • İngiltere Mutfağı
  • Manchester Müzesi
  • Patates Kızartması
Manchester

En Ucuz Manchester Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Manchester
Türk Hava Yolları
24 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Manchester Kalkışlı Uçak Seferleri

Manchester - İstanbul
United Airlines
23 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Manchester Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Manchester Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Manchester Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
GB
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
5 GBP
Yemek Fiyatı
12 GBP
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 GBP

Manchester’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Manchester uçak bileti kullanarak Manchester'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim ilkbahar aylarıdır. Ancak kış aylarında lig maçlarını izlemek için Manchester United Old Trafford Stadyumu’na gitmek ve canlı maç izlemenin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler kış mevsiminde de rahatlıkla Manchester’ı ziyaret edebilirler.

Ayrıca ilkbahar aylarında Manchester da birbirinden önemli festivaller düzenlenmekte ve dünyanın birçok yerinden binlerce ziyaretçi Manchester’a akın etmektedir.

Manchester Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Manchester uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarıdan yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: Ücretsiz

Havalimanından Manchester kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi otobüsleridir. Manchester Uluslar arası Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 30 dakika sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenlenmektedir. Otogar yönünde hareket eden otobüslerin havalimanından kalkış saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için havalimanın bilgilendirme panosunu kontrol edilebilir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 5 GBP

Toplu taşıma ile havalimanından Manchester şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. 2 farklı otobüs hattını kullanarak kısa sürede havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından yapılan otobüs hizmetleri için yolcular, otobüs hatlarından gidecekleri istikamete uygun olan seferleri tercih edebilmektedirler. Havalimanından ortalama süre: 30 dakika Havalimanından uzaklık: 17 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 16 GBP

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak

Manchester Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Otel

Manchester'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Manchester Uluslararası Havalimanı'dır. Manchester uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Manchester Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 17 km olduğu için havalimanından kent merkezine 25 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı yarı inşaat halindedir. İş, perakende ve eğlence seçenekleri için büyük çaplı çalışmalar yapılmaktadır. İnşaatın 2030 yılında tamamlanması bekleniyor.

Havalimanındaki otellerle konaklama problemini de büyük bir çözüm sağlanmıştır.

Manchester’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Manchester uçak bileti avantajlarından yararlanarak Manchester'a gitmek için en önemli nedenlerden birisi tarihi yerlerdir. Manchester Müzesi, Bilim ve Sanayi Müzesi en çok ziyaret edilen yerler arasındadır.
  2. Şehir ile özdeşleşmiş şeylerden bir tanesi de futbol ligidir. Dünya’nın en çok bilinen liglerinden Premier League’de iki büyük takıma sahiptir.
  3. En çok beğenilen ülke mutfaklarından biri de İngiltere mutfağıdır. Özellikle patates kızarmasıyla her ülkenin sofrasına misafir olmuştur.
  4. Sayısız tiyatro ve konserleriyle sanat açısından gelişmiş bir şehirdir.
  5. Dünya’nın ekonomi yönünden gelişmiş şehirlerinden biridir. Ekonomi açısından bağlı olduğu İngiltere’ye büyük katkılar sağlamaktadır.

Manchester Hakkında

Manchester, yaklaşık 500 bin nüfusa sahiptir. Kültürel, spor ve ekonomik alanlarıyla İngiltere’nin en önemli ve bilinen şehirlerinden bir tanesidir. Manchester, İngiltere’nin kuzey-batısında bulunan Irwell Nehri üzerindedir.

Endüstri ve sanayileşmenin atıldığı ilk şehirdir. Bu yüzden Cottonopolis lakabını almıştır.

Birleşik Krallık’ta ekonomik bakımından 3. sıradadır. Londra ve Edinburg’tan sonra en çok ziyaret edilen şehirdir.

Sayısız tiyatroya, müzeye ve konser salonlarına sahiptir. Tarihi yapılarından dolayı yılda sayısız ziyaretçi ağırlamaktadır.

Ayrıca popüler liglerden biri olan Premier League’in de oynayan iki futbol takımı vardır.

Manchester Fotoğraf Galerisi

Manchester Nerede?

Manchester Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 GBP
Taksi
1,45 GBP/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Manchester'da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı tramvaydır. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve trafikte öncelikli olduğu için Manchester halkı diğer ulaşım araçlarına göre tramvayı tercih etmektedir. Havalimanına inen yolcular Havalimanı-Şehir Merkezi İstasyon tramvay hattını kullanarak havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin bulunduğunu da belirtelim.

Manchester Vize Şartları

İngiltere Vize İstiyor mu?
Evet
İngiltere Vize Süresi
180 Gün
İngiltere Vize Ücreti
113 USD
İngiltere Vize Detayları
Vizenin süresine göre ödemeniz gereken ücret değişiklik göstermektedir.

Manchester’de Gezilecek Yerler

Manchester Müzesi
Manchester Katedrali
Bilim ve Sanayi Müzesi
İnsanlık Tarihi Müzesi
Manchester Sanat Galerisi
Tarihin Kokusunu Almak İçin En Doğru Adres: Manchester Müzesi

Manchester Üniversitesi’nin içinde yer almaktadır. Arkeolojik, antropolojik ve doğa tarihi alanlarında 6 milyon esere sahiptir. Üniversite de bu eserler araştırma konusunda büyük öneme sahiptir.

Her gün 10.00-17.00 saatleri arasında müze ziyarete açıktır ve bu saatlerde giriş ücretsizdir.

Müzeye ulaşım için şehir otobüsleri ve bisiklet kullanılabilir. Hafta içleri 41, 42, 43, 48, 111, 85, 86 ve 147 numaralı otobüs hatları müzeye ulaşım sağlamaktadır.

Mimari mi? Manchester Katedrali

Irwell kıyılarında bulunur ve muhteşem bir mimari yapıya sahiptir. 15. yy’da yapılmıştır. Ancak günümüzdeki halini 1847 yılında almıştır. İngiltere’nin en büyük katedralidir.

Ziyaret saatleri pazartesi ve cuma günleri 8.30-17.30 saatleri arasındadır. Diğer günler ise 8.30-18.30 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Bilimin Sanayi ile Buluştuğu Müze

Bilimin sanayi ile buluşmasını hedeflemektedir ve dünyanın başladığı noktayı keşfetmeye çalışmaktadır. Bilim ve sanayi alanlarında bu sektörlere büyük katkıda bulunmuştur. Bu müzede dünyanın en eski demir yolu istasyonu bulunmaktadır.

Her gün 10.00-17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır ve girişler ücretsizdir. Müzeye demir yolu ile ulaşım sağlamaktadır. Bunun yanında 2 numaralı otobüs hattıyla da ücretsiz gidilebilir.

İnsanlığı Anlatan Müze: İnsanlık Tarihi Müzesi

İngiliz işçi sınıfının tarihi yaşantısının sergilendiği müzedir. Her zaman uğruna savaşmaya değer fikirler olagelmiştir, sloganıyla dikkat çekmiştir.

Haftanın her günü 10.00-17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Tren ile 15 dakika da gidilmektedir. 1 ve 2 numaralı otobüs hatları bu müzeye ücretsiz ulaşım sağlamaktadır.

Manchester Sanat Galerisi

Çin mahallesinin yakınında bulunmaktadır. İlk olarak 1823 yılında Sir Charles Berry tarafından dizayn edilmiştir ve üç binadan oluşmaktadır. Yaklaşık 25.000 parça sergilenmektedir. Her sene yarım milyondan fazla ziyaretçisi vardır.

Haftanın her günü açıktır ve girişler ücretsizdir.

Tramvay ve otobüsle ulaşım sağlanmaktadır.

Manchester’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Patates Kızartması
Kahvaltı
Balık
Manchester Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Patates Kızartması

Manchester’in ekonomisi açısından son derece önemli bir besin olan patates kızartması, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Manchester uçak bileti olanakları ile sadece patates kızartması yemek için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Özel Öğün: Kahvaltı

Manchester halkı, kahvaltıya çok değer veriyor. Özel öğün olarak görülen kahvaltıyı hazırlamakta özel bir çaba istiyor.

Manchester İçin Her Şey: Balık

Manchester halkının belki de en çok yediği ve sevdiği yemek balıktır. Balığı kızartarak, patates kızartması ile servis ederler. Lezzeti ve sunumuyla fazlasıyla iddialıdır.

Konaklama İçin Manchester Otel Seçenekleri

Ucuz Manchester uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Manchester'a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Holiday Inn Express Manchester City

Manchester Arena’ya 600 metre uzaklıktadır. Modern WİFİ’li odalara sahiptir. Şık banyoları vardır. Odalar klimalı ve moderndir. Odalarında çoğu şehir manzarasına sahiptir. Odalarda çalışma masası ve televizyonda bulunmaktadır. Açık büfe vardır. Sınırsız sıcak içecek hizmeti verilmektedir.

Goadsby Road Off Swan Street, Manchester Şehir Merkezi, Manchester, M4 5JY, Birleşik Krallık
Abel Heywood Boutique Hotel

Manchester’in merkezinde bulunmaktadır. Sayısız lüks odaya sahiptir. Odalarda sınırsız WİFİ hizmeti vardır. Havalimanına 14 km uzaklıktadır. Odalar klimalıdır. Odalarda çay kahva yapmak serbesttir. Odalarda ütü de bulunmaktadır. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği verilmektedir.

34 Turner Street, Northern Quarter, Manchester Şehir Merkezi, Manchester, M4 10Z, Birleşik Krallık
Kabana Apartments

Manchester Arena’ya 700 metre uzaklıktadır. Her yerde WİFİ ücretsizdir. Konaklama yerlerinde oturma odası vardır. Kahve makineleri ve buzdolapları vardır. Havalimanına 14 km uzaklıktadır.

52 Back Turner Street, Manchester Şehir Merkezi, Manchester, M4 1FR, Birleşik Krallık

Manchester Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Manchester 4.741,69 TL 37 Saat 4 Dakika
İstanbul - Manchester 6.630,73 TL 15 Saat 50 Dakika
Gaziantep - Manchester 8.302,23 TL 27 Saat 40 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Manchester ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Siz Onları Yazar Olarak Tanıdınız, Şimdi Gezgin Ruhları ile Tanışma Zamanı!
Siz Onları Yazar Olarak Tanıdınız, Şimdi Gezgin Ruhları ile Tanışma Zamanı!
08 Nisan 2019
Yeni bir bakış açısı kazanmanın ve yaratıcılığınızı alevlendirmenin en iyi yollarından biri seyahat etmektir. Bize inanmıyor musunuz, en sevdiğiniz yazarlara sorun!   K. Rowling Her ne kadar İ
Türkiye Kış Mevsimindeyken Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Ülke
Türkiye Kış Mevsimindeyken Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Ülke
05 Ocak 2019
Kışın seveni çok olduğu gibi sevmeyeni de çok fazla. Karların bembeyaz masalsı görüntü, sıcak çikolata alıp pencere kenarında manzaraya karşı içmek ve battaniye altında film izlemek size göre değilse
Karadeniz'de Mutlaka Görmeniz Gereken 8 Tarihi Yer!
Karadeniz'de Mutlaka Görmeniz Gereken 8 Tarihi Yer!
11 Kasım 2018
Doğanın tüm güzelliklerini en cüretkar biçimde sunduğu Karadeniz’de keşfedecek çok yer var! Tarihi bir perspektif ve aynı zamanda doğal güzellikleri ile bir çok seyahat severin iştahını kabartan bu ye
Türkiye'de Balmumu Heykelciliği ve Gezebileceğiniz Müzeler
Türkiye'de Balmumu Heykelciliği ve Gezebileceğiniz Müzeler
26 Ağustos 2018
Baktığınızda gerçeğinden ayıramayacağınız, dünyaca ünlü sanatçıların ve tarihi kişiliklerin heykellerinin özel bir yöntemle yapıldığı balmumu müzeleri, dünyada olduğu kadar ülkemizde de büyük bir heye

Manchester Şehri İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Manchester Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 04:32:18
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Manchester, (MHT)
MHT
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948