Birmingham Uçak Bileti

Birmingham Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Birmingham Hakkında Bilgiler

Birmingham Birleşik Krallık içerisinde yer alan İngiltere'nin büyük şehri olarak adlandırılıyor. West Midlands bölgesinde yer alıyor. İngiltere'nin neredeyse büyük şehirlerinden biridir. Bulunduğu konum dolayısıyla İngiltere'nin modern sanat cemiyeti olması konusunda öncülük etmiştir.

Şehrin kuzeyinde Trent Nehri havzası yer alıyor. Güneyinde ise Severn Nehri havzası yer alıyor. Ayrıca Birmingham şehri çevresinde küçük çay görünümlü su havzaları bulunuyor. Bu su havzaları arasında Tame çayı, Rea çayı ve çöle çayı yer alıyor. Şehirde özel mülkiyet alanı daha çok yer alıyor. Bu özel alanların yanında ise varoş olarak adlandırılabilecek kesimler söz konusu oluyor.

Birmingham, sanayi işlerinin yanı sıra eğitim konusunda da merkez bir şehirdir. İçerisinde birçok üniversite bulunuyor ve bu eğitim alanları tüm ülkelerden göç alıyor. Ayrıca tarihi alanları ile de görülmesi gereken ülkelerden biridir. Kültürel faaliyetleri ile de çoğu ülkeye fark atacak şekilde gelişmiştir. Birmingham İngiltere'nin büyük ikinci şehridir.

Her İngiltere kentinde olduğu gibi Birmingham'da sık sık yağış alan bir alandır. Bu nedenle ziyaret konusunda dikkat edilmesi gerekir.

Birmingham Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Birmingham Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Birmingham Havalimanı
flight
ba-favicon-white