1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Birmingham

Birmingham Uçak Bileti

Birmingham Para Birimi
İngiliz Sterlini (GBP)
Birmingham Zaman Dilimi
GMT +1
Birmingham Şehri En İyileri
Kültürel İzler, Birmingham Civil Rights Institute, Hotch Potch
Birmingham Hava Durumu (25 Mayıs) 21°C Çoğunlukla Bulutlu
Birmingham Hava Durumu (26 Mayıs) 21°C Çoğunlukla Bulutlu

En Ucuz Birmingham Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Birmingham
British Airways
12 Haz 2020
İzmir - Birmingham
Aer Lingus Irish Airlines
04 Haz 2020
Ankara - Birmingham
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Elazığ - Birmingham
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Ordu - Birmingham
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Lefkoşa - Birmingham
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Gaziantep - Birmingham
Türk Hava Yolları
29 May 2020
Kayseri - Birmingham
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Konya - Birmingham
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Antalya - Birmingham
Türk Hava Yolları
26 May 2020
Bodrum - Birmingham
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Köln - Birmingham
Austrian Airlines
26 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Birmingham Kalkışlı Uçak Seferleri

02 Haz 2020
Birmingham - İstanbul
Türk Hava Yolları
28 May 2020
Birmingham - İzmir
Aer Lingus Irish Airlines
13 Haz 2020
Birmingham - Antalya
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
Birmingham - Bodrum
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Birmingham - Lefkoşa
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Birmingham - Kayseri
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
Birmingham - Adana
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Birmingham - Ankara
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Birmingham - Gaziantep
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Birmingham Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Birmingham Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Birmingham Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Birmingham Havaalanları
Ülke Kodu
GB
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2 GBP
Yemek Fiyatı
12 GBP
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 GBP

Birmingham’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Birmingham uçak bileti alıp şehre uçmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım noktalar bulunuyor. Öncelikle Birmingham hatta bütün İngiltere kış boyunca yağış alan bir ülkedir. Hava daima puslu, güneş açmayan ve yağışlı bir iklimdedir. Bu nedenle gitmeden önce bu durumu göz önüne almak gerekir.

Birmingham'da en yüksek hava sıcaklığı Temmuz ayında 27 derece olarak izleniyor. Bu nedenle en uygun ay Temmuz en uygun mevsim ise yazdır. Buna rağmen Haziran, Ağustos, Mayıs aylarında da sık sık yağış alıyor. Geziye gitmeden önce hazırlıklı olmada fayda vardır.

Birmingham Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Birmingham uçak bileti kullanarak şehre gelen kişiler havalimanından şehir merkezine ulaşım konusunda oldukça merak içerisinde olurlar. Ulaşım oldukça kolay hatta birden çok seçeneklidir.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 3 GBP

Hava-Ray hizmeti trene ulaşmak için verilen bir hizmettir. Tren ile şehrin istenilen noktasına gitmek mümkün olacaktır. Hava-Ray ulaşım süresi 2 dakika iken tren ile yapılan yolculuk 15-20 dakika arası sürer.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2 GBP

Birmingham kentinde otobüs oldukça yaygın olarak kullanılır. Yaklaşık 30 dakika içerisinde havalimanından kalkan otobüsler ile şehir merkezine ulaşmak kolay olur.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 22 GBP

Bir diğer ulaşım alternatifi ise taksilerdir. Taksi ücreti Birmingham'da biraz daha uygun olarak adlandırılabilir. Ancak bütçesini düşünmek isteyen kişiler için pek uygun değildir. 30 dakikalık taksi yolculuğu ile şehir merkezine ulaşım sağlanır.

Araç Kiralama

Havalimanı içerisinde araç kiralama merkezleri bulunuyor. Birçok firmanın araç kiralama merkezlerine erişim sağlamak mümkündür. Ayrıca havalimanında yürüme mesafesinde bir ulaşım söz konusu olur

Birmingham Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Birmingham uçak bileti alıp şehre uçan kişiler havalimanı içerisindeki hizmetleri oldukça merak ediyor. Öncelikle havalimanı içerisinde iletişim noktaları açısından ücretsiz WiFi hizmeti söz konusu oluyor. Ayrıca posta hizmeti de sunulan alternatifler arasındadır. Bunun yanında para bozmak, çekmek ya da çevirmek isteyen kişiler için uygun merkezler bulunur.

Alışveriş noktasında Duty Free adı verilen alışveriş imkanları söz konusu oluyor. Diğer ülkelerde yer almayan farklı mağazalara erişim sağlanıyor. Böylece gerekli olan ya da alınmak istenen her ürün alınabilir.

Uçağı beklerken acıkma problemlerine karşılık birçok restorana ev sahipliği yapıyor. Kahve ya da çay içmek için gerekli ortamlar, merkezler havalimanı içerisinde bulunuyor.

Bagaj emaneti, taşımacılığı, kayıpları konusunda ilgilenen merkezler söz konusudur. Böylece kolaylıkla bagaj hizmetleri almak söz konusu oluyor.

Eğer herhangi bir sağlık problemi varsa ya da aniden gelişen bir durum söz konusuysa sağlık merkezleri havalimanı içerisinde 7/24 açık tutuluyor. Ayrıca her dinin gerekli inanç merkezleri de havalimanı içerisinde bulunduruluyor. Bu açıdan havalimanı çok kullanışlı bir alandır. Kişiler istedikleri her şeyi bulma konusunda problem yaşamaz.

Birmingham’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Birmingham uçak bileti aldıktan sonra şehre ulaşmak oldukça kolay olacaktır. Şehre ulaşmanın en baş sebeplerinden biri ise kültürel gezilerdir. Bir edebiyat şehri olmasının yanı sıra şehir içerisinde gezilebilecek oldukça fazla tarihi yapı bulunuyor. Ayrıca doğal güzellikleri ile de ülkeye giden herkesin ilgisini çekiyor.
 2. İngiltere özellikle Birmingham içerisinde birçok spesifik alışveriş mekanı barındırıyor. Genelde hiçbir yerde bulmanın mümkün olamayacağı çeşitli ürünleri Birmingham alışveriş merkezlerinde bulmak mümkündür. Fiyatları biraz yüksek olsa da herkes kendi bütçesine uygun olan alışveriş merkezini bulabilir.
 3. Yiyecek konusunda oldukça katı kuralları olan Birmingham bu nedenle lezzetli ve sağlıklı yiyeceklere ev sahipliği yapıyor. Farklı ve değişik tatlara açık olan herkesin tercih edebileceği yiyecek seçenekleri söz konusu oluyor. Öncesinde araştırma yapılabilir.
 4. Aşırı hareketli ve gece hayatı bol bir şehir sayılmaz. Ve bunun yanında aile ile gidilebilecek birçok gezi imkanı söz konusu olur. Tiyatrolar, kültürel geziler, eğlence mekanları tercih edilebilecek aile ortamlarıdır.
 5. Doğadan hoşlanan kişiler için tercih edilebilecek bir şehirdir. Çünkü içerisinde hem botanik bahçeler hem de çeşitli hayvanat bahçeleri bulunuyor. Bu doğal ortamlarda gezi yapmak da mümkün olabilir.

Birmingham Hakkında

Birmingham Birleşik Krallık içerisinde yer alan İngiltere'nin büyük şehri olarak adlandırılıyor. West Midlands bölgesinde yer alıyor. İngiltere'nin neredeyse en büyük şehirlerinden biridir. Bulunduğu konum dolayısıyla İngiltere'nin modern sanat cemiyeti olması konusunda öncülük etmiştir.

Şehrin kuzeyinde Trent Nehri havzası yer alıyor. Güneyinde ise Severn Nehri havzası yer alıyor. Ayrıca Birmingham şehri çevresinde küçük çay görünümlü su havzaları bulunuyor. Bu su havzaları arasında Tame Çayı, Rea Çayı ve Çöle Çayı yer alıyor. Şehirde özel mülkiyet alanı daha çok yer alıyor. Bu özel alanların yanında ise varoş olarak adlandırılabilecek kesimler söz konusu oluyor.

Birmingham, sanayi işlerinin yanı sıra eğitim konusunda da merkez bir şehirdir. İçerisinde birçok üniversite bulunuyor ve bu eğitim alanları tüm ülkelerden göç alıyor. Ayrıca tarihi alanları ile de görülmesi gereken ülkelerden biridir. Kültürel faaliyetleri ile de çoğu ülkeye fark atacak şekilde gelişmiştir. Birmingham İngiltere'nin en büyük ikinci şehridir.

Her İngiltere kentinde olduğu gibi Birmingham'da sık sık yağış alan bir alandır. Bu nedenle ziyaret konusunda dikkat edilmesi gerekir.

Birmingham Nerede?

Birmingham Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 GBP
Taksi
1,50 GBP/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Birmingham'da yaygın olarak en fazla otobüsler tercih ediliyor. Bunun dışında metrolar da bir yerden bir yere gitmek için en fazla kullanılan araçlardır. Otobüsler 2 pound iken metrolar yaklaşık 3 pound şeklindedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksi çok fazla tercih edilmese de hızlı ve geceleri tercih edilebiliyor. Uygun fiyatlı sayılabilir. 10 dakikalık bir yolculuk 8 pound'a denk gelebiliyor.

Birmingham Vize Şartları

İngiltere Vize İstiyor mu?
Evet
İngiltere Vize Süresi
180 Gün
İngiltere Vize Ücreti
113 USD
İngiltere Vize Detayları
Vizenin süresine göre ödemeniz gereken ücret değişiklik göstermektedir.

Birmingham’da Gezilecek Yerler

Birmingham Civil Rights Institute
Vulcan Park Ve Müzesi
Barber Vintage Motorsports Museum
Birmingham Cathedral
Gun Barrel Proof House
Irkçılığı En İyi Anlatan Müze: Birmingham Civil Rights Institute

Birmingham kentinde eski yıllarda yaşanmış olan olaylarla insan haklarındaki mücadeleyi en iyi anlatan müzelerden biridir. Müzeye ilk girişte yaklaşık 15 dakikalık bir video ile insan hakları ve mücadelesinden bahsediliyor. Sonra ise müzenin her noktası geziliyor. Yapılan haksızlıklar, ırkçılık davranışları müzede çok iyi anlatıyor. Müzeyi gezmek için 2 saat yeterli oluyor.

Şehre Kuş Bakışı: Vulcan Park Ve Müzes

Birmingham şehrinin en yüksek noktası Vulcan Park olarak adlandırılıyor. Bütün şehri ayaklarınızın altına almak istediğiniz takdirde bu tepeye çıkarak bakmak mümkün oluyor. Sonrasında ise müzeyi gezmek mümkün oluyor. Vulcan heykellerine rastlamak da müze içerisinde söz konusudur.

Motorlara İlgisi Bulunanlara: Barbet Vintage Motorsports Museum

Dünya'nın en çok motora ev sahipliği yapan müzesi olarak adlandırılıyor. Bu müzede dolaşmak yaklaşık 3-4 saat sürüyor. En eskiden en yeniye bütün markalara ait motorları bu müzede görmek ve deneyimlemek mümkün oluyor. Oldukça ilgi çekici bir müzedir.

Tarihi Ve Dini Yapılara Merakı Olan Kişiler İçin: Birmingham Cathedral

Oldukça eski ve tarihi yapıya sahip olan katedraller Birmingham'da oldukça fazla bulunuyor. Aziz Philips Katedrali, St. Chad Katedrali bu seçeneklere örnektir. 1800'lü yıllardan bu zamana kalan katedraller oldukça ilgi çekicidir. Tarihi yapılardan ve İngiltere mimarisinden hoşlanan kişilerin uğrayabileceği bölgeler içerisinde yer alıyor. Oldukça hoş görünüme sahip olan katedraller Hıristiyanlık dininin mezheplerine ev sahipliği yapıyor.

Silah Tutkunluğu Bulunan Kişiler İçin: Gun Barrel Proof House

Birmingham şehri silah üretilme şehri olarak adlandırılabilir. Çünkü 1800'lü yıllardan önce üretilmiş olan her silah bu şehirde üretiliyor ve İngiltere'nin farklı noktalarına dağıtılıyordur. Birçok silah evi yer alıyordu. Eski tarihten hoşlanan kişiler için silah müzesi bulunuyor. Birbirinden farklı ve ilginç silahlara ev sahipliği yapıyor.

Birmingham’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Hotch Potch
Çay
Balti
Fish Chips
Geleneksel İngiliz Yemeği Hotch Potch

Birmingham uçak bileti alıp şehre uçtuktan sonra çeşitli yöresel yemeklerini tatmakta fayda var. Hotch Potch da bu seçeneklerden biridir. İçerisine dana eti, patates, bezelye, mantar ve havuç koyuluyor. Oldukça sağlıklı görülen bu yemek geleneksel bir türdür. Lezzetli ve her damak tadına uygundur.

Uzak Doğu'dan Esinti: Balti

İngiltere mutfağında Uzak Doğu'dan alınan geleneksel yemekler oldukça hakimdir. Özellikle Pakistan ve Hindistan mutfağından çeşitli yiyecekler görmek mümkündür. Balti'de bunlardan biridir.

Fish Chips

Birmingham'ın ne meşhur atıştırmalığı balık kızartmasıdır. Hızlı şekilde beslenmek isteyen herkes balık kızartmasını tercih edebilir. Yanında soslar, yeşillikler ve patates ile tüketebilir.

Konaklama İçin Birmingham Otel Seçenekleri

Ucuz Birmingham uçak bileti sonrası çeşitli oteller tercih edilebilir.

The Collection Birmingham
Oteller arasında yer alan bu seçenek oldukça şık odalara ev sahipliği yapıyor. WiFi, otopark, restoran, oda servisi imkanları barındırıyor.
&Edgbaston, Birmingham
The Collection Birmingham
Oteller arasında yer alan bu seçenek oldukça şık odalara ev sahipliği yapıyor. WiFi, otopark, restoran, oda servisi imkanları barındırıyor.
New Street İstasyon'unun Karşısı
İbis Styles Birmingham Hagley Road
Çift olarak gelenler için oldukça uygun bir otel seçeneğidir. WiFi, ısıtma, bar, restoran, otopark ve her saat açık resepsiyon hizmeti veriyor.
313 Hagley Road Edgbaston

Birmingham Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Birmingham 915,89 TL 22 Saat 25 Dakika
Dalaman - Birmingham 1.589,44 TL 23 Saat 35 Dakika
İzmir - Birmingham 1.677,36 TL 11 Saat
Ankara - Birmingham 1.700,60 TL 6 Saat 45 Dakika
Elazığ - Birmingham 2.164,94 TL 8 Saat 50 Dakika
Ordu - Birmingham 2.230,34 TL 7 Saat 45 Dakika
Lefkoşa - Birmingham 2.235,05 TL 9 Saat 15 Dakika
Gaziantep - Birmingham 2.266,39 TL 8 Saat 50 Dakika

Birmingham Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Birmingham uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Aegean Airlines, Aer Lingus Irish Airlines, Air France, Austrian Airlines, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Birmingham yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Birmingham varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Birmingham olup, bilet fiyatı 915,89 TL'dir.
 • Birmingham şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Temmuz ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Birmingham ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2020 Resmi Tatil Günleri ve Tatillerde Gidilebilecek Yerler
2020 Resmi Tatil Günleri ve Tatillerde Gidilebilecek Yerler
16 Mart 2020
2020 yılına girdiğimiz şu günlerde herkes gibi bizler de resmi tatillerin ne zaman olduğunu merak ediyoruz. İş hayatı nedeni ile üzerimize bilen yüksek stres, tatilin dört gözle beklenmesine neden olu
Diyarbakır'da Gezilecek Yerler: Diyarbakır'da Nerelere Gidilir?
Diyarbakır'da Gezilecek Yerler: Diyarbakır'da Nerelere Gidilir?
12 Şubat 2020
Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve ülkemizin en güzel ve en lezzetli şehirlerinden biri. Dicle Nehri kıyısında milattan önce 3000 yıllarında kurulan şehir, birçok medeniyete ev sahip
Düşük Bütçe ile Hayalinizdeki Tatile Sahip Olmanız İçin 7 Öneri
Düşük Bütçe ile Hayalinizdeki Tatile Sahip Olmanız İçin 7 Öneri
23 Ekim 2019
Evde oturmak mı tatile çıkmak mı desek hepimiz tatili seçeriz ancak bütçesini düşününce bazen gözümüz korkmuyor değil! Evden oturmaktan daha fazla bütçe istediği tabii ki doğru ama fiziksel ve zihinse
Dünyanın En Güzel Saraylarını Biliyor Musunuz?
Dünyanın En Güzel Saraylarını Biliyor Musunuz?
17 Temmuz 2019
Bir zamanlar krallarının ve soylularının evleri olan bu yapılar şimdi dünyanın en popüler turistik yeleri! Sadece kralların evi mi? Birçok sanatçıya ilham veren, yazarların kitaplarına, şarkıcıların ş

Birmingham Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (70)
İyi (17)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%80
%20
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
87 Değerlendirme
U*** D***
27 Ekim Pazar
önceki tatillerime göre en iyisi buydu
Ü*** G***
11 Temmuz Perşembe
çok iyi bir tatil oldu
2
2
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Birmingham Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:53:53 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Birmingham, (BHX)
BHX
GB

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678