1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Birmingham Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Bulutlu
23°C
17 Temmuz
Yarın
Çoğunlukla Bulutlu
22°C
18 Temmuz
Perşembe
Gök Gürültülü Fırtına
20°C
Para Birimi
İngiliz Sterlini (GBP)
Zaman Dilimi
GMT +1
Birmingham Şehri En İyileri
  • Kültürel İzler
  • Birmingham Civil Rights Institute
  • Hotch Potch
Birmingham

En Ucuz Birmingham Varışlı Uçak Seferleri

Antalya - Birmingham
Thomas Cook Airlines Uk
25 Tem 2019
Bodrum - Birmingham
Thomas Cook Airlines Uk
19 Tem 2019
İzmir - Birmingham
City Star Airlines
27 Tem 2019
19 Tem 2019
Gaziantep - Birmingham
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Ankara - Birmingham
Türk Hava Yolları
31 Tem 2019
Konya - Birmingham
Türk Hava Yolları
22 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Birmingham Kalkışlı Uçak Seferleri

Birmingham - İzmir
Thomas Cook Airlines Uk
27 Tem 2019
Birmingham - Adana
Türk Hava Yolları
19 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Birmingham Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Birmingham Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Birmingham Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Birmingham Havaalanları
Ülke Kodu
GB
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2 GBP
Yemek Fiyatı
12 GBP
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 GBP

Birmingham’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Birmingham uçak bileti alıp şehre uçmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım noktalar bulunuyor. Öncelikle Birmingham hatta bütün İngiltere kış boyunca yağış alan bir ülkedir. Hava daima puslu, güneş açmayan ve yağışlı bir iklimdedir. Bu nedenle gitmeden önce bu durumu göz önüne almak gerekir.

Birmingham'da en yüksek hava sıcaklığı Temmuz ayında 27 derece olarak izleniyor. Bu nedenle en uygun ay Temmuz en uygun mevsim ise yazdır. Buna rağmen Haziran, Ağustos, Mayıs aylarında da sık sık yağış alıyor. Geziye gitmeden önce hazırlıklı olmada fayda vardır.

Birmingham Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Birmingham uçak bileti kullanarak şehre gelen kişiler havalimanından şehir merkezine ulaşım konusunda oldukça merak içerisinde olurlar. Ulaşım oldukça kolay hatta birden çok seçeneklidir.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 3 GBP

Hava-Ray hizmeti trene ulaşmak için verilen bir hizmettir. Tren ile şehrin istenilen noktasına gitmek mümkün olacaktır. Hava-Ray ulaşım süresi 2 dakika iken tren ile yapılan yolculuk 15-20 dakika arası sürer.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2 GBP

Birmingham kentinde otobüs oldukça yaygın olarak kullanılır. Yaklaşık 30 dakika içerisinde havalimanından kalkan otobüsler ile şehir merkezine ulaşmak kolay olur.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 22 GBP

Bir diğer ulaşım alternatifi ise taksilerdir. Taksi ücreti Birmingham'da biraz daha uygun olarak adlandırılabilir. Ancak bütçesini düşünmek isteyen kişiler için pek uygun değildir. 30 dakikalık taksi yolculuğu ile şehir merkezine ulaşım sağlanır.

Araç Kiralama

Havalimanı içerisinde araç kiralama merkezleri bulunuyor. Birçok firmanın araç kiralama merkezlerine erişim sağlamak mümkündür. Ayrıca havalimanında yürüme mesafesinde bir ulaşım söz konusu olur

Birmingham Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Birmingham uçak bileti alıp şehre uçan kişiler havalimanı içerisindeki hizmetleri oldukça merak ediyor. Öncelikle havalimanı içerisinde iletişim noktaları açısından ücretsiz WiFi hizmeti söz konusu oluyor. Ayrıca posta hizmeti de sunulan alternatifler arasındadır. Bunun yanında para bozmak, çekmek ya da çevirmek isteyen kişiler için uygun merkezler bulunur.

Alışveriş noktasında Duty Free adı verilen alışveriş imkanları söz konusu oluyor. Diğer ülkelerde yer almayan farklı mağazalara erişim sağlanıyor. Böylece gerekli olan ya da alınmak istenen her ürün alınabilir.

Uçağı beklerken acıkma problemlerine karşılık birçok restorana ev sahipliği yapıyor. Kahve ya da çay içmek için gerekli ortamlar, merkezler havalimanı içerisinde bulunuyor.

Bagaj emaneti, taşımacılığı, kayıpları konusunda ilgilenen merkezler söz konusudur. Böylece kolaylıkla bagaj hizmetleri almak söz konusu oluyor.

Eğer herhangi bir sağlık problemi varsa ya da aniden gelişen bir durum söz konusuysa sağlık merkezleri havalimanı içerisinde 7/24 açık tutuluyor. Ayrıca her dinin gerekli inanç merkezleri de havalimanı içerisinde bulunduruluyor. Bu açıdan havalimanı çok kullanışlı bir alandır. Kişiler istedikleri her şeyi bulma konusunda problem yaşamaz.

Birmingham’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Birmingham uçak bileti aldıktan sonra şehre ulaşmak oldukça kolay olacaktır. Şehre ulaşmanın en baş sebeplerinden biri ise kültürel gezilerdir. Bir edebiyat şehri olmasının yanı sıra şehir içerisinde gezilebilecek oldukça fazla tarihi yapı bulunuyor. Ayrıca doğal güzellikleri ile de ülkeye giden herkesin ilgisini çekiyor.
  2. İngiltere özellikle Birmingham içerisinde birçok spesifik alışveriş mekanı barındırıyor. Genelde hiçbir yerde bulmanın mümkün olamayacağı çeşitli ürünleri Birmingham alışveriş merkezlerinde bulmak mümkündür. Fiyatları biraz yüksek olsa da herkes kendi bütçesine uygun olan alışveriş merkezini bulabilir.
  3. Yiyecek konusunda oldukça katı kuralları olan Birmingham bu nedenle lezzetli ve sağlıklı yiyeceklere ev sahipliği yapıyor. Farklı ve değişik tatlara açık olan herkesin tercih edebileceği yiyecek seçenekleri söz konusu oluyor. Öncesinde araştırma yapılabilir.
  4. Aşırı hareketli ve gece hayatı bol bir şehir sayılmaz. Ve bunun yanında aile ile gidilebilecek birçok gezi imkanı söz konusu olur. Tiyatrolar, kültürel geziler, eğlence mekanları tercih edilebilecek aile ortamlarıdır.
  5. Doğadan hoşlanan kişiler için tercih edilebilecek bir şehirdir. Çünkü içerisinde hem botanik bahçeler hem de çeşitli hayvanat bahçeleri bulunuyor. Bu doğal ortamlarda gezi yapmak da mümkün olabilir.

Birmingham Hakkında

Birmingham Birleşik Krallık içerisinde yer alan İngiltere'nin büyük şehri olarak adlandırılıyor. West Midlands bölgesinde yer alıyor. İngiltere'nin neredeyse en büyük şehirlerinden biridir. Bulunduğu konum dolayısıyla İngiltere'nin modern sanat cemiyeti olması konusunda öncülük etmiştir.

Şehrin kuzeyinde Trent Nehri havzası yer alıyor. Güneyinde ise Severn Nehri havzası yer alıyor. Ayrıca Birmingham şehri çevresinde küçük çay görünümlü su havzaları bulunuyor. Bu su havzaları arasında Tame Çayı, Rea Çayı ve Çöle Çayı yer alıyor. Şehirde özel mülkiyet alanı daha çok yer alıyor. Bu özel alanların yanında ise varoş olarak adlandırılabilecek kesimler söz konusu oluyor.

Birmingham, sanayi işlerinin yanı sıra eğitim konusunda da merkez bir şehirdir. İçerisinde birçok üniversite bulunuyor ve bu eğitim alanları tüm ülkelerden göç alıyor. Ayrıca tarihi alanları ile de görülmesi gereken ülkelerden biridir. Kültürel faaliyetleri ile de çoğu ülkeye fark atacak şekilde gelişmiştir. Birmingham İngiltere'nin en büyük ikinci şehridir.

Her İngiltere kentinde olduğu gibi Birmingham'da sık sık yağış alan bir alandır. Bu nedenle ziyaret konusunda dikkat edilmesi gerekir.

Birmingham Nerede?

Birmingham Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 GBP
Taksi
1,50 GBP/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Birmingham'da yaygın olarak en fazla otobüsler tercih ediliyor. Bunun dışında metrolar da bir yerden bir yere gitmek için en fazla kullanılan araçlardır. Otobüsler 2 pound iken metrolar yaklaşık 3 pound şeklindedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksi çok fazla tercih edilmese de hızlı ve geceleri tercih edilebiliyor. Uygun fiyatlı sayılabilir. 10 dakikalık bir yolculuk 8 pound'a denk gelebiliyor.

Birmingham Vize Şartları

İngiltere Vize İstiyor mu?
Evet
İngiltere Vize Süresi
180 Gün
İngiltere Vize Ücreti
113 USD
İngiltere Vize Detayları
Vizenin süresine göre ödemeniz gereken ücret değişiklik göstermektedir.

Birmingham’da Gezilecek Yerler

Birmingham Civil Rights Institute
Vulcan Park Ve Müzesi
Barber Vintage Motorsports Museum
Birmingham Cathedral
Gun Barrel Proof House
Irkçılığı En İyi Anlatan Müze: Birmingham Civil Rights Institute

Birmingham kentinde eski yıllarda yaşanmış olan olaylarla insan haklarındaki mücadeleyi en iyi anlatan müzelerden biridir. Müzeye ilk girişte yaklaşık 15 dakikalık bir video ile insan hakları ve mücadelesinden bahsediliyor. Sonra ise müzenin her noktası geziliyor. Yapılan haksızlıklar, ırkçılık davranışları müzede çok iyi anlatıyor. Müzeyi gezmek için 2 saat yeterli oluyor.

Şehre Kuş Bakışı: Vulcan Park Ve Müzes

Birmingham şehrinin en yüksek noktası Vulcan Park olarak adlandırılıyor. Bütün şehri ayaklarınızın altına almak istediğiniz takdirde bu tepeye çıkarak bakmak mümkün oluyor. Sonrasında ise müzeyi gezmek mümkün oluyor. Vulcan heykellerine rastlamak da müze içerisinde söz konusudur.

Motorlara İlgisi Bulunanlara: Barbet Vintage Motorsports Museum

Dünya'nın en çok motora ev sahipliği yapan müzesi olarak adlandırılıyor. Bu müzede dolaşmak yaklaşık 3-4 saat sürüyor. En eskiden en yeniye bütün markalara ait motorları bu müzede görmek ve deneyimlemek mümkün oluyor. Oldukça ilgi çekici bir müzedir.

Tarihi Ve Dini Yapılara Merakı Olan Kişiler İçin: Birmingham Cathedral

Oldukça eski ve tarihi yapıya sahip olan katedraller Birmingham'da oldukça fazla bulunuyor. Aziz Philips Katedrali, St. Chad Katedrali bu seçeneklere örnektir. 1800'lü yıllardan bu zamana kalan katedraller oldukça ilgi çekicidir. Tarihi yapılardan ve İngiltere mimarisinden hoşlanan kişilerin uğrayabileceği bölgeler içerisinde yer alıyor. Oldukça hoş görünüme sahip olan katedraller Hıristiyanlık dininin mezheplerine ev sahipliği yapıyor.

Silah Tutkunluğu Bulunan Kişiler İçin: Gun Barrel Proof House

Birmingham şehri silah üretilme şehri olarak adlandırılabilir. Çünkü 1800'lü yıllardan önce üretilmiş olan her silah bu şehirde üretiliyor ve İngiltere'nin farklı noktalarına dağıtılıyordur. Birçok silah evi yer alıyordu. Eski tarihten hoşlanan kişiler için silah müzesi bulunuyor. Birbirinden farklı ve ilginç silahlara ev sahipliği yapıyor.

Birmingham’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Hotch Potch
Çay
Balti
Fish Chips
Geleneksel İngiliz Yemeği Hotch Potch

Birmingham uçak bileti alıp şehre uçtuktan sonra çeşitli yöresel yemeklerini tatmakta fayda var. Hotch Potch da bu seçeneklerden biridir. İçerisine dana eti, patates, bezelye, mantar ve havuç koyuluyor. Oldukça sağlıklı görülen bu yemek geleneksel bir türdür. Lezzetli ve her damak tadına uygundur.

Uzak Doğu'dan Esinti: Balti

İngiltere mutfağında Uzak Doğu'dan alınan geleneksel yemekler oldukça hakimdir. Özellikle Pakistan ve Hindistan mutfağından çeşitli yiyecekler görmek mümkündür. Balti'de bunlardan biridir.

Fish Chips

Birmingham'ın ne meşhur atıştırmalığı balık kızartmasıdır. Hızlı şekilde beslenmek isteyen herkes balık kızartmasını tercih edebilir. Yanında soslar, yeşillikler ve patates ile tüketebilir.

Konaklama İçin Birmingham Otel Seçenekleri

Ucuz Birmingham uçak bileti sonrası çeşitli oteller tercih edilebilir.

The Collection Birmingham

Oteller arasında yer alan bu seçenek oldukça şık odalara ev sahipliği yapıyor. WiFi, otopark, restoran, oda servisi imkanları barındırıyor.

&Edgbaston, Birmingham
The Collection Birmingham

Oteller arasında yer alan bu seçenek oldukça şık odalara ev sahipliği yapıyor. WiFi, otopark, restoran, oda servisi imkanları barındırıyor.

New Street İstasyon'unun Karşısı
İbis Styles Birmingham Hagley Road

Çift olarak gelenler için oldukça uygun bir otel seçeneğidir. WiFi, ısıtma, bar, restoran, otopark ve her saat açık resepsiyon hizmeti veriyor.

313 Hagley Road Edgbaston

Birmingham Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Antalya - Birmingham 336,72 TL 4 Saat 35 Dakika
Bodrum - Birmingham 375,78 TL 4 Saat 15 Dakika
İzmir - Birmingham 447,93 TL 4 Saat 5 Dakika
Amsterdam - Birmingham 541,85 TL 1 Saat 20 Dakika
İstanbul - Birmingham 887,52 TL 9 Saat 15 Dakika
Gaziantep - Birmingham 1.476,47 TL 8 Saat 35 Dakika
Ankara - Birmingham 1.533,83 TL 6 Saat 45 Dakika
Alanya - Birmingham 1.936,85 TL 23 Saat 25 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Birmingham ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Ada Severler Buraya! İşte Türkiye'nin En Güzel 8 Adası!
Ada Severler Buraya! İşte Türkiye'nin En Güzel 8 Adası!
28 Haziran 2019
Kalem Adası – İzmir Kalem Adası, Türkiye'nin bir Ege adalarından biri. Kalem adası Dikili'nin bir parçası. Turkuaz suları ile ünlü bu ada henüz turistlerin istilasına uğramadı. Bu sebeple huzurlu ve
İnternetten Ucuza Nasıl Bilet Alınır?
İnternetten Ucuza Nasıl Bilet Alınır?
26 Aralık 2018
Yazıhaneye gidip bilet almak zorunda olduğumuz günler geride kaldı. Artık online bilet alma şansımız olduğundan sıra bekleyip vakit kaybetmeden ve farklı sitelerden karşılaştırarak çok daha ucuza bile
İstanbul Havalimanı'nda Alışveriş ve Restoranlar
İstanbul Havalimanı'nda Alışveriş ve Restoranlar
04 Aralık 2018
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip olan İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de birçok ülkenin devlet başkanlarının katılımıyla açıldı. Dünya’da büyük yankı u
10 Kasım'da Ziyaret Edebileceğiniz Yerler
10 Kasım'da Ziyaret Edebileceğiniz Yerler
10 Kasım 2018
10 Kasım; Dünya tarihinin onun gibi birini sadece bir kez tanıklık etme fırsatı bulduğu, ülkemizin kurucusu, kurtarıcısı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Dünya’ya gözlerini kapadığı gün. Kalplerimiz

Birmingham Şehri İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Birmingham Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:56:08
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Birmingham, (BHX)
BHX
GB

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948