1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Nijerya
Uçak Bileti

Nüfus
186 Milyon
Başkent
Abuja
Para Birimi
Nijerya Nairası (NGN)
Zaman Dilimi
GMT +1
Telefon Kodu
+234
Resmi Dil
İngilizce
Ort. Yemek Fiyatı
1000 NGN
Ort. İçecek Fiyatı
851 NGN
İstanbul - Abuja Uçuş Süresi
6 Saat 30 Dk
İstanbul - Abuja Uçuş Mesafesi
6.521 Km

En Ucuz Türkiye - Nijerya Uçak Seferleri

13 Ağu 2019
30 Tem 2019
Ankara - Lagos
Qatar Airways
21 Ağu 2019
Erzurum - Abuja
Türk Hava Yolları
25 Tem 2019
Ankara - Abuja
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
İstanbul - Port Harcourt
Türk Hava Yolları
19 Ağu 2019

En Ucuz Nijerya Kalkışlı Uçak Seferleri

25 Tem 2019
11 Ağu 2019
Lagos - Dubai
Ethiopian Airlines
28 Tem 2019
Abuja - Ankara
Ethiopian Airlines
26 Tem 2019
Abuja - Erzurum
Egyptair
11 Ağu 2019
Abuja - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
29 Tem 2019
Abuja - Sivas
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
Port Harcourt - İstanbul
Türk Hava Yolları
16 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Nijerya Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Nijerya’ya Nasıl Gidilir?

Nijerya'ya havayolu ile ulaşım Türkiye'den kolaylıkla yapılabilmektedir. Çeşitli havayolu şirketlerinin düzenlediği günlük uçuşlar ile Nijerya başkenti Abuja kentindeki Nnamdi Azikiwe International Airport'a ulaşım sağlanabilmektedir. Ucuz Nijerya uçak bileti bulabilmek için ise havayolu firmaları araştırılmalı, en uygun fiyat bulunmalıdır.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan, Nijerya’ya uçuş sağlayan şirketler; Türk Hava Yolları, Etiophian Airlines, Lufthansa, British Airways gibi havayoludur. Nijerya uçak bileti almak için Biletall.com üzerinden araştırma yapabilir en ucuz Nijerya uçak bileti fiyatlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca Biletall.com üzerinden Nijerya uçak bileti rezervasyon gibi işlemlerinizi de yapabilirsiniz. Türkiye'de en bilinen ve güvenilir havayolu şirketlerinden biri olan THY ile uçmak için ise Nijerya uçak bileti THY yazmak yeterlidir. Biletall.com vasıtası ile tüm Nijerya uçak bileti fiyatları görülebilir.

Biletall.com adresinde Nijerya Türkiye uçak saatleri de detaylı olarak belirtilmiştir. Nijerya Türkiye uçak bileti fiyatları iyi araştırılmalı uygun olan seçilmelidir.

Nijerya Vize Şartları Neler?

Nijerya Vize İstiyor mu?
Evet
Nijerya Vize Süresi
30 Gün
Nijerya Vize Ücreti
20.000 NGN
Nijerya Vize Şartları

Nijerya’ya ucuz Nijerya uçak bileti fırsatları ile gitmek isteyen kişiler, herhangi bir problemle karşılaşmamak için Nijerya vize şartlarını iyice araştırmalıdırlar. Nijerya Türkiye uçuş süresi sadece 6.5 saattir. Ayrıca Nijerya Türkiye uçak seferleri pek çok alternatif de içerir.

Nijerya'ya gidebilmek için vize almak gerekiyor. Nijerya'ya giriş amacına ve kalınacak zamana göre vize süresi değişiklik gösterebiliyor. Nijerya Devleti umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize uygulamasına devam ediyor, eğer diplomatik sebeplerle geçiş var ise 90 güne kadar vizesiz giriş mümkün olabiliyor.

Nijerya'ya giriş için ödenmesi gereken miktar 20000 NGN olarak belirlenmiş olup aynı kalmamaktadır. Nijerya vizesi almak için verilmesi gereken ücret miktarı başvurulacak vizenin türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Nijerya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Aralık

Nijerya'ya gitmek istendiğinde öncelikle kurak zamanda mı yoksa yağışlı zamanda mı gidilmek istendiğine karar verilmelidir. Haziran ayı oldukça yağış almakla birlikte kasım ayından mart ayına kadar ise kuraklık devam etmektedir.

Nijerya Hakkında Bilgiler

Nijerya Afrika'nın en kalabalık dünyanın ise yedinci kalabalık ülkesidir. Çok sayıda genç nüfusa sahiptir.

Nijerya’nın Başkenti

Nijerya'nın başkenti Abujadır. En yeni kurulan başkentlerden biri olma özelliğine sahip olan Abuja'nın geçmişi sadece 30 yıllıktır.

Nijerya Nüfusu – Nijerya Resmi Dili

186 milyon insan nüfusuna sahip olan Afrika'nın en kalabalık ülkesi Nijerya’dır. Resmi dili İngilizce ile birlikte Hausaca, İgbo dili, Yoruba dili gibi dillerden oluşur.

Nijerya Para Birimi

Nijerya para birimi Nijerya Nairası (NGN)'dir.

Nijerya’da Saat Kaç?

Nijerya Türkiye saat farkı +1’dir yani ülkemizi iki saat geriden takip etmektedir. Türkiye’de saat 11:00 olduğunda Nijerya’da 09:00 olmaktadır.

Nijerya’da Ne Ucuz? Nijerya’dan Gelirken Ne Getirilir?

Nijerya'dan alınacak en gözde hediyeler maskeler, yerel takılar, rafya dokuma paspaslar, çanta, şapka, sandalet gibi yerel halka özgü ürünler olabilir. Benin Krallığına ait replika heykellerde sevilen ürünlerdendir. Ayrıca merkeze olan uzaklığı 14 km olan Oyuba Market yerel ürünler satan bir yerdir. Ayrıca Nijerya pek çok alışveriş mağazasına da sahiptir.

Nijerya Nerede?

Nijerya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Yaz Tatili
• Adalar Bölgesi
• Turistik Yerler
• Nijerya Mutfağı
• Festivaller
  1. Nijerya tehlikeli olabilecek ülkelerden biridir. İçinde barınan farklı hayvan ve böcek türlerinin ısırıklarına karşı ülkeye gelirken aşı yaptırılmalı ve sağlık kontrolünden geçilmelidir. Gelişmekte olan şehirleri ile ilgi çekmeyi başarır. Yaz tatilinde farklı yerler keşfetmek isteyenler için Nijerya'yı bilen tanıdıkları ile gezmeleri tavsiye edilir. Nijerya adalara sahip bir ülkedir ve büyük bir limana sahiptir. Ayrıca sahip olduğu çeşitli otellerle birlikte güzel plajlara da ev sahipliği yapar.
  2. Nijerya'nın en kalabalık olan şehri Lagos kalabalık olmasının yanı sıra büyük bir limana da sahiptir. Sahip olduğu plajlar, müzeler ve turistik mekanlarıyla gezilmeye değer bir yerdir.
  3. Nijerya gezilip görülmesi gereken farklı yerleri ile dikkat çekmektedir. Tropikal bir iklime sahip olan Nijerya Elegushi Beach, Bar Beach, Tarkwa Beach ve Lekki Beach gibi plajlarıyla tam bir turistik merkezi.
  4. Her ülkenin kendi damak tadı olduğu gibi Nijerya'nın da kendine özgü tatları var. Sadece bu yemekleri denemek için bile Nijerya'ya gelinebilir.
  5. Nijerya'nın farklı kültürel anlayışlarının yanı sıra renkli ve değişik bir festival anlayışı vardır. Film, balık, kültür, din, müzik gibi alanlarda yapılan festivallerden bir kaçıdır. Eyo Festivali, Lagos Karnavalı bu festivallerdendir.

Nijerya’nın En Güzel Şehirleri

Nijerya en ucuz uçak bileti aramaları için kullanacağınız Biletall.com’dan ülke hakkında bilgiler edinmeniz de mümkündür.

Lagos, Kano, Ibadan, Benin City, Nijerya'nın en güzel şehirlerindendir.

Lagos

Lagos Nijerya'daki en büyük şehirdir ayrıca ülkenin eski başkentidir. Batı Afrika'daki hızla gelişen kentlerdendir. Lagos, İddo, İkoyi ve Victoria gibi adalara geniş plajlara ve limana sahiptir, ayrıca Gine Körfezi'nin bir bölümü olan Benin Körfezi kıyılarını içine almıştır.

Kano

Bin yılı aşkın bir tarihe sahip olan Kano kenti Afrika'nın eski yerleşim yerlerinden olan renkli bir yerdir. Geçmişten beri ticari hayatın devam ettiği ve tüccarların hala daha uğradıkları mekanlardan biridir. Sahra Çölü'nden geçen ticari yolların kesiştiği önemli bir konumda bulunuyor.

Ibadan

Dünyanın en kalabalık 100 şehrinin içinde bulunur. Agodi Gardens, Irefin Palace, Trans-Amusement Park, UI Zoological Gardens gibi gezip görülecek yerlere ev sahipliği yapar.

Benin City

Lagos'a 200 mil uzaklıkta bulunan Benin City Nijerya'ya bağlı olan Edo Eyaleti'nin başkentidir. Ogba Zoo ile hayvanları ziyaret edebilir, Benin City National Museum'a giderek de Nijerya tarihine tanık olabilirsiniz.

Nijerya’da Gezilecek Yerler

Nijerya'ya, Nijerya ucuz uçak bileti ile gelen ziyaretçiler çok güzel vakit geçirebilirler ama unutulmamalıdır ki bu ülkeye gelirken gerekli sağlık kontrollerinden geçmeniz ve gerekli iğneleri olmanız lazım. Nijerya doğal güzellikleri, plajları, alışveriş mekanları, festivalleri ve tarihi mekanları ile ilgi çekmeyi başarmış, bol turist çeken bir ülke konumuna gelmiştir.

Nijerya’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Nijerya'nın Lagos şehri tam bir adalar şehridir. İçinde bulunan birçok plajve limanı ile ilgi odağı olmaktadır. Nijerya tropikal bir iklime sahiptir ve Elegushi Beach, Bar Beach, Tarkwa Beach ve Lekki Beach gibi plajlara ev sahipliği yapar.

Nijerya’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Nijerya'nın yerel halkının yaptığı yerel ürünler dikkat çekmektedir. Özellikle maskeler, sandaletler, Benin Kralı replika heykelleri ilgi çeken ürünlerdendir. Merkezden 14 km uzaklıkta bulunan Oyuba Market ise pek çok yerel ürüne ev sahipliği yapmaktadır. Lekki Market, Ikeja City Mall, Abuja Arts and Crafts Village, Jabi Lake Mall, Palms Shoppig Malls diğer alışveriş mekanlarından bir kaçıdır. Alışveriş yaparken pazarlık yapılabilir. Genellikle ilk söylenen fiyatın yarısına ürünü satın almak mümkündür. Fiyatta anlaşılan ve alınması beklenen ürünün alınmaması saygısızlık olarak görülür ve hoş karşılanmaz.

Nijerya’nın Doğal Güzellikleri

Nijerya bir adalar bölgesine sahiptir, ormanları parkları ve plajlarıyla pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Nijerya’da Gezilecek Tarihi Yerler

Freedom Park Logos, Osun-Osogbo Sacred Grove, Emir's Palace, Sukur, Badagry Building gezilmesi gereken tarihi yerlerdendir

Nijerya Gezi Rehberi

Gezilecek birçok yere ev sahipliği yapan Nijerya'ya gitmeden önce uyulması gereken önemli kurallar vardır. Bu kuralların iyi araştırılması gerekir. Nijerya'yı gezmenin en iyi yolu arabayla Nijerya’yı iyi tanıyan biriyle gezmektir. Tavsiye edilen budur.

Nijerya da bunun dışında da ulaşımı mümkün kılan otobüs ve taksiler vardır. The Molue ve The Manfo kullanılan bu otobüslerden ikisidir. Bir yere gitmek için motor parklarından kalkan taksilere gidilebilir ve dolması beklenerek ulaşım sağlanabilir. Taksiler gidilecek yerlere göre sabit fiyatlara sahiptirler.

Nijerya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Moin Moin
Ogbono Çorbası
404 Biber Çorbası
Jollof Pilavı

Nijerya damak tadı olarak farklı ve değişik yemeklere sahip bir ülkedir. Bu yüzden turistlere özel turist yemek mekanları vardır.

Çeşitli yemek zevklerine sahip olan Nijerya'ya en ucuz Nijerya uçak bileti alarak gelenler hiç pişman olmuyor ve farklı damak tatlarını deniyorlar.

Fasulyeli Kek Deyince Akla Moin Moin Gelir

İçinde yumurta ve et parçalarının da bulunabileceği fasulyeden yapılan farklı bir kektir. Nijerya deyince akla gelen ilk yiyecektir.

Ogbono Çorbası

İçreğinde fındık bulunan farklı bir çorba çeşididir.

404 Biber Çorbası En İlginci

404 köpek anlamına gelmektedir. Ülkenin her kesiminde bulunmaz ve barbarlık olarak düşünüldüğü yerler vardır. İçerisinde bulunan biber inanılmaz derecede acıdır bu dikkate alınmalıdır. Genel olarak ülkede batı kesimde rastlanmaktadır.

Jollof Pilavı

Nijerya'da, Türk Damak tadımıza uygun yemeklerden biri jollof pilavıdır, domates sosuyla özel olarak hazırlanan bir pilavdır.

Owerri Çorbası Cep Yakarmış

Nijerya’nın en pahalı çorbası olarak bilinen Owerri Çorbası içeriğinde füme balıketi ve çeşitli baharatlarla servis edilir. Cocoyam macunu ve Uziza denen bitkinin yaprakları da bulunmaktadır.

Nijerya'da Yenecek En Güzel Yemekler

Nijerya’da pek çok damak zevkine ait yemek bulunabilir. Bunlardan bir kaçı en pahalı olan füme etli cocoyam macunlu ve baharatlı owerri çorbası, bamya çorbası, köpek etinden yapılan acı biberle harmanlanan 404 biber çorbası, domates soslu jollof pilavı gibi yemeklerdir. Yer elması, tatlı patates, suya adı verilen şişte karaciğer ve et ızgarası, antilop ve keçi eti, mango çok fazla tüketilen yiyecekler arasındadır. Yemek ve damak zevkleri Türk mutfağına pek uygun olmasa da ülkede turistler için yapılmış özel turist restoranları bulunmaktadır.

Nijerya Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Dubai - Lagos 1.252,04 TL 24 Saat
Kahire - Lagos 1.855,99 TL 11 Saat 55 Dakika
İstanbul - Lagos 2.102,69 TL 20 Saat 45 Dakika
İstanbul - Abuja 2.681,44 TL 20 Saat
İzmir - Lagos 2.937,91 TL 24 Saat 10 Dakika
Bangkok - Abuja 3.056,45 TL 16 Saat 40 Dakika
Üsküp - Abuja 3.419,98 TL 14 Saat 40 Dakika
Ankara - Lagos 3.500,22 TL 21 Saat
Samsun - Abuja 3.976,26 TL 30 Saat 25 Dakika
Erzurum - Abuja 3.976,26 TL 31 Saat 25 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Nijerya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kandırdım! İşte Dünyada Yapılmış En Ünlü Şakalar!
Kandırdım! İşte Dünyada Yapılmış En Ünlü Şakalar!
01 Nisan 2019
Şaka Müzesi (The Museum of Hoaxes) 1997 yılında San Diego, California'da Alex Boese tarafından, hem geçmiş hem de mevcut şakaları ve şehir efsanelerini kayıt altına almak ve üzerinde konuşmak için bir
Kış Aylarında İçinizi Isıtacak: Ülkelerin En Ünlü Sıcak İçecekleri
Kış Aylarında İçinizi Isıtacak: Ülkelerin En Ünlü Sıcak İçecekleri
28 Şubat 2019
Kar yağarken pencere kenarına koşup sıcak bir içecek içmek gibisi var mı? Çayın ve kahvenin yerini sarsması çok zor ama sizler için kar yağdığında diğer ülkelerdeki insanları pencere kenarına koşturan
Bozcaada'da Lezzet Dolu Festival: Yerel Tatlar Festivali
Bozcaada'da Lezzet Dolu Festival: Yerel Tatlar Festivali
05 Eylül 2018
Son zamanların popüler tatil beldesi Bozcaada pek çok seyahatseveri ağırlıyor. Havası ve huzurlu ortamıyla sevilen tatil cennetinin aynı zamanda enfes yemekleri bulunuyor. Özellikle Eylül ayında Bozca
Uçak Seyahati Nasıl Yapılır? (İnfografik)
Uçak Seyahati Nasıl Yapılır? (İnfografik)
01 Ağustos 2018
Uçak seyahatleri hayatı kolaylaştıran, uzakları yakın eden pratik bir seyahat türü olarak, sıklıkla tercih ediliyor. Bu seyahati karmaşık bularak uçakla yolculuk yapmaktan hala çekinenler de var. Uçak

Nijerya Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Lagos
Farklı bir haftasonu oldu bizim için muazzam güzellikler de yerler gördük
Abuja
İstanbuldan çıkıpta buraya gitmek cesaret isteyen bir şey ama burası için değer
Lagos
Herşey çok güzeldi, biz çok keyif aldık sevgilim ile birlikte
Abuja
Burada güzel biir zaman geçireceğimizi düşünüyorum, haftasonu oraya gideceğiz.
Lagos
Ben bu kadar iyi olabileceğini sanmıyordum ama mimarisi özellikle çok iyiydi
Abuja
Beğenerek gittiğim biryer, biz çok keyif aldık. Sevgilim çok mutlu oldu.
Lagos
Sevgilim ile gitmiştik yağmur yağdı 2 gün ama olsun son gün çok eğlendik
Abuja
Birbirinden farklı şehir ve sokak görmek gerçekten çok güzel
Lagos
Haftaya buraya gidiyoruz, bakalım nasıl olacak inşallah güzel geçer
Abuja
Sevgilimin yanına gitmiştim herşey çok güzeldi teşekkür ederiz
Lagos
Herşey çok güzeldi, tur rehberimiz çok ilgiliydi teşekküler.
Abuja
Biz biraz meraklı olduğumuz için dünyada ki ülkeleri gezmeyi seviyoruz bir sonra ki durağımız neresi olur allah bilir
2
12
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Nijerya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 05:04:59
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Lagos, (LOS)
LOS
NG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948