1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Maputo Uçak Bileti

Maputo Para Birimi
Mozambik Metikali (MZN)
Maputo Zaman Dilimi
GMT +2
Maputo Şehri En İyileri
Akasya Ağaçları, Naturel History Museum, Paozinho
Maputo Hava Durumu (31 Mayıs) 24°C Açık
Maputo Hava Durumu (1 Haziran) 25°C Güneşli

En Ucuz Maputo Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Maputo
Ethiopian Airlines
02 Haz 2020
Hatay - Maputo
Türk Hava Yolları
04 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Maputo Kalkışlı Uçak Seferleri

Maputo - Denizli
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Maputo - Ankara
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Maputo - Guangzhou
Ethiopian Airlines
06 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Maputo Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Maputo Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Maputo Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
MZ
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Portekizce
Toplu Taşıma Fiyatı
50 MZN
Alkolsüz İçecek Fiyatı
75 MZN

Maputo’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Kasım

Maputo şehri tropikal bir iklime sahiptir. Genel olarak kentte sıcak ve nemli hava hakimdir. Bu nedenle, şehre gidildiğinde en soğuk dönemler tercih edilmelidir. Şehirde en soğuk ay temmuz, en sıcak ay ise ocak ayıdır.

Maputo uçak bileti Qatar Airways ya da diğer hava yolu firmalarına bakıldığında şehre en az ocak ayında uçuş yapılmaktadır. Çünkü bu aylarda hava sıcaklığı çok artmakta hatta sıcaklık nedeniyle bölgede hastalıklar da görülebilmektedir. En ucuz Maputo uçak bileti ocak aylarında satılırken, en pahalı olduğu dönemler temmuz ayıdır. Bölgede tatilinizi keyifle geçirmek istiyorsanız en ucuz Maputo uçak bileti fiyatlarından önce mevsimsel özelliklere dikkat etmeniz gerekir.

Maputo Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Maputo uçak bileti alarak şehre seyahat eden yolcular, havalimanından şehir merkezine gitmek için sunulan farklı ulaşım alternatiflerini değerlendirebilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 50 MZN

Maputo şehrinde çok gelişmiş ulaşım araçları bulunmaz. Küçük minibüslerle ulaşım sağlanabilir. Minibüslerle yapılan yolculuklar oldukça kalabalık ve yoğun olmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 200 MZN

Şehir içinde en fazla tercih edilen ulaşım aracı tuk-tuk olarak bilinen araçlardır. Yerli halk genelde uygun fiyatlı olmasından dolayı bu araçları tercih etmektedir. Şehrin her noktasına giden araçlar fiyat olarak oldukça uygundur.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 450 MZN

Taksiler şehir içi ulaşımda en konforlu olan araçlardır. Özellikle, trafiğin çok düzenli olmadığı bu kentte taksiler büyük avantaj sağlamaktadır. Fakat özellikle bir turist olarak taksiye binmeden önce mutlaka gerekli fiyat anlaşmasını yapmalısınız. Aksi halde büyük ücretlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Araç Kiralama

Maputo uçak bileti fiyatları ile ilgili bir araştırma yaparken, havalimanında bulunan kiralık araçlar hakkında da bilgi alabilirsiniz. Maputo Havalimanı iç kısımlarında 2 adet farklı rent a car firması bulunmaktadır. İnternet üzerinden de bu firmalarla i

Maputo Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Hint Okyanusu'nun incisi olarak bilinen Maputo şehri, deniz ticareti ile her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Özellikle, Maputo Uluslararası Havalimanı’na her yıl farklı ülkelerden gezi ya da iş amaçlı turist gelmektedir.

Şehrin kuzeybatısında bulunan Maputo Havalimanı’na ulaşmak için farklı ulaşım araçları kullanılabilir. Havalimanından şehir merkezine gitmek isteyen yolcular yaklaşık 3 kilometre bir yol gidecektir. En hızlı ulaşım araçlarından olan taksiler bu mesafeyi yaklaşık 10 dakikada gidebilmektedir. Maputo uçak bileti Thy ve uluslararası taşımacılık yapan hava yolu firmalarından temin edilebilir. Havalimanına ülkemizden uçuşlar düzenlenmekte fakat aktarmalı olarak gerçekleştirilmektedir.

Maputo’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Maputo ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanarak şehirde son zamanlarda gelişme gösteren modern ama ucuz alışveriş fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Özellikle, Avenida de Guerra Popular çevresinde yer alan mağazalar el işlemesi pek çok yöresel ürün satmaktadır.
 2. Eski zamanların tarih kültürünü bir başkent olarak taşıyan şehirde pek çok müze, kilise ve tarihi alanlar bulunmaktadır. Maputo ucuz uçak bileti fırsatlarını yakalayarak, ülkenin tarihi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
 3. Festivaller açısından şehir yılda 3 kez renkli görüntülere ev sahipliği yapmaktadır. Ağustos, Uluslararası Müzik ve Çağdaş Dans Festivalleri şehirde kutlanan en ünlü festivaller arasındadır.
 4. Coconuts Disco ve Mambo diskosu en popüler kulüplerden birisidir. Oldukça renkli bir gece hayatının olması özellikle turistler açısından şehre gelme sebepleri arasındadır.
 5. Bir liman şehri olan Maputo özellikle deniz ürünleri açısından oldukça lezzetli yemekler ortaya koymaktadır. Deniz ürünleri seven kişiler mutlaka tatilleri arasında Maputo şehrini de eklemelidir.

Maputo Hakkında

Mozambik'in başkenti olan Maputo kenti, eski adıyla Lourenço Marques ismiyle bilinmekteydi. Şehirde yoğun şekilde akasya ağaçlarının bulunması şehrin adının Akasya Şehri olarak anılmasını da sağlamıştır. Mozambik'in en kalabalık ve büyük şehirlerinden olan Maputo, bir liman kentidir. Bu sebeple, kentin ekonomisi de denizciliğe dayanmaktadır. Yerel halkın büyük kısmı sokaklarda yaşar. Şehrin geride kalan bir bölümü gecekondularda yaşarken, cadde üstlerinde karmaşık yapılar ve yüksek binalar görülür.

Maputo uçak bileti Türkiye'den temin edildiğinde aktarmalı olarak bu şehre gidilebilir. Ülkemizden doğrudan Maputo uçak bileti bulunmamaktadır. Otantik ve yerli bir şehir görmek isteyen turistler yılın belli aylarında bu bölgeye kısa turistik turlar düzenlemektedir.

Maputo Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
50 MZN
Taksi
150 MZN/Km
Tramvay
200 MZN
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Maputo şehrinde en popüler ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Ucuz ama kalabalık olan otobüsler şehrin her noktasına ulaşmaktadır. Maputo İstanbul uçak saatleri dikkate alınarak, havalimanından otobüslere binerek 20 dakika içerisinde şehir meydanına ulaşabilirsiniz.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Maputo şehrinde hız ve donanım açısından tuk-tuk adı verilen araçlar da yoğun şekilde tercih edilir. Özellikle, bu araçların her noktaya kolay ulaşım sağlaması ve geç saatlere kadar hizmet vermesi, araçları popüler ulaşım aracı haline getirmiştir. Maputo İstanbul saat farkı dikkate alınarak, havalimanından bu araçlara da binilerek, merkez noktalara ulaşım sağlanabilir.

Maputo’da Gezilecek Yerler

Samora Machel Statue
Cathedral Of Our Lady Of The Immaculate Conception
Natural History Museum
Malangatana’Nın Atölyesi
Eski Portekiz Limanı
Heykel Samora Machel Statue

Mozambik'in ilk cumhurbaşkanını temsilen bronzdan üretilen heykel, 9 metre bir yüksekliğe sahiptir. Şehrin tam merkezinde yer alan heykel 4,8 ton ağırlığı ile oldukça heybetli bir görüntüye sahiptir.

En Görkemli Kilise Cathedral of Our Lady of the Immaculate Conception

1944 yılında bitirilen kilise şehrin en görkemli yapılarından birisidir. Bağımsızlık Meydanı üzerinde bulunan kilise mutlaka turistik gezilerde görülmesi gereken bir yapıya sahiptir. Maputo uçak bileti rezervasyon işlemlerini yaptırırken, konaklama alanlarınızın bu tür turistik alanlara yakın olmasına dikkat etmekte fayda var.

Doğal Tarih Müzesi Natural History Museum

Küçük bir etnografya müzesi olarak beğeni toplayan Natural History Museum, bölgenin en eşsiz parçalarının sergilendiği alanlardan birisidir. Müze içerisinde en özel parça ise fil fetüs çeşitleridir. Maputo en ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanarak mutlaka bu özel parçaları görmeniz gerekir.

Ressam Müzesi Malangatana'nın Atölyesi

Mozambik ülkesinin en ünlü ressamlarından birisine ait olan bu atölye aslında bir müze olarak kullanılmaktadır. Tren ile gidilebilen bu müze şehir merkezinden oldukça uzaktadır. Müze içerisinde ressamın kullandığı eşyalar ve farklı kişilerden toplanan heykeller yer almaktadır.

Eski Deniz Ekonomisi: Eski Portekiz Limanı

Eski Portekiz Limanı, şehrin en eski ekonomik kaynaklarından birisiydi. Eski zamanlarda tüccarların uğradığı bu mekan artık kullanılmaz bir haldedir. Fakat görsel manzarası ve tarihsel dokusu ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken alanlardan birisidir.

Maputo’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Matapa
Paozinho
Piri-Piri
Camarao National

Maputo İstanbul uçak bileti tercihlerinizde mutlaka Maputo yemeklerini de gözden geçirmelisiniz. Genel olarak deniz ürünleri ve pirinç ile yapılan yemekler meşhur olsa da tat olarak Türk yemeklerinden biraz uzak bir mutfak lezzeti bulunmaktadır:

Denizin En Lezzetli Hali: Matapa

Deniz mahsullerinin pirinç ile sotelenmesinden elde edilen Matapa yemeği şehirde en çok tüketilen yemeklerden birisidir.

Denizin İncisi: Piri-piri

 Deniz ürünlerinin kızgın yağda kızartılıp, limon ve sirke gibi değişik soslar ile harmanlanmasıyla elde edilir. Genel olarak karides ve balık yiyecekleri bu yemeğin hazırlanmasında kullanılır.

Soslu Hamur: Camarao National

Daha çok törenlerde ve eğlence zamanlarında yapılan camarao national yiyeceği tatlı bir hamur kızartmasıdır. Özellikle hamur içerisine tat veren meyve sosları eklenerek, görüntü olarak da yiyeceğin renklenmesi sağlanmaktadır.

Sebze Yemeği: Kakana

Maputo'nun sebze yemeği olarak yapılan kakana, bölgeye has sebze ve otların balıklar ile harmanlanması ve bir salata haline getirilmesi ile yapılır. Sunum olarak yanında pirinç ya da deniz mahsullerinden elde edilen soslar kullanılır.

Eriştenin Binbir Türlü Hali: Udon

Erişte yemeyi seviyorsanız bu lezzete bayılacaksınız. Daha kalın yapısı ile dikkat çeken Udon’un içerisine farklı sebzeler de ekleniyor.

Konaklama İçin Maputo Otel Seçenekleri

THY, Etihad, British Airways gibi hava yolu firmaları Maputo şehrine uçuşlar düzenlemektedir. Bekleme süresini en aza indirmek için bilet alım esnasında mutlaka gerekli otel rezervasyonunu da yaptırmanız gerekir

Pestana Rovuma
Şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunan otelde çamaşır ve klima gibi hizmetler yer alır. Özellikle havuz, çocuk oyun alanı gibi imkanların bulunması otelin tercih edilme sebeplerini artırmaktadır. Günlük oda ücreti ise 2500 MZN kadardır. Maputo İstanbul uçak biletleri ile ilgili işlemleri yaparken otel rezervasyonunu da kolaylıkla yaptırabilirsiniz.
Rua da Sé, 114, Maputo 4376, Mozambik
Hotel Polana
Şehrin en ünlü otellerinden birisi olan Hotel Polana, havuz, klima, restoran, bar ve çocuk oyun alanları gibi imkanlar sunmaktadır. Donanım açısından oldukça ideal bir oteldir. Günlük oda ücreti ise 3000 MZN kadardır.
Avenida Julius Nyerere 1380, Maputo, Mozambik
Hotel Avenida
Oda servisi, otopark, klima, çamaşır hizmeti ve havuz imkanları bulunan otelde günlük konaklama ücreti 3500 MZN kadardır. Otelde her imkanı bulabileceğiniz gibi yürüyerek, şehrin en kalabalık meydanına da ulaşabilirsiniz. Maputo İstanbul uçak seferleri hakkında bilgi alarak isteğe bağlı otelinizden transfer hizmeti de alabilirsiniz.
Avenida Julius Nyerere, 627, 3236 Maputo, Mozambique, Mozambik

Maputo Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Maputo 3.003,98 TL 14 Saat 15 Dakika
Hatay - Maputo 4.932,90 TL 17 Saat 35 Dakika

Maputo Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Maputo uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Ethiopian Airlines, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Maputo yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Maputo varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Maputo olup, bilet fiyatı 3.003,98 TL'dir.
 • Maputo şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Mart ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Maputo ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
14 Şubat İçin Aşk Dolu Yurt İçi Rotalar
14 Şubat İçin Aşk Dolu Yurt İçi Rotalar
05 Şubat 2020
14 Şubat Sevgililer Günü yaklaştı, sevgilinizi romantik bir tatil ile şaşırtmaya ne dersiniz? Türkiye’nin en romantik yerlerinden birinde akşam yemeği yiyip muhteşem gün batımını izlemeye kim hayır de
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt İçi Öneriler)
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt İçi Öneriler)
04 Aralık 2019
Her geçen senede olduğu gibi, yılbaşının yaklaşması ile plan yapma baskısını üzerimizde hissetmeye başladık. Birinci çinko, ikinci çinko, tombala! Eğer bu kelimeler sizi heyecanlandırmıyorsa işte yurt
Balıkesir'de Gezilecek Yerler: Balıkesir'de Nereye Gidilir?
Balıkesir'de Gezilecek Yerler: Balıkesir'de Nereye Gidilir?
31 Ekim 2019
Eğer önünüzde Balıkesir planı varsa, kesinlikle birkaç gün ayırmanız lazım çünkü bu şehirde gezecek çok yer var! Balıkesir’da gezilmesi gereken yerleri saymadan önce, Balıkesir’ın haritadaki konumunu

Maputo Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (74)
İyi (21)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%78
%22
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
95 Değerlendirme
Ö*** Ö***
24 Haziran Pazartesi
Gezecek yeni yerler arayanlara mutlaka tavsiye ediyorum
A*** M***
15 Temmuz Pazartesi
Genel dzüen olarak oldukça hoşuma gidiyor
T*** Ö***
25 Mart Pazartesi
yeni kültürler tanımak güzel
O*** B***
27 Ağustos Salı
Sevdiğim bir şehir
2
4
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Maputo Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 31.05.2020 03:07:00 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Maputo, (MPM)
MPM
MZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=16031
/ True
16031