1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Myanmar
Uçak Bileti

Nüfus
60 milyon
Başkent
Naypyidaw
Para Birimi
Kyat (MMK)
Zaman Dilimi
GMT +6:30
Telefon Kodu
+95
Resmi Dil
Birmanca
Ort. Yemek Fiyatı
2 USD
Ort. İçecek Fiyatı
0,5 USD
İstanbul - Naypyidaw Uçuş Süresi
13 saat
İstanbul - Naypyidaw Uçuş Mesafesi
5723 km

En Ucuz Türkiye - Myanmar Uçak Seferleri

İstanbul - Yangon
Qatar Airways
28 Kas 2019
Ankara - Yangon
Qatar Airways
10 Ara 2019

En Ucuz Myanmar Kalkışlı Uçak Seferleri

Yangon - Ankara
Bangkok Airways
10 Ara 2019
Yangon - İstanbul
Bangkok Airways
01 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Myanmar Uçuşu Olan Firmalar

Myanmar Popüler Havalimanları

Myanmar Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Myanmar Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Myanmar’a Nasıl Gidilir?

Myanmar, ülkemizden gelecek olan turistlerden vize talep eden ülkelerden birisidir. Ülkemizde Myanmar elçiliği bulunmadığı gibi, Myanmar’da da Türkiye elçiliği yoktur. Bu yüzden Myanmar vizesi almak için ülkemize en yakın konumdaki Mısır Kahire’deki Myanmar elçiliğine başvurmanız gerekmektedir. Buna alternatif olarak, ülkemizden Myanmar’a direk uçuş bulunmadığı için, Myanmar’a en yakın direk uçabileceğiniz nokta olan Tayland’ın başkenti Bangkok’a uçak bileti alabilir, bu kentteki Myanmar elçiliğinden de vizenizi alabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’ndan Tayland’ın başkenti Bangkok’a oldukça uzun sürecek bir uçak yolculuğu ile seyahatinize başlayacaksınız. Bangkok’a indiğinizde ilk yapmanız gereken Myanmar elçiliğine giderek Myanmar vizesi başvurusunda bulunmaktır. Genellikle aynı gün içerisinde başvurular sonuçlandırılır. Myanmar vizenizi aldıktan sonra ülkeye yapılan uluslararası uçuşların yapıldığı Yangon Havalimanı’na uçak bileti almalısınız.

Bu işlemi de tamamladıktan sonra fazla uzun sürmeyecek olan bir uçak yolculuğu ile ülkenin eski başkenti ve en gelişmiş şehrine ayak basabilirsiniz.

Myanmar Vize Şartları Neler?

Myanmar Vize İstiyor mu?
Hayır
Myanmar Vize Şartları

Myanmar’a seyahat etmek için almanız gereken vizeyi, ülkemizde elçilikleri bulunmadığı için Tayland’ın başkenti Bangkok’taki Myanmar elçiliğinden alabilirsiniz.

Myanmar’a ülkemizden seyahat edecek kişilerden vize talep edilmektedir.

Myanmar’a giriş yapabilmek için almanız gereken vize ücreti 1600-2000 Tayland Baht’ı olarak belirlenmiştir. Bu da yaklaşık olarak 60 Dolar’a denk gelir.

Myanmar'a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Ağustos
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Ocak

Myanmar’da hâkim olan iklim çeşidi tropikal muson iklimidir. Mart ve mayıs aylarında sıcaklıklar en yüksek değerlerine ulaşır. Haziran başından eylül ayı sonuna kadar muson yağmurları etkili olmaktadır. Bu dönemde oldukça fazla yağış düşmekte, yollar kapanabilmekte ve günlük hayatı fazlasıyla etkilemektedir.

Myanmar’a seyahat etmeyi düşünenlerin seçebileceği en uygun zaman kasım ve şubat ayları arası olmaktadır. Kış mevsiminin yaşandığı bu dönemde ortalama sıcaklıklar 25 derece civarındadır.

Myanmar Hakkında Bilgiler

1960’lar öncesinde Asya’nın en zengin ikinci ülkesi konumunda olan Myanmar, günümüzde dünyanın en geri kalmış ve fakir ülkelerinden birisidir. Ülkenin resmi adı Myanmar Birliği Cumhuriyeti şeklindedir ancak Burma ya da Birmanya isimleri ile de bilinir.

Myanmar Başkenti

Myanmar’nın başkenti, ülkenin nüfus olarak 3. büyük kenti olan Naypyidaw’dır.

Myanmar Nüfusu – Myanmar Resmi Dili

Myanmar’nın nüfusu 2017 verilerine göre yaklaşık 60 milyondur. Ülkenin resmi dili ise Birmanca’dır.

Myanmar Para Birimi

Myanmar para birimi Kyat’dır. Para biriminin uluslararası kodu MMK şeklindedir.

Myanmar’da Saat Kaç?

Myanmar Türkiye saat farkı +3:30’dur. Yani ülkemizden üç buçuk saat ileridedir. Türkiye’de saat 12:00 iken Myanmar’da 15:30’dur.

Myanmar’da Ne Ucuz? Myanmar'dan Gelirken Ne Getirilir?

Oldukça geri kalmış bu ülkede aslında alınabilecek çok fazla ürün bulunmamaktadır. Ancak tik ağacından yaptıkları sanat eserlerinden alınabilir. Ayrıca ülkenin tarihinden kalma kukla tiyatrolarında kullandıkları kuklalardan da satın alabilirsiniz. Pathein kentinde yüzlerce yıldır üretilen el yapımı rengarenk şemsiyeler de ülkenin en iyi bilinen el yapımı ürünlerindendir.

Myanmar Nerede?

Myanmar’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Bilinmeyene yolculuk
• Binlerce tapınak
• Yemyeşil doğa
• Egzotik yiyecekler
• Farklı kültürler
  1. 5-10 sene öncesine kadar yıllarca askeri cunta tarafından yönetilen ülkeye, bu dönemde turist girişleri oldukça sınırlı sayıdaydı.
  2. Ülkede bulunan binlerce Budist tapınağından en azından birkaçını ziyaret etmeden dönmeyin.
  3. Tropik yağmur ormanlarının ülke topraklarının %80’ini kapladığı ülkede belki de ömrünüz boyunca başka bir yerde göremeyeceğiniz güzelliklerle karşılaşabilirsiniz.
  4. Ülkenin yemek kültürü oldukça farklı. Bizdeki yemeklere hiç benzemeyen gıdalar tüketiliyor. Eğer farklı lezzetlere açıksanız bu ülke tam size göre.
  5. Sekiz ana etnik grubun yaşadığı Myanmar’da anayasa tarafından tanınan yaklaşık 135 etnik grup bulunmakta. Birçoğu kendine has dili ve kültürü ile size farklı insanlar tanıma fırsatı sunuyor.

Myanmar’ın En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan alabileceğiniz en ucuz Myanmar uçak bileti sayesinde ulaşabileceğiniz ülkede gezip görmeniz gereken en güzel şehirler şu şekildedir:

Yangon

Myanmar’ın 2006’ya kadar başkentliğini yapmış olan şehir, 7 milyonluk nüfusu ile ülkenin en büyük ve en gelişmiş şehridir. Başkentin 2006’da yapay olarak kurulan, ülkenin merkezindeki Naypyidaw şehrine taşınması ile birlikte başkent unvanını kaybetse bile, ekonomi ve turizm başkenti olma unvanlarını korumaktadır.

Mandalay

Yukarı Burma’nın sağlık, ekonomi ve ticaret başkentliğini yapan şehir eski başkent Yangon’un 716 km kuzeyinde ülkenin orta noktasına yakın bir konumda yer almaktadır.

Naypyidaw

2002 yılında yapımına başlanan kent, 2012 yılında tamamlanmıştır. Sadece başkent olması için tasarlanan şehrin nüfus yoğunluğu oldukça azdır. Planlı bir şekilde inşa edilmiş bir şehir olarak Myanmar’da tektir. Dünyada bunun gibi diğer örnekler arasında Avustralya başkenti Canberra, Brezilya başkenti Brasilia, Pakistan başkenti İslamabad ve Amerika Birleşik Devletleri başkenti Washington, D.C. gösterilebilir.

Myanmar’da Gezilecek Yerler

Olağanüstü doğası ve farklı kültürü ile size unutulması güç anılar yaşatabilecek yerlerden olan Myanmar’da gezip görmeden dönmemeniz gereken oldukça çok sayıda yer bulunuyor.

Myanmar’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Ülkenin Hint Okyanusu’na olan 2000 kilometreden fazla sahilleri boyunca denize girmeniz mümkündür. Kalabalık olmayan, doğa ile iç içe bu sahillerde dinlenebilir, doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Myanmar’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Pek fazla gelişmiş bir ülke olmayan Myanmar’dan alınabilecek şeyler listesine daha çok el yapımı ürünler girmektedir. Yolunuz Pathein kenti civarına düşerse burada yüzyıllardır yapılan el yapımı rengarenk şemsiyelerden almayı unutmayın. Ayrıca kukla tiyatrolarının da oldukça yaygın olduğu Myanmar’da el yapımı kuklalardan da alabilirsiniz.

Myanmar’nın Doğal Güzellikleri

Myanmar yüzde 80’i yağmur ormanları ile kaplı oldukça egzotik bir ülkedir. Her yeri yemyeşil bu ülkede doğal güzellikler saymakla bitmez. Ancak bir tanesinden özellikle bahsetmek istiyoruz: Shan bölgesindeki Inle Gölü. Myanmar’a gidip de görmeden dönülmemesi gereken bir yer söylemek istesek burası olurdu. Gezginler için yeryüzündeki adeta bir cennet olan bu göle varabilmek için Heho şehrine uçakla gelip buradan araç ile yaklaşık 35 km güneye Nyaungshwe Köyü’ne inmeniz gerekmektedir.

Myanmar’da Gezilecek Tarihi Yerler

Myanmar’da 12. yüzyıldan kalma binlerce tapınak bulunmaktadır. En büyük şehir Yangon da dahil olmak üzere ülkenin her bir yanına dağılmış olan bu tapınakları mutlaka görmenizi öneriyoruz. Özellikle Bagan bölgesinde 4400 tapınak bulunmaktadır. Bu kadar çok sayıdaki tapınaktan ise bir tanesi özellikle dikkat çekiyor: Shwezigon Tapınağı. 1057 yılında inşa edilmiş olan bu tapınak altından yapılmış. Girişi ücretsiz olan tapınak içerisinde yine altından yapılmış devasa Buda heykelleri var. Sırf burayı görmek için bile Myanmar’a gelinebilir!

Myanmar Gezi Rehberi

Ulaşımın pek gelişmediği Myanmar’a gitmeyi düşünüyorsanız bir rehber ile anlaşmanızda büyük fayda var. Dillerinin farklı oluşu, İngilizce iletişim imkanının zayıf olması, çok farklı kültürlerden gelme insanlar olması işinizi zorlaştırabilecek unsurlardan birkaçı. Ayrıca ülkenin güzelliklerini tam manasıyla gezebilmek için de bölgeyi bilen birine ihtiyacınız olabilir.

 Şehirler arasında ulaşımın turistler tarafından daha çok küçük uçaklarla düzenlenen seferler sayesinde sağlandığı bilinmektedir. Karayolu ile ulaşımda ise eski minibüsler ve otobüsler kullanılmaktadır.

Myanmar’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Mohinga
Onnokauswe
Nan gyi thake
Laphet thote

Mutfağı dünyaca ünlü olan ülkeye en ucuz Myanmar uçak bileti alarak gelenlerin, tatları damağında kalacak birçok yemek çeşidi bulunuyor.

Balık ve Pirincin Muhteşem Uyumu, Mohinga

Balık ürünlerinin oldukça sık olarak tüketildiği ülkede buna en güzel ve lezzetli örnek mohingadır.

Hindistan Cevizi Sütlü Tavuk, Onnokauswe

Farklı lezzetler arayanlar için denenmesi gereken bu yemek tavuk etinin Hindistan cevizi sütü ile pişirilmesi ile yapılıyor.

Pirincin Sebzeler ve Tavukla Birleşimi, Nan Gyi Thoke

Sebzeli tavuk da diyebileceğimiz bu yemek yeşil sebzelerin içine Uzakdoğu’nun olmazsa olmazı pirinç ve tavuk eklenmesi ile elde ediliyor.

Böylesini Denemediniz, Laphet Thote

Listemizdeki en farklı tatlardan olan Laphet Thote; pirinç, kabuklu yemişler ve salatalarla yapılmakta.

Myanmar Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Yangon 3.517,32 TL 14 Saat 21 Dakika
Ankara - Yangon 3.986,24 TL 13 Saat 15 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Myanmar ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
31 Mayıs 2019
Xiaolongbao, Şangay “Xiaolongbao” veya bir başka değişle “büyük boy mantı” dünya çapında tanınmış ve en çok beğenilen lezzetler arasında kendine yer kazanmıştır. Bildiğimiz mantıya benzer şekilde anc
Uçuş Sırasında Kulak Ağrısı Neden Olur? Nasıl Önlenir?
Uçuş Sırasında Kulak Ağrısı Neden Olur? Nasıl Önlenir?
23 Ocak 2019
Daha hızlı olması ve bu sayede zaman tasarrufu sağlaması nedeniyle uçak yolculuğunu tercih edenlerin sayısı her geçen gün daha da artıyor. Aynı zamanda eğer pencere kenarındaysanız eşsiz bir manzara d
Dünyanın En Az Nüfuslu 10 Ülkesi
Dünyanın En Az Nüfuslu 10 Ülkesi
19 Ocak 2019
İstanbul’un nüfusu bile 15 milyonken dünya üzerinde nüfusu 100 bine bile yaklaşmayan birçok ülke mevcut. Pek bilinmeyen bu ülkeleri sizler için araştırdık ve bir araya getirdik. Hadi Başlayalım! Naur
Yurtdışında 7 Egzotik Tatil Beldesi
Yurtdışında 7 Egzotik Tatil Beldesi
11 Ağustos 2017
Egzotik kelimesinin tam olarak karşılığını bulacağı, dünyanın farklı yerlerinden farklı destinasyonlar yazımızda. Yazımızı okuyun ve egzotik bir tatil için hazırlanın. Halong Körfezi – Vietnam B

Myanmar Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

M*** Ş***
4 Haziran Salı
Yangon
Defalarca gidip, defalarca da gideceğim bir yer :)
B*** G*** Z***
8 Kasım Perşembe
Yangon
Herşey çok güzeldi çok merka ediyordum merakımı giderdim
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Myanmar Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 17.11.2019 03:08:25 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Yangon, (RGN)
RGN
MM

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=15038
/
15038