1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Newcastle Uçak Bileti

Newcastle Para Birimi
Sterlin (GBP)
Newcastle Zaman Dilimi
GMT +0
Newcastle Şehri En İyileri
Su Sporları, Tyne Nehri ve Köprüsü, Fish &Chips
Newcastle Hava Durumu (6 Haziran) 13°C Sağanak Yağmur
Newcastle Hava Durumu (7 Haziran) 13°C Bulutlu

En Ucuz Newcastle Varışlı Uçak Seferleri

Ankara - Newcastle
Deutsche Lufthansa
29 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Newcastle Kalkışlı Uçak Seferleri

Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Newcastle Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Newcastle Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Newcastle Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Newcastle Havaalanları
Ülke Kodu
AU
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
1,30 GBP
Yemek Fiyatı
18 AUD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2,50 GBP

Newcastle’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Newcastle uçak bileti kullanarak Newcastle’a gitmek isteyen yolcuların en önem vermesi gereken noktalardan biri seyahat için en önemli zamanın hangisi olduğunu belirlemektir.

Şehrin tüm güzelliklerini yerinde görmek için en uygun zaman yaz aylarıdır. Özellikle sıcak olması sebebiyle denizin, doğanın ve gece hayatının keyfini doyasıya yaşamak için bu mevsim ziyaretçilere çok iyi olanaklar sunmaktadır.

Newcastle Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Newcastle uçak bileti ile seyahat eden ziyaretçiler hava limanından çıkarak şehir merkezine varmak için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilirler.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 2,50 GBP

Şehrin tüm bölgelerini baştan başa saran metro ağı ziyaretçilere her bölgede hizmet vermektedir. Bu metro sistemi hava alanını içine kapsamakta ve ulaşılmak istenen her noktaya otobüs ve kişisel araçlardan çok daha kısa bir sürede ve ucuz olarak ulaşmaktadır. Uçak ile seyahat eden ziyaretçilerin hava alanından şehir merkezine metro ile 8 dakika gibi bir zamanda ulaşması mümkündür.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 1,60 GBP

Özellikle merkezi ulaşımda kullanılacak bir tercihtir. Hava alanından şehir merkezine ulaşması 25 dakikayı bulmaktadır. Ayrıca otobüs seferleri ortalama olarak yarım saatte bir gerçekleşmektedir. Ziyaretçiler genellikle metro ulaşımını tercih ettikleri için seferler oldukça azdır. Şehir merkezinde düşük fiyatlarla seyahat gerçekleştirmek için en etkili yöntem olarak ziyaretçilerin tercihleri arasındadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 GBP

Seyahati sırasında konfordan şaşmayan ziyaretçiler için rahatça ulaşılabilecek bir alternatif olarak kullanıcıların hizmetindedir. Günün her saati hava alanından şehir merkezine veya başka bir adrese taksi kullanarak konforlu araçlarla gezintinin tadını çıkarabilirsiniz.

Araç Kiralama

Dünyanın neredeyse her yerinde ve tüm hava alanlarında ziyaretçilerin kullanımına sunulan önemli bir hizmettir. Ziyaretçi dilerse araç kiralama ofisine giderek üç beş dakika içerisinde işlemlerini

Newcastle Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Newcastle’da hava yolu ulaşımı için kullanılan hava limanı Newcastle Hava Limanı’dır. . Newcastle uçak bileti avantajlarından faydalanan uçak ile şehre seyahat eden yolcular ve aktarma yapmak isteyen yolcular tarafından tercih edilmektedir.

Newcastle hava limanı şehir merkezine 6.2 km mesafede olduğu için 10 dakika gibi kısa bir sürede ziyaretçiler şehir merkezine ulaşabilmektedir.

Havalimanı iki farklı bölüme sahiptir bunlar iç ve dış hatlar olarak ziyaretçilerin bilgisine aktarılır. İç hatlar terminalinde bulunan tüm yolcular için cafe, marketler, araç kiralama merkezleri, sağlık merkezi ve eşya emanet noktası bulunmaktadır.

Dış hatlar terminalinde iç hatlar terminaline benzer şekilde sayıları birer adet olmak üzere sağlık merkezi, gazete büfesi, araç kiralama merkezi ve restoran bulunmaktadır.

Newcastle’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Newcastle uçak bileti avantajlarından yararlanarak Newcastle’a gitmenin en önemli nedenlerinden birisi kıyı şehri olması sebebiyle eşsiz deniz güzelliği ve manzarası.
 2. İngiliz mutfağının vazgeçilmezi ve tüm ziyaretçilerin aradığı lezzet olan Fis&Chips sadece bu lezzeti tatmak için bile yılda milyonlarca kişi buraya geliyor.
 3. Eski medeniyetlere ev sahipliği yapması nedeni ile tarihi köprüler,kaleler,katedraller şehrin bir ucundan diğer ucuna el ile sayılması mümkün olmayacak şekilde eşsiz kültürel değerleri içinde barındırmaktadır.
 4. Şehir merkezinde bulunan çeşitli alışveriş merkezleri,hediyelik satışı yapan yerler ve çeşitli el sanatları imalatı yapan noktalar bulunmaktadır bu noktaları ziyaret ederek her isteğe uygun alışveriş yapılabilir.
 5. Şehirde bulunan ücretsiz müze ve sanat galerilerinden tüm ziyaretçiler faydalanarak genç ve yetenekli sanatçıların yanında ünlü sanatçıların sergilerine denk gelebilir bu bunların muazzam güzelliğiyle ruhlarını sanata teslim edebilirler.

Newcastle Hakkında

İngiltere’de Tyne Nehri’nin kuzey yakasında bulunan Newcastle şehrinin temeli Roma İmparatorluğuna dayanmaktadır. Şehrin asıl ismi çok uzun olup bölgede ikamet eden vatandaşlar dahil bu kısa ismiyle hitap etmektedir. Tarihte farklı isimlerle hitap edilen şehir bu günkü ismini 1080 yılında şehre inşa edilen ‘’Yeni Kale (New castle)’’dan almış bulunmaktadır. Yerleşim alanı olarak küçük bir şehir olmasına karşın çeşitli kültürel alanları, tarihi yapıtları ve alışveriş merkezleri ile ziyaretçilerin gözünü doyuran bir şehir yapısına sahiptir.

Şehirde bulunan evler Victorian stili adı verilen kırmızı tuğlalar kullanılarak inşa edilmiştir ve genellikle 2 katlı müstakil tiptelerdir. İngiltere’nin olmazsa olmazı raylı sistemler şehri boydan boya örmüş ve çok geniş bir ulaşım hizmeti sağlayarak ziyaretçilere ulaşım sorunu yaşatmıyor. İngiltere’nin başkenti dahil birçok önemli noktasına hızlı tren bağlantısı ile gerçekten ulaşım konusunda hiçbir problem yaşatmayan ve ziyaretçilerine geniş olanaklar sunan kentler kategorisinde bulunuyor.

Şehrin geçim kaynağı büyük çoğunlukla ziyaretçiler ve öğrencilerdir pahalı yapısıyla bilinen İngiltere’nin küçük ve ucuz bir şehridir. Şehrin nüfus yapısı genç ve dinamik olduğundan gece hayatı oldukça kaliteli ve ucuz olarak ziyaretçilerin memnun kalacağı standartlara sahiptir.

Newcastle Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,60 GBP
Taksi
2 GBP/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehrin geniş demiryolu ağına sahip olması nedeni ile metro şehri tam anlamıyla baştan sona bir örümcek ağı gibi sarmış bulunmaktadır. Ekonomik fiyatı ve hızlı ulaşımı sebebi ile metro tercihi yerel halk ve ziyaretçiler tarafından çok etkin bir biçimde kullanılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içi otobüs hattı olan Quaylink merkezi kısa mesafeler için ziyaretçilerin tercih ettiği rahat ve konforlu ulaşım tercihlerindendir. Ekonomik olarak ziyaretçileri memnun etmeyecek fakat konfor bakımından oldukça rahat olan taksi seçeneği de ziyaretçilere her ülkede olduğu gibi sunulan ulaşım hizmetleri arasındadır.

Newcastle Vize Şartları

İngiltere Vize İstiyor mu?
Evet
İngiltere Vize Ücreti
310 TL
İngiltere Vize Detayları
Vize ücretleri türüne göre değişiklik göstermektedir. Yaptığınız vize başvurularının sonuçlanması yaklaşık 20 gün sürmektedir. Pasaport ayrımı yapmaksızın tüm pasaport sahiplerinden vize istemektedir.

Newcastle’de Gezilecek Yerler

Northtumberland Sahili ve the Pennine Tepeleri
Tyne Nehri ve Köprüsü
Castle Keep
Grainger Town
St Nicholas Cathedral
Şehrin Doğası the Pennine Tepeleri ve Muhteşem Tumberland Sahili

Şehir doğal yapısı ve güzellikleri ile İngiltere’nin en güzel doğal alanlarına sahiptir. Ziyaretçiler the Pennine tepelerine çıkarak şehri kuş bakışı izleyebilir ve o doğal havayı ciğerlerinde soluyabilir. Tumberland sahili gün batımının eşsiz güzelliği ve etrafındaki sosyal alanları ile ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Büyük Britanya’nın İncisi Tyne Nehri ve Tarihi Köprüsü

Nehrin ihtişamı tüm yerli halkın ve ziyaretçilerin dilinde dolaşıyor. Üzerinde bulunan tarihi iki köprü vardır ancak bunlardan en önemlisi adını nehirden alan Tyne Köprüsüdür. Tarihi yansıtan ve olanca güzelliği ile nehrin güzelliğine tarihi katan eşsiz bir yapı.

Şehir Merkezinin Simgesi Grainger Town

Temeli 1830 yıllarına dayanan Newcastle şehrinin simgesi olarak ziyaretçileri karşılayan kule. Tüm güzelliği ile şehrin gözbebeği konumunda. Kulenin yapımı 8 sene civarı sürmüş ve 1838 yılları civarında yapımı sonlanmıştır. Özellikle fotoğraf meraklılarının ilgi duyacağı bir tarihi yapıdır.

Şehrin Yapı Taşı Castle Keep

Newcastle’a ismini veren kale. Bu kaleyi 1080 yılında İngiltere Kraliyet ailesinden Robert Carthose inşa ettirmiş ve şehrin ismini bu kaleden almasını sağlamıştır. Tarihi açıdan şehrin en önemli sembolü olarak kabul edilmektedir. Kaleye giriş çıkışlar zaman zaman yapılmaktadır ziyaretçilerin en çok uğrak noktaları arasındadır.

Şehrin En Özel İbadethanesi St Nicholas Cathedral

İnşası yüzyıllar öncesine dayanan katedralin mimari güzelliği görenleri hayretler içerisinde bırakıyor. Şehir merkezinde yer alması sebebi ile ziyaretçilerin kolayca ulaşabildiği katedral. Ünlü Hadrian’s Wall surlarının içinde yer alıyor. Bu eşsiz mimarı fotoğraf meraklıları tarihi yapıları seven ziyaretçiler için büyük bir fırsat.

Newcastle’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Fish &Chips
Meşhur İngiliz Kahvaltısı
Çin Mahallesinde Uzak Doğu Esintileri
İngiltere’nin En meşhur Yemeği: Fish&Chips

Bu yemek zengin olmayan İngiliz mutfağının tek özgün yemeği olarak ifade edilebilir. Balığın bir bulamaca batırılarak kızartılması ve patates kızartması ile beraber servis edilmesiyle Fisch&Chips. İngiltere’de balık tüketimi oldukça fazla olduğu için özgün yemeklerin çoğu balık ile yapılıyor. En çarpıcı olanı ise bu yemeğin işçiler tarafından bulunduğu ve tüm İngiltere’de geniş yankı bulduğu aynı zamanda ciddi bir ekonomik gelir kaynağı sebebi olması ile ziyaretçilerin bilmesi gerekenler arasındadır.

Meşhur İngiliz Kahvaltısı

İngilizlerin çaya ve kahvaltıya olan ilgisi tarihin tüm kesitlerinde ve kültürel araştırmalarda karşımıza çıkmaktadır. Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan ve tüm kültürlerin kahvaltı menülerini barındıran özel bir kahvaltı sunumu gerçekleştirilmektedir.

Çin Mahallesinde Uzak Doğu Esintileri

Uzak doğu lezzetlerinin kendi ustaları tarafından yapılarak sunulduğu birçok uzak doğu restoranı ziyaretçilerin oldukça ilgi duydukları mekanlar arasında. Çin mahallesine giderek uzak doğu esintilerini yerinde yapılan kadar kaliteli bir şekilde tüketebilirsiniz.

Konaklama İçin Newcastle Otel Seçenekleri

Ucuz Newcastle uçak bileti ile Newcastle’a giden yolcular gezinti ve iş konusunda ziyaret edenlerin konaklama olanakları oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.

Best Western New Kent Hotel
Üç yıldızlı olarak hizmet veren otel konaklama için oldukça iyi tercihler arasındadır. Şehir merkezinde bulunan tesis Newcastle hava alanına 8.2 km mesafededir. Hotelin prensibin müşterilerine samimi bir ortam sunmak ve kaliteli yemekler ile ziyaretlerinin keyfini çıkarmalarını sağlamak. Özellikle çiftlerin tercih ettiği nezih ve sessiz bir muhite sahiptir.
127 Osborne Rd, Newcastle upon Tyne NE2 2TB, İngiltere
Ellison Hall Hotel
Tesis üç yıldızlı pansiyon tarzında bir yapıya sahiptir. Büyük alışveriş merkezlerine yakınlığı ve şehir merkezine yürüme beş dakika olması sebebiyle ziyaretçilerin etkin bir şekilde tercih ettiği hoteller arasındadır. Özellikle konumu açısından tercih edilebilecek bir konaklama merkezi. Hava alanına 14.4 kilometre mesafede bulunmaktadır.
Canning Street, Hebburn NE31 2UE, Birleşik Krallık
Grey Street Hotel
Newcastle’ın dört yıldızlı hotelleri arasında bulunan Grey Street ziyaretçilerine geniş mutfak lezzetleri sunmakta ve odalarının estetik yapısı ile göze oldukça hoş görünmektedir. Her türlü konfor ve teknolojik rahatlığı yaşamak isteyen ziyaretçiler bu tesisi tercih ederek tatillerini renklendirebilirler. Ayrıca tesis hava alanına 9.7 km mesafede ve oldukça yakın bir konumdadır.
2-12 Grey St, Newcastle upon Tyne NE1 6EE, İngiltere

Newcastle Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Newcastle 707,20 TL 7 Saat 30 Dakika
Ankara - Newcastle 3.281,38 TL 10 Saat 25 Dakika
Londra - Newcastle 1.287,96 TL 23 Saat 25 Dakika

Newcastle Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Newcastle uçuşu olan firmalar hangileridir?
  British Airways, Deutsche Lufthansa, Klm.
 • Newcastle yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Newcastle varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Newcastle olup, bilet fiyatı 707,20 TL'dir.
 • Newcastle şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Temmuz ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Newcastle ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Edirne’de Gezilecek Yerler Edirne’de Nereye Gidilir?
Edirne’de Gezilecek Yerler Edirne’de Nereye Gidilir?
26 Şubat 2020
Mimar Sinan’ın eserleri ile dolu şehrimiz Edirne’ye bir gezi planlıyorsanız çok keyifli günler sizi bekliyor demektir. Osmanlı’ya 80 yıl başkentlik yapmış bu şehirde tabii ki görecek çok fazla yer var
Ankara’da Gezilecek Yerler: Ankara'da Nereye Gidilir?
Ankara’da Gezilecek Yerler: Ankara'da Nereye Gidilir?
30 Eylül 2019
Türkiye’nin başkenti ve en kalabalık ikinci şehri olan Ankara, hem tarihi hem doğal birçok güzelliğe sahip. İç Anadolu bölgesinde bulunan ve birçok şehre yakın olan Ankara’ya ulaşım çok kolay. Ankara
Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman? Kurban Bayramı Tatili Önerileri
Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman? Kurban Bayramı Tatili Önerileri
31 Temmuz 2019
Müslüman âleminin Ramazan Bayramı’ndan yaklaşık iki ay sonra kutladığı Kurban Bayramı 2020 yaklaştıkça herkesin aklında “Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı hangi gün? Kurban Bayramı ayın kaçında?
Dünyanın Dört Bir Yanında Terk Edilmiş 10 Mekan ve Onların Arkasında Tarih
Dünyanın Dört Bir Yanında Terk Edilmiş 10 Mekan ve Onların Arkasında Tarih
04 Mart 2018
Terk edilmiş olan her binanın, mekanın veya yapının arkasında bir hikaye vardır. Bu yazımızda ilginç ve herkesin ilgisini çekecek 10 terk edilmiş mekan ve onların arkasındaki tarihi Biletall Blog taki

Newcastle Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (74)
İyi (12)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%86
%14
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
86 Değerlendirme
M*** T***
17 Eylül Pazartesi
Beğenerek gittiğim biryer, biz çok keyif aldık. Sevgilim çok mutlu oldu.
L*** A***
16 Ağustos Perşembe
Tur ile gtmiştik, şehir gerçekten çok güzel ve kaliteli gidiliğ görülmesi gereken biryer
S*** D***
18 Haziran Pazartesi
Birbirinden farklı hayvanları ve canlıyı görme fırsatım oldu. Benim için ayrı bir deneyimdi
I*** T***
2 Eylül Pazar
Kamp yapmak için gitmiştik sevgilim ile birlikte güzeldi
G*** Ö***
8 Temmuz Pazar
Sevgilim ile birlikte gideceğiz gerçekten çok güzel.
2
7
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Newcastle Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 03:28:24 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Newcastle, (NCL)
NCL
GB

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699