1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Oradea Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Açık
24°C
17 Temmuz
Yarın
Açık
23°C
18 Temmuz
Perşembe
Parçalı Bulutlu
25°C
Para Birimi
Rumen Leyi (RON)
Zaman Dilimi
GMT +3
Oradea Şehri En İyileri
  • Su Parkları
  • Oradea Kalesi
  • Mamaliga

En Ucuz Oradea Varışlı Uçak Seferleri

Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Oradea Kalkışlı Uçak Seferleri

Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Oradea Uçuşu Olan Firmalar

Oradea Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Oradea Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Oradea Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
RO
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Romence
Toplu Taşıma Fiyatı
3 RON
Yemek Fiyatı
25 RON
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1 RON

Oradea’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Oradea uçak bileti alarak Oradea’ya ulaşmak isteyen gezginlerin bilmesi gereken en önemli şeyler yolculuk yapmak için uygun olan mevsimin hangisi olduğunu bilmektir.

Kış aylarında sıcaklığın düşük derecelerde seyretmesi nedeniyle şehre yapacağınız geziyi ilkbaharda yapmanız gerekmektedir. Kış mevsiminde soğuğun yanı sıra ortalama yağışlı gün sayısı fazla olmamaktadır.

Şehrin tarihi mekanlarını, parklarını, su parklarını gezmek için en uygun mevsim ilkbahar mevsimidir. Ancak kış mevsiminde de Orade’yı ziyaret edebilir, tarihi binaların kar altındaki muhteşem görüntüsünü izleme şansı bulabilirsiniz.

Gezilmesi gereken yerlerden biri olan Cetatea Oradea adlı beş burca sahip olan tarihi kaleyi her mevsimde ziyaret edebilirsiniz. Ancak tarihi mekanlara ulaşım konusunda ilkbahar yaz dönemini beklemeniz daha doğru olacaktır.

Oradea Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Oradea uçak bileti ile yolculuk yapan yolcular çok farklı ulaşım imkanlarına sahiptir.

Havalimanı Servisleri

Havalimanından Oradea şehrinin merkezine gitmek isteyenler için havalimanından kalkan ve uygun fiyatlarla ulaşım sağlayan servisler bulunmaktadır. Havalimanına uçakların inmesinin ardından belirli bir zaman sonra kalkan servislerle şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Servislerin kalkış saatiyle ilgili ayrıntılı bilgilere uçaktan indiğinizde havalimanından ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 RON

Debrecen Havaalanı’ndan Oradea şehir merkezine ulaşmak isteyen ancak yolculuğun verdiği yorgunluktan uzak bir şekilde, toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve şehri daha iyi görebilmek isteyenler için havaalanında sürekli bulunan taksiler vardır. Uygun fiyatlarla ulaşmak istediğiniz yerlere taksilerle ulaşabilirsiniz. Ayrıca taksilerin ön camlarında tarifelerini gösteren cihazlar bulunmakta.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 3 RON

Toplu taşıma araçlarıyla yani şehir içi arabalarıyla havaalanından Oradea’ya ulaşabilirsiniz. Bunun için belirli saatlerde ve sık sık havaalanından kalsan araçları kullanarak 3 Lei gibi düşük bir ücretle istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Havalimanından ortalama süre: 100 dakika Havalimanından uzaklık: 60 km

Araç Kiralama

Taksi, havalimanı servisi ya da toplu taşıma araçlarından yararlanmak istemeyen ve şehirde kalacağı süre zarfından kendi aracıyla şehri gezmek isteyen kişiler havalimanında bulunan araç kiralama ofislerinden istedikleri aracı istedikleri süre için kirala

Oradea Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Şehre en yakın havalimanı Debrecen Havaalanı’dır. Şehre yakınlığı ve geniş uçuş ağıyla bu havaalanı tercih edilmektedir. Oradea uçak biletlerinin fırsatlarından yararlanarak havayolu aracılığıyla Oradea’a gitmek isten ve Romanya’nın farklı şehirlerini merak eden yocular bu havaalanını kullanmaktadır.

Debrecen Havaalanı şehir merkezine sadece 60 km uzaklıkta olduğundan otuz – kırk dakikalık kısa bir yolculuğun ardından şehrin merkezine ulaşılabilmektedir.

Debrecen Havaalanı içerisinde ülke içinde uçabileceğiniz iç hatlar ve başka ülkelere de gidebileceğiniz dış hatlar bulunuyor. İç hatlar bölümünde restoranlar, kafeler, araba kiralamak için ofisler ve sağlık konusunda başvurabileceğiniz merkezler bulunuyor.

Dış hatlar bölümünde de restoran, sağlık konusunda başvurabileceğiniz merkez, küçük bir market bulunmakta.

Oradea’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Oradea uçak bileti fiyatlarından yararlanarak Oradea’ya gitmeniz için en önemli şeylerden biri şehrin tarihi güzellikleridir.
  2. Şehrin en önemli yemeklerinden biri Cyrano adındaki bir çorbasıdır. Daha çok Macar lezzetlerini yansıtan yemekleriyle turistlerin ilgisini çeken şehrin bu yemekleri için dahi Oradea’ya gitmelisiniz.
  3. Şehrin sembollerinden olan saat kulesi Oredea’yı kuş bakışı izlemek için bir şans sunmaktadır. Girişi ücretli olan saat kulesi şehre gelen turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Şehrin tarihi dokusunu, eski zamanlarda gezinme hissi veren tarih kokan ara sokakları tarihi saat kulesi sayesinde rahatça görülebilmektedir. Kuleye çıktığınızda şehrin ayaklarınızın altında usulca uzandığını göreceksiniz.
  4. Katedraller ve sinagoglar ise Hıristiyan halkın çeşitli mezhepleri ve Yahudiler için önemli dini mekanlardır. Bu tarihi yapılan dışarıdan gelen insanlar tarafından da ziyaret edilebilmektedir. Muazzam büyüklükteki bu yapılar turistlerin ilgisini çekmektedir.
  5. Parklar ve su parkları halk tarafından büyük rağbet görmektedir. Şehir geniş parklarıyla eşsiz bir görüntü sunmaktadır. Huzuru arıyorsanız Oradea’nın şehir parklarında ve su parklarında eşsiz bir gün geçirebilirsiniz.

Oradea Hakkında

1650-1660 yıllarında Osmanlı veziri Köse Ali Paşa yönetimindeki kuvvetleri tarafından alınan Oradea şehri Osmanlı’nın Verat Eyaleti’nin sancağı durumuna gelmiştir. Şehir 1692 yılında Habsburg askerlerinin işgal etmesiyle Osmanlı’nın elinden çıkmıştır. 1920 yılına gelindiğinde ise şehir Romanya ülkesinin topraklarına dahil olmuştur. Ardından 1940 yılına gelindiğinde Macaristan’a katılan şehir, 1947 yılında ise yeniden Romanya’nın olmuştur.

Romenler, Macarlar ve Romanlardan oluşan nüfusu ile orta ölçekli bir şehir durumunda olan Oradea şehri eşsiz doğası ve tarihi güzellikleriyle gezginlerin uğrak yeri konumundadır.

Roman halkının sıcaklığının en çok hissedilen şehirlerinden biri olan Eradea şehrinde turistler özellikle de Türkler büyük misafirperverliklerle karşılanmaktadır. Ayrıca şehirde hala Osmanlı döneminden kalan tarihi yapılan bulunmaktadır. Ancak yapılar korunmadığından aslını yitirmiş durumdadır. Avrupa Birliği’nden yapılan katkılarla şehrin tarihi mekanları restorasyona girmiştir.

Şehir Romanya’nın bir sınır şehridir. Nüfusunda önemli miktarda Yahudi’yi barındırmakta olan şehir Romanya’nın bu bölgesine göre oldukça ucuzdur.

Oradea Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 RON
Taksi
2,25 RON/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Oradea’nın şehir içi ulaşımında en çok tercih edilen araç türü toplu taşıma araçlarıdır. Taksi gibi diğer ulaşım araçlarına oranla daha ucuz hizmet veren otobüsler şehrin tüm merkezlerinden geçmektedir. Havalimanında inen ziyaretçiler havalimanının önünden kalkan otobüslerle şehir içerisinde istedikleri noktaya varabilmektedirler. Şehir içi ulaşım bedeli ise sadece 3 Lei’dir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksiler de şehir içi ulaşımda tercih edilen bir diğer seçenektir. Taksilerin diğer şehirlere göre daha uygun olduğu bilinmektedir. Ortalama 60 km’lik bir mesafe için taksilere 20 Lei ödemeniz yeterli olmaktadır. Taksiler daha çok toplu taşıma araçlarında seyahat etmek istemeyenler ve yurt dışından veya başka şehirlerden Oradea’yı gezmek için gelen turistler tarafından tercih edilmektedir. Taksi ücretleri uygun olmakla beraber fiyat sürprizleriyle karşılaşmamanız için taksilerin önlerinde fiyat tarifeleri yazmaktadır.

Oradea Vize Şartları

Romanya Vize İstiyor mu?
Evet
Romanya Vize Ücreti
60 EUR
Romanya Vize Detayları
Diplomatik pasaportu olan kişilerin vize almasına gerek yoktur. 90 gün vize almadan turistik seyahat yapabilirler. Vize başvurusunda verdiğiniz evrakların yeni tarihli olmasına dikkat edilmelidir.

Oradea’da Gezilecek Yerler

Oradea Kalesi
Palace Arcade
Oradea State Theater
Saat Kulesi
Zion Sinagogu

Oradea kalesi, şehri kuş bakışı olarak görmeniz için ideal bir yükseklikte bulunmaktadır. Palace Arcade ise muazzam büyüklükte ve muhteşem görünüme sahip büyük bir saraydır. Ayrıca Oradea Hayvanat Bahçesi’nde ülkemizdeki görmeye pek de alışık olmadığımız birçok hayvan türünü görmemiz mümkündür.

Oradea’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Rumen Kahvaltısı
Mamaliga
Ciorba De Fasole Cu Ciolan
Papanaşi
Oradea Denince Akla Gelen İlk Lezzet: Gulaş

Oradea’da yiyebileceğiniz ve bizim damak tadımıza en uygun yemeklerden biridir. Ülkemizdeki et yemeklerinden olan güveç yemeğine benzemektedir. Oradea uçak bileti fırsatlarıyla sadece bu lezzetleri tatmak için bile şehre ziyaretler olmaktadır.

Carnati

Ülkemizdeki geleneksel sucukla eşdeğerdir. Etlerin bizdeki gibi sarımsak ve çeşitli baharatlarla harmanlanması ve ardından da bağırsakların içine doldurularak hazırlanmaktadır.

Enfes Hamur Yemeği: Papanaşi

Öncelikle hamur kızartılır ardından da üzerine daha çok krem peynir kıvamında olan bir inek peyniri koyulur. Yanına da yaban mersini koyularak ikram edilir. Hafif bir yemek çeşididir.

Kente Özel Bir Yemek: Cıorba De Fasole Cu Ciolan

Bizdeki fasulyenin çorba haline getirilmiş halidir. Ekmeğin içinin oyulması ve içerisine yoğurtlu fasulyelerin koyulmasıyla servis edilmektedir.

Konaklama İçin Oradea Otel Seçenekleri

Ucuz Oradea uçak bileti ile iş, gezi veya ziyaret amacıyla Oradea’ya gidebilen ziyaretçiler otellerde konaklama konusunda geniş bir yelpazeye sahiptirler.

Hotel Ramada Orade

Oradea’nın şehir merkezine sadece üç dakika uzaklıkta bulunan otelde spa küvetleri, kapalı yüzme havuzu, tropik duşlar, saunalar bulunmaktadır. Ayrıca ek bir ücret karşılığında spa merkezine de gidebilirsiniz. Odalar geniş, düz ekran tv, mini bar bulunmaktadır. Otelde 150 kişilik bir konferans salonu da vardır. Otelin yemekleri romen mutfağını yansıtmaktadır. Ayrıca tesis ücretsiz bir otoparka da sahiptir.

#VALUE!
Astoria Grand Hotel

Oradea şehrinin merkezi bir konumunda bulunan Astoria Grand Otel şehrin ünlü tiyatro binasına yüz metre uzaklıktadır. Ayrıca şehrin simgelerinden olan Ay Kilisesi’ne de üç dakikada yürüyerek varılabilmektedir.

Continental Forum Oradea

Continental Forum Oradea ücretsiz wifi, şık barları, rumen ve dünyadaki çeşitli kültürlerin yemeklerinin yer aldığı restoranı ve şehrin merkezine 5 dakika mesafede bulunması nedeniyle tercih edilmektedir. Aynı zamanda Continental Forum Oradea, şehrin havalimanına 10 dakika, Macaristan sınırına ise yirmi dakikalık mesafede bulunmaktadır. Oradea uçak seyahati ile kente gidenler tarafından tercih edilmektedir.

Aleea Ștrandului nr. 1, Oradea 410051, Romanya

Oradea Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Oradea 796,74 TL 9 Saat 40 Dakika
Budapeşte - Oradea 977,63 TL 11 Saat 55 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Oradea ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Super Bowl Devre Arası Şovu Nedir? Bu Sene Kim Performans Sergileyecek?
Super Bowl Devre Arası Şovu Nedir? Bu Sene Kim Performans Sergileyecek?
14 Ocak 2019
Bugünkü konumuz Amerika’da büyük yankı uyandıran, her sene milyonlarca kişinin beklediği ve performansları internette milyonlarca kişi tarafından izlenen Super Bowl Devre Yarısı Şovları.  Peki Super B
Türkiye Kış Mevsimindeyken Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Ülke
Türkiye Kış Mevsimindeyken Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Ülke
05 Ocak 2019
Kışın seveni çok olduğu gibi sevmeyeni de çok fazla. Karların bembeyaz masalsı görüntü, sıcak çikolata alıp pencere kenarında manzaraya karşı içmek ve battaniye altında film izlemek size göre değilse
10 Kasım'da Ziyaret Edebileceğiniz Yerler
10 Kasım'da Ziyaret Edebileceğiniz Yerler
10 Kasım 2018
10 Kasım; Dünya tarihinin onun gibi birini sadece bir kez tanıklık etme fırsatı bulduğu, ülkemizin kurucusu, kurtarıcısı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Dünya’ya gözlerini kapadığı gün. Kalplerimiz
Seyahat Kullanımına En Uygun 6 Kamera Önerisi
Seyahat Kullanımına En Uygun 6 Kamera Önerisi
20 Eylül 2018
Seyahate çıkmak çoğu insan için vazgeçilmez bir tutku. Yeni yerler görmek, yeni kültürler keşfetmek en güzel deneyimlerden biri. Seyahatlerde fotoğraf çekilmeyi hepimiz çok seviyoruz. Gittiğimiz yerde

Oradea Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Biz çok keyif aldık. Herşey çok güzeldi. Teşekkür ederiz herşey için.
Motosiketlerimize atlayıp, arada böyle macera yapmayı seviyoruz.
Birbirinden farklı yer ve sokak görmek bize iyi geldi
Tarihi dokuları çok güzel gidilip görülmesi gereken biryer bence
4 gün kamp yaptık, şehirde gezmediğimiz yer kalmadı.
Böyle güzel bir şehir ben görmedim ömrümde
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Oradea Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:21:47
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Oradea, (OMR)
OMR
RO

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948