1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Oran Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Açık
32°C
24 Temmuz
Yarın
Güneşli
32°C
25 Temmuz
Perşembe
Açık
33°C
Para Birimi
Cezayir Dinarı (DZD)
Zaman Dilimi
GMT +1
Oran Şehri En İyileri
  • Yaz Turizmi
  • Oran Büyük Sinagogu
  • Kuskus

En Ucuz Oran Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Oran
Tunis Air
11 Ağu 2019
Antalya - Oran
Air Algérie
01 Ağu 2019
Ankara - Oran
Türk Hava Yolları
10 Ağu 2019
Samsun - Oran
Türk Hava Yolları
11 Ağu 2019
Elazığ - Oran
Türk Hava Yolları
29 Tem 2019
Hatay - Oran
Türk Hava Yolları
06 Ağu 2019
Kayseri - Oran
Türk Hava Yolları
05 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Oran Kalkışlı Uçak Seferleri

Oran - İstanbul
Tunis Air
05 Ağu 2019
Oran - Kayseri
Türk Hava Yolları
28 Tem 2019
Oran - Gaziantep
Türk Hava Yolları
27 Tem 2019
Oran - Elazığ
Türk Hava Yolları
27 Tem 2019
Oran - Hatay
Türk Hava Yolları
06 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Oran Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Oran Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Oran Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
DZ
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
20 DZD
Yemek Fiyatı
300 DZD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
25 DZD

Oran’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Oran uçak bileti kullanarak Oran'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Şehre gitmek için en uygun dönem ilkbahar ve sonbahar ayları olacaktır. Şehir iklimi ılıman olduğu için bu aylarda rahatlıkla gezebilir ve şehri keşfedebilirsiniz. Plajların keyfini çıkarmak için yaza mevsiminde gidebilirsiniz.

Oran Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Oran uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 20 DZD

Toplu taşıma ile havalimanından Oran şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak şehrin farklı noktalarına ulaşma imkanı bulunuyor. Yakın bir merkezde konumlanan otobüs duraklarına sık kalkan otobüsler ile rahatlıkla merkeze ulaşabilirsiniz.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 300 DZD

Havalimanından şehir merkezine gitmek için kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu sayede rahat ve güvenli ulaşım alabileceğiniz güvenli taksi durakları bulunuyor. Terminalden taksimetre bulunan sarı taksilere binmeniz en iyi seçenek olacaktır.
Araç Kiralama
Araç kiralama şirketlerinden faydalanarak seyahatinizi daha ekonomik hale getirmeniz mümkün. Terminalde birçok önemli araç kiralama şirketi bulunuyor. Şehirde benzin fiyatları da oldukça ucuz olması nedeniyle araç kiralama sizin için en iyi seçenek olacaktır.

Oran Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi

Oran'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Oran Es Senia Havalimanı'dır. Oran uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Oran Havalimanı'nın şehir merkezine olan mesafesi 10 km olup şehre birçok araç ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Havaalanında uçağınızı beklerken rahat bir zaman geçirebilirsiniz. Alışveriş alanlarından alışveriş yapabilir, yemek yiyebilir ve dinlenme salonlarında dinlenebilirsiniz.

Herhangi bir sorun halinde bilgi alma masalarından bilgi alabilir, ücretsiz internet hizmetlerinden yararlanabilir ve banka hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Oran’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Oran uçak bileti avantajlarından yararlanarak Oran'a gitmek için en önemli nedenlerden birisi alışveriş seçeneklerindeki sunduğu çeşitlilik bulunuyor. Şehirde bijuteri ürünleri oldukça meşhur durumda. Yüzükler, kolyeler, bileklikler dışında, deve derisinden yapılan cüzdanlar, Tajin isminde topraktan yapılan yemek kapları, kıyafetler, kilimler, el örmeleri oldukça yaygındır ve çok fazla talep görmektedir.  
  2. Şehir de sahil boyu uzanan plajlarda sabaha kadar eğlenme fırsatı bulabilir ve farklı bir gece hayatı yaşayabilirsiniz.
  3. İspanyol egemenliğinden kurtuluş anısına yaptırılan Ulu cami Mohammed El- Kebir tarafından 1796 yılında yaptırılmıştır.
  4. Tarihi birçok yapı ile ilgi çeken şehirde görmeniz gereken birbirinden ihtişamlı ve güzel eserler bulunuyor. Mutlaka Oran'a giderek bu yapıları görmeniz gerekiyor.
  5. Akdeniz kıyısı boyunca uzanan oran'da denize girebileceğiniz ve tüm günü kumsallarında uzanıp güneşlenerek geçirebileceğiniz plajlar bulunuyor. Altın sarısı kumları ve harika denizi ile El Bahis en çok ziyaretçi çeken ve en güzel plajları arasında yer alıyor.

Oran Hakkında

Cezayir'in Akdeniz kıyısında olan şehri Oran aynı zamanda Vahran Vilayeti'nin de merkezidir. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan şehir bunun izlerini taşımaktadır. Vahran Arapça da iki aslan anlamına gelmektedir. Efsaneye göre şehir iki aslan tarafından korunmaktadır.

Liman şehri olan Oran parasal ve kültürel etkinlikler bakımından bölgenin merkezi konumundadır. Ayrıca Oran Rai türü müziğin de Ana Vatanıdır. Geçmişte bunun için festivaller düzenlenmekteydi, 2008 yılından bu yana siyasi nedenlerden dolayı bu festivaller başka bir yerde düzenlenmektedir.

Akdeniz oyunları 2021 yılında Oran'da gerçekleşecektir. 2010 yılında ise şehirde dünyanın birçok noktasındaki sıvılaştırılmış gaz üreticileri bir araya gelmiştir.

Başkent Cezayir'e 450 km uzaklıkta olan bu şehir sahilleri ve tarihi mekanları ile oldukça ünlüdür. Şehirde halkın % 80 kısmını Araplar oluşturduğu için resmi dili Arapça ve Fransızcadır. Kalan kısmını ise Berberi sömürgesinden kalma Fransızlar oluşturmaktadır.

Oran Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
20 DZD
Taksi
50 DZD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Oranda şehir içi ulaşım için genel olarak otobüs ve tramvay hizmetleri sağlanmaktadır. Oldukça büyük bir ulaşım ağına sahip olan Tramvay hattı 32 duraktan oluşmaktadır ve 18 km uzunluğa sahiptir. Şehirde yaygın olarak kullanılan tramvaylar oldukça rahat ve konforludur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde yaygın olarak kullanılan bir diğer seçenek otobüs olmaktadır. Oldukça gelişmiş kara yolu ağına sahip şehirde daha konforlu ulaşım için taksi seçeneğinden de yararlanarak yolculuk yapabilirsiniz.

Oran Vize Şartları

Cezayir Vize İstiyor mu?
Evet
Cezayir Vize Süresi
1 Yıl
Cezayir Vize Ücreti
70 EUR
Cezayir Vize Detayları
Umuma Mahsus Pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri ülkeye yapacakları üç aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Oran’da Gezilecek Yerler

Ahmed Zabana Müzesi
Oran Büyük Sinagogu
Sacre Coeur Katedrali
1 Kasım Meydanı
Bey Kalesi
Görülebilecek En Güzel Müze: Ahmed Zabana Müzesi

1830 yılında yapılan tarihi bina, tarih öncesi çağlardan birçok esere ev sahipliği yapmaktadır. Oldukça eski eserlerin de sergilendiği müze içinde ayrıca Mağrip bölgesinde yüzyıllar öncesinde yaşamış olan hayvanların sergilendiği bölümde bulunmaktadır.

Kuzey Afrika'nın En Büyük Sinagogu: Oran Büyük Sinagogu

Oran'da bulunan Sinagog, 1880 yılında yapılmasına rağmen 1918 yılında açılabilmiştir. Bağımsızlıktan sonra 1975 yılında Sinagog Camiye çevrilmiştir. Mimarisi ile görülmeye değer yerler arasında bulunmaktadır.

Şuanki Halk Kütüphanesi: Sacre Coeur Katedrali

Fransızlar tarafından 1913 yılında açılmış olan katedral, Cezayir'in bağımsızlığını kazanmasından sonra halk kütüphanesine çevrilmiştir. Kentteki farklı ve özgün yapılardan biri olan bina mutlaka görülmeye değer yerler arasında bulunmaktadır. Katedralin iki yanında bulunan kemerler ile üst bölümde bulan işlemeler tam bir fotoğraf karesi fonu oluşturuyor.

Mimari Öneme Sahip: 1 Kasım Meydanı

Şehrin en merkezi noktası kabul edilen meydan çevresinde yer alan tarihi binaları ile Oran'ın önde gelen cazibe merkezi haline gelmiş durumda. Meydanda kentin yönetim binasının yanı sıra tiyatro binası da yer almaktadır. 1 Kasım Meydanı ortasında bulunan fıskiye ve anıtla Oran'ın simgelerinden biridir.

Paşa Camiili: Bey Kalesi

Oran'ın en güzel yapılarından biri olan Bey Kalesi 17. yüzyılın sonlarına doğru yaptırılmıştır. Oran'ın ünlü eserlerinden Paşa Cami de bu yapı içinde bulunmaktadır. İki yapıyı bir arada görmek için mutlaka burayı ziyaret etmeniz gerekiyor.

Oran’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kuskus
Meşui
Khobz
Şakşuka
Sevgi Ve Bereketin Sembolü: Kuskuz

Şehirde kuzu etiyle tüketilen yemekler çok fazla sevilmektedir. En çok tüketilen yemekse sevgi ve bereketin sembolü olarak anılan ve buğdaydan yapılan kuskus dur. Buharda özel olarak pişirilen Kuskus yanında kuzu veya tavuk eti sebze ve özel sos ile servis edilmektedir. Geleneksel yemekler arasında bulunan kuskusun şekerli olan çeşidi de bulunmaktadır ve her yerde tüketilmektedir.

Fırında Pişen Lezzet: Meşui

Tencere ve soslu yemeklerin meşhur olduğu şehirde, Meşui denilen ve fırında bütün olarak kızartılan kuzu yemekleri oldukça ünlüdür. Yemeklerde genellikle kimyon, tarçın, kişkiş, nane, maydanoz, tu ve karabiber gibi baharatlar da kullanılmaktadır.

Ünlü Ekmek Çeşidi: Khobz

Hemen hemen her evde bulunan ekmek çeşidi, şehirde yaygın olarak tüketilmektedir. Yöresel lezzetler arasında bulunan bu ekmek mutlaka yemeniz gereken tatlar arasında bulunuyor.

Enfes Lezzeti İle: Şakşuka

Şehirde yaygın olarak yapılan ve çok fazla sevilen Şakşuka, biber, sağan ve sarımsak ile yapılmaktadır ve en bilinen yemekleri arasında yer almaktadır.

Konaklama İçin Oran Otel Seçenekleri

Ucuz Oran uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Oran'a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Le Meridien Oran Hotel

5 yıldızlı otel arabayla havaalanına 15 dakikalık mesafede yer alıyor. Plaja 1 dakikalık mesafede açık yüzme havuzu, spa alanı ve muhteşem yemek çeşitleri ile restoran hizmeti sağlıyor. Modern bir tasarıma sahip olan klimalı odaları deniz ve bahçe manzaralı balkon içermektedir. Odalarda özel küvet ve banyo bulunuyor.

Lez Genets Chemin De Wilaya Route 75 31000 Oran/ Cezayir
Hotel Timgad

Merkezi konumda olan tesis ücretsiz internetin yanı sıra 24 saat kesintisiz hizmet sağlıyor. Aile oda seçenekleri ile ücretsiz otopark, restoran ve kahvaltı seçeneği sunuyor.

Bvd Emir AEK Oran/ Cezayir
Hotel Lalla Mokhtara

Şehrin 3 yıldıza sahip oteli misafirlerine açık ve kapalı yüzme havuzu imkanı sağlıyor. Birçok yere yürüme mesafesinde olan merkezi konumdaki tesis, spa ve sağlık merkezi dışında, sigara içilmeyen odalar, bar, kahvaltı ve ücertesi internet hizmeti sağlıyor.

Bir El Djir Oran/ Cezayir

Oran Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Oran 1.702,80 TL 18 Saat 50 Dakika
Antalya - Oran 2.540,28 TL 13 Saat 10 Dakika
Ankara - Oran 3.741,00 TL 17 Saat 10 Dakika
Samsun - Oran 3.803,81 TL 8 Saat 55 Dakika
Elazığ - Oran 3.841,09 TL 27 Saat 15 Dakika
Hatay - Oran 3.893,10 TL 9 Saat 15 Dakika
Denizli - Oran 4.081,78 TL 8 Saat 45 Dakika
Zaporozhe - Oran 4.165,39 TL 29 Saat 10 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Oran ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Dünyanın En Güzel Saraylarını Biliyor Musunuz?
Dünyanın En Güzel Saraylarını Biliyor Musunuz?
17 Temmuz 2019
Bir zamanlar krallarının ve soylularının evleri olan bu yapılar şimdi dünyanın en popüler turistik yeleri! Sadece kralların evi mi? Birçok sanatçıya ilham veren, yazarların kitaplarına, şarkıcıların ş
Bu Yazın Nereye Gitsem Diyenlere Bir Önerimiz Var: Kaş
Bu Yazın Nereye Gitsem Diyenlere Bir Önerimiz Var: Kaş
12 Temmuz 2019
Son zamanların sosyal medya paylaşımlarını süsleyen, yazın hem yerli hem yabancı turistlerin gözdesi tatil yeri: Kaş. Kaş adeta Akdeniz’in mücevheri gibi. Doğallığı, güzelliği ve eskiden beri var oluş
Yaz Geldiyse Hadi Kumsala! İşte Türkiye'nin En Güzel Plajları
Yaz Geldiyse Hadi Kumsala! İşte Türkiye'nin En Güzel Plajları
08 Temmuz 2019
Yaz dediğimiz biraz kum, biraz güneş, biraz da deniz değil mi? Yazın sıcaklarının hakkından en iyi kumsal keyfi gelir. Bu sebeple sizler için 2019 yazında mutlaka gitmeniz gereken birbirinden güzel pl
Tablo mu Gerçek Hayatı Şekillendirmiş, Gerçek Hayat mı Tabloyu? Seçim Sizde!
Tablo mu Gerçek Hayatı Şekillendirmiş, Gerçek Hayat mı Tabloyu? Seçim Sizde!
19 Haziran 2019
Tarih boyunca sanatçılar çevrelerinden ilham almışlardır. Ancak çoğu kişinin bilmediği gerçek ise bazı mekanlar da ünlü tablolardan esinlenerek şekillenmeye çalışmıştır. Kafe Terasta Gece / Le Café l

Oran Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (3)
İyi (3)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%50
%50
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
6 Değerlendirme
Birbirinden farklı kuş türü gördük, Türkiye de göremiyoruz böyle canlıları
Grup ile gitmiştik güzel bir haftasonu oldu bizim için
Psikolojik olarak burası insanın içini açıyor gerçekten çok güzel bir yer.
Ailecek tatile gitmiştik, gerçekten çok güzeldi
1 hafta otelde konakladık, eşim çok güzel bir otel odası tutmuş şehri tam görüyordu
Türkiyeden sonra ilk defa farklı bir ülke şehrini beğendim
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Oran Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 05:07:19
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Oran, (Tümü)
ORNT
DZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948