1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Semerkant Uçak Bileti

Semerkant Para Birimi
Özbekistan Somu (UZS)
Semerkant Zaman Dilimi
GMT +5
Semerkant Şehri En İyileri
Tarihi Yapılar, Registan, Palov

En Ucuz Semerkant Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Semerkant
Uzbekistan Airways
29 Haz 2020
Bakü - Semerkant
Ural Airlines
08 Haz 2020
Gaziantep - Semerkant
Türk Hava Yolları
16 Haz 2020
Denizli - Semerkant
Türk Hava Yolları
21 Haz 2020
Elazığ - Semerkant
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
İzmir - Semerkant
Türk Hava Yolları
27 Haz 2020
Diyarbakır - Semerkant
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Trabzon - Semerkant
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Samsun - Semerkant
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Adana - Semerkant
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Ankara - Semerkant
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Moskova - Semerkant
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Lefkoşa - Semerkant
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Antalya - Semerkant
Türk Hava Yolları
17 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Semerkant Kalkışlı Uçak Seferleri

Semerkant - İstanbul
Türk Hava Yolları
13 Haz 2020
Semerkant - Gaziantep
Türk Hava Yolları
13 Haz 2020
Semerkant - İzmir
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Semerkant - Ankara
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Semerkant - Dalaman
Türk Hava Yolları
17 Haz 2020
Semerkant - Antalya
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Semerkant - Bodrum
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Semerkant - Adana
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Semerkant Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Semerkant Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
UZ
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Özbekçe
Toplu Taşıma Fiyatı
400 UZS
Yemek Fiyatı
4,29 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
500 UZS

Semerkant’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Semerkant uçak bileti kullanarak Semerkant’a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Orta Asya’da bulunan Semerkant, genellikle sıcak ve güneşlidir. Bazen rüzgarlıdır. Kışları çok sert değildir. Ancak yazları sıcak ve kurak geçer. Hava sıcaklığı Temmuz aylarında 34 dereceye kadar çıkarken, kış aylarında -4 dereceye kadar düşer.

Deniz tatili yapılacak bir şehir değildir. Bu yüzden Nisan-Mayıs ya da Eylül- Ekim aylarında gitmek daha uygundur.

Semerkant Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Semerkant uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 600 UZS

Havalimanından Semerkant kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi otobüsleridir. Havalimanından çıkan yolcular otobüs duraklarını rahatlıkla görebilir. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için birçok otobüs hattı şehir merkezinin içinden geçmektedir. 31, 10, 60, 18 ve 37 numaralı otobüs hatları şehir merkezine gitmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2.000 UZS

Semerkant’ta bulunan birçok konaklama yeri müşterilerine havalimanı servisi sunmaktadır. Ancak bu servisten yararlanmak için daha önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Diğer ulaşım araçlarından daha maliyetlidir. Bu ulaşım aracının avantajları aracın sizi beklemesi, yol tarifi yapmamanız ve aracınızız hazır olmasıdır. Havalimanından ortalama süre: Konaklama yerinin uzaklığına göre değişir. Havalimanından uzaklık: Konaklama yerinin uzaklığına göre değişir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 3.000 UZS

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Havalimanının çıkışında hemen taksileri bulabilirsiniz.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını tamamlayabilmektedir. K

Semerkant Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Semerkant'ta havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Semerkant Havalimanı'dır. Semerkant uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Semerkant Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 17 km olduğu için havalimanından kent merkezine 25 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı içinde yolcuların yemek ihtiyaçlarını karşılamaları için lokantalar bulunmaktadır. Ayrıca yolcuların ibadetlerini yapabilmeleri için ibadethaneler bulunmaktadır.

Toplu ulaşım araçlarını kullanmak istemeyen yolcular içinde havalimanının birçok yerinde araç kiralama ofisleri bulunmaktadır.

Yolculuk öncesinde ya da sonrasında yaşanabilecek herhangi kaza ve bayılma gibi sağlık sorunlarında müdahalede bulunacak ilk yardım yeri vardır.

Havalimanı içerisinde herhangi bir kayıp çalıntı ya da kayıp eşya bulma durumlarında müracaat edilebilecek kayıp eşya büroları bulunmaktadır.

Havalimanında birçok havayolu şirketinin seferleri bulunmaktadır. Bilet alamayan ya da biletinde sorun olan yolcular için hava yolu şirketlerinin şubeleri bulunmaktadır.

Semerkant’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Semerkant uçak bileti avantajlarından yararlanarak Semerkant’a gitmek için en önemli nedenlerden birisi tarihidir. Dünya’nın en eski şehirlerinden biri olduğu için yapısında birçok tarihi ve mimari yapı bulundurur. UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’nde yer almaktadır. Taş kent olarak da bilinmektedir.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş şeylerden birisi de kültürdür. Tarihin olduğu yerde kültürde olmazlar arasındadır. Bu yüzden tarih gibi kültürde şehirde fazlasıyla vardır. İslam dünyasında ilk kağıt değirmeni burada kurulmuştur. İlim ve kültüre değer veren bir şehirdir.
 3. Şehrin vazgeçilmez yemeği olan palov, Semerkant halkı için önemli bir yemektir. Pirinç pilavına çok benzemektedir. Pirinç, et, havuç ve soğanla yapılmaktadır.
 4. Shurpa da şehrin önemli ve değerli yemeklerinden biridir. Bu yemekte yağlı et ve sebzelerle hazırlanmaktadır.
 5. Samsa Semerkant’ın özel yemeğidir. Kabak ve baharatla pişirilir.

Semerkant Hakkında

Semerkant, Özbekistan’ın güney kısmında bulunmaktadır. Başkent Taşkent’e 275 km uzaklıktadır. Ekonomik yönden Özbekistan’ın önemli şehirlerindendir. Otomotiv sanayi, gübre sanayi ve dokuma sanayi alanlarında gelişmiştir. Dünya’nın en eski şehirlerinden biridir. MÖ 14’de Persler tarafından kurulmuştur.

İpek kavşağının önemli bir yerinde bulunur. Semerkant’ın altın çağları 14. ve 15. yüzyıldır. Ayrıca birçok İslam ülkesini de bünyesinde bulundurmuştur. Bu yüzden şehirde İslam kültürüne ait birçok yapı bulunmaktadır.

Zeravşan Irmağı’nın vadisinde bulunmaktadır. Nüfusu yaklaşık 500.000’dir. Önemli bir sanayi merkezidir. UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’nde yer almaktadır.

Semerkant Eski Farsça da, taş kent anlamına gelmektedir. Şehir Babil ve Roma ile aynı yaştadır. 712 yılında Araplar tarafından fethedilmiştir. İslam dünyasında ilk kağıt değirmeni burada yapılmıştır.

Semerkant Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
600 UZS
Taksi
3.000 UZS/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Semerkant'ta şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı tramvaydır. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve trafikte öncelikli olduğu için Semerkant halkı diğer ulaşım araçlarına göre tramvayı tercih etmektedir. Diğer ulaşım araçlarına göre daha hesaplıdır. Seferleri de diğer ulaşım araçlarına göre çoktur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin bulunduğunu da belirtelim.

Semerkant Vize Şartları

Özbekistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Özbekistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Özbekistan Vize Detayları
Vatandaşlarımızın Özbekistan'a geldiklerinden 3 gün içerisinde geçiçi ikamet kayıtlarını yaptırmaları önem arz etmektedir.

Semerkant’da Gezilecek Yerler

Registan
Gur-i Emir
Bibi Hanım Camii
Uluğ Bey Rasathanesi
Tilla- Kari Medresesi
Registan

Orta Asya Türk mimarilerinden biridir. 15.yy da Uluğ Bey tarafından kurulmuştur. Üzeri muhteşem karolarla döşenmiş kapılara sahiptir. Üç ayrı merkezinin bir arada bulunduğu, şehrin merkezinde bulunan bir yerdir.

Registan, çöl anlamına gelmektedir. Yenilenme çalışmaları yapılmıştır. Ancak bunun için kubbenin kuvvetlendirilmesi beklenmiştir. Meydana gelen depremlerden dolayı bazı tuğla ve taşlarda zayıflama meydana gelmiştir. Bunlar çimento ile güçlendirilmiştir.

Gur-i Emir

Timur İmparatorluğu’nun kurucusu Timur’un türbesi ve külliyesidir. Zamanla bu türbe, Timurluların kabristanı haline gelmiş ve ölenler buraya defnedilmiştir. Türbede hanedandan olmayan tek kişi Timur’un hocası Seyyid Bereke’dir.

Bibi Hanım Camii

Orta Asya İslami mimarisinin en önemli eserlerinden biridir. Devasa ölçülere sahiptir. Yapımıyla Timur ilgilenmiştir. Meşhed-i cami ve medrese külliyesi olarak tasarlanmıştır. Yapılma amacı, Timur’un Hindistan seferi sırasında kazandığı zaferlerin hatırasını ebedileştirmektir.

Yapılışından kısa bir düre sonra yıpranmaya başlamıştır. Deprem ve diğer tabiat olaylarıyla daha çok yıpranmıştır. Ancak herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır ve günümüzdeki halini almıştır.

Uluğ Bey Rasathanesi

Uluğ Bey’in en büyük eserlerinden Semerkant Medresesi inşaatından sonra bu rasathane yapılmıştır. Semerkant Medresesi’nde yapılan matematik ve astronomi çalışmalarını pratiğe çevirmek ve sonuçlarını hazırlanacak bir eserle ilim dünyasına sunmak amacıyla yapılmıştır.

Tilla- Kari Medresesi

Semerkant’ın, Registan Meydanı’nı çeviren üç medreseden biridir. Yapımı 13 yıl sürmüştür. Yapıda bolca altın süslemeye rastlamaktadır. Yapı sadece medrese öğrencileri tarafından kullanılmamaktadır. Büyük Cami olarak da kullanılmaktadır.

Semerkant’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Semerkant Kurabiyesi
Shurpa
Samsa
Palov
Semerkant Kurabiyesi

Semerkant’ın ekonomisi açısından son derece önemli bir besin olan kurabiye, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Semerkant uçak bileti olanakları ile sadece kurabiye yemek ve satın almak için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Shurpa

Shurpa da şehrin önemli ve değerli yemeklerinden biridir. Bu yemekte yağlı et ve sebzelerle hazırlanmaktadır.

Samsa

Samsa Semerkant’ın özel yemeğidir. Kabak ve baharatla pişirilir.

Palov

Şehrin vazgeçilmez yemeği olan palov, Semerkant halkı için önemli bir yemektir. Pirinç pilavına çok benzemektedir. Pirinç, et, havuç ve soğanla yapılmaktadır.

Konaklama İçin Semerkant Otel Seçenekleri

Ucuz Semerkant uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Semerkant'a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

B&B Emir
Aile otelidir. Ücretsiz Wi-fi vardır. Odalar klimalıdır ve geleneksel olarak dekore edilmiştir. Banyolar duşludur. Her gün kahvaltı servisi vardır. Havalimanına 6 km uzaklıktadır. Yaklaşık 10 dakikadır. Rehber eşliğinde turda düzenlenmektedir.
Oksaroi Street142, 140104 Semerkant, Özbekistan
Samarkand Travel Inn
Odalar klimalıdır ve her odada düz ekran TV vardır. Su ısıtıcısı bulunmaktadır. Konfor için terlik ve saç kurutma makinesi vardır. Ücretsiz Wi fi bulunmaktadır. Ücretsiz ulaşım servisi ve bisiklet kiralama vardır. Tur masası bulunmaktadır. Havalimanına 10 km uzaklıktadır.
Tursunova Street 127, 140100 Semerkant, Özbekistan
Hotel Ishonch
Ücretsiz Wi fi bulunmaktadır. Tüm banyolarda mini mutfak ve özel banyo vardır. Konuklar için bagaj yeri vardır. Her sabah Asya kahvaltısı servis edilmektedir. Havalimanına 6 km uzaklıktadır. Semerkant uçak seyahati ile kente giden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Yaklaşık 10 dk mesafededir.
Uzbekistan street 1G, 140100 Semerkant, Özbekistan

Semerkant Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Semerkant 1.425,63 TL 4 Saat 15 Dakika
Gaziantep - Semerkant 2.425,84 TL 7 Saat 50 Dakika
Denizli - Semerkant 2.431,61 TL 17 Saat 35 Dakika
Elazığ - Semerkant 2.445,34 TL 11 Saat 45 Dakika
İzmir - Semerkant 2.449,35 TL 27 Saat 5 Dakika
Diyarbakır - Semerkant 2.523,50 TL 27 Saat 50 Dakika
Trabzon - Semerkant 2.525,42 TL 7 Saat 55 Dakika
Samsun - Semerkant 2.535,42 TL 7 Saat 20 Dakika

Semerkant Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Semerkant uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Deutsche Lufthansa, Türk Hava Yolları, Ural Airlines, Uzbekistan Airways.
 • Semerkant yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Semerkant varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Semerkant olup, bilet fiyatı 1.425,63 TL'dir.
 • Semerkant şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Semerkant ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2020 Resmi Tatil Günleri ve Tatillerde Gidilebilecek Yerler
2020 Resmi Tatil Günleri ve Tatillerde Gidilebilecek Yerler
16 Mart 2020
2020 yılına girdiğimiz şu günlerde herkes gibi bizler de resmi tatillerin ne zaman olduğunu merak ediyoruz. İş hayatı nedeni ile üzerimize bilen yüksek stres, tatilin dört gözle beklenmesine neden olu
Çocuklarla Yapabileceğiniz Öğretici Hafta Sonu Etkinlikleri (İnfografik)
Çocuklarla Yapabileceğiniz Öğretici Hafta Sonu Etkinlikleri (İnfografik)
09 Eylül 2019
Çocuklu ailelerin özellikle de çoçuğu okula yeni başlamış ailelerin dikkatle okuması ve önem vermesi gereken 'Öğretici Etkinlikler' konusuna Biletall.com yazarları tavsiyelerde bulundu. Sizlerde hafta
Yaz Tatili Başlıyor! Çocuklara Karne Hediyesi Olacak 7 Tatil Önerisi
Yaz Tatili Başlıyor! Çocuklara Karne Hediyesi Olacak 7 Tatil Önerisi
16 Haziran 2019
Yaz tatilinde çocuklarınızı götüreceğiniz tatil yerleri arıyor ve kendinize tatil önerisi arıyorsanız, sizin için hazırladığımız Türkiye'den 7 tatil yerini inceleyebilirsiniz. Ayvalık Kuzey Ege’ni
Burcunuza Göre Seyahat Etmeniz Gereken Yerler
Burcunuza Göre Seyahat Etmeniz Gereken Yerler
14 Mart 2017
Astrolojik kişilik özellikleri bir tatili rüya gibi yapabilir ya da kötü bir tecrübeyle ülkenize dönmenize sebep olabilir. Bu seyahat rehberi, her burç için kendinize uygun bir lokasyon bulmanıza yard

Semerkant Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (51)
İyi (43)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%54
%46
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
94 Değerlendirme
D*** A***
7 Kasım Çarşamba
Gizemli olayları seviyorsanız buraya kesin gitmeliisniz,öneriyorum
A*** D*** U***
17 Ağustos Cuma
Hayatınızda memleketinizden başka bir yer görmediyseniz burası 2. memleketiniz olabilir
S*** A***
19 Temmuz Perşembe
Sokakları çok farklı ve güzel, sokak sanatçıları da öyle
B*** E***
15 Haziran Cuma
Birbirinden farklı yer ve sokak görmek bize iyi geldi
Ç*** S***
23 Haziran Cumartesi
Güzel bir haftasonu oldu bizim için muhteşemdi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Semerkant Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 31.05.2020 03:36:39 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Semerkand, (SKD)
SKD
UZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=16031
/ True
16031