Seyseller Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Seyseller Hakkında Bilgiler

Hint Okyanusu'nda yer alan göz alıcı sahilleri ile turistlerin gönüllerine taht kuran Seyşeller'e gitmek için Biletall.com yanınızda.

Genellikle balayı seyahati yapılan adaya, Ulaşım konusunda ülkemizden yalnızca uçakla gitmek mümkündür. Sizde Kendinize en uygun Seyşeller uçak bileti araştırmalarınızı Biletall.com'dan hızlıca yapabilirsiniz.

Henüz seyahat planınızı yapmadıysanız Biletall.com sizlere Seyşeller uçak bileti rezervasyonu yapma imkanı tanımaktadır. Kendinize uygun Seyşeller uçak bileti satın alma işlemini tamamladıktan sonra direk uçuşlarda yaklaşık 8 saat 30 dakika uzaklıkta yer alan adaya ulaşım sağlanabilir.

Seyşeller vize konusunda Türk vatandaşlarından pasaport ayrımı yapmaksızın 90 güne kadar olan seyatlerinde vizeden muaf tutmaktadır.

Tropik iklimi olan adaya gitmek için en uygun zaman yaz ayları ile son bahar aylarının ilk aylarıdır.

Seyşeller oldukça yeşil bir ülkedir ve doğal güzellikleri çok fazladır. Dört tarafı sularla çevrilidir.

Seyşeller'in Başkenti

Slovenya'nın başkenti Victoria'dır.

Seyşeller Nüfusu – Seyşeller Resmi Dili

Seyşeller'in nüfusu 2017 verilerine göre 95.843 olarak belirlenmiştir. ülkede Fransızca ve İnglizce dilleri konuşulmaktadır. Bunların yanı sıra Seyşeller Kreyolu dili de konuşulmaktadır.

Seyşeller Para Birimi

Seyşeller para birimi olarak kendi para birimleri olan Seyşeller Rupisi kullanmaktadır.

Seyşeller'de Saat Kaç?

Seyşeller Türkiye saat farkı 1 saattir. GMT +4 saat dilimini kullandığı için Türkiye'den 1 saat ileridedir.

Seyşeller'de Ne Ucuz? Seyşeller'den Gelirken Ne Getirilir?

Seyşeller de hediyelik eşyalar almak için başkent olan Victoria'yı ziyaret edersineniz karşınıza daha çok çeşit ürün çıkar. Tropik meyveler ve renkli plaj kıyafetleri turistlerin ilgi odağıdır.

Seyşeller'e, Biletall.com'un sunduğu en ucuz Seyşeller uçak bileti ile havayolu üzerinden gelecek misafirler hem hızlı hem de ekonomik bir seyahat gerçekleştirmiş olacaktır.

La Digue Adası ülkedeki en büyük adaları arasında. Seyşellerin el değmemiş adası olan La Digue fazla konaklama seçeneği sunmamaktadır. Dünyaca ünlü adalara sahio olan La Digue'ın en ünlü plajı ise Source d'Argent. Kartpostalları süsleyen bu plaj mutlaka ziyaret edilmelidir.

Dünyanın en büyük mercan atolü arasında 2. sırada yer alan Aldabra, yüzlerce hayvan türüne ve dev kaplumbağalara ev sahipliği yapmaktadır. UNESCO'nun dünya mirası listesinde yer alan ada, el değmemiş ve saflığını korumaya devam etmiştir.

ülkenin başkenti olan Victoria bu ada içerisinde yer almaktadır. Seyşeller Adası'nda gezilecek yerlerin başında Sir Selwyn Clarke Pazarı yer almaktadır. Bu pazardan ülkenin yöresel yiyeceklerini satın alabilirsiniz.

Seyşeller adası Türk vatandaşlarından 90 güne kadar olan seyahatlerinden vize istememektedir. Pasaportunuz geçerlilik süresi devam ettiği sürece 180 gün içerisinde 90 günlük seyahat edebilirsiniz.

Başkent de yer alan bu bahçenin girişi yaklaşık olarak 100 Rupi. Bahçe içerisinde ülkeye ait çeşitli bitkiler, ağaçlar ve dev kaplumbağalar bulunmaktadır.

Seyşeller, çok sayıda güzel adaya ev sahipliği yapar. Seyşeller Türkiye uçak bileti fiyatları Biletall.com'dan en uygun şekilde bulunduktan sonra bu adaları, ziyaret edilebilir.

La Digue Island

Seyşeller'in en büyük adasıdır. Yıl boyu sıcaklık yüksek olan şehirde sıcaklık ortalama 25-30 derece aralarında yer almaktadır. Nüfusu yaklaşık 2000 olan adada turistik yönden imkanlar odukça fazladır. ülkenin en iyi plajlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Praslin Island

Seyşeller ülkesinin turizm noktası olarak bilinen bu ada 38 kilometre kare yüz ölçümüne sahiptir. Turistlerin ilgi odağı olan plajları ve eğlence merkezleri yoğun olarak görülmektedir.

Victoria

ülkenin başkentidir. Ekvatora yakın olması nedeni ile kış aylarında bol bol yağış alsa da yaz aylarında sıcaklık ortalama 30 derecedir. Diğer şehirlere nazaran daha çok tarihi yerler ve müzeler fazladır.

Seyşeller'de gezip görmeye değer çok sayıda yer vardır. Bunlar arasında Seyşeller uçak bileti için ödenen paraya fazlasıyla değecek yerlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır.

Seyşeller'de Deniz Turizmi İçin Nereye Gidilir?

Deniz turizmi için doğru adreslerden birisi bu ülke olabilir adalardan oluşan ülkenin her şehrinde deniz turizmi yapmak mümkündür. özellikle yaz aylarında ülkeye bir çok turist gelmektedir.

Seyşeller'den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Seyşeller'de alışveriş yerleri fazla bulunmamaktadır. Ama hediyelik eşya ve yöresel eşyaları satan dükkanlar oldukça fazladır. Yöreye ait çeşitli el yapımı biblolar ve tropik meyveler bulunmaktadır. 

Seyşeller'in Doğal Güzellikleri

ülke baştan sona doğal güzellik kaynağıdır. Neredeyse hiç el değmeyen adalar ve UNESCO dünya mirası listesinde yer alan turistik yerler oldukça fazladır. Mavi ve yeşili iç içe girmesi ile oluşan adalarda yürüyüş yapmak oldukça keyifli olacaktır.

Seyşeller'de Gezilecek Tarihi Yerler

Gezilecek tarihi mekanlar genelde başkent olan Victoria'da yer almaktadır. Victoria'nın ana caddesinde olan Immaculate Conception Katedrali ve Victoria Saat Kulesi gibi tarihi  yeridir. 20. yüzyılın başında inşa edilmiş ve tarihi ve mimari açıdan büyük bir önem taşıyan binalar oldukça fazladır.

Seyşeller Gezi Rehberi

Türkiye'den direkt uçuş bulunan ülkeye indiğinizde araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralamak sizler için avantajlı olacaktır. Yüz ölçümü az olan ülkede her yer birbirine yakındır. Şehir içinde gezintilerinizde yürümeyi bile tercih edebilirsiniz. Bir çok lüks otele sahip olan şehir vardır. Bu otellerin servisleri sizi merkeze götürecektir. Acileyitiniz olduğu noktalarda taksileri tercih edebilirsiniz.

Seyşeller'de çok sayıda yemek seçeneği vardır ki bu yemeklerin pek çoğu Seyşeller Türkiye uçak biletleri alan gezginlere hitap edecek türden değildir. Ancak buna rağmen en önde ifade edilebilecek olanlar şunlardır;

Acı Soslu Köpekbalığı

öğütülmüş köpelbalığı etlerinden yapılan bu balık türü yemek acı severler için denenmesi gerekenler arasındadır. İçerisine zerdeçal ve çeşitli sebzeler atılarak pişirilmektedir.

Bourzwa

Misket limonla haşlanan bu balık yemeği Fransız mutfağından geçmiş bir yemektir. Ada ülkesi olduğu için genellikle balık yemekleri bulmak kolaydır.

Yelken Balığı

Başlangıç olarak tüketilen bu balığın pişirme yöntemi diğer balıklara göre farklıdır. Tütsüleme işlemi gören bu balık yemeklerden önce tüketilmektedir.

Popüler Seyseller Havaalanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Desroches Havalimanı
Seychelles Havalimanı
Bird Island Havalimanı
ba-favicon-white