1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Üsküp Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Açık
31°C
24 Temmuz
Yarın
Parçalı Bulutlu
29°C
25 Temmuz
Perşembe
Açık
32°C
Para Birimi
Makedon Dinarı (MKD)
Zaman Dilimi
GMT +2
Üsküp Şehri En İyileri
  • Balkan Tarihi
  • Makedonya Mücadele Müzesi
  • Makedon Kebabı

En Ucuz Üsküp Varışlı Uçak Seferleri

21 Ağu 2019
06 Ağu 2019
01 Ağu 2019
Adana - Üsküp
Pegasus
06 Ağu 2019
23 Tem 2019
25 Tem 2019
25 Tem 2019
26 Tem 2019
Konya - Üsküp
Türk Hava Yolları
25 Tem 2019
Hatay - Üsküp
Türk Hava Yolları
24 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Üsküp Kalkışlı Uçak Seferleri

02 Ağu 2019
25 Tem 2019
Üsküp - Konya
Pegasus
13 Ağu 2019
25 Tem 2019
Üsküp - Antalya
Türk Hava Yolları
26 Tem 2019
Üsküp - Adana
Pegasus
03 Ağu 2019
Üsküp - Mardin
Türk Hava Yolları
31 Tem 2019
Üsküp - Gaziantep
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
Üsküp - Amasya
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
Üsküp - Elazığ
Türk Hava Yolları
25 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Üsküp Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Üsküp Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Üsküp Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
MK
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Makedonca-Arnavutça
Toplu Taşıma Fiyatı
1 TL
Yemek Fiyatı
250 MKD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 TL

Üsküp’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Üsküp uçak bileti kullanımı gerçekleştirerek Üsküp’e gitmek isteyenlerin hangi mevsim, hangi ay ve hangi gün gitmesi gerektiğini bilmesi gerekiyor. Güzelce gezmek ve şehrin tadını doyasıya çıkartmak isteyenler için en uygun mevsim yaz oluyor.

Sonbahar ve ilkbahar aylarında oldukça yağışlı olan şehre gidildiği takdirde zor şartlar altında gezmek zorunda kalınacağını ziyaretçilerin bilmesi gerekli oluyor. Yaz aylarında ise ortalama sıcaklık 30 derece oluyor.

Fakat gezi esnasında yağış gibi bir sorun olmadığından rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor. En ucuz mevsim ise havanın en soğuk olduğu kış ayları oluyor. Kış aylarında ziyaretçisi oldukça az olan şehirde bu nedenle fiyatlarda ucuzluk gösteriyor.

Üsküp Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Üsküp uçak bileti seyahati gerçekleştiren yolcuların birçok ulaşım seçeneği bulunuyor. Şehir içerisinde de ulaşım imkanları fazla olan Üsküp şehrine iniş yaptıktan sonra otobüs, taksi gibi imkanları kullanarak şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır.

Otobüs

Üsküp havalimanı içerisinden şehir merkezine belirli aralıklarla kalkan servisler bulunuyor. Bu servislerin şehir merkezine gitmeleri yaklaşık 20 dakika sürüyor. Bu otobüs hizmetlerinden yararlanmak için Üsküp bilet alırken dikkat etmek ve tercih etmek gerekli olmaktadır. Otobüs hizmetlerinin saatleri hakkında da daha önce detaylı bir bilgiyi müşterilerin edinmesi gerekiyor. Fiyatları da değişiklik gösteriyor.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2 TL

Şehir içi ulaşımda da oldukça etkili olan Üsküp belediye otobüsleri geneli iki katlı olmak üzere havaalanından şehir merkezi ulaşımlarında da etkili oluyor. Fiyatları oldukça uygun olduğu için belediye otobüsleri tercih edilebiliyor ve ulaşımı da 20- 25 dakika arasında sağlıyor. Biletler gişeden alınabileceği gibi otobüs şoförüne de ücret verilebiliyor. Otobüs bilet fiyatları ise 1 TL ve 2 TL arasında oluyor. Havalimanından ortalama süre: 25 dakika Havalimanından uzaklık: 24 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 TL

Üsküp şehrinde taksilerin taksimetre ile çalışıyor olması özellikle kısa mesafelerde tercih edilirliğini arttırıyor. Havalimanından şehir merkezine de oldukça hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak aynı zamanda rahat etmek isteyenlerin taksimetre ücreti ödeyerek direkt ulaşım sağlamaları mümkündür. Taksiler havalimanından hızlı bir şekilde bulunabiliyor.

Araç Kiralama

Havalimanına gitmeden önce Üsküp şehri için araç kiralayanların havalimanından direkt olarak araçlarını temin ederek ulaşım sağlama gibi durumları söz konusu olabiliyor. Önceden araç kiralamanın yanı sıra havalimanı içerisinde de araç kiralanabilecek nok

Üsküp Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Üsküp’te hava yolu ile ulaşım sağlanacak olan havalimanı Büyük İskender Havalimanı’dır. Dünyanın önemli havalimanları arasında yer alan bu havalimanına İstanbul üzerinden direkt uçuşlar bulunuyor.

Direkt uçuş yanı sıra Üsküp uçak bileti avantajları ile aktarmalı uçuşlar gerçekleştirerek farklı yerleri görmek de mümkün olmaktadır. Üsküp Büyük İskender Havalimanı içerisinde müşterilerin rahatlıkla yararlanabileceği ve dil bilen personelleri bulunan restoran ve kafeler bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra acil durumlar için sağlık ünitesi, güvenlik bulunuyor. Ulaşım için ise havalimanından direkt olarak şehir merkezine giden otobüsler ile taksi bulma imkanı oluyor.

Üsküp’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Üsküp uçak bileti alarak gezecek olan özellikle Balkan kökenli insanların kesinlikle Üsküp ziyareti gerçekleştirmesi tarihsel açıdan anlamlar ifade ediyor. Balkanlar Türk dünyası için oldukça önemlidir ve birçok Osmanlı eseri burada bulunmaktadır. nedenlerden birisi yörenin geleneksel lezzeti olan mantıdır.
  2. Üsküp şehrinde birçok bölümde önemli eğitimler verilmektedir ve bu nedenden dolayı gitmek isteyenler de olmaktadır. Bunun yanı sıra tatil amaçlı gidildiğinde dahi insanı eğiten birçok unsurla karşılaşılmaktadır.
  3. Üsküp şehrinde insanlar için her ay farklı farklı düzenlenen müzik festivalleri bulunmaktadır. Doyasıya eğlencenin tadını çıkarabilmek için Üsküp’e gidilebilir.
  4. Üsküp şehrinin oldukça gelişmiş bir kültürü bulunuyor olmasından dolayı yabancılık çekmeden gidilebilmesi oldukça memnun edici oluyor.
  5. Balkanlar'a ait pek çok eşyanın bulunabileceği Üsküp önemli alışveriş merkezleri arasında yer alıyor. Doyasıya alışveriş yapmak ve farklı tarzlar görmek isteyenlerin kesinlikle gitmesi gerekiyor.

Üsküp Hakkında

Makedonya’nın başkenti aynı zamanda en büyük şehri konumunda olan Üsküp 500 sene Osmanlı hakimiyeti içerisin de kalmış tarihsel miras açısından önemli izler taşıyan bir şehirdir.

Önemli meydanları olan Üsküp Balkan savaşları ile Osmanlı toprağı olmaktan çıkmıştır. Bir zamanlar Bizans hakimiyeti içerisin de kalmış olan Üsküp önemli bir tarihsel miras taşımaktadır.

Makedonya’nın oldukça önemli olan ve farklı milletlerin iç içe yaşamakta olan bu şehrinde insanlar gezerken oldukça sık bir şekilde Türkçe konuşmalarla karşılaşabiliyor. Şehirde tarihsel, kültürel unsurlar olduğu kadar ticari unsurlarda bulunuyor. Önemli bir metal sanayi, kimya, kerestecilik, tekstil ve dericilik işleri Üsküp şehrinde yer alıyor.

Üsküp Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
35 MKD
Taksi
25 MKD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Üsküp’te popüler olan şehir içi ulaşım aracı otobüslerdir. Otobüsler ile Üsküp’te pek çok tarihi mekan ziyaret edilebiliyor ve birçok müzeye gidilebiliyor. Aynı zamanda otobüs hizmetleriyle havalimanından ulaşım da sağlanıyor. Otobüs biletlerinin oldukça uygun olması ve rahat olması sayesinde gerek şehir insanı gerekse ziyaretçiler tercih edebiliyor. Otobüs levhaları ise iki farklı dilde yazılı oluyor. Fakat otobüsleri rahat kullanabilmek için dil bilmek ya da tecrübeli olmak da gerekiyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Üsküp’te diğer şehir içi ulaşımlarının başında taksi ve bisiklet geliyor. Bisikleti şehir halkı oldukça fazla tercih ettiği gibi Üsküp’e ziyarete giden müşteriler de rahatlıkla tur yapabiliyor. Taksi ise taksimetre ile çalıştığı için yakın mesafelerde oldukça fazla tercih edilmektedir.

Üsküp Vize Şartları

Makedonya Vize İstiyor mu?
Hayır
Makedonya Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Makedonya Vize Detayları
Makedonya'yı turiztik amaçlı ziyaret edecek vatandaşlarımızın 30 günü geçmemek şartı ile vize almalarına gerek yoktur.

Üsküp’de Gezilecek Yerler

Taşköprü
Üsküp Kalesi
Makedonya Mücadele Müzesi
Bey Kulesi
Aziz Ohrid Kliment Katedrali
Taşköprü

Üsküp şehir arması içerisinde bulunan Taşköprü önemli bir simgedir. Taşköprü’nün yapılış tarihi tam olarak bilinmemekle birlikte o zamanlar Osmanlı himayesi içerisinde bulunan şehrin Fatih Sultan Mehmet tarafından inşa edildiği düşünülüyor. Köprünün Mimar Sinan tarafından yapılmış olabileceği de söz konusu oluyor. Her halükarda şehir klasik bir Osmanlı mimarisini temsil ediyor. Köprü birçok savaş esnasında da zarar görmüş hatta Naziler tarafından patlayıcılarla da döşenmiştir. Uzun yıllar zorluklara rağmen ayakta kalan bu köprü ziyaretçiler tarafından görülmeye değer.

Üsküp Kalesi

Roma imparatorluğu döneminde inşa edilmiş olan Üsküp kalesi birçok deprem ile karşı karşıya kalmış ve yıkılıp tekrar yapılmıştır. Kale Evliya Çelebi seyahatnamesi içerisinde de geçmektedir. Şehirde önemli bir yapı olan Üsküp Kalesi güzel bir manzaraya da bakmaktadır.

Makedonya Mücadele Müzesi

Vardar Nehri kıyısında olan ve oldukça güzel bir renklendirmeyle, manzaraya bakmakta olan Makedonya Mücadele Müzesi tarihte Makedonların vermiş olduğu mücadeleyi sergiliyor. Bu müze insanlara Makedonya ulusal devletinin nasıl kurulduğunu, tarihinin nasıl olduğunu ve nasıl bir kültüre sahip olduğunu anlatıyor. Müze içerisinde 109 tarihi kişiliğin balmumu heykeli bulunuyor.

Bey Kulesi

Bey Kulesi Üsküp şehrinin en eski yapısı olarak düşünülmektedir. Bu yapı yeni bir bölümde bulunuyor. Osmanlı döneminde inşa edildiği ileri sürülen Bey Kulesi’nin şu an için sadece birinci katı kullanılabilir durumda bulunuyor. Şehre gidenlerin gidip görebileceği oldukça yakın bir alanda yer alıyor.

Aziz Ohrid Kliment Katedrali

Oldukça ilginç ve dikkat çekici bir mimarisi bulunan bu katedral 1972 yılında yapılmıştır. Son dönem Makedon mimarisini görmek isteyenlerin kesinlikle gidip görmesi gerekmektedir.

Üsküp’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Makedon Kebabı
Pleskavitsa
Tafta Grafca (Üsküp Kuru Fasulyesi)
Strumka Makedon Kebabı

Et ürünleri Üsküp içerisinde oldukça fazla tüketilmektedir. Ülke genelinde yapılan hayvancılıktan dolayı et çeşitli birçok yiyecek bulunmaktadır. Üsküp uçak bileti gidenlerin köfte şeklinde olan bu Makedon Kebabı’nı Üsküp şehrinde kesinlikle tatması gerekiyor. Oldukça meşhur olan bu yemeği ziyaretçiler çok sevecektir.

Pleskavitsa

Yine meşhur et yemekleri arasında yer alan pleskavitsa yoğun bir et tadı veriyor. Bu yemeğin seçenekleri arasında balık ya da tavuk ızgara seçenekleri de bulunuyor. Yöresel et yemekleri arasında bulunan bu yemeği de birçok restoranda rahatlıkla bulabilmek mümkündür.

Tafta Grafca (Üsküp Kuru Fasülyesi)

Et çeşitlerinde olduğu kadar sebze çeşitlerinde de oldukça iddialı olan Makedon Mutfağı içerisinde oldukça fazla tercih edilen bir yemektir.

Strumka

Makedonya’ya özgü Strumka içeceğini Üsküp şehrinde rahatlıkla birçok yerde bulmak mümkündür.

Konaklama İçin Üsküp Otel Seçenekleri

Ucuz Üsküp uçak bileti ile tatil amaçlı, iş amaçlı gerçekleştirilecek olan seyahatler için konaklama konusu da oldukça önemlidir. Üsküp şehir merkezinde konaklama yapıl

Kalonis Apart Hotel

Şehir merkezine 1 km uzaklığı bulunan Kalonis Apart Hotel en çok tercih edilen Üsküp otellerinin başında geliyor. Otel içerisinde müşterilerin yararlanabileceği pek çok servis hizmeti bulunuyor. Havaalanı üzerinden direkt olarak otele servis bulunuyor olmasından dolayı da ziyaretçilerin en çok tercih ettiği otellerden oluyor. Kalonis otelinin odaları içerisinde buzdolabı, çalışma masası, internet vs. bulunuyor. Aynı zamanda masaj ve spa hizmetleri de veriliyor.

Titoveleshka 51, Skopje 1000, Makedonya (FYROM)
Skopje Marriott Hotel

Üsküp’ün içerisinde spor salonu, spa, jakuzi ve havuz bulunan gelişmiş otelleri arasında yer alan Skopje Marriot Hotel şehir merkezinde bulunuyor. Kapalı yüzme havuzu, iş merkezi, toplantı odası gibi bölümleri olan bu otel özellikle iş seyahatleri içinde tercih ediliyor. Otel içerisinde verilen daha pek çok hizmet bulunuyor. Havalimanı üzerinden ücretsiz servisler de yer alıyor. Fiyatları yüksek olsa da bu otelde karşılığını bulmak ve doyasıya tatil yapma fırsatı bulmak mümkün oluyor.

str. Maksim Gorki, Plostad Makedonija 7, Skopje 1000, Makedonya (FYROM)

Üsküp Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Üsküp 475,00 TL 1 Saat 40 Dakika
İstanbul - Üsküp 493,00 TL 1 Saat 35 Dakika
Denizli - Üsküp 729,30 TL 9 Saat 45 Dakika
İzmir - Üsküp 775,00 TL 14 Saat 10 Dakika
Adana - Üsküp 788,00 TL 13 Saat 5 Dakika
Gaziantep - Üsküp 880,95 TL 11 Saat 20 Dakika
Kayseri - Üsküp 896,95 TL 13 Saat 50 Dakika
Samsun - Üsküp 925,95 TL 5 Saat 25 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Üsküp ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
23 Temmuz 2018
Avrupa kıtası üzerinde keşfedilmeyi bekleyen önemli yerler arasında Balkanlar apayrı bir öneme sahiptir. Seyahat planınızı yaparken vize işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız, ülkemiz vatandaşlarından
Ağustos Ayında Gidilebilecek En İyi Yurt Dışı Tatil Rotaları
Ağustos Ayında Gidilebilecek En İyi Yurt Dışı Tatil Rotaları
15 Ağustos 2017
Yurt dışında tatile gitmek, yeni yerler görüp, yeni insanlarla tanışmak çok zevkli bir iş olsa gerek. Ülkemizdeki çoğu tatil bölgesini çoktan gömüşseniz ve yurt dışı tecrübesi yaşamak istiyorsanız “Ya
Kesinlikle Görmeniz Gereken 15 Osmanlı Eseri
Kesinlikle Görmeniz Gereken 15 Osmanlı Eseri
04 Haziran 2017
Üç kıta da 600 yıl boyunca hüküm süren Osmanlı Devleti, Türk-İslam sanatını geliştirmiş; İran ve Bizans sanatından da etkilenerek kendine özgü bir sanat üslubu geliştirmiştir. Bu yönüyle dünya sanat t
Türkiye’den 12 Önemli Film Festivali
Türkiye’den 12 Önemli Film Festivali
05 Mart 2016
  Bir toplumun gelişmesinde; insancıl ve yaratıcı bireyler yetiştirmesinde sanatın önemi yadsınamaz. Her çağda duyguların, doğanın, yaşamın en özel biçimlerde dile getirilmesini sağlayan sanat

Üsküp Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Tur ile gittik, gerçekten güzeldi. İkramlar falan on numaraydı
Yağmur yağmasa daha güzel bir tatil geçirebilirdik
Birbirinden farklı insanlar tanıdım gerçeken çok güzel bir tatildi bizim tatilimiz.
Biraz ıslantık ama hep televizyonlardan gördüğüm şehri canlı görmek ayrı bir güzel
Sevgilime burada evlenme teklifi etmeyi düşünüyorum bakalım bu hafta gideceğiz
Bizim kültürümüz ile uzaktan yakından alakası yok ama çok güzel geçti tatilimiz
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Üsküp Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 02:20:08
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Üsküp, (SKP)
SKP
MK

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948