Tunus Uçak Bileti

Tunus Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Tunus Hakkında Bilgiler

Tunus, Kuzey Afrika'nın güzel ülkelerinden bir tanesidir. Aynı zamanda Kuzey Afrika'daki zengin turistik potansiyele sahiptir. Tunus Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevabı ise üç s

Tunus'a gitmek için iki ayrı hava yolu firması seçeneği mevcuttur. Bunlardan bir tanesi Türkiye'nin bayrak taşıyıcı firması olan Türk Hava Yolları, bir diğeri ise Tunus'un bayrak taşıyıcı firması olan Tunisair'dır. Tunus uçak bileti bu firmalardan bir tanesinden temin edildikten sonra gezginler Tunus'a hangi havalimanından gidebileceklerini merak ederler. Bu uçuşlar sadece İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan icra edilmekle beraber her gün uçuş mevcut olduğunu ifade etmek de gerekir. Tunus Türkiye uçak bileti için gezginler Biletall.com'u ziyaret edebilir.

Tunus'u ziyaret edecek olanların Tunus ucuz uçak bileti arayışından dolayı bazı Low Cost firmaların varlığını merak etmesi son derece normaldir. Ancak bu ülkeye Türkiye'den direkt olarak Low Cost uçak seferi mevcut olmamakla beraber diğer bazı ülkelerden aktarmalı olarak Low Cost seferler bulunabilir. Lakin bu şekilde bir aktarmanın fiyatları katlayacağını da göz önünde bulundurmak lazımdır. Seyahat edenlerin çok merak ettiklerinden biri ise Tunus uçak bileti Pegasus bulunup bulunmadığıdır. Her ne kadar Tunus uçak bileti fiyatları Pegasus ile daha ucuz şekilde tahmin edilse dahi Pegasus'un Tunus'a uçuşu yoktur.

Tunus'a gidecek olanlar Biletall.com'da Tunus uçak bileti THY araması yaptıktan sonra ilgili seferlere ulaşabilir ve sefer saatlerini görüntüleyebilirler. Biletall.com internet sitesinde her türlü firmaya ait biletler satıştadır. Tunus ucuz uçak bileti de bu sayede bulunabilir.

Tunus Türkiye uçak bileti fiyatları zaman zaman ucuza bulunsa dahi seyahat edenler bu fiyatların üzerine vize ücretinin eklenmesinden çekinir. Oysa Tunus vize isteyen ülkeler arasında yer almaz.

Tunus, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize isteyen ülkeler arasında yer almaz. Bundan dolayı da gezginler son derece rahat bir şekilde pasaportlarını alıp bavullarını topladıktan sonra içleri rahat bir şekilde yola koyulabilirler.

Tunus'a gitmedeki amaç sadece ülkeyi keşfetmek ise gezginlerin burayı yaz aylarında ziyaret etmesi pek de akıllıca olmayacaktır. Ne de olsa ülke son derece sıcak bir iklime sahiptir. Buna ek olarak gezginler Kış mevsiminde hem ucuz Tunus uçak bileti fırsatını yakalamış olacak hem de ziyaret etmek için iyi mevsimi yakalamış olacaktır. öte yandan gezginlerin ucuza bilet bulabileceği gün de hafta ortası olan çarşamba günüdür. Ancak Tunus Türkiye uçak saatleri açısından bazı fiyat farklılıkları söz konusu olabilir. Biletall.com'da sizler için uygun biletler mevcuttur.

Tunus, Kuzey Afrika'da yer alan bir ülkedir. ülkenin pek çok bölümü çöl olsa dahi Akdeniz'e kıyısı bulunduğundan dolayı Akdeniz iklimi de bilhassa kıyı bölgelerinde belirgin şekilde hissedilir.

Tunus'un Başkenti

Tunus'un başkenti, havalimanından 20 kilometre uzakta olan Tunus'tur.

Tunus Nüfusu - Tunus Resmi Dili

Tunus'un nüfusu 11 milyondan fazladır. Resmi dil olarak ise Arapça mevcuttur.

Tunus Para Birimi

Tunus, milli para birimi olan Tunus Dinar'ını kullanır.

Tunus'ta Saat Kaç?

Tunus Türkiye saat farkı +2'dir. Yani şu anda Türkiye'de saatin 00.00 olduğu farz edilirse aynı anda Tunus'ta saatin 22.00 olduğu farz edilecektir.

Tunus'ta Ne Ucuz? Tunus'tan Gelirken Ne Getirilir?

Tunus'ta hurma ve doğal yağlar ile imal edilen parfümler son derece ucuzdur. İşte bu parfümlerden ve bol miktarda hurmadan alınabilir. Aynı zamanda Tunus'tan gelirken nargile ve benzeri otantik eşyaların alınması da mümkündür. Nihayetinde bakır ve pirinç süs eşyaları da pek çok yerde uygun fiyatlıdır.

Tunus, Türk vatandaşlarından vize istemeyen bir ülke olduğundan sadece bavulunu toplayan gezginler yola çıkabilir.

Tunus'un et ve sebze ağırlıklı yemekleri ve hamur işi herkese kendini sevdirecek türdendir. Muhakkak bu lezzetlerin tadına bakılmalıdır.

Tunus'ta çok sayıda sokak lezzeti mevcuttur. Her biri sokaklara hoş kokular yayar. Aynı zamanda bu sokak lezzetleri de ağırlıklı olarak tatlılardan oluşur.

Her ne kadar Tunus Dinarı Türk Lirası karşısında bir miktar değerli de olsa pek çok batı ülkesinin aksine Tunus'ta son derece uygun fiyatlar söz konusudur. Bu sayede çok ucuza çok kaliteli otellerde konaklamak mümkün olabilecektir.

Tunus'ta her bir sahil ayrı ayrı keyifler vaat eder. İşte bu sahillerde uzanmak ve denize girmek ise ayrıca keyiflidir. Gezginler Tunus'ta deniz turizmi için mutlaka yaz aylarından yana tercihlerini kullanmalıdır.

Tunus'ta gezip keşfetmeye değer çok sayıda şehir mevcuttur. Bu şehirlerin başında elbette başkent Tunus gelir. Ancak bunun haricinde daha pek çok şehir mevcuttur.

Tunus

Tunus, ülkenin başkenti ve büyük şehridir. Bu şehirde ulaşım da çok kolay olmak ile beraber bu ulaşım araçları ile şehrin hemen her yerine ulaşmak mümkün olacaktır. Bu şehirde görülecek çok sayıda tarihi ve turistik yer ile çok sayıda müze mevcuttur. İşte bu müzelerin başında da Bardo Ulusal Müzesi yer alır. Buna ek olarak Aziz Vincent de Paul Katedrali de başkentin görülmesi gereken bir diğer simgesel yapısı olarak gösterilebilir. öte yandan Tunus'a çok yakın bir yerde bulunan Kartaca şehri de muhakkak görülmeye değerdir. Kartaca, bir zamanların koloni hayatının yaşandığı ve halen daha çok sayıda tarihi dokunun bulunduğu eşsiz bir bölgedir.

Manastır

Tunus'a deniz turizmi için gelen gezginlerin uğrak noktalarından bir tanesi de burasıdır. Manastır, gezginlere çok şey vaat eder. 40 bin kişi nüfusa sahip bu küçük şehirde çok sayıda tarihi eser ve turistik alan da yer alır. Aynı zamanda gezginler bu şehrin kendine has safi kültürünü de muhakkak deneyimlemek isteyecektir.

Tunus'ta çok sayıda gezilecek yer ve çok sayıda keşfedilmeye değer bölge vardır. Tunus Türkiye uçuş süresi olan 3 saatin sonunda bu yerlerin tamamını görmek için gezginler adeta can atacaktır.

Tunus'ta Deniz Turizmi İçin Nereye Gidilir?

Tunus'un deniz turizmi için ziyaret edilmesi durumunda yaz aylarından yana tercihin kullanılması yerinde olacaktır. Bunun için başkent Tunus ve çevresindeki alanlar tercih edilebilir. Aynı zamanda Hammemet ve Manastır şehirleri de bu güzel ülkenin deniz turizmi ile ön plana çıkan yerleri arasında yer alır.

Tunus'tan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Kişiler, Tunus uçak bileti rezervasyon işlemlerini tamamladıktan sonra alışveriş yapacakları yerleri de merak ederler. İlk olarak alışveriş için ideal yerin başkent Tunus olduğunu ifade etmekte de yarar vardır. Buna ek olarak Tunus'taki Kadınlar Pazarı bölgesinde tekstil ürünleri ve kumaşlar satın alınabilir. Bunun yanı sıra Al-Zaytuna Camii çevresinde de yöresel ürünlerin satın alınabileceği çok sayıda yer mevcuttur.

Tunus'un Doğal Güzellikleri

Tunus'ta çok sayıda tarihi yer vardır. İşte bunlardan bir tanesi de Tunus'un kıyısında yer aldığı Akdeniz'dir. Deniz Turizmi de bu nedenle Tunus'ta yapılmaya elverişlidir. Aynı zamanda Sahra çölü de Tunus'un güzel yerleri arasındadır. Nihayetinde Chebika'da Tunus'un güzel yerleri arasında bulunmaktadır. Bu bölgede oldukça fazla sayıda şelale mevcuttur. Aynı zamanda bu bölgenin adeta bir vahayı andırdığını ifade etmek de yanlış olmayacaktır.

Tunus Gezilecek Tarihi Yerler

Tunus'ta gezilecek çok sayıda tarihi yer vardır. Tunus Türkiye uçak biletleri ile bu tarihi yerlerin tamamını keşfetmek mümkündür. İşte bu yerlerin başında da Sidi İkba Ulu Camisi yer alır. Müslüman bir ülke olan Tunus'ta bu cami halen daha son derece önemli bir değerdir. öte yandan El Cem Tiyatrosu da Tunus'un simge yapılarından bir tanesi haline gelmiştir. Nihayetinde Tunus'a gelen gezginler Bardo Ulusal Müzesi'ni gezerek de tarihi keşfedebilirler.

Tunus Gezi Rehberi

Tunus, tarihe dair pek çok önemli değeri barındıran bir şehirdir. Bu şehirde çok görülmesi icap eden yerlerden bir tanesi ise bir dönem koloni merkezi olarak kurulan Kartaca şehridir. Havaalanı da buradadır. Aynı zamanda Başkent Tunus'u ve Manastır kentini de görmek lazımdır. Şehir içinde ulaşım her ne kadar pek çok ülkeye kıyasla fazla gelişmiş olmasa dahi Afrika ülkeleri arasında son derece gelişmiş bir ulaşım ağı mevcuttur.

Tunus'ta popüler şehir içi ulaşım aracı otobüstür. Otobüsleri tabelaları Arapça yazıldığından dolayı gezginlerin bu otobüs hatlarının nerelere ulaştığını gösteren bir harita bulundurmaları her daim gereklidir. Aynı zamanda otobüslerin büyük avantajlarından bir tanesi de çok ucuz olmasıdır. Ayrıca ucuz olmasıyla beraber şehrin pek çok yerine de otobüsler ile gitmek mümkün olabilir. Bu durum başta başkent Tunus'ta dikkat çekecektir.

Tunus'ta şehir içerisinde çalışan tramvay ile de şehrin pek çok bölgesine ulaşılması mümkündür. Bu bölgeler arasında birtakım banliyöler olmakla beraber çok sayıda turistik güzergâh da yer alır. öte yandan gezginler taksiler ile de ulaşım sağlayabilir. Ancak Tunus ucuz uçak bileti almış olan yolcular açısından taksi çok da ekonomik bir seçenek olmayacaktır. Taksilerde taksimetre olmasına da ayrıca dikkat edilmelidir. Taksiler genelde yirmi dört saat çalışırlar.

Tunus'un ünlü Mezesi

Harissa, Tunus'ta pek çok lokantada ve hemen her evin mutfağında yer alan popüler bir meze. Sarımsak, kurutulmuş domates, yağ ve baharatlar ise bu yemeğin temelini meydana getiriyor.

Köftenin Farklı Bir Türü

Tunus'un milli yemeği olarak da değerlendirilmesi mümkün olan Kefta, dana ya da kuzu eti ile hazırlanıyor. Kıyma olarak çekilen etin içerisine baharatlar ve kıyılmış soğan ekleniyor ve yoğrulduktan sonra küçük parçalar halinde yuvarlanıyor. ucuz Tunus uçak bileti bulan kişilerin bu yemeği muhakkak tatması gerekiyor.

Sadece Hamur Değil

Kuskus her ne kadar sadece hamur olarak tanınsa da bu durum Tunus açısından farklı. Tunus'ta kuskus içerisinde çeşitli etler de yer alabiliyor ve bu bir ana yemek seçeneği olarak sunuluyor.

Tunus Usulü Güveç

Tunus'un ünlü yemeklerinden bir tanesi olan Ojja esasında son derece lezzetli. Bu yemeğin yapılmasında daha ziyade et ve yumurta kullanılıyor. Ancak domates başta olmak üzere çok sayıda sebzeden ve baharatlardan da yararlanılıyor.

Mechouia

Mechouia, bir çeşit salata olarak biliniyor. Ancak bunu başlangıç yemeği olarak nitelendirenler de mevcut zira hem sıcak hem de soğuk olarak servis ediliyor. Bu yemek, domates ve biberden oluşuyor ve pek çok lokantada aperatif olarak sunuluyor.

Tunus'ta Yenecek Güzel Yemekler

Tunus'ta genel olarak sebzelerden ve etten oluşan yemekler mevcuttur. Bunların başında Harissa, Kefta, Kuskus, Ojja ve Mechouia gelir.

Tunus Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Tunus Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Tunus Kartaca Havalimanı
Nefta Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Thyna Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gafsa Havalimanı
Gabes Havalimanı
Habib Bourguiba Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Zarzis Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
El Borma Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
7 Novembre Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Enfidha - Zine El Abidine Ben Ali Havalimanı

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white