1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Viyana Uçak Bileti

17 Kasım
Bugün
Çoğunlukla Bulutlu
13°C
18 Kasım
Yarın
Parçalı Bulutlu
10°C
19 Kasım
Salı
Bulutlu
10°C
Para Birimi
Euro (EUR)
Zaman Dilimi
GMT +2
Viyana Şehri En İyileri
  • Tarihi Yerler
  • Hofburg Sarayı
  • Turta
Viyana

En Ucuz Viyana Varışlı Uçak Seferleri

11 Ara 2019
Ankara - Viyana
Pegasus
13 Ara 2019
Atina - Viyana
Air Serbia
25 Kas 2019
İzmir - Viyana
Sun Express
16 Ara 2019
07 Ara 2019
01 Ara 2019
Antalya - Viyana
Sun Express
30 Kas 2019
11 Ara 2019
03 Ara 2019
Samsun - Viyana
Pegasus
28 Kas 2019
Adana - Viyana
Sun Express
22 Kas 2019
Sivas - Viyana
Pegasus
07 Ara 2019
Konya - Viyana
Türk Hava Yolları
26 Kas 2019
Erbil - Viyana
Pegasus
11 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Viyana Kalkışlı Uçak Seferleri

19 Kas 2019
Viyana - Atina
Aegean Airlines
21 Kas 2019
Viyana - İzmir
Sun Express
02 Ara 2019
Viyana - Antalya
Sun Express
17 Kas 2019
Viyana - Ankara
Pegasus
01 Ara 2019
Viyana - Paris
Air France
30 Kas 2019
Viyana - Konya
Pegasus
19 Kas 2019
01 Ara 2019
21 Kas 2019
Viyana - Berlin
Deutsche Lufthansa
24 Kas 2019
Viyana - Adana
Pegasus
07 Ara 2019
17 Kas 2019
04 Ara 2019
Viyana - Sivas
Pegasus
29 Kas 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Viyana Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Viyana Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Viyana Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Viyana Havaalanları
Ülke Kodu
AT
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Almanca
Toplu Taşıma Fiyatı
1,20 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 EUR

Viyana’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Viyana uçak bileti kampanyasından yararlanarak en uygun bilet ile Viyana’ya gidilecek en uygun zaman bahar ayları olmaktadır.

Kış aylarını oldukça karlı geçiren Viyana’da Mart ayına kadar kar yağışı sürmektedir. Bütün yıl boyu yağış alan kent, en çok temmuz ve ağustos aylarında da gibi yaz aylarında da yağış almaktadır. Viyana’ gitmek için uygun uçak bileti alınarak en iyi zaman olarak da ilkbahar ve sonbahar mevsimi dönemleri seçilmelidir.

Viyana Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Viyana’ya uçak bileti alarak seyahat eden bütün yolcular havalimanından şehir merkezine gitmek için birçok ulaşım araçları bulunduğundan dolayı istedikleri araçlar ile ulaşım yapabilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 9 EUR

Viyana'da ulaşım hakkında bilinmesi gereken en önemli olan bilgi cadde ve sokak isimleri olmadığı ve bunun yerine caddelere numaraların verilmesidir. Şehrin trafik yoğunluğu belirli saatler olsa da genel olarak toplu taşıma rahat olmaktadır. Özellikle yaz aylarında turistlerin geldiği zamanlarda bütün gün boyu hatta sabah saatlerine kadar otobüs bulunmaktadır. Bu otobüs ulaşımı da gece gezmelerine ve eğlenmeye gidenlerin ulaşım kolaylığını sağladığı için ideal bir uygulama olmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 1,20 EUR

Toplu taşıma araçları hem hızlı ulaşım sağlamakta hem de ucuz olmaktadır. Bisiklet binenler için şehir merkezi de dahil olmak üzere birçok yerde özel bisiklet yolları bulunuyor. Ayrıca bisiklete binerek Tuna Nehri civarında gezerek güzel bir aktivitede bulunmak isteyenler oldukça fazla olmaktadır. Havalimanından ortalama süre: 25dakika Havalimanından uzaklık: 15 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 6 EUR

Havalimanından şehir merkezine gitmek için daha rahat bir ulaşım isteyen ziyaretçiler için en uygun olan taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler bulunmaktadır.

Araç Kiralama

Viyana’ya gelen yolcular ulaşım seçeneklerinden havalimanında iç ve dış hatlar terminalinde bulunan araç kiralama şirketlerinden istedikleri araçları kiralayarak yolculuklarını devam ettirirler.

Viyana Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Viyana şehir merkezine en yakın konumdaki havalimanı olan Bratislava Havaalanı olmaktadır. Viyana uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile kenti ziyaret eden yolcular ve başka şehirlere ve ya ülkelere uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Şehir merkezine 49 kilometre uzaklıkta olan havalimanından şehre 20-30 dakikada ulaşım sağlanmaktadır.

Havalimanın içinde yolcuların ihtiyacı olan her türü sosyal faaliyetler bulunmaktadır. Sağlık kabini, emanet eşya bürosu, restorantlar, alışveriş için mağazalar, büfeler kafeler ve araç kiralama ofisleri havalimanına gelen yolculara hizmet vermektedir.

Viyana’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Viyana uçak bileti avantajlarından faydalanarak Viyana’ya gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel festivalleridir.
  2. Viyana’nın sembol yapılarından birisi olan katedral iki kilisenin kalıntıları üzerine 1160 yılında tarihi inşa edilmiştir. Mimari yapısı olarak Gotik tarzı ve Roma stili karışımındadır.
  3. Barok tarzında olan ve yazlık olarak yaptırdığı bilinen aynı zamanda Savoy Prensi Eugene’ın ilk sarayı olan Gustav Klimt koleksiyonu da burada sergileniyor.
  4. Yağmur ormanlarından esinlenerek otantik bir yer isteyenler için son derece ideal olan Kelebek Evin’de ilk girdiğinizde birbirinden farklı renklerde ve desenlerde binlerce kelebeğin uçuşunu izleme şansı bulunan kelebek evi olarak dünyada tek olmaktadır.
  5. Barok Rokoko tarzında yapılmış olan 1737 yılında inşa edilen kilise Viyana’da veba salgınının yaşandığı sıralarda oldukça çaba sarf etmesi sonucundan dolayı St Borromeo’ya adı verilmiştir. 1749 yılında tamamlanan saray İmparatoriçe Maria Thereisa tarafından yaptırılmıştır. Harnsburg yönetiminde yazlık olarak kullanılan bu yapı çok sayıda kültürel ve tarihi eseri bünyesinde barındırarak sergilemektedir.

Viyana Hakkında

Avusturya’nın başkenti olan Viyana Avusturya’nın en büyük ve en güzel kentidir. 2 milyon nüfusu olan başkent Tuna Nehri kıyısında yer almaktadır. Oldukça üstün bir altyapısı ile güvenli ve oldukça temiz bir kent olarak turistlerin ilgisini çekmektedir. Bu nedenle viyana dünyanın her yerinden ziyaretçi ağırlamaktadır.

Viyana şehri trafik ve şehir yapılaşması açısından diğer şehirlerden daha çok beğenilmektedir. Viyana’nın resmi dili Almanca'dır.

Bizim tarihi bilgilerimizde de Osmanlı Devleti’nin Viyana’yı kuşatıp ancak alamadığı için Viyana Kuşatması olarak Osmanlı tarihinde yer almaktadır. Avusturya tarihinde Habsburg Hanedanı’nın saltanat sürdüğü kent, yüzyıllardan beri bünyesinde barındırdığı miras sayesinde Avrupa’nın tarihi ve kültürel zenginliği açısından tarih merkezlerinden biri olmaktadır. Şehrin sahip olduğu mimari dokusunda Romalılar, Keltler, ve Habsburg Hanedanlığı'ndan izler taşımaktadır. Avrupa’nın en gözde turistik şehirlerinden birisi olarak Viyana bina yapıları ve düzenli kent planı ile ayrıca modern ve şık kafelerinin olmasından dolayı turistlerin en çok gezmek için tercih ettikleri kentlerinden biri olmaktadır.

Viyana Fotoğraf Galerisi

Viyana Nerede?

Viyana Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,40 EUR
Taksi
1,50 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Viyananın kent içinde ulaşımı sağlayan en önemli ulaşım aracı konumundaki metronun toplamda 5 hattı olarak ulaşım hizmeti vermektedir. U1, U2, U3, U4 ve U6 numaralı metro hatları şehrin her yerine ulaşmaktadır. metro hafta içi 05.00-00.30 arası seferleri ile ulaşım sağlamaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Viyana şehrinde ulaşımda en çok kullanılan diğer bir ulaşım aracıda tramvay olmaktadır. Turistlerinde sempatisini kazanan tramvay turları şehir içinde tur atarak hem ulaşım sağlıyor hem de kenti gezdirip şehri tanıtmaktadır. Viyana’da. 00.30-05.00 saatleri arasında şehrin 24 değişik noktasına ulaşım yapan gece otobüsleri olmaktadır. Bu sebepten dolayı gece yarısından sonra tek ulaşım aracı bu otobüsler olmaktadır. Viyana’ya gelindiğinde konforlu bir gezinti düşünenler için nerdeyse her köşe başında olacak şekilde bol miktarda taksiler var bu taksiler ulaşmada oldukça yolcu taşımaktalar.

Viyana Vize Şartları

Avusturya Vize İstiyor mu?
Evet
Avusturya Vize Ücreti
60 EUR
Avusturya Vize Detayları
Eğer evraklarınızı eksiksiz götürürseniz zorlanmadan vizenizi alıcaksınızdır.

Viyana’da Gezilecek Yerler

Hundertwasser Evleri
Klasik Müzik Konseri
Hofburg Sarayı
Schönbrunn Sarayı
Belvedere Sarayı
Hundertwasser Evleri

Rengarenk dekoru ile dış cephe süslemeleri olarak mozaiklerle bezenmiş Hundertwasser Evleri Viyana kentinin sanatsal ve modern yüzünü göstermektedir. 52 daireden oluşan bu evler turistler tarafından büyük bir ilgi ile geziliyor. Hundretwasser Evleri Viyana’da ünlü ressam ve aynı zamanda mimar olan Friedensreich Hundertwasser tarafından yapılmıştır. Hansel ve Gratel’in evlerini de benzeyen evler görülmesi gereken yerden biri olmaktadır.

Klasik Müzik Konseri

Viyana yüzyıllar boyunca müzik ile anlam kazanmış bir şehir olarak bilinir. Bütün dünyanın tanıdığı müzisyenlerin sesleri Viyana’dan yükselmiştir. Kalasik müzisyenler olarak Mozart, Beethoven, Schubert ve Johann Strauss’u Viyana Filarmoni olup dünyanın en iyi orkestralarından birisidir. Viyana Devlet Opera Binası ve Konzerthaus klasik müzik konserleri düzenleyerek müzikseverlerin keyifli vakit geçirmelerine fırsat veriyor.

Hofburg Sarayı

Habsburg İmparatorluğu’nun merkezi olarak 1918 Yılına kadar devasal Hofburg Sarayı olarak kullanılmıştı. Yedi yüzyıl sürecinde Viyana imparatorluğu bu sayadan yönetilmişti. Eski kentin merkezinde olan devasal ve muhteşem görkemli bu sarayı Habsburg soylularının güncel yaşamları hakkında bilgi sahibi olmak için en uygun yer olarak biliniyor. Hazine dairesinde bulunan mücevherler kraliyet ailesinin kalıntıları hakkında bilgi içermektedir. Sarayda bulunan çok sayıda müzede imparatorluk ailesini temsilen muhteşem koleksiyonlar sergilenmektedir.

Schönbrunn Sarayı

Bir Dünya Kültür Mirası olarak Avusturya’nın en fazla turist ziyaretçisi alan yerlerden birisidir. Kraliyet ailesinin en eski sarayı olarak bilinen Schönbrunn Avrupa’nın ve dünyanın en etkileyici barok saray komplekslerinden birisidir. 1642 yılında Habsburg Hanedanlığının yaşadığı zamanlarda inşa edilen saray günümüzde artık Avusturya Hükümeti’nin önemli davetleri için kullanılmaktadır.

Viyana Kongresi’nin de bu sarayda düzenlendiği ve Mozart’ın konser verdiği bu muhteşem görselliğe sahip olan sarayın bahçesinde bulunan dolambaç şeklinde düzenlenmiş küçük bahçeler rokoko tarzı iç dekorasyonu ile ilgi çekmektedir. Ayrıca sarayın bahçesinde sahip olduğu hayvanat bahçesi de gezginciler tarafından merak konusu olmaktadır.

Belvedere Sarayı

Belvedere Sarayı’nın Avusturyalılar için çok büyük önem taşımaktadır. Bunun sebebi ise ülkenin bağımsızlığının ilan edilip imzalanması bu sarayda yapılmıştır.

Brok tarzında imar edilmiş olan bu saray 1683 yılında imarı tamamlanmış olmaktadır.

Belvedere Sarayı İki parçadan oluşarak içinde Barok Sanatı müzesi başta olarak toplamda üç müzeye sahiplik etmektedir.

Klimt’e ait çok kıymetli tablolar turist ziyaretçiler tarafından büyük bir merakla görmeye gelenler ile dolup taşmaktadır.

Viyana’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kahve
Patates Kızarması
Turta
Viyana Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Turta

Viyana’da oldukça ünlü olan Zum Schwarzen isimli restorantta da turta yenilmesi ısrarla tavsiye edilen diğer bir meşhur yiyecektir. Viyana’ya özgü sokak satıcıları olarak da Graben Caddesi üzerinde oldukça sık rastlanan patates kızartması, dondurma ve turta satan arabalı sokak satıcıları bulunmaktadır.

Enfes Kokusu İle Kahve

Avusturya ve Viyana’ya gidildiğinde kesinlikle içilmesi gereken kahvesi çok meşhurdur. Sırf kahve için değil ticaret ve eğitim için de Viyana’ya gelinmektedir.

Viyana’nın her yerinde bu ünlü kahveler satılmaktadır.

Kente Özel Lezzet: Patates Ve Sosis Kızarması

Avusturya mutfağına ait olan (Schnitzel) yani patates kızartması ve sosis kızartması oldukça ünlüdür.

Konaklama İçin Viyana Otel Seçenekleri

Ucuz Viyana uçak bileti ile eğitim ve ya iş icabı gelmiş olan Viyana’ya gelen ziyaretçiler konaklama konusunda oldukça geniş seçeneklere sahiptirler.

Motel One Wien Westbahnhof
Motel One şehir merkezine on dakikalık mesafede olup alışveriş kompleksin de yer alan oldukça güzel bir moteldir. Motelin odaların dizaynları çok hoş olması yanı sıra odalarda müşterilerin isteye bilecekleri her türlü iletişim araçları ve eğlenecek her şey bulunmaktadır.
Europaplatz 3 1150 Viyana Avusturya
Arthotel ANA Boutique Six
Viyana'nın en büyük alışveriş yapmak için en ünlü caddesi olan Mariahilfer Straße'ye çok yakın olan bu otel en çok tercih edilen otellerden birisidir. Konforlu odalarda balkon ve terasların olması ayrıca tercih sebebi olmaktadır. Son derece modern olan otel her türlü hizmeti müşterilerine vererek pek çok turist ağırlamaktadır.
Webgasse 23 1060 Viyana Avusturya
Motel One Wien Hauptbahnhof
Viyana'nın Ana Tren İstasyonu'nun yakınında bulunan Motel One Wien Hauptbahnhof ‘li trenle ulaşım yapmak isteyenler için oldukça avantajlı yerde olmaktadır. Otelin odalarında minbar, ücretsiz Wi Fi erişimi olmaktadır. Ayrıca odalarda klima, düz ekran TV ve banyo vardır.
Gerhard-Bronner-Straße 11 1100 Viyana Avusturya

Viyana Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Viyana 336,90 TL 2 Saat 25 Dakika
Madrid - Viyana 373,22 TL 3 Saat
Varşova - Viyana 388,85 TL 1 Saat 25 Dakika
Ankara - Viyana 393,00 TL 2 Saat 50 Dakika
Barselona - Viyana 410,56 TL 21 Saat 55 Dakika
Atina - Viyana 421,27 TL 17 Saat 5 Dakika
İzmir - Viyana 446,81 TL 2 Saat 30 Dakika
Varna - Viyana 456,20 TL 4 Saat 45 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Viyana ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Tek Kelime Türkçe Konuşulmayan Ama Türk Gelenekleri ile Yaşayan Köy: Moena
Tek Kelime Türkçe Konuşulmayan Ama Türk Gelenekleri ile Yaşayan Köy: Moena
06 Nisan 2019
Osmanlı İmparatorluğu’nun dünya tarihinde önemli bir yere sahip olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Tamı tamına 624 yıl hüküm süren Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihi izleri dünyanın dört bir y
Havayolu Firmaları Tarafından Sunulan En İyi 9 Uçak Yemeği
Havayolu Firmaları Tarafından Sunulan En İyi 9 Uçak Yemeği
24 Kasım 2018
11 Ekim 1919’dan bu yana uçaklarda yolculara yemek servis edilmektedir. Fakat yaklaşık 100 yıl geçmesine rağmen uçaklarda yenilen yemeklerin tadının farklı olmasına bir çözüm bulunamamıştır. Bu farklı
Seyahat Kategorisinde Google'da En Çok Aranan 10 Şehir Listesi
Seyahat Kategorisinde Google'da En Çok Aranan 10 Şehir Listesi
29 Mart 2018
Dünyanın en büyük arama motorlarından birisi olan Google'da, seyahat kategorisinde en çok aranan destinasyonları sizin için araştırdık ve sizlerinde görmesi, gidip gezmesi için önemli ipuçlarını payla
Kışın Gezilebilecek 8 Avrupa Ülkesi
Kışın Gezilebilecek 8 Avrupa Ülkesi
04 Kasım 2017
Avrupa tarihinden gelen kültürü, ünlü mimarisi, sanat eserler, ve Orta Çağ'a uzanan tarihiyle kış aylarında ziyaret edilebilecek bir çok kente sahip. Avrupa'ya ucuz uçak bileti almanın kolaylaştığı kı

Viyana Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
G*** E*** D***
17 Ekim Çarşamba
Gerçekten güzeldi, pişman olmadan gidebilirsiniz
A*** B*** Y***
31 Temmuz Salı
Herşey için teşekkür ederiz keyifli bir tatil oldu bizim için.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Viyana Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 17.11.2019 05:23:09 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Viyana, (VIE)
VIE
AT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=15038
/
15038