Graz Uçak Bileti

Graz Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Graz Hakkında Bilgiler

"Yasaklar Şehri" Graz, Avusturya'nın en büyük ikinci şehirden biridir. Ayrıca Steiermark eyaletinin sınırları içerisinde olduğundan bu eyaletinde başkentidir. Graz şehri, tarihten kalan benzersiz ederleri ile Unesco Dünya Kültür Mirası ilan ettiği şehirlerden biridir.

Graz şehri sokakları, Barok ve Gotik mimarisini yansıtan binaları ile ün salmıştır. İtalyan mimarisi tarzında binalarında olduğu bu güzel şehir 1991 yılından sonra gelişimi hızlanmış ve tarihi dokuyu bozmadan aynı tarzda binaların inşası başlamıştır. çatıları kırmızı olan binalar Graz sokaklarını süsler.

Graz şehir merkezinde Mur Nehri geçer, şehri ikiye bölen bu nehir hızlı akışa sahip olmasına rağmen, derinliği sığdır. Taşımacılığa elverişli olamayan Mur nehrinde, yılın belli dönemlerinde su yarışları yapılır. Graz şehri, ülkede "Yasaklar Şehri" olarak anılır. Şehirde para dilenmek kesinlikle yasaktır. Sokaklarda müzik yapmak isteyenler belediyeden izin almak zorundadır.

Karasal iklimin hakim olduğu, Avusturya'nın bu kentinde; doğal güzellikler ile tarihi güzellikler içiçedir. Kışı karlı geçiren şehirde, sokak lambaları ve Mur Nehri üzerindeki ışıklandırmalar ile harika bir görünüme kavuşur.

Graz Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Graz Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Graz Havalimanı

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white