1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Zanzibar Uçak Bileti

Zanzibar Para Birimi
Tanzanya Şilini (TZS)
Zanzibar Zaman Dilimi
GMT +3
Zanzibar Şehri En İyileri
Tropik Meyveler, Jozani Ormanı, Chapatti Ekmeği
Zanzibar Hava Durumu (25 Mayıs) 27°C Parçalı Bulutlu
Zanzibar Hava Durumu (26 Mayıs) 27°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Zanzibar Varışlı Uçak Seferleri

15 Haz 2020
Doha - Zanzibar
Türk Hava Yolları
08 Haz 2020
Ankara - Zanzibar
Türk Hava Yolları
23 Haz 2020
Trabzon - Zanzibar
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Kahramanmaraş - Zanzibar
Türk Hava Yolları
29 May 2020
Hatay - Zanzibar
Türk Hava Yolları
13 Haz 2020
Kayseri - Zanzibar
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Amsterdam - Zanzibar
Swiss International Air Lines
31 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Zanzibar Kalkışlı Uçak Seferleri

Zanzibar - İstanbul
Qatar Airways
10 Haz 2020
Zanzibar - Doha
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Zanzibar - Ankara
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Zanzibar - Frankfurt
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Zanzibar - Amsterdam
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Zanzibar Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Zanzibar Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Zanzibar Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
TZ
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2.000 TZS
Yemek Fiyatı
7.000 TZS
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4.000 TZS

Zanzibar’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Zanzibar uçak bileti kullanarak Zanzibar’a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Zanzibar yılın çoğu zamanı sıcak ve nemlidir. Uzun yağışlar mart-nisan-mayıs ayında görülür. Kısa yağışlar ise kasım aylarındadır.

Zanzibar Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Zanzibar uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 102.000 TZS

Havalimanı önünde her zaman bekleyen taksiler mevcuttur. Taksiye binmeden önce pazarlık yapabilirsiniz.
Araç Kiralama
Havalimanı terminalinde yer alan firmalardan aracınızı kiralayabilirsiniz. Önceden bir yerel rehberle anlaşabilir veya navigasyon cihazı yardımıyla seyahat edebilirsiniz.
Havalimanı Servisleri
Merkezde büyük otellerde konaklayanların birinci tercihleri arasında havalimanı servisleri yer almaktadır. Bulunduğunuz otelde servis yoksa da küçük bir internet araştırmasıyla özel bir servis tutabilirsiniz. Merkeze mesafe 5 KM olacağı için ödeyeceğiniz tutarda düşük olacaktır.

Zanzibar Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Zanzibar’da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Zanzibar Havalimanı'dır. Zanzibar uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular havalimanını kullanmaktadır. Havalimanında araç kiralama ve emanet bagaj ofisi bulunmaktadır.

Zanzibar’a Tanzanya Dar-es Salam şehri üzerinden hava ulaşımı sağlanır. Dar-es Salam’dan sonra ek olarak 15 dakikalık bir uçuş yapıldıktan sonra Zanzibar’a ulaşım sağlanır.

Zanzibar Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 5-6 km olduğu için havalimanından kent merkezine 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Zanzibar’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Zanzibar uçak bileti avantajlarından yararlanarak Zanzibar’a gitmek için en önemli nedenlerden birisi de bembeyaz kumsallarıdır. Turkuaz mavisi okyanusu ve bembeyaz kumsallarıyla muhteşem bir atmosfere sahiptir. Okyanusun bu tarafı çok dalgalı olduğundan sörf tutkunlarının vazgeçilmez mekânı haline gelmiştir.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş lezzetlerden birisi de tropik meyveleridir. Gezinize tropik meyve bahçelerini ekleyebilirsiniz. Zanzibar halkı geçiminin büyük kısmını baharat ticaretinden karşılar. Tarihi boyunca baharat tüccarlarının uğrak yeri halindeydi. Gezebileceğiniz baharat bahçeleri de bulunmaktadır. Yemeklerini çeşit çeşit baharatlarla lezzetlendirirler. Özelikle safranın üretildiği ender yerlerden biridir.
 3. Mavi safari turunda okyanusun derinliklerine dalıp su altının eşsiz doğasında gezintiye çıkabilirsiniz. Tüplü veya tüpsüz dalış yapabilirsiniz. Acenteler düzenlemiş olduğu dalış turlarıyla veya balıkçı tekneleriyle açılabilirsiniz.
 4. Ayrıca Kızımkazi köyüne gidip o bölgeden okyanusta yunuslarla yüzebilirsiniz. Yunuslarla yüzebilmek için de turizm acentaları turlar düzenlemektedirler.
 5. Adanın orta bölgesinde yer alan Jozani Ormanı gezinizde koruma altındaki kırmızı Kolobus maymunlarını görebilirsiniz. Bu maymunlar kırmızı olmakla beraber diğer maymunlar gibi 5 parmaklı değil 4 parmaklıdır. Ayrıca bölgede 2 farklı türden maymunla da karşılaşabilirsiniz.

Zanzibar Hakkında

Dünyanın her yerinde Zanzibar denilince herkesin kulak aşinalığı vardır. Nedeni ise Zanzibar adında çok fazla bar olmasıdır. Zanzibar’ı yerleşim yeri olarak bilen oldukça azdır. Zanzibar Doğu Afrika’da ve dış işleri olarak Tanzanya’ya bağlıdır. İç işleri olarak ta bağımsız bir adadır. Zanzibar 2 büyük adadan ve birçok küçük adacıktan oluşmaktadır.

Zanzibar’da geçim kaynağı genelde turizm ve baharat ticaretidir. Zanzibar Tanzanya’nın ve Afrika’nın en önemli turizm merkezi olarak geçmektedir.

Tarihi buluntulara göre Zanzibar’da taş devrinden bu yana yaşamın olduğu tahmin edilmektedir.

Halkın büyük çoğunluğunu Müslümanlar oluşturmaktadır. Şehrin merkezinde 50’den fazla camii bulunmaktadır. Ayrıca adada Hindu Tapınakları ve kiliseler de bulunmaktadır.

Halk son derece fakirdir. Turizm ve baharatçılık dışında balıkçılıktan da gelir elde etmeye çalışmaktadırlar. Turistler tarafından en çok ilgi çekici özelliği kırmızı Kolobus maymunları ve leoparlarıdır.

Zanzibar’da Masai Kabilesine denk gelebilirsiniz. Kabilenin ana dili Masai’dir. Zanzibar’ın merkezinde neredeyse herkes İngilizce bilir. Ama merkezden uzaklaştıkça İngilizce bilenler azalsa da yine de turistlerin uğrak yeri olduğu için bir şekilde anlaşmak kolaylaşmaktadır.

Zanzibar’ın başkenti ‘’Stone Town’’ dünya mirası ( sit alanı ) listesindedir.

Zanzibar Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
300 TZS
Taksi
5.000 TZS/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Zanzibar’da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı dala daladır. En kolay ve en ucuz ulaşım aracıdır. Kapısı arka tarafta olan bu araçların ücreti yaklaşık 1 dolardır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Zanzibar’da otomobil kiralamak isterseniz çok sayıda şirket havaalanında ve feribot çıkışında bulunmaktadır. Otomobil kiralamak isterseniz ücretli yol rehberi tutabilirsiniz. Evraklarınızın tam olduğundan emin olmalısınız, çünkü yollarda çok fazla polis çevirmesi olmaktadır. Diğer bir ulaşım aracı da taksilerdir. Taksilere binmeden önce gideceğiniz yeri ileterek ne kadar tutacağını öğrenebilir ve pazarlık yapabilirsiniz. Örneğin; havalimanından merkeze yaklaşık 50 dolar tutmaktadır.

Zanzibar Vize Şartları

Tanzanya Vize İstiyor mu?
Evet
Tanzanya Vize Süresi
90 Gün
Tanzanya Vize Ücreti
50 USD
Tanzanya Vize Detayları
Vize işlemlerini havalimanında gerçekleştirebilirsiniz. Vize İşlemleri için Konsolosluğa veya Büyükelçiliğe gitmenize gerek yoktur. Bu tür vizelere kapı vizesi denmektedir.

Zanzibar’da Gezilecek Yerler

Stone Town
Nungwi ve Kendwa
Jozani Ormanı
Michamvi
Baharat Bahçeleri
Dünya Mirası: Stone Town

Stone Town 2000 yılında UNESCO tarafından dünya mirası sit alan olarak kabul edilmiştir. Zamanında baharat ve köle ticaretinin yapıldığı bölge sadece Zanzibar’ın değil Tanzanya’nın da en önemli turistik alanıdır. Yaklaşık 50 tane cami bulunmaktadır.

Balayı Çiftlerinin Vazgeçilmezi: Nungwi ve Kendwa

Zanzibar’ın kuzeyinde bulunan Nungwi ve Kendwa balayı çiftlerinin vazgeçilmez bölgesidir. Denizin turkuazlığı ile birlikte huzuru yaşamak istiyorsanız kaldığınız yerden günü birlik gidebilir veya bölgede bulunan otellerde konaklayabilirsiniz.

Jozani Ormanı

Jozani Ormanı’na rehber eşliğinde ücretli olarak katılabilirsiniz. Ormanda gezerken özellikle kırmızı sırtlı 4 parmaklı Kolobus maymunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Koruma altına alınan bu maymun türü dışında 2 farklı türde maymunlara denk gelebilirsiniz. Bu alanda bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın.

Michamvi

Gün batımını en iyi izleyebileceğiniz yerdir. Buraya gelirken ünlü restoranı ziyaret edebilirsiniz. Gelgit durumuna göre yürüyerek veya tekneyle ulaşabilirsiniz. Gün bitmeden de Zanzibar’ın toplu taşıma aracı dala dala binerek geri dönebilirsiniz.

Baharat Bahçeleri

Rehber eşliğinde baharat bahçelerini gezebilirsiniz. Adanın tropik havası ve toprağın verimliliğiyle çok çeşitli ve faydalı baharat yetişmektedir. Özellikle karabiber, zencefil, biber, kimyon, tarçın ve vanilya sadece çeşitlerden bir kısmıdır. Zanzibar aynı zamanda baharat adası olarak ta anılmaktadır.

Zanzibar’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Chapatti Ekmeği
Ugali
Pilau
Ndzi Kaanga
Chapatti Ekmeği

Tropik bölge havası bembeyaz kumsallarıyla anılan Zanzibar’da yemek mönülerinde tavuk, balık ve hamur işlerinden oluşan yerel tatları tercih edebilirsiniz. Özellikle hindistancevizi sevenler için alternatifler çok fazla.

Ugali

Çok yaygın olan bu yemek türü Tanzanya’nın milli yemeklerinden biridir. Et veya fasulye ile yapılan soslarla servis edilip son derece lezzetlidir.

Pilau

Bizim günlük olarak yediğimiz pilavın neredeyse aynısı olan pilau, en çok tercih edilen yerel lezzetlerdendir. İçine et veya balık eklenebilen yemek türü genelde hafta sonları yemek masalarının vazgeçilmezlerindendir.

Ndzi Kaanga

Zanzibar’da yerel muz kızartması olan bu tadı şeker eklenmiş olarak tatlı niyetine deneyebilirsiniz.

Konaklama İçin Zanzibar Otel Seçenekleri

Ucuz Zanzibar uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Zanzibar’a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Park Hyatt Zanzibar
5 yıldızlı otelde restoran ve açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Aynı zamanda klimalı odalar, ücretsiz Wi-Fi, spa ve sağlıklı yaşam merkezi hizmetleri bulunmaktadır.
Shangani Street, Stone Town, Zanzibar City
Jafferji House & SPA
4 yıldızlı hizmet sunan otel plaja sadece 3 dakikalık yürüme mesafesindedir. Hint okyanusu manzarası olan çatı katındaki sapada rahatlatıcı huzur verici masaj veya spa uygulaması yaptırabilirsiniz. Wi Fi erişimi ücretsizdir.
Shangani Street, Stone Town, Zanzibar City
Tausi Palace Hotel
Vapur iskelesine sadece 5 dakika mesafede olup Stone Town merkezi konumuna sahiptir. Havalimanına ise 8 km mesafededir. 4 yıldızlı otel kentin ve Hint Okyanusu’nun panoramik manzarası olan teraslı restoranı bulunmaktadır.
Baghani Street, 540 Zanzibar City, Tanzanya

Zanzibar Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Zanzibar 1.622,27 TL 15 Saat
Ankara - Zanzibar 4.628,91 TL 10 Saat
Trabzon - Zanzibar 4.661,13 TL 10 Saat 35 Dakika
Kahramanmaraş - Zanzibar 4.731,91 TL 15 Saat 30 Dakika
Hatay - Zanzibar 4.761,40 TL 14 Saat 10 Dakika
Kayseri - Zanzibar 4.904,15 TL 12 Saat 10 Dakika
Doha - Zanzibar 3.824,68 TL 21 Saat 10 Dakika
Amsterdam - Zanzibar 5.953,79 TL 28 Saat 35 Dakika

Zanzibar Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Zanzibar uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Ethiopian Airlines, Fly Dubaı, Oman Air, Qatar Airways, Swiss International Air Lines, Türk Hava Yolları.
 • Zanzibar yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Zanzibar varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Zanzibar olup, bilet fiyatı 1.622,27 TL'dir.
 • Zanzibar şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Zanzibar ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

17 Eylül Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
17 Eylül Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
03 Mart 2020
Kalkış Şehir: İzmir Varış Şehir: Bandırma Rota Uzunluğu: 240 Km Yolculuk Süresi: 6 Saat 20 Dakika 17 Eylül Ekspresi Nedir? 17 Eylül Ekspresi, İzmir Basmane ve Balıkesir Bandırma arasında günlük
Seyahatlerinizde Alabileceğiniz Hediye ve Hatıra Eşyaları Nelerdir?
Seyahatlerinizde Alabileceğiniz Hediye ve Hatıra Eşyaları Nelerdir?
15 Ocak 2020
Seyahat ederken hatıra eşyası toplamak hem gezerken hem de sonrası için çok eğlenceli bir etkinlik olabilir. Ücretsiz, ucuz ya da pahalı, seyahatlerinizde topladığınız tüm eşyalar gezinin üzerinden za
Doğal Güzellikleri ve Renkli İnsanları ile Bir Başka Kıta Afrika
Doğal Güzellikleri ve Renkli İnsanları ile Bir Başka Kıta Afrika
24 Mart 2017
Kapladığı alan ve nüfusu sebebiyle dünyanın en büyük ikinci kıtası olan Afrika; kuzeyde Akdeniz, güneyde Hint Okyanusu, doğuda Sina Yarımadası, Kızıldeniz ve Süveyş Kanalı, batıda ise Atlas Okyanusu i
Dünyanın En İyi 10 Adası
Dünyanın En İyi 10 Adası
26 Ağustos 2016
Harika doğaları ve eşsiz kumsalları ile sonsuza dek orada yaşanabileceğini düşündürten dünyanın en güzel 10 tatil cenneti adası; 1. SEYŞELLER Daha önce Fransa’nın sömürgesi durumunda bulunan bu

Zanzibar Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (70)
İyi (21)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%77
%23
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
91 Değerlendirme
H*** B***
15 Eylül Cumartesi
Herşey çok güzeldi tur rehberimiz çok ilgiliydi teşekkürer.
Ö*** G***
15 Haziran Cuma
İnternette gözüktüğü kadar güzel mi bakalım göreceğiz
M*** K***
1 Kasım Perşembe
Haftaya buraya 3 arkadaş kamp yapmaya gideceğiz
N*** D*** Z***
13 Kasım Salı
Herşey için teşekkür ederiz, güzel bir tur oldu
F*** Ş*** Ş***
20 Haziran Çarşamba
Herşeyi çok farklı büyüsü var sanki şehrin
2
5
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Zanzibar Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 03:12:06 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Zanzibar, (ZNZ)
ZNZ
TZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678