Öz Sivas Huzur Turizm Otobüs Bileti

Öz Sivas Huzur Turizm Otobüs Bileti

Öz Sivas Huzur Turizm

Öz Sivas Huzur Turizm olarak 2006 yılında Sivas’ta kurulan firma sürekli değişen ulaşım sektöründe içerisinde kendini sürekli geliştirip yenileyerek yolcularına güvenli, huzurlu, keyifli ve yenilikçi bir anlayışla seyahatlerini gerçekleştirmektedir.

Rahat ve geniş koltuk aralıklı, her koltukta TV imkânı ve internet hizmeti sunulan 27 adet Mercedes Travego,  7 adet Setra, 1 adet Man ve 1 adet Mercedes 403 araçlarıyla yolcularını 23 il ve 55’den fazla ilçeye yolcularının can ve mal güvenliğini ön planda tutarak keyifli bir yolculuk imkânı sunmaktadır. Huzur Turizmin Başlıca seferlerini şöyle sıralayabiliriz; Sivas-Zara, Sivas-Suşehri, Sivas-Giresun, Sivas-Ordu, Sivas-Yıldızeli, Sivas-Sorgun, Sivas-Yozgat, Sivas-Yerköy, Sivas-Kırıkkale, Sivas-Ankara, Sivas-Bolu, Sivas-İstanbul, Sivas-Polatlı, Sivas-Eskişehir, Sivas-Bursa, Sivas-İnegöl, Sivas-Gemlik, Sivas-Yalova, Sivas-Kayseri, Sivas-Kırşehir, Sivas-Nevşehir, Sivas-Aksaray, Sivas-Konya, Sivas-Antalya ve Sivas-İzmir.

Güzel ülkemizin her bölgesinde ve şehrinde olduğu gibi Sivas’ta da tarihi eserlerle dolu keşfedilmeyi bekleyen camiler, hanlar, hamamlar, kiliseler, kaleler ve yöresel yemekleriyle insanları cezbeden mekânlarla dolu bir şehrimizdir.

Sivas’ın belli başlı tarihi yerleri;

Ulu Camii; 1196-1197 yıllarında Kızılarslan Bin İbrahim tarafından yaptırılan Ulu Camii zamanla eğilen ve ayakta duran minaresiyle ünlüdür. Caminin giriş kapıları süslemesiz olarak inşa edilmiştir. Ulu Caminin şu anki yeriyle ilgili birçok rivayet bulunmaktadır. Rivayetlerin ne olduğu öğrenmek isterseniz kısa bir araştırma yaparak ya da Sivas’a giderek öğrenebilirsiniz.

Şifaiye Medresesi; 1217 yılında Selçuklu sulatanı İzzettin Keykavus tarafından yaptırılan Şifaiye Medresesi Anadolu Selçuklu Hasta hanelerinin en eski ve en büyük olanlarındandır. Medresenin içerisinde İzzettin Keykavus’un türbesi bulunmaktadır. 

Çift Minareli Medrese; 1271 yılında İlhanlı Veziri Şemseddin Mehmet Güveyni tarafından yaptırılan Çift Minareli Medrese dini ilim okutulan medreselerdendir. İki minaresi de Çini tuğlalarla örülmüştür.

Abdulvahap Gazi Türbesi; Tam olarak hangi yılda yapıldığı bilinmeyen türbe, asıl adı Abdulvehhab Bin Buht için yapılmıştır. Abdulvahap Gazi Emeviler döneminde İslam kuvvetleriyle Anadolu seferine katılan bir komutandır.

Diğer eserler ise; Buruciye Medresesi, Gök Medrese, Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası, Şeyh Hasan Bey Kümbeti, Yıldız Köprüsü, Eğri Köprü, Behram Paşa Hanı ve Kurşunlu Hamamı olarak sıralayabiliriz.

En meşhur yemek ve tatlıları;

Hingel Mantısı, Baviko, Kelle Tatlısı, Soğuk Ayran Aşı, Sivas Gömmesi Sirok, Sivas Madımak yemeği, Göceli Kapama ve keşkek olarak sıralayabiliriz hepsi birbirinden enfes bu tatları mutlaka yemelisiniz.

Tüm bu güzellikleri gezip görmek için Sivas Hedef Turizmin biletlerini www.biletall.com  dan satın alıp tarihte yolculuğa ilk adımı atabilirsiniz.