Belgrad Uçak Bileti

Belgrad Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Belgrad Hakkında Bilgiler

Herkesin düşük bütçeli Paris olarak gördüğü Belgrad, Sırbistan ülkesinin büyük şehri ve başkentidir. Belgrad, Avrupa'da ki Atina ve İstanbul'dan sonra eski yerleşim yeri olarak görülüyor. Oldukça fazla savaş sebebiyle işgale uğrayan bir şehirdir. Ancak buna rağmen yıkılıp yıkılıp tekrar kurulmuştur. Dünya üzerinde yaşanan birçok savaşta işgal edilen bir şehir olmasına rağmen şuan da Sırbistan'ın başkentidir.

Belgrad deniz seviyesinden 116 metre yukarıda bulunan bir şehirdir. Ayrıca Tuna ve Sava nehirlerinin tam kesişim noktalarında yer alıyor. Tuna nehrinin 60 metre ve Sava nehrinin 30 metrelik kısmı Belgrad sınırlarının içerisinde yer alıyor. Ayrıca 16 farklı adaya sahiptir.

Balkanlarda bir gezi yapmak isteyen herkesin tercihi konumundadır. çünkü düşük bütçeli, insanları yormayan, ortalama bir gece hayatına sahip olan ayrıca birçok tarihin ve kültürün birleştiği yerdir. Bu açıdan gezilmeye ve görülmeye uygun bir yerdir. Ayrıca Türk vatandaşlarına vize uygulamaması sebebiyle de Türklerin tercih ettiği bir gezi noktasıdır. Hatta insanlar bu şehri gezmeye gittiklerinde oraya yerleşme dürtüsüyle karşı karşıya kalıyor. Oldukça yaşama uygun bir kenttir.

Belgrad Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Belgrad Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Belgrad Havalimanı

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white