1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Belgrad Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Bulutlu
26°C
17 Temmuz
Yarın
Açık
26°C
18 Temmuz
Perşembe
Parçalı Bulutlu
28°C
Para Birimi
Sırp Dinarı (RSD)
Zaman Dilimi
GMT +2
Belgrad Şehri En İyileri
  • Eşsiz Doğa
  • Kalemegdan Kalesi Ve Parkı
  • Rakija
Belgrad

En Ucuz Belgrad Varışlı Uçak Seferleri

26 Tem 2019
20 Tem 2019
Gaziantep - Belgrad
Atlasglobal
17 Tem 2019
Adana - Belgrad
Pegasus
21 Tem 2019
İzmir - Belgrad
Atlasglobal
17 Tem 2019
18 Tem 2019
Antalya - Belgrad
Atlasglobal
28 Tem 2019
18 Tem 2019
Londra - Belgrad
Lot Polish Airlines
05 Ağu 2019
Tahran - Belgrad
Aeroflot Russian Airlines
04 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Belgrad Kalkışlı Uçak Seferleri

Belgrad - Podgorica
Air Serbia
20 Tem 2019
Belgrad - İstanbul
Atlasglobal
03 Ağu 2019
Belgrad - Londra
Lot Polish Airlines
29 Tem 2019
Belgrad - İzmir
Atlasglobal
26 Tem 2019
Belgrad - Bodrum
Atlasglobal
20 Tem 2019
Belgrad - Antalya
Atlasglobal
02 Ağu 2019
01 Ağu 2019
Belgrad - Adana
Pegasus
02 Ağu 2019
25 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Belgrad Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Belgrad Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Belgrad Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Belgrad Havaalanları
Ülke Kodu
RS
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Sırpça
Toplu Taşıma Fiyatı
10 RSD
Yemek Fiyatı
500 INRD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
93 RSD

Belgrad’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Belgrad uçak bileti alındığı takdirde kişiler kolaylıkla şehre ulaşabiliyor. Belgrad genel olarak mevsimi ılıman bir yerdir. Kişiler hiçbir mevsim problemi yaşamaz. Ancak kışları karlı ve soğuk geçtiği için çok fazla tavsiye edilmez. Genelde yaz ve ilkbahar ayları ziyaret için en uygun zamandır.

Sonbahar ve ilkbahar zamanlarında çok fazla yağmur yağdığı için yazlarının uygun olduğu görülüyor. Yaz aylarında bile genel olarak sıcaklık 27, 28 dereceye çıkıyor. Yani kişiler yaz aylarında şehri gezerken herhangi bir problem ile karşı karşıya kalmazlar. Hava şartları kişileri bunaltmaz. Bu açıdan tercih edilebilir. Kısaca Belgrad her mevsim gezmek için tercih edilebilecek bir şehirdir.

Belgrad Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Belgrad uçak bileti yardımı ile şehre gidilir. Havalimanından şehir merkezine ulaşım da birçok yöntem ile sağlanıyor. Kolay ve hızlı şekilde şehir merkezine ulaşım söz konusu olur.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 1.500 RSD

Nikola Tesla Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım için transfer tercih edilebilir. Ancak kişi ve bagaj sayısına göre bu ücretsiz transferden yararlanma durumu farklılık gösterebilir. Bu açıdan durumlara göre değişiklik gösterebilir.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 140 RSD

Tramvay şehir içi ulaşımında en fazla tercih edilecek seçeneklerden biri olarak görülüyor. Kişiler hiçbir problem olmadan havaalanından tramvaya binerek şehir içine ulaşabilir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 150 RSD

Tercih edilecek havaalanı ulaşım alanlarından biri de otobüstür. Şehir içinde en yaygın şekilde kullanılan bu alternatif kolay ve hızlı olabilir. Kişiler rahatlıkla ulaşımı sağlayabilir.

Araç Kiralama

Havaalanında araç kiralama hizmetleri sunuluyor. Havaalanında birçok araba kiralama firması bulunuyor. Kişi bu firmalar arasında kendine uygun olan aracı tercih edebilir. Ayrıca bütçesine uygun ve kişi sayısına uygun se&ccedil

Belgrad Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Belgrad uçak bileti alınarak şehre ulaşım oldukça hızlı ve kolay şekilde sağlanabilir. Şehirde aktif şekilde kullanılan havaalanı Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'dır. Hem iç hatlar hem de dış hatlar hizmetlerini sunuyor. Ayrıca havalimanı içerisinde kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği alanlar bulunuyor. İletişim ve para konusunda ihtiyaçları karşılayabiliyor. Özellikle para çevirme işlemleri ATM ve bankalar havalimanında bulunuyor. Bunun yanı sıra ücretsiz WiFi hizmeti de sistem tarafından sunuluyor.

Alışveriş yapmak isteyen kişiler için farklı alanlar havalimanı içerisinde yer alıyor. Kitap, kıyafet ya da hediyelik eşya alışverişi yapmak Belgrad havalimanının alışveriş alanlarında mümkündür. Ayrıca bagaj taşımacılığında da destek oluyor. Emanet, kayıp gibi konularla ilgileniyor.

Bebekli aileler için bebek bakım odaları havalimanı içerisinde verilen hizmetlerdir. Bebekli ailelerin hiçbir tereddüt etmeden tercih ettiği bir havalimanı alanıdır. Ayrıca dinlenme odaları da havalimanının en fazla rağbet gören alanıdır. Bu açıdan tercih edilebilir.

Uçak beklerken ya da uçaktan indikten sonra eğer kişi açsa havalimanında yer alan restoranlardan, kafelerden ve büfelerden yemek yiyebilir ve bir şeyler içebilir. Bu nedenle birçok yemek yeme alanı havalimanı içerisinde yer alıyor.

Belgrad’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Belgrad uçak bileti alındığı takdirde şehre kolaylıkla uçulabilir. Belgrad gezilmesi gereken en önemli şehirlerden biridir. Kültürün ve tarihi alanların yanı sıra doğa açısından oldukça zengin bir yerdir. Nehir kenarına kurulmuş olan bir şehirdir. Yeşil ve mavi renklerinin birleşmiş olduğu bir kent olarak kişilerin karşısına çıkıyor.
  2. Vizesiz seyahat etmek oldukça önemli durumlardan biridir. Çünkü vize almak kişileri strese sokan bir durum olabilir. Belgrad kentine ise kolay ve rahat şekilde gidilebilir. Böylece şehir baştan aşağı gezilebilir.
  3. Avrupa'da bulunan diğer ülkeleri gezmek kişilere biraz pahalı gelebiliyor. Ancak Sırbistan özellikle Belgrad uygun fiyatlı bir şehir olması sebebiyle turistlerin gözdesidir. Hem bu kadar tarihi ve doğal güzelliğe sahip olması hem de uygun fiyatlı bir şehir olması Belgrad'ı özel kentlerden biri haline getirir.
  4. Belgrad birçok kültüre ev sahipliği yapmıştır. Kültürler Belgrad'ın yeme kültürüne de çeşitli etkiler oluşturmuştur. Uygun fiyatlı geleneksel yiyecekleri tüketmek söz konusu olabilir.
  5. Belgrad renkli bir şehirdir. Gece hayatı da oldukça ilgi çekici ve heyecanlıdır. Uygun fiyatlı şekilde eğlenmek isteyen herkese imkan sunuyor. Ortalama kalitede eğlenmek isteyen herkesin tercih edebileceği bir şehirdir. Gündüzleri kültür ve tarih şehri iken geceleri tam anlamıyla kulüp şehri olabiliyor. Bu açıdan gece hayatını seven kişiler tercih edebilir.

Belgrad Hakkında

Herkesin düşük bütçeli Paris olarak gördüğü Belgrad, Sırbistan ülkesinin en büyük şehri ve başkentidir. Belgrad, Avrupa'da ki Atina ve İstanbul'dan sonra en eski yerleşim yeri olarak görülüyor. Oldukça fazla savaş sebebiyle işgale uğrayan bir şehirdir. Ancak buna rağmen yıkılıp yıkılıp tekrar kurulmuştur. Dünya üzerinde yaşanan birçok savaşta işgal edilen bir şehir olmasına rağmen şuan da Sırbistan'ın başkentidir.

Belgrad deniz seviyesinden 116 metre yukarıda bulunan bir şehirdir. Ayrıca Tuna ve Sava nehirlerinin tam kesişim noktalarında yer alıyor. Tuna nehrinin 60 metre ve Sava nehrinin 30 metrelik kısmı Belgrad sınırlarının içerisinde yer alıyor. Ayrıca 16 farklı adaya sahiptir.

Balkanlarda bir gezi yapmak isteyen herkesin tercihi konumundadır. Çünkü düşük bütçeli, insanları yormayan, ortalama bir gece hayatına sahip olan ayrıca birçok tarihin ve kültürün birleştiği yerdir. Bu açıdan gezilmeye ve görülmeye en uygun bir yerdir. Ayrıca Türk vatandaşlarına vize uygulamaması sebebiyle de Türklerin tercih ettiği bir gezi noktasıdır. Hatta insanlar bu şehri gezmeye gittiklerinde oraya yerleşme dürtüsüyle karşı karşıya kalıyor. Oldukça yaşama uygun bir kenttir.

Belgrad Fotoğraf Galerisi

Belgrad Nerede?

Belgrad Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
90 RSD
Taksi
70 RSD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir oldukça gezmeye müsait bir yerdir. Bu açıdan genelde ulaşım aracı kullanmak yerine kişiler istedikleri yerlere yürüyerek gitmeyi tercih ediyorlar. Ancak bu yanında otobüsler sık sık tercih edilen ulaşım araçları içerisindedir. Her yere giden hatlar bulunuyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksiler oldukça uygun fiyatlıdır. Bu açıdan kişilerin tercihi olabiliyor. Bunun yanı sıra tramvaylar da tercih edilen ulaşım araçlarındandır. Şehir rahatlıkla gezilebilir, kişiler kültür gezisi yapabilir. Ancak genelde şehirde yürümek kişilerin tercihi oluyor. Gezmek her zaman Belgrad'ın ruhunu hissetmek için tercih edilebilir bir gezi seçeneği konumundadır

Belgrad Vize Şartları

Sırbistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Sırbistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Sırbistan Vize Detayları
Sırbistan’a seyahat edecek kişilerin pasaportlarının en az 6 ay geçerli olması tavsiye edilmektedir.

Belgrad’da Gezilecek Yerler

Kalemegdan Kalesi Ve Parkı
Aziz Sava Katedrali
Nikola Tesla Müzesi
Sırbistan Ulusal Müzesi
Taş Meydan
Şehrin En Önemli Simgesi: Kalemegdan Kalesi Ve Parkı

Kalemegdan kalesi oldukça eski ve göze çarpan bir bölgedir. Savaş zamanında askerlerin kale olarak kullanmış olduğu bir alandır. Park alanına sahip olan bu mekanda oldukça keyifli yürüyüşler yapmak ve Belgrad'ın doğasını keşfetmek mümkün olabilir. Eğlenmek, kaliteli zaman geçirmek ve tarihi öğrenmek mümkün olur.

En Büyük Ortodoks Kilisesi: Aziz Sava Katedrali

Katedraller arasında en büyüğüdür. Belgrad'da yer alan bu kale dış görünüş açısından Ayasofya müzesini andırıyor. Ancak oldukça eski ve anlamlı bir kaledir. Bir bakıma Türkler'e karşı yapılmış bir katedraldir.

Bilimin En Önemli İnsanlarından Biri: Nikola Tesla Müzesi

Alternatif akımın kurucularından olan Nikola Tesla sırp asıllı bir bilim adamıdır. Onun anısına Belgrad'da bir bilim müzesi kurulmuştur. Nikola Tesla'nın yaptığı bilimsel çalışmaları ve araştırmaları daha iyi anlamak amacıyla kişiler bu müzeyi mutlaka gezmelidir. Belgrad Üniversitesi öğrencileri desteği ile kurulmuş olan oldukça önemli bir müzedir.

Cumhuriyet Meydanında Bir Alan: Sırbistan Ulusal Müzesi

Sırbistan Ulusal Müzesi bu alanın en büyük ve en eski müzelerinden biri olarak görülüyor. İçerisinde oldukça eski ve anlamlı eserler bulunuyor. Bu eserleri görmek amacıyla gidilmelidir. İçerisinde Picasso'dan Monet'e kadar birçok sanat insanının eserleri yer alıyor. Mutlaka gezilmesi ve görülmesi gerekilen bir yerdir. Ulaşımı da oldukça kolaydır.

Savaş Zamanlarının Kurtarıcısı: Taş Meydan

Savaş zamanlarında kişilerin depo olarak kullandığı taş meydan ayrıca iyileştirici bir merkez olarak da kullanılıyor. Burada askeri her işlem profesyonel ve doğru şekilde sağlanıyordu.

Belgrad’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Rakija
Cevapi
Viyana Usulü Şnitzel
Balık Çorbası

Belgrad uçak bileti alınıp şehre inildikten sonra kişilerin tatması gereken en önemli içeceklerden biri de Rakija oluyor. Rakija içmek oldukça keyifli olabilir. İçerisinde farklı ve damak tadına uygun olan aromalar kullanılıyor. Mutlaka deneyimlenmesi gereken bir tattır.

Cevapi

Etli bir yemektir. Kebap olarak da adlandırılır. İçerisinde İnegöl köftesine benzer bir et ürünü bulunur. Bunun yanı sıra patates kızartması ve sebzelerle de süslenen bir yiyecektir. Her yerde bulunabilen bu yiyecek Belgrad'ın fast foodu olarak da geçebiliyor.

Viyana Usulü Şnitzel

Kemiksiz et ile yapılan bu yiyecek Sırbistan'da çok ünlü bir yiyecek türüdür. Avusturya ve Alman mutfağından gelen bu yiyecek Sırbistan'da da önemli bir anlama sahiptir.

Balık Çorbası

Belgrad'ı en fazla simgeleyen yiyeceklerden biri de bu balık çorbasıdır. Çoğu kişi tarafından beğenilerek tüketilir. Nehir kenarında bulunan restoranlarda oldukça lezzetli ve kaliteli yapılan bu çorbaya önyargı ile yaklaşmamak gerekir.

Konaklama İçin Belgrad Otel Seçenekleri

Ucuz Belgrad uçak bileti aldıktan sonra havaalanından çeşitli otellere geçmek mümkün oluyor.

Lazar Lux Apartment

Ücretsiz otopark hizmeti veriliyor. WiFi bağı, aile odaları bulunuyor. Havaalanı servisi vardır ayrıca sigara içilmeyen odalar kişilere sunuluyor. Oda servisi de ücretsiz şekilde veriliyor.

Zvezdara, Belgrad
Garni Hotel Apart

Spa ve sağlık merkezi bulunuyor. Ücretsiz WiFi bağlantısı ve aile odaları hizmeti veriliyor. Evcil hayvanlara açık bir oteldir. Ayrıca barları da vardır. Çiftler için uygun bir oteldir.

Novi, Belgrad
Central Park Apartment

Isıtma konusunda oldukça hassas bir oteldir. Ücretsiz WiFi bağı bulunuyor. Havaalanı servisinin yanı sıra aile odaları hizmeti söz konusudur. Ayrıca evcil hayvanların girebildiği uygun bir oteldir.

Grad, Belgrad

Belgrad Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Belgrad 437,00 TL 1 Saat 45 Dakika
Atina - Belgrad 516,20 TL 1 Saat 40 Dakika
Bükreş - Belgrad 590,24 TL 1 Saat 30 Dakika
Konya - Belgrad 657,30 TL 12 Saat 5 Dakika
Ankara - Belgrad 670,00 TL 13 Saat 20 Dakika
Saraybosna - Belgrad 694,50 TL 50 Dakika
Gaziantep - Belgrad 816,96 TL 11 Saat 5 Dakika
Adana - Belgrad 827,95 TL 5 Saat 50 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Belgrad ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Bayramda Gezilecek Yerler: 20 Harika Öneri
Bayramda Gezilecek Yerler: 20 Harika Öneri
15 Ağustos 2018
Bayram tatillerinizi en güzel şekilde değerlendirmeniz için Biletall.com olarak Türkiye’nin dört bir yanından bayramda gezebileceğiniz, eğlenebileceğiniz ve sevdiklerinizle vakit geçirebileceğiniz yer
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
23 Temmuz 2018
Avrupa kıtası üzerinde keşfedilmeyi bekleyen önemli yerler arasında Balkanlar apayrı bir öneme sahiptir. Seyahat planınızı yaparken vize işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız, ülkemiz vatandaşlarından
Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
04 Haziran 2018
Interrail; basit anlatımıyla, tren ile Schengen üyesi ülkeleri seyahat etme fırsatıdır. Bu seyahat kapsamında birden fazla ülkeyi görebilirsiniz. Interrail’de tam 7 farklı bilet türü mevcut. Bütçenize
Bahçeseverler Burada mı? İşte Görünce Aklınızdan Çıkmayacak Botanik Bahçeler
Bahçeseverler Burada mı? İşte Görünce Aklınızdan Çıkmayacak Botanik Bahçeler
30 Ekim 2017
Kendinizi dünyanın hengamesinden soyutlamak isteyenlerdenseniz, farklı çiçekler, bitkiler ve farklı türlerdeki canlıları görebileceğiniz botanik bahçeler eşi bulunmaz bir görsel şölen sunuyor. Son yıl

Belgrad Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (4)
İyi (2)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%67
%33
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
6 Değerlendirme
Şehir manzarası harika, gerçekten gidiliğ görülmesi gereken biryer
Biz çok memnun kaldık, herşey çok güzeldi
Benim gibi farklı yerleri görmeyi seviyorsanız kesin gdin
Motosikletlerimize atlayıp gitmiştiik, güzeldi yolda teker patladı ama olsun
Gidin ve görün daha fazla bir şey söylemek istemiyorum
Herşey çok güzeldi yolculuk çok keyifliydi turla gitmiştik biz
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Belgrad Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:40:29
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Belgrade, (Tümü)
BEGT
RS

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948