1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Detroit

Detroit Uçak Bileti

Detroit Para Birimi
ABD Doları (USD)
Detroit Zaman Dilimi
GMT -5
Detroit Şehri En İyileri
Fuarlar, Detroit Sanatlar Enstitüsü, Balık Michigan Usulü Pizza
Detroit Hava Durumu (25 Mayıs) 28°C Parçalı Bulutlu
Detroit Hava Durumu (26 Mayıs) 30°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Detroit Varışlı Uçak Seferleri

Ankara - Detroit
Deutsche Lufthansa
27 May 2020
İstanbul - Detroit
Air France
22 Haz 2020
İzmir - Detroit
Deutsche Lufthansa
26 May 2020
Amman - Detroit
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Detroit Kalkışlı Uçak Seferleri

Detroit - New York
American Airlines
28 May 2020
Detroit - İstanbul
Air Canada
30 May 2020
Detroit - Ankara
Air Canada
31 May 2020
Detroit - İzmir
Türk Hava Yolları
29 May 2020
Detroit - Amman
American Airlines
10 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Detroit Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Detroit Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Detroit Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Detroit Havaalanları
Ülke Kodu
US
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
1,50 USD
Yemek Fiyatı
14 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 USD

Detroit’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Detroit uçak bileti ile şehre gitmek isteyen kişiler mutlaka mevsimi iyi bilmelidir. Detroit'e gitmenin en uygun zamanı bilinmelidir çünkü mevsim eğer kötüyse kişi birtakım problemler yaşayabilir. Hava durumu olumsuz etkileyebilir.

Detroit'te kış mevsimleri oldukça sert ve soğuk geçer. Hatta Türkiye'de alışkın olunmayan buz yağışlarına Detroit'te rastlamak mümkün oluyor. Bu nedenle turistik gezi için Detroit'e kış aylarında gitmek tavsiye edilmez. Bu konuda dikkat edilmelidir. Yazları ise ılıman olmasına rağmen bol yağış söz konusu oluyor. Bol yağışlı yazlar söz konusu olduğu için yazları da çok fazla turistler gitmiyor.

Genelde ilkbahar aylarında Detroit'e gitmek en mantıklı seçenek olacaktır. İlkbahar'da hava sıcaklığı 13 dereceye çıkar. Ortam daha sakindir. Ayrıca gezmek için çok fazla sıcak olmaz. Detroit aşırı turist alan bir şehir olmadığı için kişiler gezilecek yerlerde rahatlıkla tur atabilir. Kalabalıkta sıra bekleme durumu oluşmaz.

Detroit Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Detroit uçak bileti alındığı takdirde kişiler şehre direkt olarak ulaşım sağlar. Havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için birçok araç bulunur.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 USD

Detroit kentinde toplu taşıma çok fazla gelişmiş ve yaygın değildir. Bu sebeple belli başlı birtakım ulaşım araçlarına daha çok rağbet gösterilir. Bunlardan biri de otobüslerdir. Otobüsler yaklaşık 70 dakika ulaşım sağlıyor. Süre uzun olduğu için 2 $ ödeniyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 50 USD

Detroit'te yer alan taksi adı verilen ulaşım araçları temelde ikiye ayrılıyor. Normal taksiler ve lüks taksilerdir. Kişi maddi durumuna göre tercihini yapar. Normal taksiler ile şehir merkezine havalimanından gidilmek isteniyorsa 40 dakika sürer. 50 dolar ödemek durumunda kalınır.

Havalimanı Servisleri

Detroit içerisinde bir otelde kalınacaksa otel servisleri bulunuyor. Kişilerin rahatlıkla havalimanından şehir merkezine gitmek için bu otel servisleri tercih edilebilir. Hızlı ve kolay bir ulaşım yöntemidir.

Araç Kiralama

Araç kiralama Detroit'te tercih edilen bir ulaşım yoludur. Hem şehri gezmek hem de kolaylıkla ulaşım sağlamak için araç kiralama tercih edilebilir. Detroit Metro Havalimanı'ndan çeşitli markalardan araç kiralaması yap

Detroit Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe

Detroit uçak bileti alındığı takdirde kişiler rahatlıkla Detroit Havalimanı vesilesiyle şehre ulaşım sağlayabiliyor. Havalimanında kişileri bekleyen birtakım merkezler bulunuyor. Bu merkezler ile kişiler temel gereksinimlerini karşılayabilir. Acil bir işlem söz konusu olduğunda havalimanında bulunan merkezlerle hemen çözüme ulaştırılır.

Detroit havalimanında bagaj taşıma, bagaj kayıpları ile ilgilenme konusunda bagaj sistemleri bulunuyor. Bunun yanında iletişim kurma konusunda da alternatifler bulunuyor. Ücretsiz WiFi imkanı bunun yanı sıra telefonla konuşma ihtiyacı olan kişiler için bu şekilde alternatifler sunuluyor. Ayrıca para işlemleri yapma konusunda da havalimanında imkanlar söz konusudur. ATM'ler bulunur, para çevirme ve bankalar havalimanı içerisinde yer alır.

Bir havalimanının içerisinde bulunması gereken en önemli merkez ise Acil Yardım Merkezleri'dir. Olası sağlık problemlerine karşılık 7/24 müdahale edebilme imkanı bulunuyor. Kişiler herhangi bir hastalık yaşadıklarında kesinlikle bir mağduriyet söz konusu olmuyor. Rahatlıkla sağlık bakım işlemleri yapılıyor.

Şehirden ayrılmadan önce son alışveriş yapma imkanı havalimanında yer alır. Birçok alışveriş merkezleri yer alıyor hem hediyelik eşyalar hem de bireysel ürünler satın alınabiliyor. Yiyecek alışverişi yapma imkanı da bulunuyor. Ayrıca acıkma durumlarına karşı restoran ve kafeler de bulunur. Kişiler hem yemek yeme imkanı yakalayabilir hem de bir şeyler içmek için oturabilir. Böylece birçok imkan havalimanında yer alıyor.

Detroit’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Detroit uçak bileti alındığı takdirde kişiler rahat ve hızlı şekilde şehre ulaşabilir. Detroit'te kişi rahatlıkla eğlenebilir çünkü gece eğlenceleri meşhurdur. Burada birçok gece kulübü, gece aktiveleri, konserler ve tiyatrolar bulunuyor. Eğlenmek ve kaliteli zaman geçirmek isteyenler eğlence ihtiyaçlarını Detroit'te karşılayabilirler.
 2. Detroit diğer Amerika şehirlerinde olduğu gibi alışveriş konusunda imkanlar sunan bir şehirdir. Kişiler için birbirinden çeşitli ve uygun fiyatlı merkezler bulunuyor. Hem hediyelik eşya hem de kişi kendine uygun alışverişi yapma şansını bulabilir.
 3. Detroit bir finans ve ekonomi şehri olsa da içerisinde doğal güzellikleri barındırıyor. Hem yeşil hem de mavi renklerinin birleşmiş olduğu Detroit'te rahat bir yürüyüş yapmak isteyenler bu imkanı yakalayabilir.
 4. Detroit'te de diğer Amerika şehirlerinde olduğu gibi özgürlük en ön planda bulunan bir durumdur. Kişiler özgür ve rahat bir hayatı deneyimlemek gözlemlemek için Detroit'e gidebilir. Detroit şehrinde yapılan hiçbir hareket garipsenmez bu nedenle herkes rahattır.
 5. Amerika'da yer alan fast food zincirlerinin yanı sıra burada en yaygın olan yiyecek kültürü Greek kültürüdür. Greek mutfağının Türk mutfağı ile yakın olması nedeniyle Detroit mutfağı Türklere çok uzak gelmeyecektir. Çeşitli balıklar, mezeler, salatalar burada yer alan besin türleridir. Özellikle deniz ürünlerine sık sık rastlamak mümkün olur.

Detroit Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri adlı ülkenin Michigan eyaletinde yer alan bir şehir olan Detroit bir milyona yakın nüfusu ile Amerika'nın en kalabalık 11. şehri olarak kayıtlara geçiyor. Detroit en büyük ekonomi şehri olarak geçiyor. İçerisinde birçok otomotiv firması yer aldığı için otomobil şehri olarak adlandırılıyor. Detroit yerel halkı şehre motor şehri anlamına gelen Motown ya da Motor City diyor. Ayrıca her sene ocak ayında Dünya'nın en büyük otomotiv fuarı olan Uluslararası Otomobil Fuarı yapılıyor. Birçok yatırım ve finans işlemleri de Detroit'te yapılıyor.

Detroit aynı zamanda ABD'nin siyahiler kenti olarak bilinir. Siyahi nüfusu oldukça fazladır. Şehir merkezinde siyahiler yaşarken banliyölerde daha çok beyazlar yaşıyor. Yağış alan, buz yağmurları olan bu şehre giderken mutlaka mevsim normallerini seyretmek önemlidir. Aksi takdirde gezi pek de zevkli olmayabilir.

Detroit şehri Amerika'nın kuzeyinde yer alan bir şehirdir. Kanada ile sınırı vardır. Şehre gitmek için de kesinlikle Amerika vizesinin alınması tavsiye ediliyor. Şehrin mutfağı da zengindir. Bunun yanı sıra çok fazla şehir içi ulaşım araçları Detroit içerisinde kullanılmıyor.

Detroit Fotoğraf Galerisi

Detroit Nerede?

Detroit Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,88 USD
Taksi
1,21 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en fazla otobüs kullanılıyor. Otobüsler hızlı ve uygun fiyatlı ulaşım araçlarıdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksiler normal ve lüks olarak ayrılır. Lüks taksiler daha konforlu olmasının yanında daha yüksek fiyatlıdır. Sık tercih edilmezler.

Detroit Vize Şartları

Amerika Birleşik Devletleri Vize İstiyor mu?
Evet
Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti
160 USD
Amerika Birleşik Devletleri Vize Detayları
Genellikle TC vatandaşlarına 10 yıllık multiple olarak verilmektedir. Pasaport süresi 10 yıldan az olması vize süresini etkilememektedir.

Detroit’de Gezilecek Yerler

Detroit Sanatlar Enstitüsü
Eastern Market
Heidelberg Project
Greektown
Packard Otomotiv Fabrikası
En Önemli Ve Görkemli Sanat Merkezi: Detroit Sanatlar Enstitüsü

Amerika Birleşik Devletleri'nde yer alan Detroit Sanatlar Enstitüsü oldukça büyük ve görkemlidir. Yaklaşık 61.000 metrekare alan söz konusu oluyor. 100'den fazla koleksiyon bu sanat enstitüsünde yer alıyor. Amerika'nın kabul edilen ilk 6 müzesinden biridir. Mısır ve Avrupa'dan gelen eserler burada sergileniyor. Tiyatro, kütüphane ve konferans salonları burada yer alıyor.

Ürünleri Ve Atmosferi İle İlgi Çeken: Eastern Market

Eastern Market, Detriot'in en ilgi çekici marketlerinden biridir. Şehir merkezinin 2 km dışında yer alan bu Eastern Market içerisinde akla gelen her türlü ürün yer alır. Et ürünleri, şarküteri, süt ürünleri, peynirler, çiçek gibi birçok farklı ürün burada yer alıyor. Ayrıca çevresindeki caddelerde kafeler ve farklı butikler yer alıyor. Alışveriş yapılabilir ancak bunun yanı sıra farklı havası oldukça ilgi çekicidir.

Heidelberg Project

Detroit'te gezilmesi gerekilen mekanlardan biri de Heidelberg Sokak Galerisi oluyor. Heidelberg adı verilen yer uzun bir sokaktır. Ve bu sokak içerisinde boya lekeli bahçeler, garip heykellerle kaplı evler, benekli ve farklı sokaklar yer alıyor. Döküntü ve eski hale gelmiş olan sokağı Tyree Guyton bu hale getirmiştir. Oldukça ilgi çeken bir yerdir.

Rum Göçmenlerinin Yaşadığı Yer: Greektown

Detroit kentine 20. yüzyılda oldukça fazla Rum göç etmiştir. Sokaklarının ışıl ışıl olmasının yanı sıra gazinolar, barlar ve restoranlar burada yer alıyor. Ortamda Greek- Amerikan karışımı ırklar oluşmaya başlamıştır.

Otomobil Kalbi Detroit'te: Packard Otomotiv Fabrikası

Packard Otomotiv Fabrikası en fazla ilgi çeken yerlerden biridir. Oldukça eski bir fabrikadır. Ancak terk edilmiştir. İçerisine girmek her ne kadar tehlikeli olsa da ilk otomotiv fabrikasını görmek için uygun bir imkandır.

Detroit’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Balık Michigan Usulü Pizza
Cheesecake
Filtre Kahve
Balık ceşitleri

Detroit uçak bileti alındığı takdirde kişiler şehre ulaşım sağlar. Şehre gidildiğinde denenmesi gereken en önemli tatlardan biri balıktır. Çünkü Detroit'te yaşayan çok fazla Greek kökenli insan vardır. Onlarda yaygın olan balık kültürü şehre geçmiştir. Birçok lezzetli balık türünü burada bulmak mümkündür. Ayrıca farklı mezeler ve salatalarda Detroit mutfağında yer alır.

Michigan Usulü Pizza

Michigan usulü pizza İtalyan pizzasından farklı olarak daha kalın kenarlı bir pizzadır. İçerisinde çok farklı ve karışık ürünler bulunmaz. Daha sade ve kalın ekmekli bir pizzadır. Mutlaka tadılması gerekilen bir lezzettir.

Cheesecake

Amerika'da çıkan bu tat Detroit'te de sık sık tercih ediliyor. Birbirinden lezzetli ve farklı tatlara sahip olan cheesecakeleri tüketmek mümkün olabilir. Farklı meyveler ya da ürünler kullanılabilir.

Filtre Kahve

Amerika'nın meşhur tatlarından biri filtre kahvedir. Filtre kahveyi en iyi yerde tüketmek isteyen kişiler mutlaka Detroit'e gitmelidir.

Konaklama İçin Detroit Otel Seçenekleri

Ucuz Detroit uçak bileti alındığı takdirde kalmak için bu oteller tercih edilebilir.

The Atheneum
Ücretsiz WiFi ve otopark hizmeti bulunuyor. Klima ile sigara içilmeyen oda hizmeti veriliyor. Restoranı ile oda servisi bulunuyor. Ücretsiz otobüs ve taksi hizmetleri de söz konusudur.
1000 Brush St, Greektown, Detroit, MI 48226 2906
MGM Grand Detroit
Ücretsiz otopark ile WiFi hizmetleri bulunuyor. Açık büfe kahvaltı, klima hizmetleri, havuzu ve sigara içilmeyen odalar bulunuyor.
1777 3rd St, Detroit, MI 48226 2498
Trumbull And Porter Hotel Detroit
Ücretsiz WiFi ve otopark hizmeti veriliyor. Kahvaltı otelde mevcuttur. Ayrıca klima, sigara içilmeye odalar da bulunuyor. Bar ve oturma salonları, fitness merkezleri söz konusudur.
1331 Trumbull St, Detroit, MI 48216-1376

Detroit Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Detroit 3.040,30 TL 18 Saat 19 Dakika
İstanbul - Detroit 3.044,48 TL 21 Saat
İzmir - Detroit 3.573,90 TL 23 Saat 6 Dakika
Amman - Detroit 5.159,65 TL 33 Saat 3 Dakika

Detroit Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Detroit uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air Canada, Air France, Delta Air Lines, Deutsche Lufthansa, Türk Hava Yolları, United Airlines.
 • Detroit yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Detroit varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Ankara - Detroit olup, bilet fiyatı 3.040,30 TL'dir.
 • Detroit şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Detroit ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Vangölü Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Vangölü Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
16 Mart 2020
Kalkış Şehir: Ankara Varış Şehir: Tatvan Yolculuk Süresi: 23 Saat 46 Dakika Vangölü Ekspresi Nedir? Vangölü Ekspresi; başlangıcı Ankara, bitiş noktası Bitlis’in Tatvan ilçesi olan bir tren güzer
En Önemli Mimari Akımları ve Ülkelerden En İyi Temsillerini Öğrenmek İster Misiniz?
En Önemli Mimari Akımları ve Ülkelerden En İyi Temsillerini Öğrenmek İster Misiniz?
19 Aralık 2019
Bazıları bir ülkeyi yemekleri için ziyaret eder, bazıları içecekleri, bazıları da en ünlü simgeleri için. Bu yazımız, ülkelerin sokaklarında dolaşmaktan, hatta kaybolmaktan hoşlanan ve güzelliği şehri
İlginç Bina Görmeyi Sevenler Buraya! Dünyanın En İlginç Binalarını Görmek İster misiniz?
İlginç Bina Görmeyi Sevenler Buraya! Dünyanın En İlginç Binalarını Görmek İster misiniz?
18 Eylül 2019
Bazıları klasik sever, bazıları şaşırtıcı! Eğer siz şaşırtıcı yapılardan hoşlanıyorsanız bu ilginç binalar sizin için. Bu şehirlere giderken fotoğraf makinelerini hazırlayın! Ters ev – Antalya D
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
20 Haziran 2019
Yurtdışı seyahatlerinde karşımıza çıkan transit vize hakkında hazırladığımız yazıda; Transit Vize Nedir?, Transit Vize Nasıl Alınır?, Transit Vize Almak Zor mu?, Transit Vize Nereden Alınır? Gibi soru

Detroit Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (78)
İyi (10)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%89
%11
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
88 Değerlendirme
M*** K***
4 Kasım Pazar
Şehri araştırdım çok merak ettiğim biryer çok yazı okudum bunun adında
H*** P***
24 Ekim Çarşamba
Sokakları birbirinden güzel her sokağında farklı bir heyecan
V*** E*** S***
6 Ekim Cumartesi
Birbirinden farklı hayvanları ve canlıyı görme fırsatım oldu. Benim için ayrı bir deneyimdi
A*** Y***
18 Eylül Salı
Uçakta yolculuk çok keyifliydi, doğası ve insanları çok farklı
S*** B***
15 Haziran Cuma
Dünyayı gezmeyi seviyorum, nedense bana çok gizemli geliyor.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Detroit Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 03:32:20 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Detroit, (Tümü)
DTTT
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678