Edinburgh Uçak Bileti

Edinburgh Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Edinburgh Hakkında Bilgiler

Edinburgh adı verilen şehir Birleşik Krallık ülkelerine bağlı olan İskoçya'nın başkentidir. Ayrıca İskoçya'nın büyük 2. kentidir. İskoçya'nın doğusunda yer alan Edinburgh kuzey denizine de oldukça yakındır. çoğu kişi tarafından Avrupa'nın güzel kenti olarak kabul edilir. Oldukça eski bir mimariye sahip olduğu için de turistlerin ilgisini çeker. Georgian ve Orta çağ mimarisinin parladığı bir şehirdir. Şehrin dükü ise Kraliçe 2. Elizabeth'in eşi Prens Philip'tir.

Edinburg 1437 yılından bu yana ülke de başkent konumundadır. Şehir eski şehir ve yeni şehir olmak üzere iki farklı bölgeye ayrıldı. UNESCO tarafından da korumaya alınmıştır. Şehrin kültürel yapısı oldukça yüksektir. Bu kültürlü haline eğitim seviyesi de destek oluyor. Şehirde aktif olarak eğitim veren farklı üniversite bulunuyor. Eğitim düzeyi oldukça yüksektir. Neredeyse yüz binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Hatta Edinburgh üniversitesi Dünya'da 9. sırada yer alıyor.

Şehirde gezilecek birçok nokta yer alıyor. çünkü şehir hem doğal hem de tarihi görselliklere sahip bir bölgedir. Edinburgh'a gitmek için kişilerin pasaport ve vizeye ihtiyaçları bulunuyor. Ardından istenildiği gibi şehre ulaşım sağlanabilir.

Edinburgh Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Edinburgh Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Edinburgh Havalimanı

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white