1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Edinburgh Uçak Bileti

15 Temmuz
Bugün
Açık
20°C
16 Temmuz
Yarın
Çoğunlukla Bulutlu
20°C
17 Temmuz
Çarşamba
Gök Gürültülü Fırtına
19°C
Para Birimi
Sterlin (GBP)
Zaman Dilimi
GMT +0
Edinburgh Şehri En İyileri
  • İçecekler
  • Edinburgh Kalesi
  • Cock a Leekie

En Ucuz Edinburgh Varışlı Uçak Seferleri

İzmir - Edinburgh
Aer Lingus Irish Airlines
06 Ağu 2019
10 Ağu 2019
Antalya - Edinburgh
Türk Hava Yolları
15 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Edinburgh Kalkışlı Uçak Seferleri

19 Tem 2019
Edinburgh - İstanbul
Aegean Airlines
29 Tem 2019
Edinburgh - İzmir
Aegean Airlines
18 Tem 2019
Edinburgh - Bakü
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Edinburgh Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Edinburgh Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Edinburgh Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Edinburgh Havaalanları
Ülke Kodu
GB
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
1,60 GBP
Yemek Fiyatı
12 GBP
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1 GBP

Edinburgh’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Edinburgh uçak bileti alırken mevsime kesinlikle dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü mevsim ve hava durumuna göre gezmek daha uygun olur. Kişiler hava durumunun kötü olmasından dolayı problem yaşamamalıdır. Genelde Edinburgh'a yağışlı bir hava hakimdir. Özellikle kışları oldukça sert ve yağışlı geçer. Bu nedenle 3 yaz ayı ya da Eylül Ekim aylarında gezmek tavsiye edilir.

Ağustos, şehrin en kalabalık olduğu aydır. Eğer kişi daha az kalabalıkta daha verimli bir gezi yapmak istiyorsa Haziran veya Temmuz ayını tercih etmelidir. Sonbaharın hafif serin havasını hissetmek isteyen kişiler ise Eylül ve Ekim aylarında gidebilir. Yılın her mevsimi Edinburgh'ta festivaller ve gösteriler söz konusu olur.

Edinburgh Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Edinburgh uçak bileti alınarak şehre uçak yoluyla ulaşılabilir. Şehre inildikten sonra ise şehir merkezine gitmek için birçok yol bulunur. Gezgin kişi kendine uygun olan ulaşım yolunu tercih etmelidir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1,50 GBP

Edinburgh kentinde en sık kullanılan ulaşım aracı otobüslerdir. Otobüsler havalimanından şehir merkezine gitmek için de kullanılan bir araçtır. Yaklaşık 1,5 pound ile şehir merkezine ulaşımı sağlayan otobüsler vardır. En uygun fiyatlı ulaşım aracıdır.
Havalimanı Servisleri
Edinburgh kentinde en sık kullanılan ulaşım aracı otobüslerdir. Otobüsler havalimanından şehir merkezine gitmek için de kullanılan bir araçtır. Yaklaşık 1,5 pound ile şehir merkezine ulaşımı sağlayan otobüsler vardır. En uygun fiyatlı ulaşım aracıdır.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 GBP

Diğer Avrupa ülkelerine göre taksi daha uygun fiyatlı olsa da lüks ve rahatlığına önem vermeyen kişilerin tercihi olmaz. Bunun dışında havalimanından şehir merkezine gitmek için taksi yolculuğu 15-20 dakika sürer. Yaklaşık 15-20 pound bir ücret ödemesi yapılır.
Araç Kiralama
Araç kiralama bütün şehri gezmek için de, havalimanından şehre ulaşmak için de tercih edilecek bir yöntem konumundadır. Eğer kişi araç kiralamak isterse havalimanında yer alan araç kiralama firmalarından yararlanabilir. Süre, fiyat ve konfor açısından he

Edinburgh Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Edinburgh uçak bileti alındığı takdirde kişiler şehre hızlı ve kolay şekilde ulaşabiliyor. Şehre inildiği anda kişiler ilk ihtiyaçlarını havaalanında karşılayabilir. Ya da uçak beklerken de ihtiyaçlar hızlı ve kolay şekilde karşılanabilir. Restoran ve kafe alanları yeme içme için uygun yerlerdir. Kişi bu yerlere giderek geleneksel yemekleri bile tüketebilir.

Bir diğer seçenek ise alışveriş ortamlarıdır. Son kez şehirden ayrılmadan önce alışveriş yapmak isteyenler bu imkana sahip olabilir. Hem hediyelik eşyalar hem de kişi kendini mutlu edecek birtakım ürünler satın alabilir. Bir diğer sunulan imkan ise acil sağlık yardımlarıdır. Kişiler havaalanında herhangi bir sağlık problemi ile karşı karşıya kalabilir. Bu durumda haftanın her günü ve her saati çalışan acil yardım merkezlerinden yardım alınabilir.

Bagaj ve iletişim yolları da havaalanında sunulan faktörlerdendir. Bagaj taşınması, kayıp bagajlarla ilgilenme gibi durumlarla Edinburgh havalimanı ilgileniyor. İletişim seçenekleri olarak da ücretsiz WiFi imkanı söz konusudur. İnternet ile anında iletişim kurmak mümkündür. Telefon gibi seçenekler de bulunuyor.

Havalimanın sunmuş olduğu bir diğer hizmet ise para işlemleridir. Para çevirmeleri burada hızlı ve kolay şekilde yapılabilir. Ayrıca bankalar ya da ATM'ler para çekmek için tercih edilecek alanlardır. Kullanılabilir, kişiler mağdur edilmez.

Edinburgh’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Edinburgh uçak bileti satın aldıktan sonra kişiler şehre ulaşım sağlar. Şehre gittikten sonra en ilgi çeken faktörlerden biri farklı oyunlarıdır. Oyun sever kişiler İskoçya'nın enteresan oyun çeşitleri tercih edilebilir. Oldukça eğlenceli ve farklı olması sebebiyle turistlerin ilgisini çekebilir.
  2. İskoçya şüphesiz ki farklı kültürü ile ilgi çeken bir ülkedir. Edinburgh'da bu kültürü görebilir. Erkeklerin geleneksel kıyafetleri arasında yer alan ekoseli etekler ve şapkalar her turistin farklı bulduğu ve hoşuna gittiği görüntüdür.
  3. Edinburgh deniz yanındaki bir şehirdir. Bunun yanında yeşil parkları ile de turistlerin kalbini fetheder. Parkları bile adeta ormanı andıran Edinburgh'ta yürüyüş yapmak oldukça önemli bir faktördür. Ortamın büyüsüne kapılarak gezilebilir.
  4. İskoçya mutfağı oldukça karma bir mutfaktır. Ayrıca kolay yapılan ve lezzetli yiyecekleri bulmak söz konusu olabilir. Çorba Edinburgh'ta en sık rastlanan yiyecek türlerinden biridir. Gidildiğinde mutlaka farklı çorba türleri denenmelidir.

Edinburgh Hakkında

Edinburgh adı verilen şehir Birleşik Krallık Ülkelerine bağlı olan İskoçya'nın başkentidir. Ayrıca İskoçya'nın en büyük 2. kentidir. İskoçya'nın doğusunda yer alan Edinburgh kuzey denizine de oldukça yakındır. Çoğu kişi tarafından Avrupa'nın en güzel kenti olarak kabul edilir. Oldukça eski bir mimariye sahip olduğu için de turistlerin ilgisini çeker. Georgian ve Orta Çağ mimarisinin parladığı bir şehirdir. Şehrin dükü ise Kraliçe 2. Elizabeth'in eşi Prens Philip'tir.

Edinburg 1437 yılından bu yana ülke de başkent konumundadır. Şehir eski şehir ve yeni şehir olmak üzere iki farklı bölgeye ayrıldı. UNESCO tarafından da korumaya alınmıştır. Şehrin kültürel yapısı oldukça yüksektir. Bu kültürlü haline eğitim seviyesi de destek oluyor. Şehirde aktif olarak eğitim veren farklı üniversite bulunuyor. Eğitim düzeyi oldukça yüksektir. Neredeyse yüz binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Hatta Edinburgh Üniversitesi Dünya'da 9. sırada yer alıyor.

Şehirde gezilecek birçok nokta yer alıyor. Çünkü şehir hem doğal hem de tarihi görselliklere sahip bir bölgedir. Edinburgh'a gitmek için kişilerin pasaport ve vizeye ihtiyaçları bulunuyor. Ardından istenildiği gibi şehre ulaşım sağlanabilir.

Edinburgh Nerede?

Edinburgh Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,50 GBP
Taksi
1,25 GBP/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

En popüler şehir içi ulaşım aracı otobüstür. Hem uygun fiyatlı hem de her yere hat bulunduran bir ulaşım aracıdır. Sıklıkla tercih edilir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Tren şehirlerarası yolculukta daha çok tercih edilse de kullanılan bir sistemdir. Ayrıca taksiler de sık sık kullanılır.

Edinburgh Vize Şartları

İskoçya Vize İstiyor mu?
Evet
İskoçya Vize Süresi
180 Gün
İskoçya Vize Ücreti
113 USD
İskoçya Vize Detayları
Vizenin süresine göre ödemeniz gereken ücret değişiklik göstermektedir.

Edinburgh’da Gezilecek Yerler

Edinburgh Kalesi
St. Giless Katedrali
Edinburgh Kraliyet Botanik Bahçesi
Holyrood Sarayı
İskoçya Ulusal Müzesi
Şehrin Simgesi: Edinburgh Kalesi

Edinburgh kentinde yer alan bu kale oldukça ilgi çekici bir tarihi güzelliktir. Eskiden krallık sarayı olarak kullanılan bu kale dünyanın en görkemli yapılarından biri olarak kabul ediliyor. Yaklaşık 1000 yıldır yıkılmadan olduğu yerde duruyor. Bütün şehre hakim olan bir noktada bulunuyor. Kaleye çıkıldığında bütün şehri görmek de mümkün olacaktır. Bu kalede 1. Elizabeth'in ölümüne kadar yaşanılmış ve devlet işleri yürütülmüştür.

Edinburgh'un Silueti: St. Giless Katedrali

Bu katedral İskoçya Kilisesi'nin merkezi konumundadır. 14. yüzyılın sonlarına doğru yapılan bu katedral eski olduğu için kültürel miraslar arasında yer alır. Hiçbir yapıda olmayan en önemli özelliği ise taç şeklinde olan kilise çanıdır. Binlerce turistin ilgisini çekiyor. Pencerelerde yer alan görseller hikaye anlatıyor.

Doğallık Sevenlere: Edinburgh Kraliyet Botanik Bahçesi

İçerisinde neredeyse binlerce farklı bitki türü bulunuyor. İlk kurulma amacı şifalı bitkileri yetiştirmektir. Ve 1600'lü yıllarda oluşturulmuştur. Ancak şuan değişik bitki türlerini gösteren bir mekandır. Hatta botanik bahçesi içerisinde mağaza vardır. Kişiler buradan çeşitli bitki tohumları alabilir ve kullanabilir.

Saray Severlere: Holyrood Sarayı

Eski Şehir kısmında yer alan bu saray kraliyet ailesinin İskoçya'da yaşadığı saraydır. Holyrood Sarayı 16. yüzyılda yapılmıştır. Resmi davet ve törenler için kullanılan bir saraydır. Kraliçe Elizabeth yaz mevsiminin başında bu saraya gelerek çeşitli organizasyonlar yapar. İçerisinde düşes eğitimi için özel okul ve müze bulunuyor. Çeşitli eser ve mücevherleri görmek isteyen kişiler burayı mutlaka gezmelidir.

İskoçya Ulusal Müzesi

Sadece Edinburgh'un değil İskoçya'nın en büyük müzesi konumundadır. İçerisinde oldukça farklı kategorilerde eserler ve görüntüler görmek mümkün oluyor. Mısır dönemine kadar uzanan farklı görüntüleri görmek söz konusu olabilir. Mutlaka gezilmesi bir alandır.

Edinburgh’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Cock a Leekie
Haggis
Angus Eti
Cronachoan Cock a Leekie

Edinburgh uçak bileti alınmasının ardından çeşitli yiyecekleri tüketmek gerekir. Cock a Leekie'de bunlardan biridir. Bu bir çorba türüdür. Tavuk, pırasa, patates ile yapılan bir çorba türüdür. Eğer kişi talep ederse kırmızı et ya da balık eklenebilir.

Haggis

Kuzunun çeşitli organları çekilerek kıyma haline getiriliyor. Ardından bu kıyma benzeri ürün yulaf ve sebzeler ile karıştırılıyor. Sonra bu karışım kuzunun işkembesine doldurularak pişiriliyor. Edinburgh'un en geleneksel yiyeceklerinden biridir.

Angus Eti

İskoçya'ya özel yetiştirilen sığırlar oldukça ünlüdür. Mutlaka bu sığırların etini tatmak gerekir.

Cronachoan

En yaygın ve ünlü tatlı türlerinden biridir. Özel tarifle yapılan bir kremadır. Bu krema içerisinde çeşitli meyveler ve farklı kuruyemişler eklenir. Böylece ortaya lezzetli bir tat çıkar.

Konaklama İçin Edinburgh Otel Seçenekleri

Ucuz Edinburgh uçak bileti alındığı takdirde kalacak, ikamet edecek birçok otel seçeneği bulunuyor. Keyifli şekilde bu otellerde kalmak mümkün olabilir.

Code Pod Hostel

Genelde kalanların mükemmel olarak adlandırdığı bir oteldir. Bu otel içerisinde ücretsiz WiFi hizmeti veriliyor. Kahvaltı dahil, sigara içilmeyen otel hizmeti sunuluyor. Personeller birden çok dil biliyor. Çamaşır yıkama hizmeti de veriliyor.

50 Rose Street North Lane, Edinburgh EH2 2NP, İskoçya
Holiday Inn Edinburgh

Holiday Inn Edinburgh otelinde ücretsiz otopark ve internet hizmeti veriliyor. Ayrıca açık büfe kahvaltısı sunuluyor. Klima ve havuz hizmetleri de veriliyor. Çok iyi olarak adlandırılan bir otedir.

132 Corstorphine Road, Edinburgh EH12 6UA, İskoçya
Fraser Suites Edinburgh

Mükemmel olarak adlandırılıyor. Ücretsiz WiFi hizmeti söz konusudur. Açık büfe kahvaltısı, sigara içilmeyen otel, restoran ve oda servisi veriliyor. Suitler ve bar hizmeti de vardır. Oda servisi bulunuyor.

12 - 26 St Giles Street, Edinburgh EH1 1PT, İskoçya

Edinburgh Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Dalaman - Edinburgh 1.146,24 TL 4 Saat 45 Dakika
İstanbul - Edinburgh 1.209,32 TL 16 Saat 35 Dakika
Bodrum - Edinburgh 1.425,66 TL 4 Saat 35 Dakika
İzmir - Edinburgh 1.850,52 TL 12 Saat 15 Dakika
Ankara - Edinburgh 1.952,72 TL 21 Saat
Hatay - Edinburgh 2.024,60 TL 28 Saat 45 Dakika
Antalya - Edinburgh 2.051,57 TL 11 Saat 50 Dakika
Bakü - Edinburgh 2.447,95 TL 14 Saat 45 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Edinburgh ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
19 Şubat 2019
Dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesi! Bu ülkelerden birini tercih edip de pişman olmak mümkün mü? Belki de bir sonraki ziyaretinizde siz de bu ülkeleri tercih eden milyonlarca kişiden biri olacaks
En Görkemli Yılbaşı Kutlamalarının Olduğu Yerler
En Görkemli Yılbaşı Kutlamalarının Olduğu Yerler
18 Aralık 2018
Yeni yıla yavaş yavaş yaklaşırken, kutlama hazırlıklarına birçok yerde başlandı. Her sene dünyanın dört bir yanında yeni yıl, büyük kutlamalarla karşılanıyor. Bu kutlamaların en görkemli olanlarını si
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
23 Kasım 2018
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’dan, Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri Başk
En Güzel 10 Yurtdışı Tatil Yerleri
En Güzel 10 Yurtdışı Tatil Yerleri
17 Haziran 2017
Tatil, insanların kafalarını boşaltmaya, sene içindeki yorgunluklarını atmaya ve dinlenmelerine yaramaktadır. Tatil denilince akla ilk olarak güneş, deniz ve kum üçlüsü gelse de böyle olmak zorunda de

Edinburgh Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (3)
İyi (3)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%50
%50
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
6 Değerlendirme
Haftasonu için mükemmel bir seçim yaptığımı gidince anladım
Çok güzel bir arkadaş edindim, 2 gün beraber kaldık.
Böyle güzel bir şehir ben görmedim ömrümde
Güzel bir tatil oldu bizim için keyifliydi
Sokakları çok farklı ve güzel, sokak sanatçıları da öyle
Arkadaşım yanına çağırmıştı bol bol gezdik güzeldi
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Edinburgh Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

15.07.2019 02:59:01
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Edinburgh, (EDI)
EDI
GB

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948