1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Edinburgh Uçak Bileti

Edinburgh Para Birimi
Sterlin (GBP)
Edinburgh Zaman Dilimi
GMT +0
Edinburgh Şehri En İyileri
İçecekler, Edinburgh Kalesi, Cock a Leekie
Edinburgh Hava Durumu (25 Mayıs) 18°C Açık
Edinburgh Hava Durumu (26 Mayıs) 16°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Edinburgh Varışlı Uçak Seferleri

Londra - Edinburgh
British Airways
25 May 2020
İstanbul - Edinburgh
British Airways
10 Haz 2020
Larnaca - Edinburgh
British Airways
01 Haz 2020
Antalya - Edinburgh
Brussels Airlines
17 Haz 2020
Ankara - Edinburgh
Türk Hava Yolları
18 Haz 2020
İzmir - Edinburgh
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
Elazığ - Edinburgh
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Gaziantep - Edinburgh
Türk Hava Yolları
05 Haz 2020
Kahramanmaraş - Edinburgh
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Şanlıurfa - Edinburgh
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Bakü - Edinburgh
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Edinburgh Kalkışlı Uçak Seferleri

Edinburgh - Dublin
Air France
07 Haz 2020
Edinburgh - İstanbul
British Airways
26 May 2020
Edinburgh - Antalya
British Airways
19 Haz 2020
Edinburgh - Bodrum
Türk Hava Yolları
28 May 2020
Edinburgh - Konya
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Edinburgh - İzmir
Türk Hava Yolları
25 May 2020
Edinburgh - Larnaca
British Airways
01 Haz 2020
Edinburgh - Ankara
Türk Hava Yolları
21 Haz 2020
Edinburgh - Elazığ
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Edinburgh - Bingöl
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Edinburgh - Kayseri
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Edinburgh - Nevşehir
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Edinburgh - Bakü
Türk Hava Yolları
16 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Edinburgh Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Edinburgh Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Edinburgh Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Edinburgh Havaalanları
Ülke Kodu
GB
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
1,60 GBP
Yemek Fiyatı
12 GBP
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1 GBP

Edinburgh’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Edinburgh uçak bileti alırken mevsime kesinlikle dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü mevsim ve hava durumuna göre gezmek daha uygun olur. Kişiler hava durumunun kötü olmasından dolayı problem yaşamamalıdır. Genelde Edinburgh'a yağışlı bir hava hakimdir. Özellikle kışları oldukça sert ve yağışlı geçer. Bu nedenle 3 yaz ayı ya da Eylül Ekim aylarında gezmek tavsiye edilir.

Ağustos, şehrin en kalabalık olduğu aydır. Eğer kişi daha az kalabalıkta daha verimli bir gezi yapmak istiyorsa Haziran veya Temmuz ayını tercih etmelidir. Sonbaharın hafif serin havasını hissetmek isteyen kişiler ise Eylül ve Ekim aylarında gidebilir. Yılın her mevsimi Edinburgh'ta festivaller ve gösteriler söz konusu olur.

Edinburgh Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Edinburgh uçak bileti alınarak şehre uçak yoluyla ulaşılabilir. Şehre inildikten sonra ise şehir merkezine gitmek için birçok yol bulunur. Gezgin kişi kendine uygun olan ulaşım yolunu tercih etmelidir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1,50 GBP

Edinburgh kentinde en sık kullanılan ulaşım aracı otobüslerdir. Otobüsler havalimanından şehir merkezine gitmek için de kullanılan bir araçtır. Yaklaşık 1,5 pound ile şehir merkezine ulaşımı sağlayan otobüsler vardır. En uygun fiyatlı ulaşım aracıdır.
Havalimanı Servisleri
Edinburgh kentinde en sık kullanılan ulaşım aracı otobüslerdir. Otobüsler havalimanından şehir merkezine gitmek için de kullanılan bir araçtır. Yaklaşık 1,5 pound ile şehir merkezine ulaşımı sağlayan otobüsler vardır. En uygun fiyatlı ulaşım aracıdır.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 GBP

Diğer Avrupa ülkelerine göre taksi daha uygun fiyatlı olsa da lüks ve rahatlığına önem vermeyen kişilerin tercihi olmaz. Bunun dışında havalimanından şehir merkezine gitmek için taksi yolculuğu 15-20 dakika sürer. Yaklaşık 15-20 pound bir ücret ödemesi yapılır.
Araç Kiralama
Araç kiralama bütün şehri gezmek için de, havalimanından şehre ulaşmak için de tercih edilecek bir yöntem konumundadır. Eğer kişi araç kiralamak isterse havalimanında yer alan araç kiralama firmalarından yararlanabilir. Süre, fiyat ve konfor açısından he

Edinburgh Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Edinburgh uçak bileti alındığı takdirde kişiler şehre hızlı ve kolay şekilde ulaşabiliyor. Şehre inildiği anda kişiler ilk ihtiyaçlarını havaalanında karşılayabilir. Ya da uçak beklerken de ihtiyaçlar hızlı ve kolay şekilde karşılanabilir. Restoran ve kafe alanları yeme içme için uygun yerlerdir. Kişi bu yerlere giderek geleneksel yemekleri bile tüketebilir.

Bir diğer seçenek ise alışveriş ortamlarıdır. Son kez şehirden ayrılmadan önce alışveriş yapmak isteyenler bu imkana sahip olabilir. Hem hediyelik eşyalar hem de kişi kendini mutlu edecek birtakım ürünler satın alabilir. Bir diğer sunulan imkan ise acil sağlık yardımlarıdır. Kişiler havaalanında herhangi bir sağlık problemi ile karşı karşıya kalabilir. Bu durumda haftanın her günü ve her saati çalışan acil yardım merkezlerinden yardım alınabilir.

Bagaj ve iletişim yolları da havaalanında sunulan faktörlerdendir. Bagaj taşınması, kayıp bagajlarla ilgilenme gibi durumlarla Edinburgh havalimanı ilgileniyor. İletişim seçenekleri olarak da ücretsiz WiFi imkanı söz konusudur. İnternet ile anında iletişim kurmak mümkündür. Telefon gibi seçenekler de bulunuyor.

Havalimanın sunmuş olduğu bir diğer hizmet ise para işlemleridir. Para çevirmeleri burada hızlı ve kolay şekilde yapılabilir. Ayrıca bankalar ya da ATM'ler para çekmek için tercih edilecek alanlardır. Kullanılabilir, kişiler mağdur edilmez.

Edinburgh’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Edinburgh uçak bileti satın aldıktan sonra kişiler şehre ulaşım sağlar. Şehre gittikten sonra en ilgi çeken faktörlerden biri farklı oyunlarıdır. Oyun sever kişiler İskoçya'nın enteresan oyun çeşitleri tercih edilebilir. Oldukça eğlenceli ve farklı olması sebebiyle turistlerin ilgisini çekebilir.
 2. İskoçya şüphesiz ki farklı kültürü ile ilgi çeken bir ülkedir. Edinburgh'da bu kültürü görebilir. Erkeklerin geleneksel kıyafetleri arasında yer alan ekoseli etekler ve şapkalar her turistin farklı bulduğu ve hoşuna gittiği görüntüdür.
 3. Edinburgh deniz yanındaki bir şehirdir. Bunun yanında yeşil parkları ile de turistlerin kalbini fetheder. Parkları bile adeta ormanı andıran Edinburgh'ta yürüyüş yapmak oldukça önemli bir faktördür. Ortamın büyüsüne kapılarak gezilebilir.
 4. İskoçya mutfağı oldukça karma bir mutfaktır. Ayrıca kolay yapılan ve lezzetli yiyecekleri bulmak söz konusu olabilir. Çorba Edinburgh'ta en sık rastlanan yiyecek türlerinden biridir. Gidildiğinde mutlaka farklı çorba türleri denenmelidir.

Edinburgh Hakkında

Edinburgh adı verilen şehir Birleşik Krallık Ülkelerine bağlı olan İskoçya'nın başkentidir. Ayrıca İskoçya'nın en büyük 2. kentidir. İskoçya'nın doğusunda yer alan Edinburgh kuzey denizine de oldukça yakındır. Çoğu kişi tarafından Avrupa'nın en güzel kenti olarak kabul edilir. Oldukça eski bir mimariye sahip olduğu için de turistlerin ilgisini çeker. Georgian ve Orta Çağ mimarisinin parladığı bir şehirdir. Şehrin dükü ise Kraliçe 2. Elizabeth'in eşi Prens Philip'tir.

Edinburg 1437 yılından bu yana ülke de başkent konumundadır. Şehir eski şehir ve yeni şehir olmak üzere iki farklı bölgeye ayrıldı. UNESCO tarafından da korumaya alınmıştır. Şehrin kültürel yapısı oldukça yüksektir. Bu kültürlü haline eğitim seviyesi de destek oluyor. Şehirde aktif olarak eğitim veren farklı üniversite bulunuyor. Eğitim düzeyi oldukça yüksektir. Neredeyse yüz binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Hatta Edinburgh Üniversitesi Dünya'da 9. sırada yer alıyor.

Şehirde gezilecek birçok nokta yer alıyor. Çünkü şehir hem doğal hem de tarihi görselliklere sahip bir bölgedir. Edinburgh'a gitmek için kişilerin pasaport ve vizeye ihtiyaçları bulunuyor. Ardından istenildiği gibi şehre ulaşım sağlanabilir.

Edinburgh Nerede?

Edinburgh Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,50 GBP
Taksi
1,25 GBP/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

En popüler şehir içi ulaşım aracı otobüstür. Hem uygun fiyatlı hem de her yere hat bulunduran bir ulaşım aracıdır. Sıklıkla tercih edilir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Tren şehirlerarası yolculukta daha çok tercih edilse de kullanılan bir sistemdir. Ayrıca taksiler de sık sık kullanılır.

Edinburgh Vize Şartları

İskoçya Vize İstiyor mu?
Evet
İskoçya Vize Süresi
180 Gün
İskoçya Vize Ücreti
113 USD
İskoçya Vize Detayları
Vizenin süresine göre ödemeniz gereken ücret değişiklik göstermektedir.

Edinburgh’da Gezilecek Yerler

Edinburgh Kalesi
St. Giless Katedrali
Edinburgh Kraliyet Botanik Bahçesi
Holyrood Sarayı
İskoçya Ulusal Müzesi
Şehrin Simgesi: Edinburgh Kalesi

Edinburgh kentinde yer alan bu kale oldukça ilgi çekici bir tarihi güzelliktir. Eskiden krallık sarayı olarak kullanılan bu kale dünyanın en görkemli yapılarından biri olarak kabul ediliyor. Yaklaşık 1000 yıldır yıkılmadan olduğu yerde duruyor. Bütün şehre hakim olan bir noktada bulunuyor. Kaleye çıkıldığında bütün şehri görmek de mümkün olacaktır. Bu kalede 1. Elizabeth'in ölümüne kadar yaşanılmış ve devlet işleri yürütülmüştür.

Edinburgh'un Silueti: St. Giless Katedrali

Bu katedral İskoçya Kilisesi'nin merkezi konumundadır. 14. yüzyılın sonlarına doğru yapılan bu katedral eski olduğu için kültürel miraslar arasında yer alır. Hiçbir yapıda olmayan en önemli özelliği ise taç şeklinde olan kilise çanıdır. Binlerce turistin ilgisini çekiyor. Pencerelerde yer alan görseller hikaye anlatıyor.

Doğallık Sevenlere: Edinburgh Kraliyet Botanik Bahçesi

İçerisinde neredeyse binlerce farklı bitki türü bulunuyor. İlk kurulma amacı şifalı bitkileri yetiştirmektir. Ve 1600'lü yıllarda oluşturulmuştur. Ancak şuan değişik bitki türlerini gösteren bir mekandır. Hatta botanik bahçesi içerisinde mağaza vardır. Kişiler buradan çeşitli bitki tohumları alabilir ve kullanabilir.

Saray Severlere: Holyrood Sarayı

Eski Şehir kısmında yer alan bu saray kraliyet ailesinin İskoçya'da yaşadığı saraydır. Holyrood Sarayı 16. yüzyılda yapılmıştır. Resmi davet ve törenler için kullanılan bir saraydır. Kraliçe Elizabeth yaz mevsiminin başında bu saraya gelerek çeşitli organizasyonlar yapar. İçerisinde düşes eğitimi için özel okul ve müze bulunuyor. Çeşitli eser ve mücevherleri görmek isteyen kişiler burayı mutlaka gezmelidir.

İskoçya Ulusal Müzesi

Sadece Edinburgh'un değil İskoçya'nın en büyük müzesi konumundadır. İçerisinde oldukça farklı kategorilerde eserler ve görüntüler görmek mümkün oluyor. Mısır dönemine kadar uzanan farklı görüntüleri görmek söz konusu olabilir. Mutlaka gezilmesi bir alandır.

Edinburgh’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Cock a Leekie
Haggis
Angus Eti
Cronachoan Cock a Leekie

Edinburgh uçak bileti alınmasının ardından çeşitli yiyecekleri tüketmek gerekir. Cock a Leekie'de bunlardan biridir. Bu bir çorba türüdür. Tavuk, pırasa, patates ile yapılan bir çorba türüdür. Eğer kişi talep ederse kırmızı et ya da balık eklenebilir.

Haggis

Kuzunun çeşitli organları çekilerek kıyma haline getiriliyor. Ardından bu kıyma benzeri ürün yulaf ve sebzeler ile karıştırılıyor. Sonra bu karışım kuzunun işkembesine doldurularak pişiriliyor. Edinburgh'un en geleneksel yiyeceklerinden biridir.

Angus Eti

İskoçya'ya özel yetiştirilen sığırlar oldukça ünlüdür. Mutlaka bu sığırların etini tatmak gerekir.

Cronachoan

En yaygın ve ünlü tatlı türlerinden biridir. Özel tarifle yapılan bir kremadır. Bu krema içerisinde çeşitli meyveler ve farklı kuruyemişler eklenir. Böylece ortaya lezzetli bir tat çıkar.

Konaklama İçin Edinburgh Otel Seçenekleri

Ucuz Edinburgh uçak bileti alındığı takdirde kalacak, ikamet edecek birçok otel seçeneği bulunuyor. Keyifli şekilde bu otellerde kalmak mümkün olabilir.

Code Pod Hostel
Genelde kalanların mükemmel olarak adlandırdığı bir oteldir. Bu otel içerisinde ücretsiz WiFi hizmeti veriliyor. Kahvaltı dahil, sigara içilmeyen otel hizmeti sunuluyor. Personeller birden çok dil biliyor. Çamaşır yıkama hizmeti de veriliyor.
50 Rose Street North Lane, Edinburgh EH2 2NP, İskoçya
Holiday Inn Edinburgh
Holiday Inn Edinburgh otelinde ücretsiz otopark ve internet hizmeti veriliyor. Ayrıca açık büfe kahvaltısı sunuluyor. Klima ve havuz hizmetleri de veriliyor. Çok iyi olarak adlandırılan bir otedir.
132 Corstorphine Road, Edinburgh EH12 6UA, İskoçya
Fraser Suites Edinburgh
Mükemmel olarak adlandırılıyor. Ücretsiz WiFi hizmeti söz konusudur. Açık büfe kahvaltısı, sigara içilmeyen otel, restoran ve oda servisi veriliyor. Suitler ve bar hizmeti de vardır. Oda servisi bulunuyor.
12 - 26 St Giles Street, Edinburgh EH1 1PT, İskoçya

Edinburgh Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Edinburgh 900,04 TL 7 Saat 40 Dakika
Kayseri - Edinburgh 1.602,68 TL 15 Saat 15 Dakika
Antalya - Edinburgh 2.041,51 TL 20 Saat 50 Dakika
Ankara - Edinburgh 2.265,89 TL 7 Saat 55 Dakika
İzmir - Edinburgh 2.289,30 TL 8 Saat 30 Dakika
Elazığ - Edinburgh 2.333,74 TL 8 Saat 20 Dakika
Gaziantep - Edinburgh 2.385,76 TL 8 Saat 45 Dakika
Kahramanmaraş - Edinburgh 2.412,69 TL 23 Saat 45 Dakika

Edinburgh Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Edinburgh uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air France, British Airways, Klm, Pegasus, Türk Hava Yolları, Ukraine International Airline.
 • Edinburgh yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Edinburgh varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Londra - Edinburgh olup, bilet fiyatı 624,65 TL'dir.
 • Edinburgh şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Edinburgh ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Çocuklar İçin Sanal Hayvanat Bahçeleri #EvdeKal
Çocuklar İçin Sanal Hayvanat Bahçeleri #EvdeKal
30 Mart 2020
Covid-19 nedeni ile tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de insanlar evden dışarı çıkmıyor. Evde çocuklarınızla verimli dakikalar geçirebilmeniz için bu yazıyı sizlere hazırladık. Sanal Hayvanat bahçele
Yılbaşı Tatili Kaç Gün? Yılbaşı Tatili Hangi Güne Denk Geliyor? Yılbaşında Gidilebilecek Yerler?
Yılbaşı Tatili Kaç Gün? Yılbaşı Tatili Hangi Güne Denk Geliyor? Yılbaşında Gidilebilecek Yerler?
10 Eylül 2019
2021 yılına gireceğimiz yılbaşına sayılı günler kaldı. Herkes bu sene yılbaşında sevdikleriyle olabilmek için planlar yapıyor. Tatili dört gözle bekleyen öğrenciler ve çalışanlar bu sene yılbaşının ha
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
19 Şubat 2019
Dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesi! Bu ülkelerden birini tercih edip de pişman olmak mümkün mü? Belki de bir sonraki ziyaretinizde siz de bu ülkeleri tercih eden milyonlarca kişiden biri olacaks
En Görkemli Yılbaşı Kutlamalarının Olduğu Yerler
En Görkemli Yılbaşı Kutlamalarının Olduğu Yerler
18 Aralık 2018
Yeni yıla yavaş yavaş yaklaşırken, kutlama hazırlıklarına birçok yerde başlandı. Her sene dünyanın dört bir yanında yeni yıl, büyük kutlamalarla karşılanıyor. Bu kutlamaların en görkemli olanlarını si

Edinburgh Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (74)
İyi (20)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%79
%21
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
94 Değerlendirme
Y*** H***
3 Eylül Pazartesi
Haftasonu için mükemmel bir seçim yaptığımı gidince anladım
H*** K***
31 Temmuz Salı
Sokakları çok farklı ve güzel, sokak sanatçıları da öyle
B*** M*** P***
16 Ağustos Perşembe
Çok güzel bir arkadaş edindim, 2 gün beraber kaldık.
A*** B***
13 Haziran Çarşamba
Arkadaşım yanına çağırmıştı bol bol gezdik güzeldi
A*** B*** Y***
5 Ağustos Pazar
Güzel bir tatil oldu bizim için keyifliydi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Edinburgh Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:57:26 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Edinburgh, (EDI)
EDI
GB

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678