1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Gdansk Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Bulutlu
20°C
24 Temmuz
Yarın
Parçalı Bulutlu
21°C
25 Temmuz
Perşembe
Güneşli
22°C
Para Birimi
Polonya Zlotisi (PLN)
Zaman Dilimi
GMT +2
Gdansk Şehri En İyileri
  • Tarihi Geçmişi
  • Green Gate
  • Zapiekanka

En Ucuz Gdansk Varışlı Uçak Seferleri

Antalya - Gdansk
Sun Express
25 Tem 2019
Ankara - Gdansk
Lot Polish Airlines
23 Tem 2019
İstanbul - Gdansk
Lot Polish Airlines
19 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Gdansk Kalkışlı Uçak Seferleri

Gdansk - Prag
Sas Scandinavian Airlines
18 Ağu 2019
Gdansk - İstanbul
Lot Polish Airlines
18 Ağu 2019
Gdansk - Ankara
Lot Polish Airlines
30 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Gdansk Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Gdansk Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Gdansk Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
PL
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Lehce
Toplu Taşıma Fiyatı
3,50 PLN
Yemek Fiyatı
20 PLN
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 PLN

Gdansk’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Gdansk uçak bileti olan kişilerin şehre gelmeden önce gelecekleri zamanı iyi araştırması gerekiyor. Bu güzel şehri ziyaret etmek aslında he mevsimde mümkündür. Ne de olsa Gdansk'ta asıl görülmesi gereken yerler mimari yapı dolayısıyla sokaklar ve müzelerdir. Buna karşın Polonya'nın soğuk bir ülke olduğunu ifade etmek de yanlış olmayacaktır.

Hal böyle olunca da soğuktan fazla etkilenmek istemeyen gezginlerin yapabileceği en makul şey bu şehri yaz aylarında ziyaret etmektir. Fiyat bakımından düşünmek icap ederse de Gdansk ucuz uçak bileti en uygun fiyatı ile kış mevsiminde bulunacaktır.

Ne de olsa bu mevsimde talep son derece azalacak ve hava yolu firmaları uçaklarını doldurmak isteyeceklerdir. Ancak okulların tatile girdiği kış dönemine de özellikle dikkat edilmesi icap eder. Zira bu dönemde fiyatlar artışa geçebilir. Nihayetinde fiyatların en uygun olduğu gün olarak ise hafta ortası olarak da nitelendirilmesi mümkün olan çarşamba günü gösterilebilir.

Gdansk Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Gdansk uçak bileti ile seyahat etmiş ya da edecek olan yolcuların tercih etmesi mümkün olan üç ayrı seçenek mevcuttur.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 3,50 PLN

Gdansk şehrinde son derece gelişmiş bir toplu ulaşım ağı mevcuttur. Günün hemen her saati havalimanı ile şehir merkezi arası çalışan otobüslerden istifade etmek mümkün olacaktır.

Taksi

Havalimanı terminalinin hemen dışında bekleyen taksiler vasıtası ile Gdansk şehir merkezine ulaşım hem son derece rahat hem de son derece hızlı olacaktır. Taksilerde dolandırıcılık ve benzeri olaylar yaşanmasa dahi ücret bir miktar yüksek olabilecektir.

Araç Kiralama

Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımın sağlanması için tercih edilmesi mümkün olan yollardan bir tanesi de araç kiralamaktır. Kiralanan araç sayesinde hem hızlı hem de güvenli bir şekilde hava meydanından şehir merkezine ulaşım gerçekleştirilecektir. Bunun yanında dünya çapında ünlü lan pek çok araç kiralama firmasının ofisleri yer aldığı gibi bu ofislerden bazıları ile hava yolu firmalarının özel anlaşmaları da bulunmaktadır. Bu sayede çok daha avantajlı fiyatlardan istifade edilmesi söz konusu olabilir.

Gdansk Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama

Gdansk Havalimanı, Polonya'nın en büyük hava meydanları arasında yer alır. Buna ek olarak bu hava meydanından çok sayıda iç ve dış merkeze uçuş icra edilir. Hal böyle olunca da bu şehirde son derece geniş bir uçuş ağının mevcut olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Bunun yanı sıra hava meydanı şehir merkezine yaklaşık on iki kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Yani Gdansk uçak yolculuğu yapmış olan gezginleri çok da uzun bir yolculuk beklememektedir.

Nihayetinde hava meydanında yer alan imkanlardan söz edilmesi icap ettiğinde mağazalar, döviz büroları, pek çok ünlü markanın da arasında yer aldığı araç kiralama ofisleri gibi imkanların varlığından bahsetmek yerinde olacaktır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım ise yaklaşık olarak yirmi beş dakika ile yarım saat arası sürecektir.

Gdansk’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Gdansk uçak bileti ile şehre gelen kişilerin şehre gelmek için birçok sebebi bulunmaktadır. Bu şehir çok geniş bir tarihe sahiptir. Ne de olsa kimi zaman bağımsız varlığını sürdürmüş iken kimi zaman da bir özerk bölge olarak kalmıştır. Buna ek olarak hem Polonya hem de Prusya izlerinin var olması bu tarihi geçmişi çok daha ilginç bir hale getirmektedir. Gdansk uçak bileti almış olan yolcuları da en çok cezp edecek olan şehrin bu özelliği sıradışıdır.
  2. Bu şehir eski zamanların yadigarı müzeleri ile de son derece meşhurdur. Buna ek olarak bu müzeler hemen her döneme ait eserler barındırırlar. Şüphesiz ki bu eşsiz eserler arasında ikinci dünya savaşına ait olan eserler de yer almaktadır.
  3. Bu şehrin mimarisinin bu denli özgün olmasının hatta Avrupa'daki en güzel liman şehirlerinden bir tanesi olarak nitelendirilmesindeki asıl sebep tarih boyunca hüküm sürmüş olan kültürlerin bırakmış olduğu çok çeşitli izlerdir.
  4. Gdansk sadece sokaklarında yürüyebilmek için dahi tercih etmeye değer bir şehirdir. Ne de olsa bu denli kaliteli ve özgün bir mimari sayesinde her sokakta bambaşka bir hayat bulunacaktır ve her bina bambaşka bir estetik zevk örneğini meydana getirecektir.
  5. Turistler açısından bu şehrin en dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi de kuşku yok ki plajlarıdır. Gerçekten bu plajlar her yıl çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Buna karşın kuzeye yakın bir şehir olmasından dolayı Gdansk'da deniz turizmi süresi son derece kısıtlıdır.

Gdansk Hakkında

Gdansk, Polonya'nın en popüler liman şehirlerinden bir tanesi olarak tanınır. Ne de olsa deniz ticareti de Polonya'da son derece önemli bir yer tutmaktadır. Bunun yanı sıra Gdansk tarihi merkezlerin keşfedilmesi açısından da son derece doğru bir tercih olacaktır. Zira bu şehirde çok farklı bir tarihi geçmiş söz konusudur.

Şöyle ki, şehir bir dönem Prusya krallığı hakimiyetinde kalmasına karşın bir dönem de Polonya hakimiyetinde kalmış, bu durum da çok yönlü kültürlerin izlerinin bu güzel şehirde var olmasını sağlamıştır. Ayrıca Gdansk seyahati sırasında bilinmesi lazım gelen bir diğer husus ise bu şehrin ikinci dünya savaşı sırasında önemli ölçüde zarar görmüş olmasıdır.

Ancak zarar görmesine karşın tüm şehir son derece başarılı bir şekilde yeniden inşa edilmiş ve kendi turistik potansiyelini adeta yeniden yaratmayı bilmiştir. Ne de olsa tarihi geçmişinden de kaynaklı çok çeşitli ve son derece özgün bir mimariye sahiptir.

Üstelik bu yeniden inşa süreci, şehri Avrupa kıtasında yer alan en güzel liman şehirlerinden bir tanesi haline de getirmiştir. Halen daha çok sayıda müze barındırmaktadır ve bu müzelerin her biri ayrıca görülmeye değerdir.

Gdansk Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3,20 PLN
Taksi
2,50 PLN/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Bu kentteki en popüler şehir içi ulaşım aracı tramvaydır. Şehir içerisindeki pek çok noktaya tramvay ile ulaşılması söz konusudur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde tramvayın yanı sıra otobüs ile ulaşım da hayli yaygındır. Buna ek olarak bu şehirde taksi kullanılması da mümkündür. Her ne kadar ücretler bir miktar yüksek de olsa hem hızlı hem de rahat bir ulaşım seçeneği olarak taksiler tercih edilebilecektir.

Gdansk Vize Şartları

Polonya Vize İstiyor mu?
Evet
Polonya Vize Ücreti
60 EUR
Polonya Vize Detayları
Schengen vizesi ile girebileceğiniz ülkelerin arasında yer alan Polonya,seyahat dönüşü en az 6 ay geçerliliği olmayan, deforme olmuş, yıpranmış ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için en az 2 ay geçerli özellikleri taşımayan pasaportlarla gerçekleştirilen vize başvurularını kabul etmez.

Gdansk’da Gezilecek Yerler

Green Gate
Golden Gate
Dlugi Targ
Artus Court
Green Gate

Bu kapı da kraliyete ait kortej yolunu meydana getirmektedir. Uzun pazar bölgesindeki kapılardan bir tanesi olarak da tanınır. Nihayetinde bu kapı, Polonya'nın en çok turist çeken simge yapıları arasında yer almaktadır.

Golden Gate

Gdansk'taki eski şehrin sınırları belirli kapılar ile çizilir. İşte Golden Gate ya da Türkçe ifade etmek icap ederse Altın Kapı da bunlardan bir tanesidir. Şehrin en ünlü caddelerinden bir tanesi olan uzun caddenin sonunda yer almaktadır.

Dlugi Targ

Burası da esasında uzun pazar anlamına gelen bir isimdir. Bu meydan araç trafiğine kapatılmış ve sadece yayaların kullanımına sunulmuştur. Bununla birlikte meydanın başında ve sonunda birer adet kapı yer almaktadır. Nihayetinde meydanın etrafında da sın derece estetik bir görünüm sunan tarihi binalar mevcuttur.

Artus Court

Bu tarihi müze, sadece bir müze olmaktan ibaret değildir. Aynı zamanda zaman zaman çeşitli etkinliklere ev sahipliği de yapar. Hatta zaman zaman devletin üst kademelerinin katıldığı törenler de burada icra edilir.

Gdansk’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Zapiekanka
Pierogi
Zurek
Golabki
Zapiekanka

Zapiekanka, esasında Polonya'nın hemen her şehrinde bulunabilecek bir tür fast food seçeneğidir. Öyle ki tıpkı Türkiye'deki simitçiler gibi Polonya'da da hemen her köşe başında bu yemeği satanlar bulunur. Bu yemek, baget ekmeğinin üzerine mantar ve soğan benzeri yiyecekler konularak hazırlanır. Gdansk uçak bileti olanaklarından yararlanan kişilerin bu lezzeti tatmaları önerilmektedir.

Pierogi

Bu yemekten de bir tür mantı olarak bahsetmek mümkündür. Ancak tadının pek de mantıyı andırdığı söylenemez. Ne de olsa mantı genelde kıymalı yapılır, oysa Pierogi reçelli dahi yapılabilmektedir.

Zurek

Bu yemek de Türkiye'deki ekmek içi çorba ile benzerlik gösterir. Bir ekmeğin içi oyularak içerisine et suyundan hazırlanan bir çorba konulur. Bu çorbanın içerisinde yumurtadan sosise kadar pek çok malzeme yer alacaktır.

Golabki

Bu lezzetli yemeği de kıyması bol olan bir lahana sarmasına benzetmek mümkündür. Buna ek olarak Golabki'yi muhakkak domates sosu ile denemek icap edecektir.

Konaklama İçin Gdansk Otel Seçenekleri

Ucuz Gdansk uçak bileti satın almış olan yolculara her amaç için hitap eden bir tesis muhakkak ki bulunacaktır. Ne de olsa Gdansk'ta çok sayıda otel seçeneği mevcuttur.

Hotel Number One

Bu tesis ağırlıklı olarak temizliği ile ön plana çıkmıştır. Buna ek olarak ziyaret eden konuklar, kent merkezinde yer almasından da son derece hoşnut olmuşlardır. Aynı zamanda bu tesis üç yıldızı ile konuklarına hizmet sunmaktadır.

Jaglana 4, 80 749 Gdańsk, Polonya
Liberum

Bu tesisin yemekleri konukların pek çoğu tarafından takdir edilmiştir. Kent merkezinde hem konforlu hem temiz hem de makul fiyatlı bir konaklama deneyimi yaşamak isteyenler için adeta biçilmiş kaftandır.

Długa 84/85, 80 831 Gdańsk, Polonya
Hilton Gdansk

Dünyaca ünlü lüks otel zinciri olan ve Türkiye'de de çok sayıda şubesi bulunan Hilton'un Gdansk şubesi olan bu tesis, şehir merkezinde hizmet vermekte olup tam tamına beş yıldız kalitesindedir. Buna ek olarak tesis konuk beklentilerini büyük oranda aşmayı da başarmıştır.

Targ Rybny 1, 80-838 Gdańsk, Polonya

Gdansk Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Antalya - Gdansk 832,81 TL 3 Saat 20 Dakika
Prag - Gdansk 899,35 TL 4 Saat 40 Dakika
Ankara - Gdansk 1.086,43 TL 10 Saat 25 Dakika
İstanbul - Gdansk 1.341,47 TL 15 Saat 45 Dakika
Hatay - Gdansk 1.378,70 TL 28 Saat 55 Dakika
İzmir - Gdansk 1.838,06 TL 14 Saat 45 Dakika
Kayseri - Gdansk 2.795,32 TL 10 Saat
Tahran - Gdansk 4.081,81 TL 37 Saat 15 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Gdansk ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
20 Haziran 2019
Yurtdışı seyahatlerinde karşımıza çıkan transit vize hakkında hazırladığımız yazıda; Transit Vize Nedir?, Transit Vize Nasıl Alınır?, Transit Vize Almak Zor mu?, Transit Vize Nereden Alınır? Gibi soru
Seyahat Sırasında Valiz Güvenliği - Biletall Shop Seyahat İpuçları
Seyahat Sırasında Valiz Güvenliği - Biletall Shop Seyahat İpuçları
28 Ocak 2019
 Seyahat sırasında ‘’Ya eşyalarıma bir şey olursa?’’ diye düşündünüz mü hiç? Böyle düşünmenize hiç gerek yok. Bugünkü videomuzda valizlerinizi güvenle taşımanıza yardımcı olacak ürünleri bir ara
Dünyanın En Büyüleyici Tren İstasyonları
Dünyanın En Büyüleyici Tren İstasyonları
08 Ekim 2018
Artık çoğu insan hızından ötürü uçağı tercih ediyor olsa da seyahat tutkunlarını büyüleyen tren rotaları da bulunuyor. Tren ile seyahat oldukça eski zamanlara dayansa da günümüzde oldukça konforlu yol
Yurtdışı Seyahatlerinizde Hostel Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Yurtdışı Seyahatlerinizde Hostel Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
02 Ağustos 2018
Dünyanın en güzel yerlerini keşfetmek için seyahat planları yapanların son yıllardaki gözde konaklama seçeneklerinden biri de hostel adı verilen uygun fiyatlı mekanlar. Unutulmaz bir tatil yapmak ve d

Gdansk Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Tur hocamız çok ilgiiliydi teşeekkürler
Gece hayatını sevenler için dünyada eşi benzeri olmayan eğlence kültürleri var gidin görün
Gerçekten muhteşem denilecek kadar güzel bir şehir
Biz tur ile beraber gitmiştik, ucuza gittik bayada öneririz
Birbirinden farklı yemek ve içecek deneme fırstımız oldu keyif aldık biz teşekkür ederiz.
Benim gibi tarihi sevenlerin vazgeçemeyeceği bir yer.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Gdansk Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 04:55:32
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Gdansk, (GDN)
GDN
PL

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948