1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Bydgoszcz Uçak Bileti

Bydgoszcz Para Birimi
Polonya Zlotisi (PLN)
Bydgoszcz Zaman Dilimi
GMT +2
Bydgoszcz Şehri En İyileri
Su Sporları, Bydgoszcz Kanalı, Pierogów
Bydgoszcz Hava Durumu (6 Haziran) 18°C Açık
Bydgoszcz Hava Durumu (7 Haziran) 22°C Bulutlu

En Ucuz Bydgoszcz Varışlı Uçak Seferleri

25 Haz 2020
İzmir - Bydgoszcz
Lot Polish Airlines
10 Haz 2020
Konya - Bydgoszcz
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Bydgoszcz Kalkışlı Uçak Seferleri

Bydgoszcz - İstanbul
Deutsche Lufthansa
14 Haz 2020
Bydgoszcz - Ankara
Lot Polish Airlines
20 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bydgoszcz Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Bydgoszcz Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Bydgoszcz Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
PL
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Lehce
Toplu Taşıma Fiyatı
3,90 PLN
Yemek Fiyatı
20 PLN
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 PLN

Bydgoszcz’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Bydgoszcz uçak bileti kullanarak Polonya'nın bu güzide şehrine gitmek isteyen gezginler için bilmeleri gereken önemli konulardan biride şehrin iklim koşullarıdır.

Bydgoszcz şehri yıl genelinde 4 mevsimi de yaşayan bir kenttir. Yazları sıcak ve nemli geçer, kışları eksi derecede soğuklar yaşana bilinir.

Sonbahar mevsimi ise genel olarak yağışlı geçer. Şehri ziyaret etmek için en uygun zaman ise mayıs ve eylül ayları arası olacaktır.

Bydgoszcz Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bydgoszcz uçak bileti ile seyahat eden yolcular için, şehir merkezine gitmek adına farklı ulaşım seçenekleri mevcuttur.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 3,90 PLN

Havaalanından Bydgoszcz şehir merkezine ulaşmak için otobüs seferleri düzenlenmektedir. 80 numaralı otobüs hattı bu seferleri gidiş dönüşlü bir şekilde gerçekleştirir. Bydgoszcz şehir merkezine yolculuk süresi otobüs ile yaklaşık 15 dakika sürer.
Taksi
Bydgoszcz havaalanından şehir merkezine gitmek için kullanılan bir diğer ulaşım şekli taksidir. Terminal dışında bulunan taksi merkezinde farklı sınıf ve özelliklerde taksiler kullanıla bilinir.
Araç Kiralama
Bydgoszcz havaalanı bünyesinde 5 farklı araç kiralama servisi bulunmaktadır. İstenilen özellikte araçlar bu ofislerden kiralanarak şehir merkezine bu şekilde yoluculuk yapıla bilinir.

Bydgoszcz Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Bydgoszcz uçak bileti avantajlarından faydalanarak bu şehre seyahat eden yolcuların kullanmış oldukları havaalanı Bydgoszcz Havaalanıdır. İlk seferleri 1929 yılında başlamış olan havaalanı zaman içinde tarihsel olaylara bağlı olarak belli dönemlerde uçuşlara ara vermiştir.

1992 yılından sonra ekonomik ve modern gelişme göstererek uluslararası bir havaalanı haline gelmiştir. Şehir merkezine 3 km mesafede bulunur. Özel araç ile şehri merkezine yolculuk yaklaşık 10 dakika otobüs ile aynı yolculuk yaklaşık 15 dakika sürecektir.

Bydgoszcz Havaalanı içerisinde, yemek ve dinlenmek için vakit geçire bilinecek cafe ve marketler bulunur. 258 araçlık otoparkı bulunan havaalanı içerisinde araç kiralama ofisleri mevcuttur.

Bydgoszcz’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Bydgoszc uçak bileti avantajlarından faydalanarak Polonya'nın Bydoszcz şehrine gitmek için en önde gelen sebepler arasında su sporları yer alır. Bydoszcz kürek sporunun başkenti kabul edilir. Bydoszcz Kürek Topluluğu, Bölgesel Kürek Topluluğu, Kadın Kürek Kulübü, Su Sporları Dernekleri gibi şehir içinde bulunan kulüpler su sporlarını daha yakından tanıma ve keşfetmenizi sağlayacaktır.
 2. Bydgoszcz şehri asırlar geçirmiş tarihi dokusu ve farklı medeniyetlere yaptığı ev sahipliği ile oluşan kültürel yapısı bakımından görülecek bir çok esere sahiptir.
 3. Su tramvayı Bydgoszcz şehri için bir toplu taşıma aracı konumundadır.Aynı zamanda turistik bir kullanım alanı haline gelmiştir.
 4. Dünya üzerinde bulunan tek sabun ve tarihi müzesi Bydgoszcz şehrinde bulunur. Sabunun tarihsel gelişiminin görüle bilineceği müzede, rezervasyon alınması halinde sabun yapımı çalışmalarına katılına bilinir.
 5. Lahana ve mantarlı köfte, kızılcık tost, yine bir lahana yemeği olan geleneksel bigos yemeği gibi birçok farklı lezzet ve tatlara Bydgoszcz şehrinde ulaşabilirsiniz.

Bydgoszcz Hakkında

1300 lü yıllarda Kral Casmir tarafından hakları verilen Polonya'nın Bydgoszcz şehri, yıllar geçtikçe gelişen ekonomisi ile birlikte turizm açısından önemli bir konuma gelmiştir.

Bydgoszcz şehri, Brda Nehri yakınında bir yerde konumlanmıştır. Bu sebep ile şehir için su kültürel ve ekonomik olarak önemli bir kaynaktır.

Sular, yayaların kullanabileceği köprüler, eski dönemlerden kalma değirmenler ve kırmızı tuğlalardan yapılmış evler, şehrin görünümüne değer katan detaylar olarak ön plana çıkıyor.

Bydgoszcz Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 PLN
Taksi
2,20 PLN/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Bydgoszcz şehrinde en sık kullanılan ulaşım aracı otobüstür. Şehir içinde birçok noktaya gidiş ve dönüşlü seferler yapılır. Bir bilet 3.9 PLN'dir. Türk Lirası ile yaklaşık 5 liraya denk gelmektedir. Otobüs biletlerinin kapsamına göre çeşitli biletler vardır. Saatlik bilet, 60 dakika boyunca tüm gündüz ve gece hatlarında 1 saat geçerli bilettir. Fiyatı 2.10 PLN dir. Aynı şekilde günlük ve 5 günlük bilet seçenekleri de mevcuttur. Sırası ile fiyatları 12 PLN ve 34 PLN'dir. Ayrıca 13.50 PLN fiyatından satışa sunulan 1 günlük aile bileti seçenekler arasındadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Tramvay, Bydgoszcz şehrinde bir başka ulaşım aracıdır. Şehrin tüm bağlantı noktalarına ulaşım sağlar. Şehir bünyesinde 51 adet tramvay treni mevcuttur. Yoğun saatlere göre, sefer sıkılığı değişlik gösterir. Taksi Bydgoszcz şehri için bir başka ulaşım aracı olarak tercih edilmektedir. Maliyet açısından diğer ulaşım araçlarına göre pahalı bir seçim olacaktır. Son olarak sadece yaz mevsiminde, turizm açısından getiri sağlaması için, tarihi araçlar ile yapılan

Bydgoszcz Vize Şartları

Polonya Vize İstiyor mu?
Evet
Polonya Vize Ücreti
80 EUR
Polonya Vize Detayları
Schengen vizesi ile girebileceğiniz ülkelerin arasında yer alan Polonya,seyahat dönüşü en az 6 ay geçerliliği olmayan, deforme olmuş, yıpranmış ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için en az 2 ay geçerli özellikleri taşımayan pasaportlarla gerçekleştirilen vize başvurularını kabul etmez.

Bydgoszcz’da Gezilecek Yerler

Myslecinek Orman Kültür ve Dinlenme Parkı
Bydgoszcz Kanalı
Bydgoszcz Katedrali
Archer Lady (Okçu Bayan)
Aziz Vincent de Paul Bazilikası
Myslecinek Orman Kültür ve Dinlenme Parkı

Şehrin kuzey tarafında, şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunur. Polonya'daki en büyük eğlence merkezlerinden biridir. Yaklaşık 500 hektarlık bir orman alanı, toplamda ise 830 hektarlık bir alan üzerinde bulunur. Bydgoszcz şehir merkezi ile ulaşım açısından çok güzel bağlantıları vardır. 52 ve 84 otobüs hatları ile 1, 2, 10 numaralı tramvay hatları bu parka ziyaret için kullanıla bilinir. Myslecinek parkı içerisinde, 14 hektarlık bir alana yayılmış yaklaşık 1000 türe ev sahipliği yapan hayvanat bahçesi bulunur. Ayrıca tesis içerisinde at binme merkezi vardır. Kış sporları için kayak parkurları yapılmıştır.Bunların yanında park içerinde bisiklet, kaykay ve paten kullanıla bilecek alan ve kiralama merkezleri bulunur. Sportif açıdan birçok faaliyet alanı bulunan parkta futbol sahası, voleybol sahası, golf sahası, basketbol sahası ve tenis kortları bulunmaktadır.

Bydgoszcz Kanalı

Bu su kanalı 1770 li yıllarda uluslararası su kanalı E 70'in bir bölümü olarak kurulmuştur. Vistula Nehri ve Odra Nehri'ni birbirine bağlamaktadır. Bydgoszcz kanalının inşa edilmesi şehrin gelişmesinde önemli bir yere sahiptir. Kanal müzesi

Bydgoszcz kanalının yakınlarında bulunur. Müzeyi ziyaret ettikten sonra kanal üzerinde bir gezintiye çıkabilir ve tarihini öğrendiğiniz kanal üzerinde geçmiş zamanı halini hayal edebilirsiniz.

Bydgoszcz Katedrali

1346 yılında şehrin kurulmasından hemen sonra Orta Çağ geleneklerine bağlı olarak inşa edilmiş ahşap bir kilise yapısıydı. Bir yangından sonra, eşsiz bir gotik tuğla eseri yapılmasına karar verilmiştir. 1466-1502 tarihleri arasında bu şekilde inşaatı yapılmıştır. Tuğladan yapılmış Orta Çağ geleneklerine uygun bu kilise bir nef ve 2 yan koridordan oluşmaktadır.

Su Kulesi

1900 yılında açılan Su Kulesi, Bydgoszcz modern su sisteminin gelişmesinde önemli bir yere sahiptir. Silindir şeklinde olan kule görünümü ile gotik bir tarz yansıtır. İçerisinde,yerel su işler ve kanalizasyonlarının tarihini anlatan bir sergi alanı bulunur. 45 metre yüksekliğe sahip kule gözetleme terası ile gezginlerine panoramik bir ziyafet imkanı sunuyor. Cuma günleri ziyarete kapalı olan kulede satın alınan bilet hem Su Kulesi hem de Gdanska Caddesi'nde bulunan Tarihi Su Pompa Salonunda 24 saat geçerlidir.

Belediye Binası

Bydgoszcz Belediye Binası şehrin kalbi olarak görülür. Duvarları ve kapıları ile birlikte Orta Çağ yapısının temelini oluşturur. Yaklaşık 400 yıllık bir geçmişe sahiptir. Belediye Binası 1994-1996 tarihleri arasında yeniden restore edilmiştir. Engelli ziyaretçiler için, uygun hale getirilmiştir. Sergiler, sunumlar, mimari yarışmalar, konserler, sempozyumlar genellikle Belediye Binası alanında gerçekleşir.

Archer Lady (Okçu Bayan)

Bydgoszcz şehrinin sembolleri arasında yer alır. Heykel Jan Kochanowski Parkı'nda bulunur. Ferdinand Lepcke tarafından tasarlanan heykel, 18 ekim 1910 yılında açılmıştır.

Opera Nova

30 yıldan fazla bir süredir inşa edilmiş olmasına rağmen Polonya ülkesinin en modern operalarından biridir. Zengin içerikli operalara, müzikallere ve konserlere ev sahipliği yapar.

Aziz Vincent de Paul Bazilakası

1925-1939 yılları arasında inşa edilen St. Vincent de Paul Bazilikası,Bydgoszcz şehrinin en büyük kilisesidir. Kilisenin neoklasik yapısının en öne çıkan unsuru 40 metrelik bir çapa sahip betonarme kubbesidir.

Bydgoszcz’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pierogów (Lahana ve Mantarlı Köfte)
Bigos
Camambert Tost ve Kızılcık Reçeli
Pierogów (Lahana ve Mantarlı Hamur Köfte)

Lahana ve mantarlı geleneksel bir Polonya yemeğidir. Yılbaşı arifesinin vazgeçilmez yemekleri arasında yer alır. Hamurlu bir yemektir.Hamur içerisine lahana, kurutulmuş mantar ve soğan konularak yapılır.

Bigos

Polonya lahanası ile ünlü bir ülkedir. Bu sebep ile lahana sebzesi ile şehirlerinde birçok lahana yemeği yapılır. Bydgoszcz'de bu yemeklerin yapıldığı bir şehirdir.

Bigos yemeği ise ünlü bir lahana yemeğidir. 1385 yılında Polonyalı Kral Wladyslaw Jagiello tarafından arkadaşlarına verdiği ziyafet için sunulmuş yemek,lahana,mantar ve tercih edilen bir et türüne göre yapılır.

Camambert Tost ve Kızılcık Reçeli

Bir tür küflü Fransız peyniri olan camambert peyniri ile yapılan tost ve ardından üzerine dökülen kızılcık reçeli ile oluşan bir sandviç türüdür.

Konaklama İçin Bydgoszcz Otel Seçenekleri

Ucuz Bydgoszcz uçak bileti ile bu şehre seyahat eden misafirler için, konaklama açısından çeşitli seçenekler mevcuttur.

Bohema Hotel Bydgoszcz
Bydgoszcz şehrindeki tek 5 yıldızlı oteldir. Klasik ve modern tarzın bir araya geldiği otel 24 odadan oluşmaktadır. Otel bünyesinde çatı terası, yüzme havuzu, sauna ve buhar odası bulunur. Oda fiyatlarına açık büfe kahvaltı dahildir. Otel havaalanına 4 km uzaklıktadır. Önceden iletişim kurulması halinde servis imkanı sağlanmaktadır.
Stanisława Konarskiego 9, 85 001 Bydgoszcz, Polonya
Mercure Bydgoszcz Sepia Hotel
Mercure Bydgoszcz Sepia Otel'i hem iş amaçlı şehri ziyaret eden konuklar hem de turistik açıdan gelen konuklar için,ideal bir konumda bulunur. Otel Opera Nova,
Marszałka Focha 20, 85 070 Bydgoszcz, Polonya
City Hotel
City Hotel, Bydgoszcz şehrini iş amaçlı ziyaret eden kişiler için, önemli avantajlar sağlar. Otel şehir merkezinde, önemli ofis ve kurumlara yürüme mesafesi uzaklığındadır. Şehrin diğer noktalarına bağlanma açısından da, çok iyi bir konumda bulunan otelde 168 modern oda bulunur. Otel bünyesinde sauna.spor salonu,restoran ve kuaför bulunur. Otel havaalanına 5 km uzaklıktadır.
3 Maja 6, 85-950 Bydgoszcz, Polonya

Bydgoszcz Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Antalya - Bydgoszcz 1.568,43 TL 16 Saat 10 Dakika
İzmir - Bydgoszcz 2.100,63 TL 11 Saat 15 Dakika
Konya - Bydgoszcz 3.537,04 TL 31 Saat 25 Dakika

Bydgoszcz Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Bydgoszcz uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Deutsche Lufthansa, Lot Polish Airlines, Onur Air, Türk Hava Yolları.
 • Bydgoszcz yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Bydgoszcz varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Antalya - Bydgoszcz olup, bilet fiyatı 1.568,43 TL'dir.
 • Bydgoszcz şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bydgoszcz ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Covid-19 Hakkında Bilgi Alınabilecek Güncel Kaynaklar
Covid-19 Hakkında Bilgi Alınabilecek Güncel Kaynaklar
31 Mart 2020
Koronavirüs hakkında bilgi alabileceğiniz kayanlar, Koronavirüs hakkında genel bilgiler, Tedavisi var mı? Güncel veriler nerlerdir? gibi başlıklara sizin için bu yazıda yer verdik. Bu süreçte özellikl
Koronavirüs (COVID-19) - Hava Yolu Politikaları
Koronavirüs (COVID-19) - Hava Yolu Politikaları
17 Mart 2020
Son günlerde hızla yayılmakta olan Koronavirüs (COVID-19) için hava yolu firmalarının aldığı tedbirleri sizlerle bu yazıda paylaşacağız. Başta Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolu Jet, Onur Air ve Sun
Uçaklarda elektronik cihazlar neden kapatılır?
Uçaklarda elektronik cihazlar neden kapatılır?
09 Aralık 2019
Uçakla seyahat ederken telefonu ve diğer elektronik cihazları kapatmamız gerektiği her seferinde hatırlatılır. Birçoğumuz için de hatırlatılmaya gerek kalmadan ezbere yaptığımız bir harekettir bu işle
Ardahan'da Gezilecek Yerler: Ardahan'da Nereye Gidilir?
Ardahan'da Gezilecek Yerler: Ardahan'da Nereye Gidilir?
11 Ekim 2019
Doğu Anadolu Bölgesi ile Karadeniz Bölgesinin sınırlarında bulunan Ardahan, 1992 yılında Kars’tan ayrılarak Türkiye’nin 75. ili oldu. Dağları, ovaları, vadileri ve diğer doğa güzellikleri ile Ardahan’

Bydgoszcz Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (64)
İyi (29)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%69
%31
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
93 Değerlendirme
B*** A***
12 Kasım Pazartesi
Haftasonu nereye gidelim diye düşünme, biletlerini al ve burayı kesin gör!
E*** T*** Ö***
3 Kasım Cumartesi
Farklı olmayı, farklı yaşamayı ve farklı hayatları görmeyi seviyorsanız burası size göre
A*** B***
29 Eylül Cumartesi
Burası için pek iyi şeyler yazmıyorlardı fakat gittiğimiz de korkulacak biryer olmadığını anladık
M*** N*** Y***
20 Eylül Perşembe
Bir daha gider miyim bilmiyorum ama güzeldi biz keyif aldık.
A*** K***
17 Eylül Pazartesi
Sevgilim benim için tatil düzenlemiş haftasonu buraya gideceğiz bakalım
2
9
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bydgoszcz Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 05:26:50 )

İzmir, (ADB)
ADB
TR
Bydgoszcz, (BZG)
BZG
PL

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699