Israil Uçak Bileti

Israil Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Israil Hakkında Bilgiler

İsrail, Asya ve Afrika'nın kesişim noktasında bulunan gelişmiş Ortadoğu ülkelerinden birisidir.

İsrail'e, İstanbul'daki her 2 havalimanlarından toplam 32 firma tarafından aktarmalı ve direkt olarak günlük ortalama 43 sefer yapılıyor. İstanbul - İsrail arası uçuş yapan popüler havayolu şirketleri; Tarom, Royal Jordanian, Azal, Egyptair, Aegean, British Airways, Türk Hava Yolları, Alitalia ve Atlas Global olarak sayılabilir.

İsrail'den Türkiye'ye gelecek yolcular ise Biletall.com'a girerek İsrail Türkiye uçak seferleri ile ilgili bilgilere ulaşabilir. İsrail'in uluslararası havalimanlarından, İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı rotasında sefer yapan havayolu şirketleri ile İsrail Türkiye uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

İsrail'e uçak ile yolculuk yapmak isteyenler, İsrail uçak bileti almak için Biletall.com'a girerek biletlerini alabilirler. Biletall.com'da ayrıyeten İsrail uçak bileti rezervasyon işlemi de yapılabilir.

İsrail'e uçak ile seyahat etmek isteyenler İsrail Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevabını Biletall.com'dan öğrenebilir. Biletall.com'da, İsrail Türkiye uçak saatleri ile ilgili tüm bilgilere de anında ulaşılabilirsiniz.

İsrail Türkiye arasında uçuş yapacak yolcular için ucuz İsrail Türkiye uçak bileti fiyatları da Biletall.com'da bulunuyor. Bu istikamet için uygun İsrail Türkiye uçak bileti Biletall.com'dan alınabilir.

İsrail'e seyahat edecekler, vize uygulamaları hakkında önceden bilgi edinmelidir. İsrail ile Türkiye arasında yapılan anlaşma ile birlikte ‘'Vize Muafiyeti'' (bordo pasaportlar hariç) getirilmiştir. Bordo renk pasaport sahipleri, İsrail'e giriş yapabilmek için vize başvurusunda bulunmak zorundadır.

İsrail, Türkiye'den gelecek ziyaretçilerden sadece bordo renk pasaport sahipleri için vize uyguluyor.

Biletall.com'da çok ucuz İsrail uçak bileti fiyatları ile İsrail'e seyahat edecekler için uygun mevsim yaz olarak tavsiye edilmektedir.

İsrail, Orta Doğu'da, Lübnan, Suriye, ürdün ve Mısır tarafından sınırlanan, Akdeniz'in doğu sahil şeridinde yer almaktadır. İsrail, Akdeniz'in güneydoğu kıyısındaki küçük, dar, yarı kurak bir Yahudi ülkesidir. ülkenin arazi alanının yaklaşık yarısı yarı kuraktır. İsrail'in bitki ve hayvan yaşamının zengin çeşitliliği, coğrafi konumunun yanı sıra çeşitli topografya ve iklimi yansıtır. Sınırları içinde 500'den fazla kuş türü, yaklaşık 200 memeli ve sürüngen türü ve 2.600 bitki çeşidi (150'si İsrail'e endemiktir) bulunur.

İsrail sanayisi, öncelikli olarak teknolojik yeniliklere dayanan yüksek katma değerli ürünler üretmeye odaklanmaktadır. Bunlar arasında tıbbi elektronik, agro teknoloji, telekomünikasyon, bilgisayar donanımı ve yazılımı, güneş enerjisi, gıda işleme ve ince kimyasallar bulunmaktadır. İsrail'in tarımsal başarıları, sert ve olumsuz koşullara karşı uzun süreli bir mücadelenin ve az miktarda su ve tarıma elverişli arazinin kullanılmasının sonucudur. ülkenin tarihi bölgeleri, kutsal mekanları ve doğal güzellikleri turizm açısından önemli gelir kaynaklarındandır.

İsrail'in Başkenti

İsrail'in başkenti Tel Aviv'dir.

İsrail Nüfusu - İsrail Resmi Dili

İsrail'in nüfusu 8,5 milyon civarındadır. ülkenin resmi dilleri İbranice ve Arapça'dır.

İsrail Para Birimi

İsrail'in para birimi Yeni İsrail Şekeli'dir.

İsrail'de Saat Kaç?

Türkiye, İsrail ile aynı zaman dilimindedir ve İsrail Türkiye saat farkı yoktur.

İsrail'de Ne Ucuz? İsrail'den Gelirken Ne Getirilir?

İsrail'den Hamsa'nın amuleti sembolü olan anahtarlıklar (nazar için kullanılan) çok uygun fiyata alınabilir.

İsrail'e, Biletall.com'dan alınan en ucuz İsrail uçak bileti ile gidenler, çok güzel anılarla dönüyor.

Hz. İsa'nın mezarı Kudüs'teki Kutsal Kabir Kilisesi'nde bulunduğu kabul edildiğinden, özellikle milyonlarca Hristiyan tarafından ziyaret edilmektedir.

El-Aksa camii, Müslümanlar tarafından kutsal olarak kabul edilen bir bölgededir ve buraya tüm dünyadan oldukça fazla kişi ibadet etmek için gelmektedir.

Dünyada ölü Deniz gibi başka bir yer yoktur. Her şeyden önce yeryüzünde alçak noktadır ve göl o kadar tuzludur ki yüzülemez.

Macera sevenler için ülkede düzenlenen ATV turları, sıcak hava balonu gezileri, tekne gezileri, doğa yürüyüşleri, su sporları, kanyon geçişi ve daha pek çok imkan bulunuyor.

ülkeye gelindiğinde, İsrail lokanta ve restoranlarında Arap ülkelerinden çoğunun meşhur yemeklerini bir arada yeme imkanı bulunabilir.

Biletall.com'dan indirimli İsrail Türkiye uçak biletleri ile İsrail'e gidecek yolcular için ülke hakkındaki önemli bilgilere Biletall.com'dan ulaşılabilir.

Eilat

ülkenin güneydeki şehri olan Eilat, İsrail'in tartışmasız tatil başkenti olarak kabul ediliyor. Coğrafi olarak, Eilat Körfezi, Arap Yarımadası'nı ve Sina çölü'nü ayıran uzun ve dar bir harabenin kenarında yer almaktadır. Kızıldeniz kıyısında bir vaha olarak Eilat, dağlık çöl manzarası, güzel bir koy ve yıl boyunca parlayan yaz güneşi ile İsrail'in eşsiz şehirlerinden ve dünyanın seçkin tatil beldelerinden biridir. Şehir, yılda 2,8 milyon civarında ziyaretçi çekmektedir.

Şehir onlarca otel, restoran, alışveriş merkezi, bar ve kulüplere ev sahipliği yapmaktadır. Her türlü tatile yönelik çeşitli cazibe merkezleri sunmaktadır. özellikle dalış meraklıları için, muhteşem bir mercan kayalığı ve sualtı vahşi yaşamı ile dünyadaki güzel dalış yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Eilat'ın toprakları yaklaşık 87.000 hektardır ve yaklaşık 60 bin kişiye ev sahipliği yapmaktadır. 10.000'den fazla yatağı olan düzinelerce otel ve konukevi ile şehir turizm açısından önemli bir istihdam merkezidir.

Haifa

Haifa, kuzeybatı İsrail'de modern bir şehirdir, büyük bir sanayi merkezidir ve yaklaşık 300.000 nüfusa sahiptir. ülkenin ana limanı, Akdeniz'e bakan Hayfa Körfezi boyunca uzanmaktadır. Kent, körfezdeki liman bölümü haricinde, Karmel Dağı'nın kuzey yamaçlarında yer almaktadır.

Konut ve iş bölgeleri yamaçlarda, daha iyi konutlar dağın tepesinde yer alır ve şehirler bir yeraltı demiryolu ile bağlanmıştır. İngiliz mandası altında geliştirilen derin su limanı 1933'te açıldı ve İsrail devletleştikten sonra genişledi. Bölgedeki başlıca endüstriler arasında çelik dökümhaneleri, gıda işleme, gemi yapımı (küçük deniz araçları, balıkçı tekneleri) ve kimyasallar, tekstil ve çimento üretimi yer alıyor. Haifa'daki kültür ve turizm merkezi, şehrin kendi Alman Kolonisindeki Ben Gurion Bulvarında yer almaktadır.

Tel Aviv

Tel Aviv (Yafa), Kudüs'ün 60 km kuzeybatısında Akdeniz kıyısında yer alan, İsrail'in önemli bir ekonomi merkezidir. Tel Aviv, hiç durmayan, hoşgörülü, canlı, modern, dinamik ve çok kültürlü bir şehir olarak karakterize edilen, aynı zamanda materyalist ve hedonist bir şehir olarak tasvir ediliyor.

Tel Aviv, yaz ve kış mevsimleri ve daha az belirgin ara mevsimler ile tipik bir Akdeniz iklimine sahiptir. Hava doğaldır, büyük doğal tehlikeler yoktur. Tel Aviv, Habima Ulusal Tiyatrosunun yanı sıra İsrail Filarmoni Orkestrası, Yeni İsrail Operası ve İsrail'in dans şirketlerinin çoğu gibi ülkenin tiyatrolarının çoğuna da ev sahipliği yapmaktadır. İsrail'in ana ulaşım merkezi olan Tel Aviv, geniş bir otobüs sistemi de dahil olmak üzere büyük ölçüde motorlu taşıt taşımacılığına bağlıdır.

İsrail'e, Biletall.com'dan özel indirimli İsrail uçak bileti alarak gidenler için her türlü faaliyete imkan veren çok fazla yerleşim ve turistik bölge bulunuyor.

İsrail'de Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

İsrail deniz turizminden önemli bir gelir elde etmektedir. ülke dünyaca ünlü plajlara sahiptir, bunların başlıcaları; Tayelet, Bograshov Beach, Frishman Beach ve Ein Bokek Beach olarak sıralanabilir.

İsrail'den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

ülkenin önemli alışveriş yerleri Tel-Aviv ve Eilat bölgesinde bulunuyor. Genellikle fiyatların pahalı olmasına rağmen hediyelik eşyalar (nazar sembolleri) oldukça uygun fiyattadır.

İsrail'in Doğal Güzellikleri

İsrail'de görülmesi gereken doğal güzelliklerin başında; ölü deniz, Bahai bahçeleri, Garden of Gethsemane ve The Grottos at Rosh HaNiqra bölgeleri gelmektedir.

İsrail'de Gezilecek Tarihi Yerler

ülkenin önemli tarihi yerleri ise; Ağlama Duvarı, Theatre at Caesarea, Masada Fortress ve Magdala olarak sayılabilir.

İsrail Gezi Rehberi

Seyahatlerinizde, ister toplu taşıma araçları kullanıyor olun, ister kendi aracınızla seyahat edin veya araba kiralayın, İsrail'de dolaşmayı kolaylaştıran mükemmel bir ulaşım ağı bulunuyor. ülke, büyük şehirler arasında tren ve otobüs ile modern bir yol ağına sahiptir. İsrail'deki taksiler ve Sherutlar, birçok Batılı ülkeye kıyasla ucuzdur.

Taksiler şehirde mantıklı olsa da, İsrail'de özel transferler sedan otomobillerden tam boy otobüslere kadar çok çeşitli araç tipleri ile şehirden şehre ulaşmak için ideal bir yoldur. Böylece grup boyutu ne olursa olsun bu araçlar kullanılabilir.

Dünyanın büyük ikinci otobüs şirketi olan Egged, İsrail'deki otobüs hizmetini yürütmektedir. Sadece şehirleri değil, kırsal yerleşimleri de birbirine bağlayan ülke çapında 1.000'den fazla rota işletiyorlar.

İsrail'deki trenler, özellikle hava alanına, Hayfa‘ya, Tel Aviv'e ve ara şehirlere bağlanmak için rahat olan, çok kullanışlı ve uygun fiyatlı bir hizmettir.

ülkede bulunan iki hava alanından iç hat seferleri de yapılmaktadır. Sonuç olarak İsrail'de gezilecek tüm bölgelere gidebilmek için değişik ulaşım alternatifleri mevcuttur.

İsrail'e Biletall.com'da ki indirimli İsrail uçak bileti fiyatları ile ülkeyi ziyaret edenler, yöresel Afrika ve Asya yemeklerinin tadına bakabiliyorlar.

Mısır'dan Gelen Lezzet, Falafel

Nohut ve favadan yapılan lezzetli Falafeli, özellikle büyük şehirlerde neredeyse her caddede bulabilirsiniz. Fiyatlar, parça başına 10-15 şekel kadar düşük.

Lübnan'ın Milli Yemeği, Hummus

ülkemizde de yapılan humus, İsrail'de de sevilerek ve sıkça tüketiliyor. Nohuttan yapılan bu lezzet, meze veya ana yemek olarak da yeniyor.

Bizdeki Döner, Shwarma

ülkemizde de yapılan dönerin aynısı olan Shwarma, et veya tavuktan yapılıyor. Genellikle lavaş ekmeğe sarılı olarak sunulan bu yemeğin yanında da genellikle Falafel ikram ediliyor.

Zahmetli Bir Hamur İşi, Jachnun

Cumartesi sabahı servis edilen yaklaşık olarak 12 saat pişirilen hamurla yapılan geleneksel bir Yemenit yemeğidir.

Bizdeki Şakşuka İle İlgisi Yok, Shakshooka

Domates, soğan, bol miktarda sarımsak ve tatlı kırmızı biber ile baharatlardan yapılan bu karışım, genellikle aynı tavada haşlanmış yumurta ile yapılıyor.

İsrail'de Yenecek Güzel Yemekler

Birçok ülkenin geleneksel yemeklerinden oluşan İsrail mutfağında, herkesin damak tadına uyabilecek peynir ve yumurtadan yapılan Khachapuri adlı sandviçin yenmesi tavsiye ediliyor.

Israil Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Israil Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Haifa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ben Gurion Havalimanı
Sde Dov Havalimanı
Teyman Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Eilat Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mahanaim I Ben Yaakov Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ovda Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kiryat Shmona Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yotvata Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rosh Pina Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white