1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Korean Air Korean Air
Uçak Bileti

"Excellence in Flight"
Kuruluş Tarihi
1962
Firma Merkezi
Seul
Firma Kısaltması
KAL
IATA Kodu
KE
Uçak Sayısı
172
Uçtuğu Şehir Sayısı
10
Çağrı Merkezi
Ort. Kullanıcı Puanı
4,7/5
Korean Air

Korean Air Popüler Uçak Seferleri

Seul - Jeju
Uçak Bileti
05 Eki 2019
Nagoya - Seul
Uçak Bileti
20 Eyl 2019
Tokyo - Aktau
Uçak Bileti
25 Eyl 2019
New York - Pekin
Uçak Bileti
08 Eki 2019
Nagoya - New York
Uçak Bileti
25 Eyl 2019
Manila - Toronto
Uçak Bileti
16 Eyl 2019
Guangzhou - Miami
Uçak Bileti
14 Eki 2019
İstanbul - Daegu
Uçak Bileti
21 Eyl 2019
İstanbul - Sapporo
Uçak Bileti
14 Eki 2019
Seul - İstanbul
Uçak Bileti
05 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Korean Air Hakkında

Şirket, 1972 yılında Amerikan Boeing Company'nin B747 Jumbo'yu sipariş ettiği zaman geleceğe yönelik zemin hazırladı, ilk yıllarında ilave olarak 6 adet Airbus A300 modeli sipariş etti. 1979'da, Kore Hava yolları, hem yolcular hem de yük taşımacılığı için yollarını genişletmek üzere bir giriş kapısı olan New York'a direkt yolcu seferleri ile yeni bir hizmet başlattı. 1991 yılında Sovyetler Birliğinin dağılması ve 1994 yılında Çin ile bir havacılık anlaşması, gökyüzünü heyecan verici yeni Kore Hava Yolu ağlarına açtı.

Korean Air Hava Yolları, 100'üncü uçağını 1995'te aldı ve tutarlı bir büyüme gösterdi. O zaman havacılık endüstrisinin aşırı doygunluğu ve giderek artan rekabetin de dahil olduğu yeni zorluklar ortaya çıktı. Bu koşullar altında, kurucusu Choong Hoon Cho'nun oğlu olan Yang Ho Cho, şirkete yenilikçi zihniyetini ve mükemmel iş anlayışını getirerek Başkan ve CEO oldu.

Başkan Yang Ho Cho, babasının iş felsefesi ve yöntemlerine göre Kore Havasını yönetti. Liderliği altında Korean Air Hava Yolları, dünya standartlarında bir hava ittifakı olan SkyTeam'i kurmak için Delta Air Lines, Air France ve Aeroméxico gibi seçkin dünya taşıyıcılarına katıldı. Bugün, Korean Air Hava Yolları, küresel havacılık endüstrisinde müşteri beklentilerini aşan özel servisi ile tanınan yenilikçi bir lider konumundadır. Sadece iç hat yolcuları tarafından değil, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki müşteriler tarafından sevilmekte ve kalitesini daha yüksek seviyelere çıkarmaktadır. Korean Air dünyadaki Hava Yolları arasında 20’nci sırada bulunmaktadır.

Korean Air Online Check - in

Korean Air uçuş biletlerinin yurt içi uçuşlardan 20 dakika, yurt dışı uçuşlarından ise 40 dakika önce check in zorunluluğu bulunmaktadır. Bu işlemleri online olarak yapma imkanı da bulunmaktadır. Online check in işlemleri ise yurt içi uçuşlarından 48 saat ile 40 dakika, yurt dışı uçuşları için ise 48 saat ile 60 dakika öncesine kadar yapılabilmektedir.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Korean Air Hava Yolları biletleri online olarak check-in yapılırken, yemek ve koltuk seçim işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlemler uçuş saatinden en az 1 saat öncesinde yapılmalıdır.

Korean Air Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Korean Air Hava Yolları, uçuşlarda lüks ve konforu arayanların ilk tercihi olan bir şirkettir.
 2. Şirketin yemek menüleri ve yemek mekanları çok beğeni almaktadır.
 3. Korean Air Hava Yollarının tamamen Boeinglerden oluşan uçak filosu tercih sebeplerindendir.
 4. Şirketin transfer, dinlenme salonu ve check in gibi hızlı ve kaliteli hizmetleri yolcu sayısındaki artışlara etken olmaktadır.
 5. Korean Air Hava Yollarının gecikmesiz uçuşları da talepleri arttırmaktadır.
 6. Şirketin emniyetli ve güvenli uçuş istatistikleri, dünya sıralamalarında üst sıralardadır.
 7. Uçuş personelinin eğitimli ve deneyimli olması, kabin hizmetlerinde kaliteyi arttırmaktadır.

   

Korean Air Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Korean Airin, bagajın boyutu, ağırlığı ve miktarı ile ilgili ücretsiz bagaj hakkı, yolcu güzergahları, oturma sınıfları ve SKYPASS üyelik derecelerine göre değişmektedir.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Korean Air Hava Yolları, bir çok ülke için ayrı bagaj hakkı tanımakta ve bu bagajların ağırlıkları ise uçuş sınıflarına göre artmaktadır.

Bagaj: Korean Air Hava Yolları, bilet sınıfı ve güzergahlarına göre müsaade ettiği bagajların maksimum boyutu (genişlik + yükseklikler + derinlik) 158 cm ve bagaj başına maksimum ağırlık 23 kg’dır. SKYPASS üyelik derecesine bağlı olarak, fazladan bagaj hakkı verilmektedir, bunlar; Morning Calm ve Premium Calm Club için 1 Adet (First ve Prestige sınıfları için 32 kg, Economy sınıfı için 23 kg) ve Million Miler Club için 1 adet 32 kg. olmaktadır.

Kabin/El Bagajı: Korean Air Hava Yolları economy sınıf için 1 adet 12 kg, diğer sınıflar için ise 2 adet toplamda 18 kg el ve kabin bagajına müsaade etmektedir. Şirket sporcular için ise özel ebat ve ağırlıklar uygulamaktadır.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Korean Air Hava Yolları, yurt içi uçuşlarda, bagaj hakkını aşan yolcular için varış noktası ve uçuş sınıfına göre değişiklik arz eden ücretler talep etmektedir.

Yurtdışı: Şirket yurt dışı uçuşlar için de aynı esasları uygulamakta ve check in esnasında bu ücretler talep edilmektedir. Uygulanan ücretler ise online olarak şirket sitesinden hesaplanmaktadır.

 • ABD Bagaj Kuralları

Korean Air Hava Yolları, ABD uçuşları için sitesinde detaylı olarak yayınladığı bagaj kurallarını ve ücretlerini uygulamaktadır. 

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Korean Air Hava Yolları ile yolculuk yapan kişiler bagajlarına ulaşamadıklarında hemen yer hizmetleri görevlilerine müracaat etmelidir, hizmetliye bagaj etiketini ibra ettikten sonra kayıpbagaj formu doldurulur ve iletişim bilgileri yazılır, bagajlar bagaj izleme sisteminden takip edilir ve bulunduğu anda verilen adrese teslim edilir, eğer bagaj bulunamaz ise bagaj için belirlenen ücret ödenir. Bagaj gecikmeli olarak iade edilirse gecikme bedeli olarak şirket yolcuya 50 dolar ödemektedir. Hasar görmüş bagajların onarımı mümkün ise onarılarak, mümkün değil ise muadili yeni olarak yolcuya teslim edilir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Korean Air Hava Yolları diğer tüm hava yolları şirketlerinin uyguladığı gibi bazı maddelerin bagajda taşınmasına izin vermemektedir. Uluslararası kurallar kapsamında yasaklanan malzemelerin bazıları; sıvı ve boya gibi yanıcı veya yakıcı maddeler, oksijen tankları ve bütan gazı kutuları gibi basınçlı gaz kapları, patlayıcı malzemeler, kırılgan veya bozulabilir öğeler, Laptop, Camera, Mobile telefonlar ile bazı askeri ekipmanlar olarak sıralanabilir.

Korean Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Korean Air yiyecek, içecek ve ikramlarında uçuş noktalarına ve uçuş sınıflarına göre değişik uygulamalar yapmaktadır.

 • Economy Class İkramlar

Korean Air Hava Yolları, Economy class yolcularını yurt içi uçuşlarında sandviç gibi aperatifler, yurt dışı uçuşlarında ise özel olarak hazırlanmış yemek menülerini ikram etmektedir.

 • Business Class İkramlar

Prestijli Mercury Ödülü'nün iki kez kazanan Korean Air, özenle seçilmiş şaraplar ile Batı, Çin, Japon ve geleneksel Kore menülerini sunmaktadır. Business Class yolcuları için özellikle yurt dışı uçuşlarında, ücretsiz ve sınırsız ikramlar bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; kaburga biftek, sığır kaburga ve tavuk yemeklerinin hepsi, Jeju Adası'nın Hallası ayrıca ünlü Jedong Kore Ginseng Tavuk Çorbası olarak sıralanabilir.

 • Özel Yemek Servisi

Korean Air Hava Yollarının özel yemek servisi içinden, çok taze ürünler ile hazırlanmış; çocuk ve yetişkin menüleri, diyet yemekleri, dini özelliklere sahip yemekler, Asya yemekleri, vejetaryen yemekleri ve onlarca lezzetli yemekler bulunmaktadır.

Korean Air : Business Class

Korean Air , Business Class yolcuları için daha fazla konfor ve imkan sağlayan özellikler sunmaktadır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Tamamen yatak olabilen ve çeşitli elektronik cihazlarla donatılmış, özel tasarım koltuklar, Business Class yolcuları için ayrıcalıklı bir ortam oluşturmaktadır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business class yolcuları, kendilerini lüks bir lokanta hissedecekleri bir ortamda, taze ve sıcak yemekleri tatma imkanı buluyorlar.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Korean Air Hava Yollarının Business Class yolcuları için hazırladığı CIP salonları, beklemeyi bir zevke dönüştürecek lükse ve özelliklere sahiptir.

 • Diğer Özellikler

Yüz kremi, göz jeli ve dudak balsamı gibi 3 farklı lüks marka DAVI kozmetik ürünü, ek bir şarap özüyle, rahatlamak için göz maskesi, diş fırçası ve diş macunu ile birlikte uygun bir torbada paketlenmiştir, uçak ışıkları, yatılı, uyku ve yemek gibi çeşitli aktiviteleri karşılamak için tamamen ayarlanabilir ve A380 uçakları, First ve prestijli sınıf yolcuları için rahat bir dinlenme alanı olan "Celestial Bar" ile donatılmıştır.

Korean Air Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Korean Air , ortakları ile sık sefer sayısına sahip olarak dünyanın bir çok bölgesine uçuş yapmaktadır.

 • KAL Seferleri: SkyTeam ittifakının kurucu üyesi olarak, 159 modern uçağı filosu olan Korean Air, dünyanın en iyi 20 havayolundan biridir ve 46 ülkede 129 destinasyonla günde 460 uçuşa sahiptir.
 • KAL Rezervasyon: Şirketin biletleri için, online olarak rezervasyonlar yapılabilmektedir.
 • KAL Bilet Al: Korean Air Hava Yolları uçuş biletleri online olarak alınabilmektedir.

Korean Air Bilet İptal/İade Prosedürü

Korean Air , biletleri, satın alma yerine bağlı olarak seyahat acentesi veya Servis Merkezleri aracılığı ile iade edilebilmektedir. Geri ödeme isteğinde bulunabilmek için biletin geçerli olması gerekir. Geçerlilik, ihraç tarihinden itibaren bir yıl veya ayrılış tarihinden itibaren bir yıl olabilir. İadeler, yolcunun banka hesabına yatırılmaktadır, bilet iptali esnasında uçuşa kalan süre ve gidilecek yere göre hesaplanan kesintiler olmaktadır. Bilet değişiminde ise, bilet değişim ücreti ve yeni biletle arada fark bulunuyorsa bu fark alınmaktadır. Şirketten kaynaklanan iptal ve değişimlerde ise ilave ücret talep edilmemektedir.

Korean Air Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Yolculuk esnasında ihtiyaç duyulacak (konfor ve eğlenme maksatlı) her türlü özellik Korean Air Hava Yollarının koltuklarında mevcuttur.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Korean Air Hava Yolları, yalnız uçan çocuklar için, check in noktasından itibaren, çocukların güvenliğini ve huzurunu sağlamak için belirlenen kurallara uyan eğitimli ve yetenekli şirket personel tarafından uçuşun her aşaması boyunca eşlik ettirmektedir, iniş noktasına önceden belirlenmiş bir yetişkin vasi gelene kadar özel bir Koreli görevli çocukla birlikte bekleyecektir. Bebekli ve çocuklu aileler için ise özel yemek menüsünden, emniyet aparatlarına kadar bir çok imkan bulunmaktadır.

 • Hamile Yolcular

Korean Air Hava Yolları, problemsiz hamilelik yaşayan bayanlardan tek çocuğa hamile olanlar için; 32 haftadan az hamilleler için herhangi bir işlem yapılmazken, 32 ile 36 arası hamilelikler için ise check in noktasında doktor raporunun teslim edilmesi gerekmektedir, 37 nci haftadan sonra ise uçuşlara izin verilmemektedir. Çoğul hamilelikte ise 33 ncü haftadan sonra uçuş izni verilmemektedir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Engelli olanlar da dahil olmak üzere tüm yolcular için rahat ve erişilebilir hizmetler sunmayı taahhüt eden şirket, hasta ve engeli olan yolcuların ihtiyaçlarının önceden bildirilmesini istemektedir. Korean Air Hava Yollarında, yolculara yalnızca Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği'nin Hasta Yolcu Taşıma Kurallarına uygun şekilde tıbbi yardım verilmektedir. Şirket, engelli, hastalıklı, yaşlı ve hareket sorunları olan yolculara tekerlekli sandalye sağlamaktadır.

 • Evcil Hayvanlar

Korean Air Hava Yolları, 8 haftalıktan büyük köpek, kedi ve kuşların taşınmasına izin vermektedir. 5 kg’dan az olan evcil hayvanlar kabinde, 5 ile 32 kg arası olanlar ise kargo bölümünde taşınmaktadır. Özel ihtiyaçları olan yolcular için ücretsiz olarak refakat köpeklerine izin veriliyor, ancak köpeğin yolcunun önüne oturması ve karantina sertifikalarının alınması gerekmektedir. Evcil hayvanların taşınması varış yerine bağlı olarak kısıtlanabilmektedir.

 • Seyahat Sigortası

Korean Air Hava Yolları yolcularını aldıkları bilete dahil olmak üzere, anlaşmalı şirketlerle sigorta ettirmektedir.

Korean Air Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Seul - Jeju 820,43 TL 1 Saat 10 Dakika
Nagoya - Seul 1.979,08 TL 6 Saat 15 Dakika
Tokyo - Aktau 3.371,95 TL 19 Saat 25 Dakika
New York - Pekin 3.471,74 TL 36 Saat 7 Dakika
Nagoya - New York 4.305,57 TL 11 Saat 20 Dakika
Manila - Toronto 4.382,05 TL 10 Saat 15 Dakika
Guangzhou - Miami 4.647,82 TL 11 Saat 57 Dakika
İstanbul - Daegu 4.691,22 TL 23 Saat 15 Dakika
İstanbul - Sapporo 4.736,15 TL 39 Saat 35 Dakika
Seul - İstanbul 6.966,87 TL 32 Saat 35 Dakika

Korean Air İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (17)
İyi (6)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%74
%26
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
23 Değerlendirme
Firmayı her zaman tercih ediyorum, güzel bir firma
Personeller ilgili içecekler biraz daha iyi olabilirdi ama yine de keyifli bir yolculuk oldu.
Personelin ilgisi zayıftı biz memnun kalamadık.
Ankaradan giderken bu firmayı tercih etmiştik, güzeldi personel güler yüzlü
Herşey için teşekkür ederiz ama 2 saat geç geldiniz
Personellerin ilgisi yok ikramlar zayıf
Keyifliydi şahsen ben memnun kaldım. İçecekler bana göre değildi.
Fiyatları gayet uygun ben memnun kaldım şahsen.
Bizce herşey çok güzeldi biz memnun kaldık teşekkürler
İkramlar gayet yeterliydi çok teşekkür ederiz güzeldi
Hizmette sıkıntı yokta ikramlar biraz dha iyi olabilir
Fiyatları biraz daha iyileştirebilirler onun dışında sıkıntı yok
Kaliteli bir firma daha ne olsun, her hizmeti ayrı güzel
İçecekler konusunda kendilerini biraz daha geliştirmeleri gerekmekte.
Koltukları biraz daha büyük olabilir onun dışında sıkıntı yok
2
23
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Korean Air sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Korean Air Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 16.09.2019 05:10:29 )

New York, (Tümü)
NYCT
US
Pekin, (Tümü)
BJST
CN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350