1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Taşkent Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Açık
42°C
17 Temmuz
Yarın
Güneşli
42°C
18 Temmuz
Perşembe
Güneşli
43°C
Para Birimi
Özbekistan Somu (UZS)
Zaman Dilimi
GMT +5
Taşkent Şehri En İyileri
  • Kültürel Etkinlik Alanları
  • Puşkin Caddesi
  • Nişalda Tatlısı

En Ucuz Taşkent Varışlı Uçak Seferleri

Bişkek - Taşkent
Uzbekistan Airways
22 Tem 2019
Bakü - Taşkent
Air Astana
05 Ağu 2019
02 Ağu 2019
Antalya - Taşkent
Atlasglobal
30 Tem 2019
Ankara - Taşkent
Azerbaijan Airlines
02 Ağu 2019
Adana - Taşkent
Türk Hava Yolları
19 Tem 2019
İzmir - Taşkent
Türk Hava Yolları
25 Tem 2019
Gaziantep - Taşkent
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Kayseri - Taşkent
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Elazığ - Taşkent
Türk Hava Yolları
02 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Taşkent Kalkışlı Uçak Seferleri

Taşkent - Moskova
Utaır Avıatıon Jsc
20 Tem 2019
Taşkent - Bakü
Uzbekistan Airways
16 Tem 2019
Taşkent - Tiflis
Air Astana
18 Tem 2019
24 Tem 2019
Taşkent - Antalya
Uzbekistan Airways
26 Tem 2019
Taşkent - Ankara
Azerbaijan Airlines
27 Tem 2019
Taşkent - Adana
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Taşkent - İzmir
Uzbekistan Airways
22 Tem 2019
Taşkent - Kayseri
Türk Hava Yolları
03 Ağu 2019
Taşkent - Gaziantep
Türk Hava Yolları
01 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Taşkent Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Taşkent Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Taşkent Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
UZ
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Özbekçe
Toplu Taşıma Fiyatı
1.000 UZS
Yemek Fiyatı
4,29 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1.800 UZS

Taşkent’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Taşkent uçak bileti kullanarak Taşkent'e gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim ilkbahar aylarıdır. Ancak son bahar ve kış aylarında da tadını çıkaracak pek çok etkinlik bulunmaktadır.

Örneğin kasım ayında düzenlenen Özbek Türk Müziği Festivali ve aralık ayında düzenlenen Ninni Festivali’ne katılıp eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz ve dünyanın birçok yerinden binlerce ziyaretçi Taşkent'e akın etmektedir.

Taşkent Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Taşkent uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: Ücretsiz

Havalimanından Taşkent kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi havalimanı servisleridir. İslam Kerimov Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan kısa bir süre sonra, havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına servis hizmetleri düzenlenmektedir. Servislerin havalimanından kalkış saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için havalimanın danışma masaları kontrol edilebilir.

Metro

Ortalama Fiyatı: 1.000 UZS

Toplu taşıma ile havalimanından Taşkent şehir merkezine gitmek isteyen yolcular metro ve otobüslerden yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. 3 farklı metro hattı bulunan Taşkent’te şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanabilmektedir. Havalimanından yapılan otobüs ve metro hizmetleri için yolcular havalimanı hatlarından gidecekleri istikamete uygun olan seferleri yine havaalanından sorarak öğrenebilirler.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 15.000 UZS

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Üstelik taksiler Taşkent’te son derece hesaplıdır.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını tamamlayabilmektedir. A

Taşkent Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Taşkent'de havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı İslam Kerimov Uluslararası Havalimanı'dır. Taşkent uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular bu havalimanını kullanmaktadır.

İslam Kerimov Uluslararası Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 12 km olduğu için havalimanından kent merkezine 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restaurant bulunmaktadır.

Taşkent’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Taşkent uçak bileti avantajlarından yararlanarak Taşkent'e gitmek için en önemli nedenlerden birisi de yörenin geleneksel lezzeti olan Özbek mantısıdır.
  2. Şehir ile özdeşleşmiş lezzetlerden birisi de samsa adlı böreğidir. Sadece mükemmel samsasından yemek için bile Taşkent’e gidecek bir sebebiniz bulunmaktadır.
  3. Mavi kubbeleri ile Taşkent’in sembolü olan "Barak Han Medresesi" aynı zamanda mutlaka görülmesi gereken, dünyanın sayılı dini merkezlerinden birisine ev sahipliği yapmaktadır. Dünya’nın en büyük iki Kur’an-ı Kerim’inden biri de bu medresede bulunmaktadır.
  4. Özgün mimarisiyle bilinen Taşkent, tarih boyunca önemli bir yerleşim yeri olduğu için çoğu önemli tarihi yapıları da bünyesinde barındırır.
  5. Şeyh hanedanlığı tarafından yapılan sarı tuğlalı Kukeldaş Medresesi de dikkat çeken yapılarından birisidir.

Taşkent Hakkında

Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla, 1 Eylül 1991 tarihinden itibaren Özbekistan Cumhuriyeti'nin başkenti olan Taşkent, aynı zamanda Orta Asya’nın en büyük nüfusa sahip olan kentidir. Çirçik Vadisi üzerine kurulu şehir, ülkenin doğusunda yer almaktadır. Tarihi İpek Yolu'u geçtiği için, eski zamanlarda önemli bir ticari merkezi konumunu almaktaydı. Şehrin ilk kez 11. yüzyıl’da, Biruni ile Kâşgarlı Mahmud tarafından kaleme alınan metinlerde şu anki ismiyle anıldığı biliniyor. Sovyet döneminin etkisiyle Rusça da yaygın olarak kullanılsa da anadil olarak Özbekçe konuşuluyor.

Orta Asya'nın kültür başkenti sayılan Taşkent’te, üniversitelerin yanı sıra çok sayıda tiyatro, konser ve sinema salonları bulunuyor. Sovyetler dönemindeyken, Orta Asya'nın Paris'i olarak dahi nitelendirilmiştir. Bilinen en eski Kuran-ı Kerim mushafı da Taşkent'te bulunmaktadır.

Metro istasyonu çeşitli mimari biçemlerde yapılmıştır ve birçok açıdan görülmeye değerdir. Orta Asya'daki ilk ve tek metro olarak 1977 yılında hizmete başlamıştır. Üç güzergâhta yolcu taşımakta ve şehir ulaşımını ciddi ölçüde yeraltına taşımaktadır. Yerüstünde ise çevreci nitelikteki elektrikli tramvay ile troleybüsler yaygın olarak kullanılıyor. Son zamanlarda giderek artan bir şekilde, çoğu tramvay hattı sökülmekte, yerlerini otobüsler ve minibüsler almaktadır.

Taşkent Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1.000 UZS
Taksi
1.500 UZS/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Taşkent'te şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı metrodur. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve trafikte öncelikli olduğu için Taşkent halkı diğer ulaşım araçlarına göre metroyu tercih etmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak metro ile aynı daha rahat olan taksi seçeneğinin de son derece hesaplı olduğunu belirtelim.

Taşkent Vize Şartları

Özbekistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Özbekistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Özbekistan Vize Detayları
Vatandaşlarımızın Özbekistan'a geldiklerinden 3 gün içerisinde geçiçi ikamet kayıtlarını yaptırmaları önem arz etmektedir.

Taşkent’de Gezilecek Yerler

Barak Han Medresesi
Abdul Kasım Medresesi
Prens Romanov Sarayı
Prens Romanov Sarayı
Puşkin Caddesi
Tarih Severler İçin En Doğru Adres: Barak Han Medresesi

Ulaşımı oldukça kolay olan Barak Han Medresesi, tarihi yapıları seven ziyaretçiler için harika bir kültürel miras sunuyor. İlk kısmı 15. yy’da, İkinci kısmı 16. yy’ın başlarında ve son kısmı 16. yy’ın ortalarında Barak Han tarafından tamamlanarak onun adını almıştır.

Alışveriş mi? Abdul Kasım Medresesi

Alışveriş tutkunları için Taşkent'te birbirinden farklı özelliklerde tarih ile iç içe geçmiş imkanlar bulunmaktadır. Bu merkezlerden birisi de şehir merkezinde yer alan Abdul Kasım Medresesi’dir. İçerisinde ressamlar, kuyumcular, minyatür sanatçıları ile geleneksel ve modern sanatların birleştiği bu yerde; en güzel hediyelik eşyalar bulunmakta.

Prens Romanov İçin Yapılan Saray

Taşkent’e sürgün için gönderilen prens için 1891’de Benoit ile Geyntseltman tarafından yapılan bu saray, kuleler ve oyma ızgaralar gibi döneme göre oldukça modern pek çok dekoratif öğeyi barındırıyor. Prensin avcılığına atıf yapan bronz geyikler ile av köpeği heykelleri göz alıyor.

Zaferin Sembolü: Emir Timur Meydanı

Sevilen Özbek Lider’den ismini alan en önemli yerler arasına yer almaktadır. Meydanın ortasında ünlü Heykeltıraş İlkhom Jabbarov tarafından yapılan Emir Timur heykeli bulunuyor. Bolşevik Devrimi’nden sonra yerine Lenin, Stalin ve Marx heykeli geçirildiyse de meydana tekrar Emir Timur heykeli dikilmiştir. Etrafından alışveriş merkezleri, bankalar ve bir üniversite ve Saat Kulesi bulunmaktadır.

Puşkin Caddesi

Taşkent'in en hareketli yeri olmakla birlikte herkese hitap edecek bir eğlence anlayışı bulunmaktadır. Oldukça kapsamlı bir mekan olan bu cadde, öğrenciler gibi orta halli kişiler için canlı müzik yapan yerlere sahip. Başka bir açıdan lüks restoranlar ile karşılaşmak da son derece kolay.

Taşkent’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Plov(Özbek pilavı)
Samsa
Mantı
Nişalda Tatlısı
Taşkent Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Plov

Taşkent’in ekonomisi açısından son derece önemli bir besin olan plov, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Taşkent uçak bileti olanakları ile sadece plov yemek ve satın almak için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Sayısı Belli: Özbek Mantısı

Taşkent denildiğine akla gelen ilk yemeklerden birisi de mantıdır. Buharda pişirilerek hazırlanan Özbek mantısı, lezzetinin yanı sıra büyüklüğü ile de ün yapmıştır. Özbek mantısı yerken ortalama olarak 4-5 adet mantının bulunduğunu porsiyonlar belirtmek gerekiyor.

Enfes Kokusu Samsa

Taşkent'nin geleneksel lezzetlerinden birisi de samsadır. Özbek böreği olan samsa, lezzeti kadar kokusu ile de herkesi cezp etmektedir.

Kente Özel Lezzet: Nişalda Tatlısı

Yöresel ve tatlı sevenlerin mutlaka tüketmesi gereken yiyeceklerden birisi de bitki özü, şeker ve yumurta akından yapılan bu tatlıdır.

Konaklama İçin Taşkent Otel Seçenekleri

Ucuz Taşkent uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Taşkent'e giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Radisson Blue Hotel

Taşkent'nin en iyi otellerinden birisi de Radisson Blue Hotel'dir. Şehir merkezinde yer alan otelin havalimanına olan uzaklığı ise 12 km civarındadır. Müşterilerine kaliteli hizmetler sunan otelin yemekleri oldukça lezzetlidir.

Amir Temur Sokak 88, Tashkent, 100084
Hyatt Regency Tashkent

Taşkent Havalimanı'na özel servisi bulunan otelden havalimanına araçla 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabiliyor. Müşterilerine kapalı yüzme havuzu ve ücretsiz WiFi, lüks konuk odaları, şık mobilyalar ve güzel manzaralara sunmaktadır. Bazı odalarda konuklar için sağlanan minibar ile uydu TV için tahsis edilen oturma alanı mevcut bulunmaktadır. Hyatt Regency'deki spa ve fitness merkezinde, modern bir spor salona sahiptir. Çok çeşitli rahatlatıcı masajların sunulduğu spa hizmetleri de verilmektedir.

Navoi Sokak 1A, 100000 Taşkent, Özbekistan
Lotte City Hotel Tashkent Palace

Kentin 4 yıldızlı otellerinden birisi olan Lotte City Otel Taşkent Sarayı, ziyaretçilerinin memnun olması için kaliteli bir şekilde hizmet vermektedir. Kent merkezine oldukça yakın olan otel ile Taşkent Havalimanı arası mesafe ise 13 kilometre olup araçla 20 dakikada havalimanına ulaşım sağlanabilmektedir.

Buyuk Turon Sokak 56, 100029 Taşkent, Özbekistan

Taşkent Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Semerkant - Taşkent 202,09 TL 50 Dakika
Almatı - Taşkent 609,87 TL 1 Saat 40 Dakika
Bişkek - Taşkent 790,25 TL 20 Dakika
Moskova - Taşkent 918,02 TL 3 Saat 45 Dakika
Bakü - Taşkent 1.120,44 TL 19 Saat 40 Dakika
Minsk - Taşkent 1.294,92 TL 7 Saat 35 Dakika
Tiflis - Taşkent 1.388,35 TL 6 Saat 15 Dakika
İstanbul - Taşkent 1.453,63 TL 21 Saat 40 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Taşkent ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yalnız Seyahat Etmenin Keyfi Bambaşka! Gözünüz Korkmasın, Nasıl Olur Anlatıyoruz!
Yalnız Seyahat Etmenin Keyfi Bambaşka! Gözünüz Korkmasın, Nasıl Olur Anlatıyoruz!
25 Mayıs 2019
Tek başına seyahat gözünüzü korkutuyor olabilir. Hiç korkmayın! Yalnız seyahat edip kendi kendinize kaldığınız zaman kendiniz hakkında bilmediğiniz bir sürü özelliği keşfedeceksiniz. Tek başına seyaha
Sadece Biz Sevmiyoruz! Dünyaca Ünlü 5 Türk Lezzeti
Sadece Biz Sevmiyoruz! Dünyaca Ünlü 5 Türk Lezzeti
15 Mart 2019
Türk mutfağının oldukça zengin ve Türk yemeklerinin oldukça lezzetli olduğu tüm dünya tarafından bilinen bir gerçek. İster Asya’ya, ister Avrupa’ya, ister Amerika’ya gidin, herhangi bir Türk restoranı
İstanbul Yeni Havalimanı Nerede? Ulaşım Nasıl Sağlanır?
İstanbul Yeni Havalimanı Nerede? Ulaşım Nasıl Sağlanır?
13 Kasım 2018
Türkiye'nin ve dünyanın en büyük havalimanı İstanbul Yeni Havalimanı 29 Ekim 2018 tarihi itibariyle resmi olarak hizmet vermeye başladı. En çok merak edilen sorular arasında ise İstanbul Yeni Havalima
Burcunuza Göre Seyahat Etmeniz Gereken Yerler
Burcunuza Göre Seyahat Etmeniz Gereken Yerler
14 Mart 2017
Astrolojik kişilik özellikleri bir tatili rüya gibi yapabilir ya da kötü bir tecrübeyle ülkenize dönmenize sebep olabilir. Bu seyahat rehberi, her burç için kendinize uygun bir lokasyon bulmanıza yard

Taşkent Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Kamp yapmayı seven biriyseniz kesinlikle gitmeniz gereken bir yer
Birbirinden farklı insanlar tanıdım gerçeken çok güzel bir tatildi bizim tatilimiz.
Herşey çok güzeldi, insanları çok farklı kültürü çok farklı.
Biz çok keyif aldık, tur ile gittik ve rehber öğretmenimiz çok başarılı bir anlatıcıydı
Böyle yerlerde gezmek gerçekten insanın ufkunu açıyor ve genişletiyor
Şehrin başka bir havası var gerçekten güzeldi.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Taşkent Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:47:31
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Tashkent, (TAS)
TAS
UZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948