1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Krakow Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Sağanak Yağmur
20°C
24 Temmuz
Yarın
Çoğunlukla Bulutlu
22°C
25 Temmuz
Perşembe
Parçalı Bulutlu
26°C
Para Birimi
Zloti (PLN)
Zaman Dilimi
GMT +1
Krakow Şehri En İyileri
  • Sanatsal Etkinlikler
  • Rynek Glowny
  • Pieorogi
Krakow

En Ucuz Krakow Varışlı Uçak Seferleri

Ankara - Krakow
Ukraine International Airline
23 Tem 2019
İstanbul - Krakow
Ukraine International Airline
29 Tem 2019
İzmir - Krakow
Ukraine International Airline
20 Ağu 2019
Antalya - Krakow
Deutsche Lufthansa
27 Tem 2019
Kayseri - Krakow
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Krakow Kalkışlı Uçak Seferleri

Krakow - Viyana
Germanwings
16 Ağu 2019
Krakow - İstanbul
Aegean Airlines
28 Tem 2019
Krakow - Ankara
Ukraine International Airline
24 Tem 2019
Krakow - Antalya
Norwegian Air Shuttle
21 Ağu 2019
Krakow - İzmir
Ukraine International Airline
18 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Krakow Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Krakow Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Krakow Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Krakow Havaalanları
Ülke Kodu
PL
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Lehce
Toplu Taşıma Fiyatı
2,80 PLN
Yemek Fiyatı
20 PLN
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 PLN

Krakow’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Krakow uçak bileti satın alımı yaparak şehre giriş yapacak yolcuların en uygun zamanı belirleyebilmeleri açısından gezi planlarını bu şekilde oluşturabilmeleri mümkün olur.

Krakow şehrinde hakim olan karasal iklim sebebi ile kış aylarının oldukça soğuk geçiyor olması şehrin gezilebilmesi açısından engel teşkil etmektedir.

Yaz aylarının ise çok sıcak geçmemesi ve rüzgarlı bir havanın hakim olması üzerine şehre yaz aylarında geçiş yapılması tavsiye edilir. Ekim ve Eylül ayları da şehre geçiş yapabilmek için tercih edilebilecek olan aylar arasında yer almakla birlikte şehirdeki festivallerin tadı çıkarılabilir.

Krakow Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Krakow uçak bileti ile seyahat edecek olan yolcular için havalimanından şehir merkezine ulaşım çeşitli yollar ile sağlanabilir.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 10 PLN

Havalimanı içerisinde iniş yapan yolcuların yaklaşık 300 metrelik bir mesafeyi yürüdükten sonra şehir merkezine ulaşım sağlayan express tren aracını kullanabilmeleri mümkün olur. İstasyondan hareket alan express tren şehir içindeki duraklarda yolcuları indirmektedir. Trenin fiyatı ise 10 PLN olarak belirlenmiştir.
Taksi
Daha rahat bir şekilde şehir içerisinde ulaşım sağlayabilmek adına taksiler de tercih edilebilir. Özellikle şehri bilmeyen kişiler için konum paylaşımı yapılarak ya da adres verilerek taksi ile istenen yere direk geçiş sağlanabilir.

Krakow Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Krakow uçak bileti satın almış olan yolcuların ülkeye giriş yaptıkları havalimanı John Paul II Uluslararası Havaalanı Kraków'dur. Uygun uçak biletleri ile Polonya'nın Krakow bölgesine erişim sağlayacak olan yolcular için şehir içi ulaşımı pek çok farklı seçenekler üzerinden sağlanabilir. Havalimanı içerisinde yer alan restorantta yemek yiyebilme, büfelerden çeşitli gıda ihtiyaçlarını karşılayabilme, şehir içerisinde araba ila gezmek isteyenler için araç kiralama noktaları ve eşyalarını bırakmak için emanet eşya ofisleri gibi pek çok fırsattan iniş yapıldığı esnada yararlanılabilir. Krakow havalimanı şehir merkezine 20 dakikalık bir mesafede olduğu için ulaşım konusunda sıkıntı yaşanmaz.

Krakow’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Krakow uçak bileti alarak şehre gidecek olan kişilerin şehir yapısı gereğince tarihinden etkilenmemesi mümkün değil. 7. yüzyıl döneminden beri gelen bütün tarihi yapıların korunması şehir içerisinde görülmesi gereken pek çok yere işaret eder.
  2. Krakow şehri içerisinde yer alan pek çok doğa harikası alan da gezilebilecek ve şehre gidilmesi için bulunabilecek nedenler arasında yer alır.
  3. Krakow küçük bir şehir olmasına rağmen Polonya'nın gece hayatını tamamen yansıtmaktadır. Gece eğlenceleri için pek çok aktivite denenebilir.
  4. Şehir içerisinde yapılan pek çok festivale katılım sağlanmakla birlikte bu festivaller içerisinde; Uluslararası Shanty Festivali, Tolarence Festivali, Krakow Fotoğraf Ayı, Krakow Film Festivali, Yaz Jazz Festivali ve Sessiz Festival gibi seçenekler bulunur.
  5. Krakow şehrinde yer alan sanatsal etkinlikler festivallerin yanı sıra şehri ziyaret edebilmek için sayılabilecek nedenler arasında yer alır.

Krakow Hakkında

Polonya ülkesinin en eski ve en görkemli şehirlerinden bir tanesi olan Krakow, geçmişe yolculuk yapmak isteyenlerin tercih edebileceği noktalardan biri olarak bilinir.

7. yüzyıl döneminde inşa edilmiş olan bu şehir 1978 senesinde UNESCO Dünya Miras Listesi içerisinde yer almıştır. II. Dünya Savaşı'nı en az hasar ile atlatan şehirlerden bir tanesi olarak bilinen Krakow sanatsal etkinliklere ve tarihi eserlere ev sahipliği yapması ile bilinir. Avrupa'daki en iyi korunan Ortaçağ kenti unvanına sahip olan bu şehirde sembol olarak bir canavar kullanılmaktadır.

Geçmişte şehrin Lehistan ülkesine başkentlik yaptığı bilinmekle birlikte Avrupa şehirleri arasında yer almasına rağmen yaşanılabilir ve ucuz bir yaşam standardına sahiptir. "The Pianist" filminin çekimlerine ev sahipliği yapan bu şehir yapılan araştırmalar sonucunda dünyanın bilinmeyen en değerli şehirleri içerisinde yer almaktadır.

Krakow Nerede?

Krakow Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3,80 PLN
Taksi
2,30 PLN/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Krakow şehrinde popüler şehir içi ulaşım araçları içerisinde tramvaylar ve otobüsler yer alır. Şehir içerisinde bulunan ulaşım ağının çoğu tramvay ile birlikte sağlanırken bu aracı tercih etmeyen ya da gideceği yerde durağı bulunmayan kişiler için alternatif bir seçenek olarak otobüsler tercih edilebilir. Otobüsler 06:00 ve 24:00 saatleri arasında kullanılabilmekle birlikte tramvay da aynı saatler içerisinde ulaşıma açık olmaktadır. Geniş bir tramvay ağına sahip olan Krakow şehrinde biletlere tramvaya binmeden önce gişe bölümlerinden alınabilmektedir. Pek çok Avrupa şehrinde bulunan sistem Krakow şehrinde de bulunmakla birlikte ücretler gidilen mesafeye göre belirlenmektedir. İster tramvay ile ister otobüs ile seyahat edilsin ücretler 20 dakika için 2.80 PLN, 40 dakika için 3.80 PLN, 60 dakika için 5.00 PLN, 90 dakika için 60 PLN, 24 saat için 15 PLN ve 48 saat için 24 PLN şeklindedir. Bu ücretlendirmeler yolcunun iniş yapacağı zaman yolculuk süresine göre hesaplanarak parasını ödemesi şeklinde yapılır. Tramvay ya da otobüs tercihi yapacak olan yolcuların bu bilet ücretlerine göre hareket etmeleri gerekmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Krakow şehri genel anlamda çok büyük bir şehir olmamasına rağmen bölgeyi bilmeyenler için diğer şehir içi ulaşım araçlarından da yarar sağlanabilir. Bu araçlardan bir tanesi taksiler olup uygun ücretlendirme üzerinden turistin bindiği bölgeden istediği bölgeye gidişi daha rahat bir şekilde sağlanır. Bunun yanı sıra şehri kendi imkanları doğrultusunda kendi belirlediği rota ile birlikte gezmek isteyen turistler için de şehir içerisinde pek çok bölgede araç kiralama hizmeti veren ofisler bulunur. Günlük kiralama ücretinin verilmesi halinde şehir içerisinde araç ile birlikte istenen noktaya erişim sağlanabilir. Kiralama ücretleri araç modellerine ve firmalara göre değişkenlik gösterebilir.

Krakow Vize Şartları

Polonya Vize İstiyor mu?
Evet
Polonya Vize Ücreti
60 EUR
Polonya Vize Detayları
Schengen vizesi ile girebileceğiniz ülkelerin arasında yer alan Polonya,seyahat dönüşü en az 6 ay geçerliliği olmayan, deforme olmuş, yıpranmış ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için en az 2 ay geçerli özellikleri taşımayan pasaportlarla gerçekleştirilen vize başvurularını kabul etmez.

Krakow’da Gezilecek Yerler

Rynek Glowny
Rynek Belediye Kulesi
Meryem Ana Kilisesi
Oscar Schindler'ın Fabrikası
Rynek Glowny

Turistlerin temel uğrak yeri olan ve şehrin simgelerinden biri haline gelen Rynek Glowny, Avrupa'daki en eski ve en büyük kent meydanı olma özelliğini taşır. Kapalı çarşısı, önemli kiliseleri ve yapısal özellikleri ile göze çarpan bu kent meydanı Krakow'un tam merkezinde yer aldığı için şehri keşfetmeye genellikle bu noktadan başlanır.

Rynek Belediye Kulesi

Krakow'un şehir meydanında yer alan bu kule 13. yüzyıl dönemine ait olan taş duvarlar ve tuğlalar ile birlikte gotik bir tarzda inşa edilmiştir. Burada daha öncesinde bulunan belediye binasının bakımsızlıktan yıkılması sonucunda sadece belediye kulesinin kalmış olması şehrin simgelerinden bir tanesi haline gelmesine neden olmuştur.

Meryem Ana Kilisesi

Şehir içerisinde yer alan Meryem Ana Kilisesi'nin 80 metrelik yükseklikte bulunan kulesinin üst kısmında bir saat bulunur. Kulede bulunan bu saatin her saat başı zamanı trompet çalınmaktadır. 13. yüzyıl zamanında kralın şehre gelişini müjdelemek için çalınan borozanlar yerini bu sembolik trompetlere bırakmıştır.

Oscar Schindler'ın Fabrikası

II. Dünya Savaşı sırasında fabrikasında çalıştırılacaklarını söyleyerek pek çok Yahudi'nin hayatını kurtarmış olan Oscar Schindler'ın o dönemdeki fabrikasının günümüze kadar bozulmadan gelerek bir çok kişiye açık olarak sergilendiği yer olarak bu fabrika Krakow şehrine gelen kişilerin gezmeleri gereken alanlar arasında yer alır.

Aziz Florian Kapısı

Osmanlı-Türk ataklarına önlem almak amaçlı inşa edilmiş olan bu kapı da şehrin simgelerinden bir tanesidir. Tarihsel açıdan tanıklık gösteren bu kapının üç ayrı yerinde izleme kuleleri yer alır. Şehrin giriş kısmında yer alan bu kapı tarihsel savaşlarda düşmanların ilk hedefi olarak belirlenmiş ve kapı günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

Krakow’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pieorogi
Zurek

Pieorogi - Zurek Krakow uçak bileti ile birlikte şehre gelen turistler için gıda anlamına tüketimi yapılabilecek pek çok alternatif bulunur.

Polonya'ya Özgü Mantı: Pieorogi

Polonya ülkesinin Krakow da dahil olmak üzere pek çok yerinde yenilebilecek lezzetlerden bir tanesi olarak Pieorogi hem baharatlı hem de tatlı seçenekleri ile sunulan yöreye özel olarak üretilmiş bir mantı türüdür.

Patates ve Sosis Uyumu: Zurek

Polonya'daki yiyecekler arasında en çok tüketilen gıda sosistir. Ülkede geleneksel bir lezzet olarak hemen her yemekte bulunabilecek olan sosise patates de eşlik ettiği zaman ortaya Zurek adını verdikleri bir yemek çıkar.

Konaklama İçin Krakow Otel Seçenekleri

Ucuz Krakow uçak bileti almış ve şehre ulaşım sağlamış olan turistlerin şehir içerisinde konaklama yapabilecekleri birbirinden farklı oteller bulunmaktadır.

Hotel Grodek

Masaj ve sauna, 5 yıldız, 24 saat açık resepsiyon, evcil hayvan dostu, ütü hizmetleri, bar, cafe, restoran, emanet kasası gibi özellikleri ile hizmet veren bu otel Stare Miasto bölgesinde yer almaktadır.

Na Gródku 4, 31 028 Kraków, Polonya
Vienna House Andel’s Cracow

Havaalanı servisi, 4 yıldız, otopark, elektrikli araç şarj istasyonu, fitness, restoran, bar, 24 saat açık resepsiyon, evcil hayvan dostu gibi pek çok özellik ile hizmet veren bu otel konaklama için tercih edilebilir.

Pawia 3, 31 154 Kraków, Polonya
Sheraton Grand Kraków

Kapalı ya da açık yüzme havuzu, 24 saat açık resepsiyon, bar, restoran, 5 yıldız, kettle, ATM, evcil hayvan dostu ve ütü hizmetleri ile beraber hizmet veren Sheraton oteller zincirinin Krakow ayağı konaklama için tercih edilebilir.

Powiśle 7, 31-101 Kraków, Polonya

Krakow Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Krakow 789,93 TL 22 Saat
İstanbul - Krakow 822,70 TL 16 Saat 15 Dakika
İzmir - Krakow 892,22 TL 24 Saat 5 Dakika
Bakü - Krakow 1.367,74 TL 23 Saat 35 Dakika
Timisoara - Krakow 1.444,15 TL 26 Saat 50 Dakika
Antalya - Krakow 1.455,06 TL 21 Saat 15 Dakika
Dalaman - Krakow 1.905,74 TL 3 Saat 55 Dakika
Kayseri - Krakow 2.120,42 TL 10 Saat 15 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Krakow ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
20 Haziran 2019
Yurtdışı seyahatlerinde karşımıza çıkan transit vize hakkında hazırladığımız yazıda; Transit Vize Nedir?, Transit Vize Nasıl Alınır?, Transit Vize Almak Zor mu?, Transit Vize Nereden Alınır? Gibi soru
Hesaplı Tatil İçin 6 Alternatif Destinasyon
Hesaplı Tatil İçin 6 Alternatif Destinasyon
28 Aralık 2017
Uygun tatil seçenekleri arayanlar, hem gidecekleri yerdeki konaklama ücretlerine hem de bilet fiyatlarına bakıyor. Hesaplı bir tatil yapmak isteyenler uçak biletinin pahalı olmasından yakınarak uzak y
Kışın Gezilebilecek 8 Avrupa Ülkesi
Kışın Gezilebilecek 8 Avrupa Ülkesi
04 Kasım 2017
Avrupa tarihinden gelen kültürü, ünlü mimarisi, sanat eserler, ve Orta Çağ'a uzanan tarihiyle kış aylarında ziyaret edilebilecek bir çok kente sahip. Avrupa'ya ucuz uçak bileti almanın kolaylaştığı kı
Dünyanın En Gizemli 5 Yeraltı Kenti
Dünyanın En Gizemli 5 Yeraltı Kenti
01 Ekim 2017
Esrarengiz tüneller, antik geçitler, gizli bölmeler, efsanevi hikayeler ve şehir efsaneleri… Buralarda artık yaşanıyor olmasa da yeraltı kentlerine kısa bir yolculuk yapmaya ne dersiniz? Wieliczk

Krakow Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Birbirinden güzel insan tanıdım yolculuk boyunca güzel ve keyifli bir haftasonu oldu benim için
Biz çok keyif aldık, gerçekten güzeldi
Böyle yerlerde gezmek gerçekten insanın ufkunu açıyor ve genişletiyor
Hayatınızda memleketinizden başka bir yer görmediyseniz burası 2. memleketiniz olabilir
Birbirinden farklı doğa güzelliği ve tarihi var bence kesin gidin
İnsanları farklı, yemekleri farklı kültürleri farklı
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Krakow Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 02:17:25
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Krakow, (KRK)
KRK
PL

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948