1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Katowice Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Sağanak Yağmur
21°C
24 Temmuz
Yarın
Çoğunlukla Bulutlu
23°C
25 Temmuz
Perşembe
Parçalı Bulutlu
26°C
Para Birimi
Polonya Zlotisi (PLN)
Zaman Dilimi
GMT +1
Katowice Şehri En İyileri
  • Farklı Mimariler
  • Museum of Silesian Organs
  • Zurek

En Ucuz Katowice Varışlı Uçak Seferleri

Antalya - Katowice
Corendon Aırlınes
27 Tem 2019
İzmir - Katowice
Sun Express
30 Tem 2019
İstanbul - Katowice
Lot Polish Airlines
05 Ağu 2019
Adana - Katowice
Lot Polish Airlines
04 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Katowice Kalkışlı Uçak Seferleri

Katowice - Antalya
Corendon Aırlınes
03 Ağu 2019
Katowice - Ankara
Lot Polish Airlines
06 Ağu 2019
Katowice - İstanbul
Lot Polish Airlines
14 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Katowice Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Katowice Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Katowice Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
PL
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Lehce
Toplu Taşıma Fiyatı
3,20 PLN
Yemek Fiyatı
20 PLN
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 PLN

Katowice’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Ucuz Katowice uçak bileti almanın kolay yolları bulunuyor. Ancak uçak biletini almadan önce şehre göre dikkat edilmesi gerekilen birtakım noktalar bulunuyor. Özellikle mevsimi takip etmek önemlidir. Çünkü Polonya genel olarak yazları çok sıcak kışları ise aşırı soğuk ve karlı olabiliyor. Şehirde özellikle kar çok fazla yağdığı için karlı zamanlarda gitmek tavsiye edilmiyor. Ancak kar severler istedikleri takdirde gidebilir.

Yazları ise çok fazla sıcaktır. Bu nedenle turist almayan bir ülke konumundadır. Daha çok mayıs, haziran, eylül ve ekim aylarında gidiş oluyor. Özellikle Eylül ayında gezmek ve şehirde turlamak için uygun bir zaman aralığı oluyor. Turistik yerleri de gezmek daha mümkün olacaktır.

Katowice Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Katowice uçak bileti ile havalimanına kolaylıkla uçmak mümkündür. Havalimanına uçtuktan sonra ise şehir merkezine ulaşım için birçok yol bulunuyor. Katowice'de hatta Polonya'da ulaşım oldukça kolaydır.

Metro
Sık sık metro kullanılan bir ulaşım aracıdır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için metro kullanılabilecek bir seçenektir. Fiyatında ise günlük, haftalık biletler alınabilir. Burada bilet kullanmak kesinlikle zorunludur. Aksi takdirde kişiye ceza işlemi uygulanır.
Havalimanı Servisleri
Polonya'da sık sık kullanılan bir ulaşım aracı olarak otobüs kullanılıyor. Otobüs ile şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Hızlı ve kolay bir ulaşım olacaktır.
Taksi
Konforuna önem veren kişilerin en başlı tercihi taksilerdir. Taksiler ile hızlı bir ulaşım sağlamanın en önemli yoludur. Konforludur yalnız biraz fiyatları yüksek olabilir. Fiyatlar yüksek olmasına rağmen çoğu turistin tercih ettiği bir ulaşım yoludur.
Araç Kiralama
Sadece havalimanından şehre ulaşımda değil şehri gezmek için de kiralık araç tercih edilebilir. Kiralık araca ulaşımı sağlamak için de havalimanından çeşitli markalardan araç kiralamak mümkün olacaktır. Hem bütçeye hem kullanıma uygun araç tercih edilebi

Katowice Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Katowice uçak bileti aldıktan sonra havaalanına iner inmez yapılacak birtakım aktiviteler bulunabilir. Veya ihtiyaçlara göre uçak beklerken birtakım işlemlerden geçmek mümkün olacaktır. Kişiler eğer açsa veya bir şeyler içmek isterse Katowice Uluslararası Havalimanın'da ki kafelerden ve restoranlardan yararlanabilir. Ülkenin meşhur yiyeceklerini burada tüketmek mümkündür. Ya da bir şeyler içilebilir. Ayrıca son kez alışveriş yapmak isteyenler için uygun alışveriş imkanları bulunur. Hediyelik eşyalar alınabileceği gibi kişi kendine de hediye alabilir.

Havalimanında bulunan en önemli özellik ise sağlık merkezidir. Acil durumlara karşılık direkt olarak yardımda bulunabilecek sağlık merkezleri 7/24 aktif şekilde hizmet veriyor. Herhangi bir problem söz konusu olmadan kişi iyileştiriliyor, ilk müdahale de bulunuluyor.

Bagaj taşıma, bagaj ulaşım veya bagaj kayıpları ile ilgilenen bir havalimanıdır. Herhangi bir sorun olmadan kişiler bagajları ile ilgilenilebiliyor. Bu açıdan bagaj da sorun olmuyor. Onun dışında para çevirmek isteyen kişiler için döviz imkanları bulunuyor. Harcamak için para burada kolaylıkla çevrilebiliyor. Para çekmek isteyen kişiler için de ATM'ler ve bankalar bulunuyor. İletişim için ücretsiz WiFi bağlantısı yapıyor, telefonu ve ulaşım yolu olmayanlar için çeşitli iletişim alternatifleri bulunuyor.

Katowice’ye Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Katowice uçak bileti alınarak şehre gitmek için birçok sebep bulunur. Bunlardan biri Türkiye'den tamamen farklı olan mimarisidir. Mimarisi ve evlerde kullanılan renkler oldukça ilgi çekiyor. Eski tarihe sahip olan bir kent olduğu için farklı binaları burada görmek mümkündür. Turistlere görsel bir şölen sunuyor.
  2. Polonya genel olarak yeşil ve mavi bir ülkedir. Katowice kentinde de farklı nehirler ve ırmaklar bulunuyor. Bu alanlar parklaştırıldığı için kişiler dinlenmek istedikleri zamanlarda parklara giderek kendilerine zaman ayırabilirler. Elbette modern ve büyük binaları da görmek mümkündür. Ancak doğal ortamı sevenler için de farklı alanlar bulunuyor.
  3. Katowice oldukça zengin bir mutfağa sahiptir. Birçok kültürün birleşimiyle oluşan mutfağında herkes kendine göre bir tat bulabilir. Yahudi, Alman, Macar, Rus ve Litvanya mutfaklarının karışımından oluşuyor. Etler mutfaklarında oldukça önemlidir. Ayrıca kök sebzeleri de burada fazlasıyla ilgi çekiyor. Karbonhidrat ağırlıklı yiyecekler burada yaygındır.
  4. Çeşitli tarihi alanlar burada yer alıyor. Nazi istilasında kalması, 2. Dünya Savaşı'nda işgal altında olması şehirdeki tarihi alanları ortaya çıkarıyor. Savaş kalıntılarını, Polonların çabasını görmek isteyenler bu alanlara uğrayabilir.
  5. Tatar Dağları ilgi çekici bir diğer gitme sebebidir. Kısa bir araba yolculuğu ile Tatar Dağları'nın eteklerine gitmek mümkündür. Doğal ve vahşi yaşamı sevenler için uygun bir gezi rotası olacaktır.

Katowice Hakkında

Polonya ülkesi içerisindeki Silezya voyvodalığa bağlı olan Katowice Polonya'nın güneyinde yer alıyor. Yukarı Silezya adlı bölgenin en büyük kenti olarak geçiyor. Silezya voyvodalığının idare merkezi olarak geçiyor. Almanya'nın sınırları içerisindeyken Nazi işgalinden sonra Polonya'ya eklenmiştir. Oder Nehri ile Vistula Nehrinin arasındaki bölge içerisinde kurulmuş bir şehirdir. Ayrıca Klödnica ve Riwa ırmaklarının da kıyısındadır.

Şehir oldukça tarihi bir bölge içerisinde bulunduğu için tarihi ve kültürel yapısı gelişmiştir. Bu açıdan sık sık turist alan bir bölgedir. Ayrıca ırmaklar ve nehirler ile zengin bir şehir olduğu için doğal parklara sahiptir. Yeşil alanları ile dinginlik isteyen herkese rahat bir yaşamı sunmayı amaçlar. Şehirde resmi dil olarak Lehçe kullanılıyor. Ayrıca İngilizce, Almanca ve Rusça da burada sık sık kullanılan diller arasındadır.

Katowice şehrinde genel bir Hıristiyanlık dini hakimdir. Ülke genelinde de kesinlikle dini reddetmek yasaktır. Nüfusun büyük çoğunluğu kiliselere düzenli olarak gitmektedir. Katowice'nin ekonomisi de oldukça gelişmiştir. Maden sanayisi ve madencilik oldukça gelişmiştir. Ülkenin ekonomisi genel olarak madencilik ile kalkınıyor. Sülfür üretmesi ile de tanınan, ortaya çıkan bir şehirdir.

Katowice Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3,20 PLN
Taksi
2,50 PLN/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Katowice kentinde en yaygın kullanılan şehir içi ulaşım aracı otobüstür. Hızlı ve uygun fiyatlı bir ulaşım aracı olacaktır. Her yere hat vardır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Metro ve taksilerde şehirde sık sık kullanılan ulaşım araçları içerisindedir. Metroları şehirde her yere gitmek için kullanmak mümkündür. Taksiler pahalı olduğu için daha az tercih edilir.

Katowice Vize Şartları

Polonya Vize İstiyor mu?
Evet
Polonya Vize Ücreti
60 EUR
Polonya Vize Detayları
Schengen vizesi ile girebileceğiniz ülkelerin arasında yer alan Polonya,seyahat dönüşü en az 6 ay geçerliliği olmayan, deforme olmuş, yıpranmış ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için en az 2 ay geçerli özellikleri taşımayan pasaportlarla gerçekleştirilen vize başvurularını kabul etmez.

Katowice’de Gezilecek Yerler

Museum of Silesian Organs
Altüs Binası
Silezian Tiyatrosu
Katowice Eski Tren Garı
Meryem Ana Kilisesi
Katowice'de Gezilecek Bir Müze: Museum of Silesian Organs

Katowice'ye gittikten sonra gezilecek önemli noktalardan biri de Museum of Silesian Organs'tır. Oldukça kaliteli ve birçok ürünü sergileyen bu müze kültürel gezi yapmak isteyenlerin tercihi olacaktır. Hoş fotoğraflarda burada çekilebilir.

Şehrin En Yüksek Gökdeleni: Altüs Binası

Şehirdeki en yüksek gökdelen Altüs Binasıdır. Altüs Binasına gidip en tepesine çıkarak şehri yukarıdan aşağı görmek mümkün olacaktır. Geniş bir Katowice görüntüsünü görmek isteyen, fotoğraf çekmek isteyen kişiler için bu binaya çıkmak oldukça gereklidir.

Kültür Bombası: Silezian Tiyatrosu

Silezian Tiyatrosu birçok tiyatroya ev sahipliği yapıyor. Eğer kişi kaliteli bir tiyatro seyretmek istiyorsa Katowice'de olduğu müddetçe Silezian Tiyatrosuna gidebilir. Farklı kültürlerin tiyatrolarını izleyebilir.

Katowice Eski Tren Garı

20.yüzyılın başlarında inşa edilmiş olan bu tren garı da şehrin önemli simgelerinden biridir. Oldukça ilgi çeken bu gar önemli bir buluşma noktasıdır. Pek çok aşığı burada buluşurken ya da fotoğraf çekilirken görmek mümkün olacaktır.

Eski Mimarisiyle İlgi Çeken: Meryem Ana Kilisesi

Meryem Ana Kilisesi, ilgi çeken bir dini ve mimari yapıdır. Burada hala dini ayinler yapılıyor. Bu açıdan görülmesi gereken bir yerdir. Burada da farklı fotoğraflar çekmek mümkün olacaktır.

Katowice’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Zurek
Bigos
Makowiec

Katowice uçak bileti ile ülkeye gittikten sonra denenmesi gereken en önemli yiyeceklerden biri Pierogidir. Pierogi ravyoliye benzer bir mantı çeşididir. Hamurun içerisine genel olarak baharatlı içler dolduruluyor. Ancak bazen tatlı da yapıldığına rastlanıyor.

Zurek

Polonya'da ve Katowice'de çorba sık sık tüketilen bir besin türüdür. Her türlü çorbayı burada görmek mümkündür. Zurek de bu çorba türlerinden biridir. Zurek bir kış çorbasıdır. Genellikle patates ve sosis ile birlikte servis ediliyor. Her damak tadına hitap ediyor.

Bigos

Bigos avcı yahnisi olarak geçen bir yiyecek türüdür. İçerisinde lahana, lahana turşusu, karışık et ve av eti, sosis yer alıyor. Bunların hepsi ev yemeği haline getiriliyor. Görüntüsü de tadı da çoğu kişinin hoşuna gidiyor.

Makowiec

Bir kek türü olan Makowiec'i şehirde her kafede ve restoranda görmek mümkün oluyor. Kuru üzüm, portakal kabuğu, haşhaş tohumu kullanılarak yapılan bir kektir. Kişilerin ilgisini çeken bir tatlı türüdür.

Konaklama İçin Katowice Otel Seçenekleri

Ucuz Katowice uçak bileti ile şehre gittikten sonra kalacak birçok nokta bulunuyor.

Diament Spodek Hotel

Ücretsiz WiFi ve otopark hizmetleri veriliyor. Sigara içilmeyen odalar burada yer alıyor. Restoranlar, oda servisleri, aile odaları, bar ve oturma salonları burada yer alıyor.

Aleja Korfantego 35, Katowice 40 005, Polonya
Park Hotel Diament Katowice

Ücretsiz otopark ile ücretsiz WiFi hizmeti burada yer alıyor. Açık büfe kahvaltıları veriliyor, sigara içilmeyen oteller, restoran ve oda servisleri bulunuyor.

Wita Stwosza 37, Katowice 40 042, Polonya
Vienna House Easy Angelo Katowice

Ücretsiz WiFi hizmeti bulunduğu gibi havaalanı ulaşım hizmetleri, klima, açık büfe kahvaltısı, restoran ve oda hizmetleri bulunuyor.

Sokolska 24, Katowice 40-086, Polonya

Katowice Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Antalya - Katowice 650,71 TL 2 Saat 45 Dakika
İzmir - Katowice 653,65 TL 2 Saat 45 Dakika
İstanbul - Katowice 1.426,73 TL 7 Saat 20 Dakika
Adana - Katowice 1.907,68 TL 11 Saat 35 Dakika
Hatay - Katowice 3.096,41 TL 12 Saat

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Katowice ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
15 Şubat 2019
   Yeterli miktarda Serotonin (Mutluluk Hormonu) salgılandığında kişilerin ruh hali ve davranışları pozitif yönde etkilenir. Şimdi bunun bir de toplumlar düzeyinde gerçekleştiğini düşünün. Doğal
Dünyanın En Büyüleyici Tren İstasyonları
Dünyanın En Büyüleyici Tren İstasyonları
08 Ekim 2018
Artık çoğu insan hızından ötürü uçağı tercih ediyor olsa da seyahat tutkunlarını büyüleyen tren rotaları da bulunuyor. Tren ile seyahat oldukça eski zamanlara dayansa da günümüzde oldukça konforlu yol
30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Gezilecek 6 Yer
30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Gezilecek 6 Yer
30 Ağustos 2018
30 Ağustos Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Atatürk’ün başkumandanlık yapmış olduğu ve galibiyetle sonuçlanan Büyük Taarruzu anmak için kutlanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbr
Kuzey Avrupa'nın Küçük Venediği: Brugge
Kuzey Avrupa'nın Küçük Venediği: Brugge
12 Ağustos 2018
Bu tatil döneminde, Avrupa’da unutulmaz bir yolculuğa hazır mısınız? Tarihin derinlerine uzanan mimarisi, kendine özgü evleri, unutulmaz lezzetleri ve romantizm dolu kanallarıyla sizi kendisine hayran

Katowice Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Sokakları çok farklı, her sokakta başka bir anı var sanki
Farklılık seviyorsanız kesinlikle buraya gidin
Anneler gününde annemle beraber buradaydık
Gidilip görülmesi gereken yerlerden birisi de burası bence
Değişik insanlar tanıdık, güzeldi, biz keyif aldık karım ile birlikte.
Üzerinden geçmiştim hep bir kere gitme fırsatım olur inşallah
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Katowice Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 02:59:48
Antalya, (AYT)
AYT
TR
Katowice, (KTW)
KTW
PL

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948