Volgograd Uçak Bileti

Volgograd Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Volgograd Hakkında Bilgiler

Volgograd Oblastı'nın merkezi konumundadır. Bölgedeki büyük sanayileşme sahip olup, etrafındaki şehirlerin tarım ürünlerini işlemek, bu şehre bırakılmıştır. Volga ve Don'un birbirine yaklaştığı yerde kurularak, günümüzde Volga-Don Kanalı'nın kontrolü de bu şehir üzerinden sağlanır.

Volga Nehri'ne sahip kentin son bilinen nüfusu: 1.011.417, kilometrekare başına düşen kişi sayısı ise 1.900. Deniz seviyesine yüksekliği 0-102 metre olan buşehir, bugün Güney Rusya'nın önemli endüstri ve ulaşım merkezleri arasında yer almaktadır. Şehirden geçen Volga Nehri sebebiyle, "Sarı Su" ile olan ses benzerliğinden dolayı eski zamanlarda çarçin adı da verilmiştir

Şehrin adı, Şubat 1956'da düzenlenen Kongre'de, Nikita Kruşçev'in Stalin'i eleştirmesi ile 10 Kasım 1956'da, Volgograd olarak değiştirilmiştir.

31 Ocak 2013'te ise şehir meclisi tarafından alınan kararla; 2 Şubat, 9 Mayıs, 22 Haziran, 23, 2 Eylül, 19 Kasım olmak üzere yılda altı günlüğüne şehrin adının Stalingrad olarak kullanılmasına karar verildi.

Volgograd Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Volgograd Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Gumrak Havalimanı
flight
ba-favicon-white