1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Volgograd Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Bulutlu
27°C
17 Temmuz
Yarın
Parçalı Bulutlu
29°C
18 Temmuz
Perşembe
Parçalı Bulutlu
29°C
Para Birimi
Rus Rublesi (RUB)
Zaman Dilimi
GMT +3
Volgograd Şehri En İyileri
  • Tarihi Yerler
  • Stalingrad Panoramik Müzesi
  • Şaşlık

En Ucuz Volgograd Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Volgograd
Aeroflot Russian Airlines
23 Tem 2019
Antalya - Volgograd
S7 Airlines
22 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Volgograd Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
RU
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Rusça
Toplu Taşıma Fiyatı
1,50 TL
Yemek Fiyatı
500 RUB
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2,21 TL

Volgograd’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Ağustos
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mart

Ucuz Volgograd uçak bileti kullanarak Volgograd'ye gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim ilkbahar aylarıdır. Ancak yaz aylarında kültürel turizm ve SPA için Volgograd’a gitmek ve bu şehrin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler, yaz mevsiminde de rahatlıkla Volgograd ziyaret edebilirler.

Ancak bahar aylarında birbirinden güzel festivaller de düzenlenmektedir ve dünyanın birçok yerinden binlerce ziyaretçiyi Volgograd'ye çekmektedir.

Volgograd Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Volgograd uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 17 RUB

Havalimanından Volgograd kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi de otel servislerdir. Volgograd Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan kısa süre sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına düzenlenen bu seferler 7-10 dakikada bir kalkmaktadır. Kalkış saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için havalimanın danışmasından ve kalınacak otellerden bilgi alınabilir
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 16 RUB

Toplu taşıma ile havalimanından Volgograd şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Otobüs hattı kullanılarak kısa sürede havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanabilmektedir. Havalimanından ortalama süre: 40 dk Havalimanından uzaklık: 15 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 650 RUB

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.
Araç Kiralama
Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını tamamlayabilmektedir.

Volgograd Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi Uçağa yaklaşan otobüsler ile terminale transfer yapılır. Volgograd havaalanı büyük bir havaalanı değildir. Volgograd’a indikten sonra bagaj fişini havaalanından çıkmadan önce atılmamalıdır. Bagaj aldıktan sonra da binasının çıkışındaki görevliler, bagajın üzerindeki numara ile elinizdeki numarayı kontrol ederek çıkmanıza izin veriyor.

Havaalanından şehre birçok şekilde gidilebilir. Rusya’da da standart şekilde bir ulaşım sağlanıyor. Dolmuşla, otobüsle, taksi ya da kiralık araç ile şehir merkezine ulaşılabilir. Taksi ile gidildiğinde havaalanından yaklaşık 800 Ruble tutuyor ancak şehir merkezine kadarki ücret konusunda şoför ile taksiye binmeden önce pazarlık yapılmazsa çok daha fazlası alınabilmektedir.

Volgograd’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Volgograd uçak bileti avantajlarından yararlanarak Volgograd'ye gitmek için en önemli nedenlerden birisi, yörenin geleneksel lezzetlerinden olan uçhadır.
  2. Şehir ile özdeşleşmiş lezzetlerden birisi de Borş çorbasıdır. Sadece mükemmel lezzetleri tatmak için bile Volgograd'a gidecek bir sebebiniz bulunmaktadır.
  3. Doğa zengini Volgograd'nin sembolü olan "Volga Nehri" aynı zamanda mutlaka görülmesi gereken, dünyanın en güzel akarsularından birisine ev sahipliği yapmaktadır.
  4. Volgograd bulunduğu adadaki radyonun merkezidir.
  5. Maslyanitsa (Rus krebi), Paskalya gibi festivalleri mevcut.

Volgograd Hakkında

Volgograd Oblastı'nın merkezi konumundadır. Bölgedeki en büyük sanayileşme sahip olup, etrafındaki şehirlerin tarım ürünlerini işlemek, bu şehre bırakılmıştır. Volga ve Don'un birbirine en yaklaştığı yerde kurularak, günümüzde Volga-Don Kanalı'nın kontrolü de bu şehir üzerinden sağlanır.

Volga Nehri’ne sahip kentin son bilinen nüfusu: 1.011.417, kilometrekare başına düşen kişi sayısı ise 1.900. Deniz seviyesine yüksekliği 0-102 metre olan buşehir, bugün Güney Rusya'nın önemli endüstri ve ulaşım merkezleri arasında yer almaktadır. Şehirden geçen Volga Nehri sebebiyle, "Sarı Su" ile olan ses benzerliğinden dolayı eski zamanlarda Çarçin adı da verilmiştir

Şehrin adı, Şubat 1956'da düzenlenen Kongre’de, Nikita Kruşçev'in Stalin'i eleştirmesi ile 10 Kasım 1956'da, Volgograd olarak değiştirilmiştir.

31 Ocak 2013'te ise şehir meclisi tarafından alınan kararla; 2 Şubat, 9 Mayıs, 22 Haziran, 23, 2 Eylül, 19 Kasım olmak üzere yılda altı günlüğüne şehrin adının Stalingrad olarak kullanılmasına karar verildi.

Volgograd Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
20 RUB
Taksi
10 RUB/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Volgograd'de şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı tramvaydır. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve trafikte öncelikli olduğu için Volgograd halkı diğer ulaşım araçlarına göre treni tercih etmektedir. Havalimanına inen yolcular ise otobüs seferlerini kullanarak havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin bulunduğunu da belirtelim.

Volgograd Vize Şartları

Rusya Vize İstiyor mu?
Evet
Rusya Vize Süresi
30 Gün
Rusya Vize Ücreti
280 USD
Rusya Vize Detayları
Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Konsolosluk yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

Volgograd’da Gezilecek Yerler

Mamayev Kurgan Tepesi
Stalingrad Panoramik Müzesi
Don-Volga Kanalı
Stalingrad Müze Kompleksi
Kazan Katedrali
Volgograd’ın Simgesi: Mamayev Kurgan tepesi

Ulaşımı oldukça kolay olan Mamayev Kurgan Tepesi, Volgograd’ın en önemli simgelerinden olmaktadır. Üstelik bu tepenin üzerinde bulunan ve dünyanın din teması taşımayan en büyük heykeli son derece ilgi çekmektedir. Uçaklar iniş yapmadan önce, bu tepenin üzerinde bir tur atarak turistlere tanıtımını yaparlar.

Don-Volga Kanalı

Bu kanal, 1952’de inşa edilerek Karadeniz ile Kuzey Buz Denizi’ni birbirine bağlamıştır.

Kış aylarındayken dışarıda uzun zaman kalınmamalıdır. Son derece kalın giyinilse de Volga nehrinden gelen rüzgar yine de üşütebilmektedir.

Volgograd’da ara mevsimler çok uzun sürmemektedir. Kışlar soğu çabuk geride bırakırken hava hızla ısınır ve koca bir yaz başlar. 40 derece sıcaklığın görüldüğü yaz aylarında, cafeler, plajlar, yatlar Volgograd’ı tam bir tatil şehrine dönüştürür.

Stalingrad Müze Kompleksi

Stalingrad Muharebesi üzerine kurulu bu müze, savaştan geriye kalan pek çok eser sergilemektedir. Ziyaret eden insanları alıp tamamen o döneme götürmektedir.

Kazan Katedrali

1897-1899 yıllarında eklektik bir yapıda inşa edilmiştir. Sovyet döneminde ikonları sökülerek ekmek fabrikası haline getirilmişse de 1946 yılında tekrar eski haline getirilmiş bir 19. yy mimarisidir.

Volgograd’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Borsch
Şaşlık
Ucha
Volgograd Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Borsch

Volgograd’nin soğuk iklimi açısından son derece önemli bir besin olan lahana ve et içerikli çorba, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerindendir. Bu çorbanın değişik bir özelliği de içerisine süt kreması konuluyor olmasıdır. Volgograd uçak bileti olanakları ile sadece borsch yemek ve satın almak için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Kebabın En Yumuşak Hali: Şaşlık

Volgograd denildiğine akla gelen ilk yemeklerden birisi de şaşlıktır. Özel tarif ve yöntemlerle hazırlanan şaşlık adlı kebap, lezzetinin yanı sıra büyüklüğü ve yumuşaklığı ile de ün yapmıştır. Bu kebabı yerken şişte ortalama olarak 4 tike büyüklüğünde doğranarak sirkeyle terbiye edilmiş etler görüldüğünü belirtmek gerekiyor.

Özgün Tariflerden: Ucha

Kurutulmuş balık gibi deniz ürünü yemek çeşitlerinin bol olduğu bu coğrafyada, en sevilen tatlardan birisi de domates ile yapılan Ucha adlı balık çorbasıdır.

 

Konaklama İçin Volgograd Otel Seçenekleri

Ucuz Volgograd uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Volgograd'ye giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Park Inn by Radisson Volgograd

Park Inn by Radisson Volgograd, şehrin merkezinde bulunan Volgograd Tren İstasyonu'na 5 dakikalık bir yürüyüş mesafesindedir. Wi-Fi erişimi ile özel otopark ücretsiz olup, tüm odalarında klima bulunmaktadır. Düz ekran TV, buzdolabı, üretsiz kahve, çay ve şişe su temin edilebileceği bir hizmet sunmaktadır. Özel banyosunda saç kurutma makinesi, ücretsiz banyo malzemeleri gibi komforu sağlayacak tüm her şey bulunmaktadır. Odaların çoğu Volga Nehri manzaralıdır.

Mikhaila Balonina Sokağı 7, 400050 Volgograd, Rusya Federasyonu
Hotel Hutorok

Hotel Hutorok, merkezdeki tren istasyonuna 4 km uzaklıktadır. Bu otelde sauna, ücretsiz Wi Fi, ücretsiz otopark, klimalı aydınlık odalar, ağaç tasarımlı iç mekanlar ile sıcak bir dekora sahiptir. Her odada düz ekran TV, buzdolabı ve özel banyo vardır. Avrupa mutfağına ait lezzetler servis edilmekle birlikte, ütü ve çamaşırhane hizmetleri mevcut bulunmaktadır.

Kachintsev, 63B, 400010 Volgograd, Rusya Federasyonu
Marton Cherepovetskaya

Havalimanı sevisi bulunan Marton Cherepovetskaya, havlu, nevresim, sauna, hamam gibi pek çok imkan tanımaktadır. Resepsiyonu 24 saat açık olan tesis, günlük hizmetli servisi de sunulmaktadır. Tesisin otoparkı ücretsiz olup, oda ve kahvaltı alanı, Mamayev Kurgan'a 3,7 km uzaklıktadır.

Beloglinskaya Street 40 A, 400012 Volgograd, Rusya Federasyonu

Volgograd Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Volgograd 1.255,38 TL 9 Saat 10 Dakika
Antalya - Volgograd 1.494,46 TL 9 Saat 10 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Volgograd ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

19 Mayıs'ta Rota Samsun! Peki Bu Özel Günde Nereleri Ziyaret Etmeli?
19 Mayıs'ta Rota Samsun! Peki Bu Özel Günde Nereleri Ziyaret Etmeli?
16 Mayıs 2019
19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs aynı zamanda “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaktadır
Yaz da Neymiş? Bu Şehirler Baharda Daha Güzel!
Yaz da Neymiş? Bu Şehirler Baharda Daha Güzel!
27 Mart 2019
Yaz tatili demek deniz demek, kış tatili demek kayak demek, ilkbahar ise kalan her şey! Gezmeye doyamayanlar için baharda güzelleşen şehirleri anlattık.   Kıyıköy Şirin bir yere gidip huzurlu
30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama (İnfografik)
30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama (İnfografik)
13 Mart 2019
Bavul hazırlamak çileli bir deneyim olabilir, size önerimiz: Bu kılavuzdan şaşmayın! Sizler için Biletall.com ekibi "30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama" infografiğini hazırladı! Aşağıdan inceleyeb
Kamp Severler için Üretilmiş 6 Teknolojik Araç
Kamp Severler için Üretilmiş 6 Teknolojik Araç
21 Kasım 2018
Genellikle şehir dışı bir yerde doğa ile iç içe olmak amacıyla yapılan kampın insan vücuduna ve psikolojisine birçok yararı vardır. Şehrin gürültüsünden ve günlük hayatın yoğunluğundan uzaklaşmak, bol

Volgograd Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
5 Değerlendirme
Eğer bal ve cevizli meşhur yunan yoğurdunu tatmak istiyorsanız bu şehri ziyaret etmelisiniz
Sevgilime burada evlenme teklifi etmeyi düşünüyorum
Dil eğitimi için buraya gideceğim bakalım nasıl olacak
Kesinlikle öneriyorum memnun kaldım, bir daha gidebilirim hatta
Şehir de otobüs ile gezmek gerçekten güzeldi, tur rehberimi çok ilgiliydi
2
5
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Volgograd Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:50:25
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Volgograd, (VOG)
VOG
RU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948