1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Ankara Uçak Bileti

23 Ağustos
Bugün
Açık
28°C
24 Ağustos
Yarın
Güneşli
30°C
25 Ağustos
Pazar
Güneşli
29°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Ankara Şehri En İyileri
  • Müze
  • Anıtkabir
  • Ankara Tava
Ankara

En Ucuz Ankara Yurtiçi Uçak Seferleri

İstanbul - Ankara
Anadolu Jet
05 Eyl 2019
18 Eyl 2019
İzmir - Ankara
Pegasus
17 Eyl 2019
Adana - Ankara
Anadolu Jet
09 Eyl 2019
Gaziantep - Ankara
Anadolu Jet
17 Eyl 2019
Hatay - Ankara
Anadolu Jet
17 Eyl 2019
Erzurum - Ankara
Anadolu Jet
21 Eyl 2019
Diyarbakır - Ankara
Anadolu Jet
18 Eyl 2019
Şanlıurfa - Ankara
Anadolu Jet
16 Eyl 2019
Trabzon - Ankara
Anadolu Jet
21 Eyl 2019

En Ucuz Ankara Yurtdışı Uçak Seferleri

Kiev - Ankara
Pegasus
12 Eyl 2019
Stuttgart - Ankara
Sun Express
16 Eyl 2019
Münih - Ankara
Sun Express
07 Eyl 2019
Köln - Ankara
Sun Express
25 Ağu 2019
Dusseldorf - Ankara
Sun Express
25 Ağu 2019
Paris - Ankara
Pegasus
27 Ağu 2019
Erbil - Ankara
Pegasus
13 Eyl 2019
Bakü - Ankara
Azerbaijan Airlines
21 Eyl 2019
18 Eyl 2019
New York - Ankara
Ukraine International Airline
11 Eyl 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Ankara Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Ankara Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Ankara Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ankara Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 TL

Ankara’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Ucuz Ankara uçak bileti ile seyahat edenler bilmesi gerekiyor ki karasal bir iklime sahip olan Ankara'da yazlar sıcak ve kurak kışlar ise yağışlı ve soğuk geçmektedir. Seğmenler Parkı, Kuğulu Park gibi doğal parklar her mevsim ziyaretçilerinin karşısına farklı bir manzara ile çıkmaktadır.

Ankara Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak isteyenler için birçok yöntem bulunmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 11 TL

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetleri arasında yer alan Belko Air; Kızılay, Sıhhiye ve Ulus ilçeleri arasında ücretsiz hizmet vermektedir.

Araç Kiralama

Şehir merkezine ulaşmak isteyenlerin ulaşım için kullanabilecekleri bir diğer yöntem de araç kiralamaktır. Havalimanı içinde araç kiralama hizmeti veren birçok firma bulunmaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 74 TL

Havalimanından şehir merkezine ortalama taksi fiyatı: 74 TL

Otobüs

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren EGO otobüsleri ile il merkezine ulaşım mümkündür.

Ankara Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi

1955 yılında hizmete açılan Esenboğa Havalimanı, şehir merkezinden 28 kilometre uzaklıkta, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Çubuk ve Akyurt ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Esenboğa Havalimanı, Türkiye havacılık tarihi boyunca iç hatlar ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı niteliğine sahiptir. Havalimanı'nın denizden yüksekliği 952 metredir.

Ankara’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Başkent Ankara'ya seyahat edenlerin görmeden dönülmemesi gereken birçok yer vardır. Bunlardan ilki Anıtkabir'dir.  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün anıt mezarı olan Anıtkabir'in inşaatı 9 Ekim 1944 tarihinde görkemli bir törenle başlamıştır. Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük lideri Ulu Önder Atatürk için yaptırılmış olan anıt mezarın yapım süresi tam 9 yıl boyunca 4 aşama olarak sürmüştür. Anıtkabir, Atatürk'ün "Yurtta Barış Dünyada Barış" vecizesinden yola çıkılarak farklı ülkelerden getirilen fidanlarla oluşturulan Barış Parkı'nı da bünyesinde yer almaktadır. 2018 itibariyle Barış Parkı'nda 104 farklı türden bitki yer almaktadır.
  2. Ankara'nın merkezinde adeta bir cennet olan Kuğulu Park, Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan doğal bir sit alanıdır. Kavaklıdere semtinde yer alan doğal park, Tunalı Hilmi Caddesi ve Polonya Caddesi'nin tam ortasında yer almaktadır. Kuğulu Park'ın net büyüklüğü 7 bin 743 metrekaredir. Park bünyesinde insanların dinlenebilecekleri alanlar, çocuk parkları, kanatlı hayvanların yüzdüğü büyük bir havuz bulunmaktadır. Kuğulu Park'ı ziyaret etmek isteyenlerin haftanın her günü parka ulaşabilme imkanı vardır.
  3. Siyasetin nabzının attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi binası bugün itibariyle Ankara'yı ziyaret edenlerin en sık ziyaret ettiği yerler arasındadır. Ulusal egemenliğin simgesi olması amacıyla 23 Nisan 1920'de kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, milletvekillerinin aldığı kararlar doğrultusunda ülkenin işleyişini belirlemekle sorumludur. Türkiye Büyük Millet Meclisi, 550 adet milletvekilini bünyesinde barındırmaktadır. TBMM, tarih boyunca 3 kere bina değiştirmiştir. Bugün itibariyle kullanılan bina Ankara'nın Bakanlıklar semtinde yer almaktadır. Ziyaretçiler her ayın ilk cumartesi günü 11:00'dan 15:00'a kadar rehberler eşliğinde binayı gezebilmektedir.
  4. Anadolu'nun tarihi dokusunu bünyesinde barındıran Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara'nın Altındağ ilçesinde bulunmaktadır. Müze, bugün itibariyle Anadolu'da barınmış medeniyetlere ait arkeolojik eserlerin sergilendiği kültürel bir yapıdır. Müze,  dünyanın sayılı arkeoloji müzelerinden biri sayılmaktadır. Müzede Yontma Taş Devri'nden başlayarak bugüne kadar bulunan bütün arkeolojik kalıntılar yer almaktadır.
  5. Büyükşehirin karmaşasından bir an olsun kurtulmak isteyenleri kucaklayan bir doğa harikası olan 6. Eymir Gölü; Ankara Büyükşehir Belediyesi içinde yer alan, arazisi Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ne ait bir coğrafi şekildir. ODTÜ Kürek Takımı'nın çalışma alanı olan gölün kenarında takıma ait bir kayıkhane bulunmaktadır.

Ankara Hakkında

Ankara, tarih öncesi çağlardan beri birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bugün Ankara'nın kapladığı alan ve şehrin çevresinde yapılan arkeolojik araştırmalar sonucunda ortaya çıkan buluntular, başta Yontma Taş Devri olmak üzere, sırasıyla Yeni (Cilalı) Taş Devri ve Bakır Çağı süresinde o bölgede yaşamış insan toplulukları olduğunu ortaya koymuştur. Ankara'nın sosyolojik yaşantısı epey eskilere dayansa da şehrin ilk olarak ne zaman ve hangi devlet tarafından kurulduğu henüz bilinememektedir.

Bugüne kadar Ankara bünyesinde barınmış devlet yapılanmaları şunlardır: Hititler, Frig Krallığı, Lidyalılar, Pers İmparatorluğu, Makedonyalılar (Büyük İskender zamanı), Galatlar, Roma İmparatorluğu, Moğollar, Büyük Selçuklu İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti.

Ankara'nın bugünkü hale gelme aşamasının başlangıcı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurulduğu ilk yıllarda Ankara'yı İstiklal Savaşı'nın merkezi olarak ilan etmesiyle olmuştur. 13 Ekim 1923'te başkent ilan edilen Ankara, Cumhuriyet'in ilanıyla hızlanan imar çalışmalarıyla birlikte hızla gelişmeye başlamıştır.

Ankara'nın, kuzeydoğudan Çankırı, doğudan Kırıkkale, batıdan Eskişehir, kuzeybatıdan Bolu, güneyden Konya, güneydoğudan ise Aksaray ve Kırşehir'e sınırı vardır.

Ankara Fotoğraf Galerisi

Ankara Nerede?

Ankara Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Ankaray, Ankara'nın metro hattına verilen isimdir. 2018 itibariyle hattın toplam 12 istasyonu bulunmaktadır Minibüsler: Ankara'da minibüsler daha çok metropol merkezinden ulaşımın zor olduğu kırsal alanlara gidebilmek için kullanılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Ankara'nın belediye otobüsleri olan EGO, hemen hemen ilin tamamında hizmet vermektedir.

Ankara’da Gezilecek Yerler

Anıtkabir
Ortadoğu Teknik Üniversitesi
Ankara Kalesi
Atatürk Orman Çitliği
Atakule
Gazi Mustafa Kemal'in Anıt Mezarı: Anıtkabir

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mezarının bulunduğu Anıtkabir, Ankara'ya ilk kez gidenlerin gezilecek yerler listesinde ilk sırada yer almaktadır.

Ülkenin En Parlak Beyinlerini Barındıran Üniversite: Ortadoğu Teknik Üniversitesi

Türkiye'nin parlak beyinlerine çağdaş lisans eğitimi veren Ortadoğu Teknik Üniversitesi, yemyeşil kampüsüyle ziyaretçilere açıktır.

Milattan Önceden Kalma Bir Yapı: Ankara Kalesi

Ankara'nın Altındağ ilçesinde yer alan tarihi yapı, yaklaşık 110 metre yüksekliğe sahiptir. Kalenin tam olarak ne zaman yapıldığı henüz bilinmemektedir. Her yıl onlarca festivale ev sahipliği yapan Ankara Kalesi'nin zemin alanı 4 bin 300 kilometrekaredir.

Mustafa Kemal'in Armağanı: Atatürk Orman Çiftliği

Atatürk Orman Çiftliği, 1925 yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün emri üzerine Ankara'nın batı kısmında inşa edilmiştir. Başlangıçta tarıma öncülük etmesi için kurulan çiftlik, bugün itibariyle Devlet Ziraat İşletmeleri ismi ile etkinliklerini sürdürmektedir.

Ankara'nın Göbeğinde Modern Mimari: Atakule

13 Ekim 1989'da halka açılan Atakule Alışveriş Merkezi, kubbe biçiminle kulesi ile meşhurdur. Alışveriş merkezi bugün itibariyle Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır. Atakule'nin yerden yüksekliği 125 metredir.

II.TBMM Binasında Saklı Yakın Geçmiş: Cumhuriyet Müzesi

Ankara Ulus Meydanı'nda yer alan Cumhuriyet Müzesi, ikinci Türkiye Büyük Millet Meclisi binasının müzeye dönüştürülmüş halidir. Yapımına 1923'te başlanmış bina, 1960 yılına kadar TBMM'ye ev sahipliği yapmıştır. TBMM'nin yeni binaya taşınmasından sonra, 30 Ekim 1981 senesinde, Cumhuriyet Müzesi olarak hizmete açılmıştır.

İsmet İnönü'nün Evi: Pembe Köşk

Pembe Köşk, Türkiye Cumhuriyeti'nin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün yaklaşık 48 senesini geçirdiği bir müzedir.

Türkiye'de Bilimin Gelişimini Belgelerle Ortaya Koyan ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi

ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi, 2003 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ne bağlı olarak hizmete açılmıştır. Müzenin kurulma sebebi milattan önce 7000 yılından itibaren Anadolu'daki teknolojik gelişim evrelerini belgelerle ortaya dökmektir.

Ankara'nın Tarihi Parkı: Gençlik Parkı

Ankara'nın tarihi parklarından biri olan Gençlik Parkı, 19 Mayıs 1943 tarihinde Ankara'nın Altındağ ilçesinde hizmete sunulmuştur.

Her Mevsim Ayrı Güzel: Seğmenler Parkı

Bünyesinde bir amfi tiyatro, çocuk oyun alanları ve havuzlar barındıran Seğmenler Parkı; Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.

Türkiye'nin En Büyük Tünel Akvaryumu: AquaVega

Ankara'nın Mamak ilçesinde bulunan akvaryumun açılışı 23 Nisan 2012 tarihinde yapılmıştır. 5 bin metrekare alana sahip akvaryum bugün itibariyle Türkiye'nin birinci, Avrupa'nın ise ikinci büyük tünel akvaryumuna sahiptir.

Ankara’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Ankara Tava
Öllüğün Körü
Beypazarı Güveci
Ankara Simidi
Ankara Tava

Ankara'nın en meşhur yemeğidir. Hem pirinçten hem de arpa şehriyeden yapılabilmektedir. İçerisine isteğe göre kuşbaşı eti ya da kabuklu kaburga eti konulabilmektedir

Öllüğün Körü

İsmiyle epey dikkat çeken Ankara yöresel yemeği, eriştenin üstüne kıyma kavurarak hazırlanmaktadır.

Beypazarı Güveci

Genellikle kuzu etinin taş fırında yaklaşık 5 saat pişirilmesiyle oluşur.

Ankara Simidi

Pekmeze batırılarak yapılır.

Çubuk Turşusu

Çubuk turşusu, baştan aşağı doğru kalınlığı azalan bir salatalık tipiyle yapılır.

Beypazarı Kurusu

İçerisinde tereyağı ve tarçın yer alan hamurun iyice sertleşene kadar pişirilmesiyle hazırlanır.

İnceğiz Çorbası

İçerisinde nohut, kuzu eti ve buğday bulunan bir çorbadır. Tercihe göre üzerine yağ haşlanarak servis edilebilmektedir.

Entekke Böreği

Hamurun maya ile hazırlanması işlemi ardından içerisine kıyma eklenen özel bir börek çeşididir.

Konaklama İçin Ankara Otel Seçenekleri

Ucuz Ankara uçak bileti kullanan ziyaretçilerin Ankara’ya geldiğinde belirli konaklama işletmelerinde konaklamaları önerilir.

The Green Park Ankara

The Green Park Ankara, Çankaya'da bulunan bir oteldir. Bünyesinde kapalı havuz, bar, sauna, hamam gibi hizmetler bulunduran otelin gecelik fiyatları 244 TL'den başlamaktadır.

Kızılırmak Mahallesi, 1443 Caddesi, 06520 Çankaya/Ankara
Swissotel Ankara

Son derece modern binasıyla Ankara'nın merkezi Çankaya'da hizmet eden otel; spa, otopark gibi hizmetlere sahiptir. Otelin iki kişilik konaklama ücreti 421 TL'den başlamaktadır.

Yıldızevler Mah. Jose Marti Caddesi (21. Sokak.), No:2, 06550 Çankaya/Ankara
Anadolu Downtown Ankara

Çankaya Söğütözü semtinde bulunan otelin, müşterilerini hem mental hem de fiziki olarak istirahat etmesine yardımcı spa, havuz, spor salonu gibi hizmetleri vardır. 

Beştepeler Mahallesi, Yaşam Caddesi, 1.Sokak, No:7/B, 06520 Yenimahalle/Ankara

Ankara Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Bursa - Ankara 86,49 TL 55 Dakika
İstanbul - Ankara 116,49 TL 1 Saat 5 Dakika
Ordu - Ankara 116,49 TL 1 Saat 10 Dakika
Erzincan - Ankara 116,49 TL 1 Saat 20 Dakika
Samsun - Ankara 116,49 TL 1 Saat
Alanya - Ankara 116,49 TL 1 Saat 5 Dakika
Bingöl - Ankara 116,49 TL 1 Saat 25 Dakika
Antalya - Ankara 122,49 TL 1 Saat 5 Dakika

Ankara İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

07:30 3-4 Saat
Aksaray - Ankara
Otobüs Bileti
45 TL
İncele 24 Ağu 2019
08:30 5-6 Saat
Niğde - Ankara
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 24 Ağu 2019
09:00 5-6 Saat
Kayseri - Ankara
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 24 Ağu 2019
11:00 7-8 Saat
Adana - Ankara
Otobüs Bileti
75 TL
İncele 24 Ağu 2019
13:00 7-8 Saat
Mersin - Ankara
Otobüs Bileti
85 TL
İncele 24 Ağu 2019
22:15 9-11 Saat
Gaziantep - Ankara
Otobüs Bileti
110 TL
İncele 24 Ağu 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Ankara ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama (İnfografik)
30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama (İnfografik)
13 Mart 2019
Bavul hazırlamak çileli bir deneyim olabilir, size önerimiz: Bu kılavuzdan şaşmayın! Sizler için Biletall.com ekibi "30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama" infografiğini hazırladı! Aşağıdan inceleyeb
Havalar Isınıyor! Kamp Yapacaklara 7 Altın Öneri
Havalar Isınıyor! Kamp Yapacaklara 7 Altın Öneri
11 Mart 2019
Bahar geldi! Gezip dolaşmak için harika bir mevsim olan bahar, kamp için de harika bir mevsim. Kış sonrası uyanmakta olan çiçekler ve ağaçları izlemek için muhteşem manzaralara şahit olabilirsiniz. Ay
Super Bowl Devre Arası Şovu Nedir? Bu Sene Kim Performans Sergileyecek?
Super Bowl Devre Arası Şovu Nedir? Bu Sene Kim Performans Sergileyecek?
14 Ocak 2019
Bugünkü konumuz Amerika’da büyük yankı uyandıran, her sene milyonlarca kişinin beklediği ve performansları internette milyonlarca kişi tarafından izlenen Super Bowl Devre Yarısı Şovları.  Peki Super B
İlk Kez Öğrenci Yurdunda Kalacaklara Tavsiyeler
İlk Kez Öğrenci Yurdunda Kalacaklara Tavsiyeler
11 Eylül 2018
Şüphesiz ki üniversite bir genç insanın en parlak dönemlerinden biri. Her yıl pek çok genç insan hayalindeki üniversite için başka şehirlere gidiyor. Aile yanından ayrılıp yeni bir şehre yerleşirken h

Ankara Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Uçak yolculuğundan sonra muhteşem şehre ulaşmak çok güzeldi teşekkürler
Muazzam bir şehir, herşeyi çok güzel restoranları efsane güzel ve lezzetli
Tur ile gitmiştik, keyifli geçmişti.
Motosiketlerimize atlayıp, arada böyle macera yapmayı seviyoruz.
Ankaraya arkadaşımın yanına gitmiştim 1 haftalık çok keyif aldım
Sonunda öğrencilik bitti aileme, evime kavuşuyorum. Öğrenciye ucuz uçak bileti sağladığınız için ayrıca teşekkürler.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ankara Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.08.2019 02:50:50
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Ankara, (ESB)
ESB
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=42194
/
42194