1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Konya Uçak Bileti

24 Ağustos
Bugün
Açık
27°C
25 Ağustos
Yarın
Güneşli
29°C
26 Ağustos
Pazartesi
Güneşli
29°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Konya Şehri En İyileri
  • Mevlana
  • Tuz Gölü
  • Etli Etmek
Konya

En Ucuz Konya Yurtiçi Uçak Seferleri

19 Eyl 2019
İzmir - Konya
Sun Express
17 Eyl 2019
Antalya - Konya
Pegasus
10 Eyl 2019
Hatay - Konya
Pegasus
21 Eyl 2019
Adana - Konya
Anadolu Jet
27 Ağu 2019
Isparta - Konya
Türk Hava Yolları
15 Eyl 2019
Kayseri - Konya
Türk Hava Yolları
13 Eyl 2019
Nevşehir - Konya
Anadolu Jet
17 Eyl 2019
Gaziantep - Konya
Anadolu Jet
18 Eyl 2019
Ankara - Konya
Anadolu Jet
27 Ağu 2019

En Ucuz Konya Yurtdışı Uçak Seferleri

Stockholm - Konya
Sun Express
04 Eyl 2019
Kopenhag - Konya
Sun Express
11 Eyl 2019
Amsterdam - Konya
Sun Express
03 Eyl 2019
Dusseldorf - Konya
Sun Express
12 Eyl 2019
Viyana - Konya
Pegasus
01 Eyl 2019
02 Eyl 2019
Malta - Konya
Türk Hava Yolları
30 Ağu 2019
Dubai - Konya
Oman Air
26 Ağu 2019
08 Eyl 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Konya Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Konya Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Konya Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Konya Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,10 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 TL

Konya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Konya uçak bileti avantajlarından faydalanıp, şehre iş veya turistik gezi maksadı ile gelenler, yaz aylarının çok sıcak geçtiğini unutmayarak, seyahat tarihlerini ve kıyafetlerini bu koşullara ve seyahat maksatlarına uygun olarak planlamalıdır. Şehrin her yerini bunalmadan rahatça gezmek isteyenler için İlkbaharın son ayları en uygun zamandır.

Konya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Konya uçak bileti ile hava limanına gelen misafirler, şehir merkezine alternatifli ulaşım vasıtaları ile ulaşabiliyorlar.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 12 TL

Konya hava limanından şehir merkezine gitmek için genellikle Havaş otobüs hizmetleri tercih ediliyor. Yolculuk süresi ise trafiğin yoğunluğuna göre değişmekle beraber yaklaşık 30 dk sürüyor. Otobüslerin sefer saatleri uçakların hareketlerine göre, güncel olarak ayarlanıyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 35 TL

Hava limanından, taksi ile şehir merkezine gitmek isteyenler için 26 adet kayıtlı taksi bulunuyor. Taksilerin hepsi gidilecek yerler için standart tarife uyguluyorlar.

Araç Kiralama

Hava limanında, 5 adet araç kiralama şirketinden, istenilen özelliklerde araç kiralayarak, şehir merkezine ulaşmak mümkün oluyor.

Konya Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Konya hava limanı, şehir merkezine 11 km olan uzaklığı ve yaklaşık 19 dk olan seyahat süresi ile 2000 yılında hizmete giren 14 yolcu salonuna sahip bir tesistir. Konya uçak bileti alarak seyahat yapan misafirler, iç ve dış hatlar terminallerini, yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında kullanabilirler. Terminallerde; 3’er adet kafe, 2’şer adet büfe, araç kiralama ofisleri ve sağlık ünitesi mevcut.

Konya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Konya uçak bileti ile şehre gitmek isteyenler, öncelikli olarak ziyaret sebeplerinin başında, etli ekmek, tirit ve tatlılardan oluşan meşhur yöresel yemekler geliyor. Bu yemekler aynı tariflerle başka yörelerde yapılsa da şehirde alınan tadı veremiyor.
  2. Tümüyle bir tarih şehri olan Konya, camisinden türbesine, kilisesinden yeraltı mağaralarına kadar oldukça fazla tarihi eseri barındırıyor. Müzelerinin çokluğu ile de bilinen şehirde, neredeyse her medeniyetin kalıntılarına ait ayrı bir müze bulunur.
  3. Konya'nın kaplıcalarına şifa bulmak için, sağlık sorunu bulunan çok fazla ziyaretçi geliyor. Özellikle romatizmal ve sedef hastalığı bulunanların kaplıcalar sayesinde iyileştiği belirlenmiştir. Birçok kaplıcanın suyu içilerek de kullanılabiliyor.
  4. Şehrin muhteşem yayla ve ovaları ile göl kenarları, doğa sporları ile uğraşanların tercih nedeni oluyor. Hem doğa yürüyüşü hem de balık avlama zevki tattıran, bu göllerin etrafı dört mevsim insan kaynar.
  5. Konya, alışveriş merkezleri ve geleneksel çarşıları ile de cazibe merkezi haline gelmiştir. Özellikle Mevlana şekerini almadan şehri terk eden misafire rastlanmıyor.

Konya Hakkında

Tarihi, insanlık tarihine kadar dayanan Konya, sayısız medeniyetlere ev sahipliği yaptığından dolayı, müze şehir görünümüne sahiptir. Tarihi ipek yolunun üzerinde bulunması, dünyaca kabul gören büyük İslam alimlerinin buradan yetişmesi ve doğası nedeni ile ticaret ve konaklama merkezlerinin başında yer almıştır. Her medeniyetten bir esinti taşıyan şehirdeki tarihi eserler, gezmekle bitmeyecek kadar çoktur.

Konya'nın nüfusu 2.161.000'in üzerinde, yüz ölçümü ise 39.000 kilometrekareye yakındır. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı geçen ilde, hemen hemen tüm sebze ve meyveler yetiştirilir, hayvancılık ta gelir kaynaklarının başlarında yer alır. İç Anadolu bölgesinin, tarım deposu olan il, geniş ovaları ile de tanınmıştır.

Konya halkının kendine özgü deyimleri ve atasözleri bulunur, bunlardan bazıları; kelle kulak yerinde somun düşkünü, türbe önünde evi, Meram'da bağı olmak, Mevlevi’ye sormuşlar, “Neden cübbenin yenleri uzun” “Kusurları örtmek için” demiş ve anasına bak kızını al, kenarına bak bezini al olarak sayılabilir.

Konya Fotoğraf Galerisi

Konya Nerede?

Konya Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,10 TL
Taksi
3 TL/Km
Tramvay
2,10 TL
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Konya’da en çok kullanılan toplu ulaşım araçlarının başında, hızı ve konforu dolayısı ile tramvay geliyor. Tramvayla şehrin hemen hemen her yerine ulaşabilen yolcular, sefer sayısındaki ayarlamalar dolayısı ile de sıkışıklık yaşamıyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içi ulaşım araçlarının çokluğu dolayısı ile ulaşımda problem yaşamayan şehir halkı, belediye ve halk otobüsleri ve dolmuş hizmetinden de oldukça memnunlar. Ulaşım için taksiyi seçenler ise, belediyenin hazırladığı siteden gidecekleri yere göre ödeyecekleri ücreti önceden hesaplayabiliyor.

Konya’da Gezilecek Yerler

Mevlana Türbe ve Müzesi
Tuz Gölü
Kaya Kilisesi
Beyşehir Gölü
Alaeddin tepesi
Kim Olursan Ol Yine Gel, Mevlana Türbe ve Müzesi

Hazreti Mevlana'nın mezarı üzerine yapılan türbe, sonradan müzeye çevrilerek halka açılmıştır. Müzede; Mevlana'ya ait el yazması kitaplar, eşyalar ve müzik aletleri bulunuyor. Müzedeki kütüphanede ise; Karamanoğulları ve Osmanlı dönemine ait 4000'den fazla el yazması eser mevcut. Eserlerin büyük bir kısmı dijital ortamda da bulunuyor. Tam bir mesnevi havası olan müze, şehre gelenlerin ilk uğradığı yerlerin başında bulunuyor.

Bir Doğa Harikası, Tuz Gölü

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz gölü, ülkenin tuz ihtiyacının %40'ını karşılar. Tuz gölüne gidildiğinde, gerek manzarası gerekse birçok rahatsızlığa iyi geldiği kabul edilen suyu ve tuzdan yapılan eşyaların alınabilmesi ve suya girilebilmesi, buraya yerli ve yabancı ziyaretçilerin akın etmesini sağlıyor. Bu bölgeyi ziyaret edenlerin en çok beğendiği manzara ise, güneşin doğuş ve batış anı oluyor.

Kayalara Oyulan İbadethane, Kaya Kilisesi

Kilise, orta Bizans döneminde yumuşak kayalara oyularak yapılmış, sonradan kayaların sertleşmesi ile bu hale gelmiştir. Dünyada kolay kolay eşi bulunamayan yapı bozulmadan günümüze kadar gelmiştir. Kaya kilisesi görülürken, kilisenin bulunduğu Sille kasabası da görülmelidir. Roma'nın önemli yerleşim yerlerinden olan kasaba, o dönemin izlerini hala taşımaktadır.

Gün Batımının En Güzel Hali, Beyşehir Gölü

Yeraltı sularından oluşan Beyşehir gölü, gün batımında sahip olduğu olağanüstü manzarası, adaları ve bu adalarda bulunan tarihi kalıntılar, yerli ve yabancı turistleri bölgeye çekiyor. Gölün etrafındaki mesire yerleri de ziyarete ayrı bir zevk katıyor.

Tarihe Tanıklık Yapan Yer, Alaeddin Tepesi

M.Ö. 3000 yıllarına ait eserlerin de bulunduğu tepe; Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi bir çok medeniyetin yerleşimine tanık olmuş, aynı zamanda çok güzel bir manzaraya sahip mesire yeri olarak kullanılıyor. Manzara ve tarihi aynı anda yaşamak isteyenler için en ideal yerlerin başındadır.

Konya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Etli Ekmek
Fırın Kebabı
Tirit kebabı
Sacarası
Ekmeğin Et Yemeğine Dönüşmesi, Etli Ekmek

Konya uçak bileti alarak şehre gelen yerli ve yabancı misafirler, şehrin tüm fırın ve lokantalarında olmazsa olmaz olarak kabul edilen, ünü ülke sınırlarını aşan etli ekmek yeme yarışına girerler. Şehrin yöresel yemeklerinden etli ekmekle yarışabilecek bir çeşidi yoktur.

Selçuklulardan Günümüze Taşınan Geleneği, Fırın Kebabı

Mevsimine uygun olarak koyun veya kuzu etinden yapılan, taş fırınlarda meşe odunu ile pişirilen, etin kaburga kısmının kullanıldığı, bakır tepsilerde sunulan fırın kebabı, Selçuklular döneminden beri Konya’da gelenek haline gelmiştir.

Adına Şarkı Bestelenen Yemek, Tirit Kebabı

Tiridine bandım tekerlemesinin olduğu şarkının, bu yemek için bestelendiği rivayet edilir. Kuzu etinden yapılan yemek hem görsel hem de lezzet açısından, yemek tercihlerinin başında yer alır.

Düğünlerin Vazgeçilmezi, Sacarası

Yufka ve Antep fıstığının birleşiminden oluşan, özellikle düğünlerde mutlaka yapılan ve Konyanın leziz yemeklerinden sonra tercih edilen sacarası, çok hafif bir tatlıdır.

Bamyanın Yeni Sunumu, Bamya Çorbası

Kurutulmuş çiçek bamya ve kuzu etinin beraberliğinden ortaya çıkan ve ekşi olarak hazırlanan bamya çorbası, ara yemek olarak ikram ediliyor.

Konaklama İçin Konya Otel Seçenekleri

Ucuz Konya uçak bileti hizmetlerinden faydalanarak Konya’ya gelenlerin, konaklamak için seçebilecekleri uygun özellikte çok sayıda otel bulunuyor.

Anemon Konya Otel

Şehir merkezinde bulunan 5 yıldızlı otel, otogara 9 km, hava limanına ise 17 km mesafededir. Otelde bulunan sauna, buhar odası, fitness ve masaj salonu en son teknoloji ile yapılmıştır. Otelin özellikle iş toplantısı yapacak misafirlerin ihtiyacını da karşılayabilen 2 adet tam donanımlı toplantı salonu bulunuyor. Otelin yemek menülerini, çoğunlukla geleneksel ve yöresel yemekler oluşturuyor.

Işıklar Mh., Akif Bey Sk. No:3, Selçuklu
Hotel Novotel Konya

Şehir merkezine yürüme mesafesinde olan otel, 5 yıldızlı olmanın nedenlerini verdiği kaliteli hizmetleri ile gösteriyor. SPA, yüzme havuzu ve sağlık kulübü gibi tesislere sahip otel, konumu ve gezilecek mekanlara yakınlığı dolayısı ile oldukça talep alıyor.

Seker Mah Cevreyolu Cad, No 38 Selcuklu
Hilton Garden Inn Konya

Mevlana kültür merkezinin yanında, şehir merkezine ve Mevlana müzesine yürüme mesafesinde, hava limanına 15 dakikalık mesafede, 4 yıldızlı olan otel, bünyesinde bulundurduğu; 24 saat açık iş merkezi, toplantı odaları, spor salonu, balo salonu ve barının yanında, zengin yemek menüleri ile de misafirlerinin memnuniyetini kazanıyor.

Aziziye, Kışlaönü Sk No:4, Karatay

Konya Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Konya 116,49 TL 1 Saat 15 Dakika
İzmir - Konya 139,99 TL 1 Saat 10 Dakika
Çanakkale - Konya 237,15 TL 7 Saat 15 Dakika
Balıkesir - Konya 242,48 TL 10 Saat 35 Dakika
Denizli - Konya 243,38 TL 7 Saat 10 Dakika
Bodrum - Konya 243,48 TL 11 Saat 45 Dakika
Bursa - Konya 243,80 TL 19 Saat 15 Dakika
Dalaman - Konya 263,48 TL 13 Saat 15 Dakika

Konya İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

08:30 2-3 Saat
Aksaray - Konya
Otobüs Bileti
35 TL
İncele 25 Ağu 2019
09:30 4-5 Saat
Niğde - Konya
Otobüs Bileti
57 TL
İncele 25 Ağu 2019
10:30 3-4 Saat
Ankara - Konya
Otobüs Bileti
55 TL
İncele 25 Ağu 2019
13:30 4-5 Saat
Kayseri - Konya
Otobüs Bileti
60 TL
İncele 25 Ağu 2019
14:30 8-9 Saat
Kahramanmaraş - Konya
Otobüs Bileti
90 TL
İncele 25 Ağu 2019
17:00 4-5 Saat
Isparta - Konya
Otobüs Bileti
55 TL
İncele 25 Ağu 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Konya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Dünyanın En Güzel Saraylarını Biliyor Musunuz?
Dünyanın En Güzel Saraylarını Biliyor Musunuz?
17 Temmuz 2019
Bir zamanlar krallarının ve soylularının evleri olan bu yapılar şimdi dünyanın en popüler turistik yeleri! Sadece kralların evi mi? Birçok sanatçıya ilham veren, yazarların kitaplarına, şarkıcıların ş
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
20 Haziran 2019
Yurtdışı seyahatlerinde karşımıza çıkan transit vize hakkında hazırladığımız yazıda; Transit Vize Nedir?, Transit Vize Nasıl Alınır?, Transit Vize Almak Zor mu?, Transit Vize Nereden Alınır? Gibi soru
Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
27 Mayıs 2019
Hepimiz yurt dışına çıktığımızda yediklerimizin içeriğine dikkat ederiz. Veganlar için bu seçim birkaç sene öncesine kadar sadece salata ve meyvelerle sınırlı olmasına rağmen günümüzde veganlar için s
Yeni Havalimanı'nda Hangi Seferler Var ?
Yeni Havalimanı'nda Hangi Seferler Var ?
03 Aralık 2018
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’dan, Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri Başk

Konya Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Kurban bayramı için oraya gitmiştik gerçekten çok güzeldi
Herşey çok güzeldi ,teşekkür ederiz sevgilimle çok keyif aldık
Ne kadar gidip görsem de pek önermeyeceğim biryer
Gizli bilim ve ilimleri seviyorsanız burası tam size göre
Herşey çok güzeldi mevlana şehrini bir daha ziyaret edebiliriz umarım
kız arkadaşım konyalı ve gezmek için günü birlik geldik ama geldiğimize deydi
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Konya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

24.08.2019 05:09:08
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Konya, (KYA)
KYA
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=42194
/
42194