Batum (Gürcistan) Uçak Bileti

Batum (Gürcistan) Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Batum (Gürcistan) Hakkında Bilgiler

Batum, ya da İngilizce adı ile Batumi, Karadeniz'in güzel ve gezilesi şehirlerinden bir tanesidir. Bu şehrin önemli özelliklerinden bir tanesi ise zenginlik ile fakirlik arasındaki ayrımın son derece belirgin olmasıdır. İşte Batum şehrini ziyaret edenlerin bu ayrımı keşfetme fırsatı bulmaları dahi bu şehrin ziyaret edilmesi adına bir sebep teşkil edebilir. Ne de olsa bu denli keskin bir farklılık çok nadir bulunacak türdendir.

Aynı zamanda Batum, Gürcistan'a bağlı Acara özer Cumhuriyeti'nin de başkentidir. Bundan dolayı bir idari şehir vasfı da mevcuttur. Batum şehrinde ziyaretçileri cezp edecek olan bir diğer önemli nokta ise sahil şeridinin çok güzel korunmuş olması ve her yanda turistik esintiler barındırmasıdır.

Her ne kadar tarihi potansiyelinin çok fazla olmamasına ve bu eserlerin turistik destinasyonu tamamlamak maksadı ile inşa edilmiş olmasına rağmen Batum keşfedilmeye değer bir şehirdir. Aynı zamanda gidilirken pasaporta ya da vizeye ihtiyaç duyulmaması ve yalnızca kimlik ile geçiş yapma fırsatının bulunması Batum'u tatilciler açısından ayrıca popüler hale getirmektedir.

Ancak kimliklerde bebekler dahil fotoğraf yer almalıdır ve yıpranmış olan kimlikler ile geçiş yapmak pek çok zaman sorun teşkil edecektir. Nihayetinde Batum'a geçiş yapmak isteyenlerin pasaportlarında belirli damgaların yer alması halinde cezaya mahkum edilmeleri söz konusu olabilmektedir, bu durumun da etraflı bir şekilde araştırılması lazımdır.

Batum (Gürcistan) Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Batum (Gürcistan) Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Batum Havalimanı
flight
ba-favicon-white