1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Trabzon Uçak Bileti

18 Ağustos
Bugün
Parçalı Bulutlu
25°C
19 Ağustos
Yarın
Sağanak Yağmur
24°C
20 Ağustos
Salı
Çoğunlukla Bulutlu
25°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Trabzon Şehri En İyileri
  • Yöresel Yemekler
  • Uzun Göl
  • Hamsi Kuşu
Trabzon

En Ucuz Trabzon Yurtiçi Uçak Seferleri

11 Eyl 2019
Ankara - Trabzon
Anadolu Jet
16 Eyl 2019
07 Eyl 2019
Adana - Trabzon
Pegasus
09 Eyl 2019
Bursa - Trabzon
Anadolu Jet
16 Eyl 2019
16 Eyl 2019
16 Eyl 2019
Erzincan - Trabzon
Anadolu Jet
03 Eyl 2019
Erzurum - Trabzon
Anadolu Jet
16 Eyl 2019
Samsun - Trabzon
Anadolu Jet
03 Eyl 2019

En Ucuz Trabzon Yurtdışı Uçak Seferleri

Dusseldorf - Trabzon
Sun Express
18 Ağu 2019
Stuttgart - Trabzon
Sun Express
04 Eyl 2019
Berlin - Trabzon
Sun Express
26 Ağu 2019
Viyana - Trabzon
Türk Hava Yolları
21 Ağu 2019
Hanover - Trabzon
Sun Express
15 Eyl 2019
Brüksel - Trabzon
Türk Hava Yolları
21 Ağu 2019
13 Eyl 2019
Kiev - Trabzon
Pegasus
27 Ağu 2019
Bakü - Trabzon
Türk Hava Yolları
15 Eyl 2019
Londra - Trabzon
Türk Hava Yolları
18 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Trabzon Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Trabzon Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Trabzon Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Trabzon Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
1,40 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 TL

Trabzon’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mart

Ucuz Trabzon uçak bileti alarak gitmek isteyenler için en uyun mevsim ilkbahar mevsimidir. Bu mevsimde yeşilin her tonunu görmek çok daha güzel bir zaman geçirmenize neden olur. Sonbahar mevsiminde ise havaların soğuması ve ağaçların yeşilliklerine yitirmesi ile şehir biraz daha sakin olur ve uçuşlarda yolcu sayısı biraz daha az olabilir. Trabzon'a yılın her zamanı gidilebilir. Tablo gibi şehir olarak nitelendirilmektedir. Futbol şehri olarak da bilinmektedir.

Trabzon Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Trabzon uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanına ulaştıklarına şehrin merkezine inmiş olmaktadırlar. Ama havalimanından tekrar şehrin içine geçmek için ulaşım araçlarını kullanmaları gerekmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 10 TL

Trabzon uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanına ulaştıklarına şehrin merkezine inmiş olmaktadırlar. Ama havalimanından tekrar şehrin içine geçmek için ulaşım araçlarını kullanmaları gerekmektedir.

Minibüs

Ortalama Fiyatı: 2 TL

Havalimanı önünden geçen dolmuşlar bulunmaktadır. Havalimanı ve şehir arasında yolcu taşıma yapılmaktadır.

Taksi

Terminal çıkışında hizmet vermektedir. Başlangıç noktasından km fiyatı olarak hesaplanmaktadır. Daha rahat bir şekilde ulaşım yapmak istiyorsanız taksiyi tercih edebilirsiniz.

Otobüs

Toplu taşımayı tercih etmek istiyorsanız, havaalanından Meydan yönüne giden otobüslere binmeniz gerekmektedir.

Trabzon Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Hediyelik Eşya
Araç Kiralama

Trabzon uçak bileti olanlar için havaalanı şehrin merkezinde yer almaktadır. Ulaşım olarak çok rahat bir şekilde ulaşım imkanı bulunmaktadır. Birçok şehir ve ülke dışına uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Bu Trabzon şehrini Karadeniz Bölgesi'nin en önemli havalimanına sahip hale getirmiştir.

İç hatlar ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminali bulunmaktadır. İç hatlar bölümünde cafe, hediyelik eşya, restoran, gazete satış, araç kiralama, kitap satış, büfe, otopark sağlık hizmeti emanet eşya ofisi vardır.

Dış hatlar bölümünde iç hatlar bölümünde olan ofisler mevcuttur. Bundan farklı olarak Bar ve Duty Free mağazası, hudut sağlık merkezi, defterdarlık büro, turizm danışma ve dhmi sağlık merkezi bulunmaktadır.

Trabzon’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Tarihi ve mimari yapısı ile herkesin ilgisini çeken Sümela Manastırı görülmesi gereken yerler arasında yer almalıdır. Dağın eteklerine kurulmuş olan bu manastır insanları hayrete düşürmektedir.
  2. Mısır ekmeğinin kendine has lezzeti ve Karadeniz'de yetişen mısır taneleri ile yapılan bu ekmek yediğiniz diğer ekmeklerden çok farklı bir tat bırakmaktadır. Havasından mı yoksa suyundan mı olduğuna karar veremeyeceğiz bu lezzeti asla unutamayacaksınız.
  3. Şerhin etrafını çevreleyen bu kale şehrin simgeleri arasındadır. Hala dimdik ayakta duran bu şehir tüm görkemi ile şehri seyretmektedir.
  4. Dağların arasında olan bir göldür. Haldizen deresinin önünün kapatılması ile oluşmuş ve çevreye adını vermiştir. Doğası ve yeşilliği insanları kendisine çeken Uzungöl sizleri bir başka diyarlara götürmektedir.
  5. Uzun yeşil örtü ile tam bir doğa harikasıdır. Bir şarkı ve şiire ilham kaynağı olmuştur. Yazları yapılan şenlikleri ve halkı ile farklı bir havası vardır.

Trabzon Hakkında

Orta Asya kökenli, Kafkaslar üzerinden gelen Türk kavmi tarafından kurulduğu yönünde görüşler bulunmaktadır. Avrupa ve Asya'nın en önemli İpek yolu üzerinde bulunduğu en önemli noktalardan biridir. Trabzon tarihi boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Tarihi boyunca birçok insana ev sahipliği yapmıştır. Bu güzel kent türküleri ile öyküleri ile zengin bir kültürel mirası vardır.

Camiler, müzeler, manastırlar. hanlar, hamamlar, bedesten, kenti saran surlar, sivil mimari örnekler ve çarşıları ile tarihin kalbinin attığı yer olmuştur. Ünlü seyyah Marko Polo ve Evliya Çelebi'nin anılarına konu olmuştur. Yerli ve yabancı birçok turist tarafından ziyaret edilmiş olan bu tarihi kent adında övgü ile söz ettirmiştir. Kanuni Sultan Süleyman, batılıların deyimi ile "muhteşem" olan padişah 15 yaşına kadar bu şehirde yaşamıştır.

Roma, Bizans ve Osmanlı döneminden birçok tarihi eser ve kalıntı günümüze ulaşmıştır. Tarihinin yanında birçok doğal güzelliği ile karşımıza çıkmaktadır. Yaylaları, gölleri, akarsuları, dağları ve kenti diğer kentlerden ayıran başlıca güzelliği bulunmaktadır. Trabzon'un kendine özgü ve ismi ile ün yapmış birçok simgesi vardır. Hasır bilezik, kazazlık, horonu, kemençesi ve diğer tüm güzellileri ile ün yapmıştır.

Konuşma şivesi ve insanlarının cana yakınlığı, kendilerine özgü oyunları ile Trabzon'da güzel zamanlar geçirilir. Futbol tutkunu bir şehir olarak bilinmektedir. Her köşesinde Trabzon spor sohbetleri duymak mümkündür. Takımına ve şehrine aşık bir halk vardır.

Trabzon Fotoğraf Galerisi

Trabzon Nerede?

Trabzon Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 TL
Taksi
2 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içerisinde daha çok minibüs tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise minibüslerin 8 kişilik olması ve sefer güzergahlarının daha çok olmasıdır. Uçak ile gelen yolcular ise daha çok havaş kullanmaktadır. Dolmuşlar hava limanı ve şehir arasından her noktada bulunmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içerisinde otobüs seferleri olsa da halk daha çok dolmuş tercih etmektedir. Taksi diğer bir ulaşım seçeneği arasındadır.

Trabzon’da Gezilecek Yerler

Trabzon Kalesi
Ayasofya Müzesi
Vazelon Manastırı
Boztepe Atatürk Köşkü
Zağnos Vadisi Parkı
Şehri Saran Kale Trabzon Kalesi

Evliye Çelebi'nin sözleri akıllarda kalmıştır. Dağın etrafındaki bir cehennem kuyusu olarak görmüştür. Kayalarının kesme olduğundan ve içerisinde cami, muhafaza evleri bulunmaktadır.

Eskiden Kilise Olan Ayasofya Müzesi

Kilise olarak inşa edilmiştir. Daha sonra hastane ve cami olarak kullanılmış, restorasyon yapılmış ve müze olarak değerlendirilmiştir. Şehir merkezinde en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunmaktadır.

Dağın Yamacında Bir Manastır Vazelon Manastırı

Kuruluş zamanı belli değildir. Sümela Manastırından faklı olarak içerisinde ayazma bulunmaktadır.

Şehri Kuş Bakışı Görmek İçin Boztepe

Trabzon'u tepeden seyretmek isteyenler için muhteşem manzarası ile beklemektedir. Temiz hava ve mis gibi çay eşliğinde şehri seyredebilirsiniz.

Bir Miras Atatürk Köşkü

Barok dönemi mimari özellikleri ile karşımıza çıkmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk'ün bir Trabzon gezisinde ziyaret etmiş ve beğenmiştir. Bu köşk Atatürk Köşkü olarak değiştirilmiştir.

Zağnos Vadisi Parkı

Şehrin merkezinde yer almaktadır. Kentsel dönüşüm ile değiştirilmiştir. Peyzaj çalışması, yapay havuzlar, ağız ve bitki peyzajı ile şehir ile özdeşleşmiştir.

Muhteşem Gezintiden Sonra Alışveriş

Forum Trabzon AVM kentim önemli alışveriş merkezidir. Birçok marka ile hizmet vermektedir.

Trabzon’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Hamsi Kuşu
Karalahana Sarması
Mısır Ekmeği
Mıhlama
Trabzon Denilince Akla İlk Gelen Lezzet: Hamsi'dir

Hamsinin her çeşidi yapılmaktadır. Rivayete göre turşusu bile bulunmaktadır. Hamsi Kuşu, kılçıkları ayıklanan iki hamsinin arasına peynir konur ve kızartılır.

Karalahananın En Lezzetlisi: Karalahana Sarması

Karalahanadan yapılmaktadır. Lahana yapraklarının sarılması ile yapılmıştır. Trabzon ile özdeşleşmiş bir tattır.

Farklı Ekmek: Mısır Ekmeği

Trabzon'da sofraların vazgeçilmezidir. Tadı ve kendine özgü rengi ile büyük kentlerde şehir restoranlarında da karşımıza çıkmaktadır. Ama Trabzon'da yenilen ekmeğin tadı başkadır.

Tereyağı ve Mısır ununun Aşkı: Mıhlama

Mısır unu, tereyağı ve kendine özel peyniri ile yapılmaktadır. Karadeniz bölgesinde her yörede yapılmaktadır. İşin püf noktası tereyağı ve kendine özel peyniri ile yapılmasıdır.

Trabzon'da Yapılan Pide Başkadır: Trabzon Pidesi

Her yörenin kendine özgü pidesi vardır ama Trabzon pidesinin yeri ayrıdır. Her malzemesi Karadeniz Bölgesine aittir. Bu nedenle lezzeti başkadır.

Köftelerin En Tatlısı: Akçaabat Köftesi

Havasından mıdır yoksa suyundan mı bilinmez yiyenlerin bir daha yemek istediği ve hiçbir yerde böyle bir lezzete asla ulaşamadığı bir lezzet harikasıdır. Siniri olmayan etten yapılmaktadır. Bir gün dolapta bekletilmektedir. Her yerde Akçaabat köftesi vardır ama Akçaabat'ta başkadır.

Sütlaçın Tadı Karadeniz'de Başka Olur: Hamsi Köy Fırın Sütlacı

Taze olan sütün uzun süre kaynatılması ile yapılır. Piştikten sonra fırına verilir. O yörede olan ineklerin yedikleri otlardan olsa gerek sütün tadı sütlaca farklı geçmiştir.

Konaklama İçin Trabzon Otel Seçenekleri

Uçak Trabzon uçak bileti alındıktan sonra önemli bir diğer konu ise konaklama imkanıdır. Trabzon şehrinde konaklama sorunu ile karşılaşmak biraz zordur. Şehir çok fazla yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır.&

Zorlu Grand Hotel

5 yıldızlı bir oteldir. Her türlü imkanlar otel içerisinde bulunmaktadır. Bir çok bölümden ücretsiz faydalanma imkanı vardır.

Kemerkaya Mahallesi Maraş Cad
Ramada Plaza Trabzon

5 yıldızlı oteldir. Mükemmellik Sertifikasına sahiptir. Trabzon mutfağı ve dünya mutfağı ile hizmet vermektedir. Otelde bir çok sosyal alan bulunmaktadır. Ücretsiz bir şekilde yararlanma imkanı vardır.

Gülyazı Mevkii Rize Cad. No:23 Yalıncak Beldesi
Park Dedeman Trabzon

4 yıldızlı bir oteldir. Ücretsiz wifi, klima, restoran ve güler yüzlü personeli ile hizmet vermektedir. Şehrin merkezinde bulunmaktadır.

Kaşüstü Belediyesi Şana Mevkii

Trabzon Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Trabzon 204,49 TL 1 Saat 45 Dakika
Ankara - Trabzon 211,99 TL 1 Saat 20 Dakika
Kocaeli (İzmit) - Trabzon 211,99 TL 1 Saat 30 Dakika
Antalya - Trabzon 219,49 TL 1 Saat 40 Dakika
Adana - Trabzon 233,84 TL 1 Saat 20 Dakika
Bursa - Trabzon 241,99 TL 1 Saat 30 Dakika
Balıkesir - Trabzon 287,48 TL 9 Saat 25 Dakika
Denizli - Trabzon 287,98 TL 2 Saat 45 Dakika

Trabzon İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

00:30 11-13 Saat
Ankara - Trabzon
Otobüs Bileti
110 TL
İncele 19 Ağu 2019
07:00 3-4 Saat
Bayburt - Trabzon
Otobüs Bileti
30 TL
İncele 19 Ağu 2019
16:00 5-6 Saat
Samsun - Trabzon
Otobüs Bileti
60 TL
İncele 19 Ağu 2019
17:00 4-5 Saat
Erzincan - Trabzon
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 19 Ağu 2019
21:00 12-14 Saat
Kayseri - Trabzon
Otobüs Bileti
135 TL
İncele 19 Ağu 2019
23:15 5-6 Saat
Erzurum - Trabzon
Otobüs Bileti
60 TL
İncele 19 Ağu 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Trabzon ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yaz Seyahatleriniz İçin İndirmek İsteyeceğiniz 7 Uygulama
Yaz Seyahatleriniz İçin İndirmek İsteyeceğiniz 7 Uygulama
10 Temmuz 2019
Seyahat etmek artık çok kolay. İnternet üzerinden uçak bileti, otel ayarlamak kadar gezecek binbir türlü yer bulabiliyorsunuz. Bu yaz seyahatlerinizi kolaylaştıracak birkaç uygulamayı size tanıtmak is
Yaz Mevsimi Sizin Olsun Bu Aktiviteler Baharda Güzel!
Yaz Mevsimi Sizin Olsun Bu Aktiviteler Baharda Güzel!
21 Mayıs 2019
Sıcak dediğimizde aklımıza yaz, soğuk dediğimizde aklımıza kış geliyor ama ikisinin arasında kalmış bahar mevsimlerini kimse düşünmüyor. Hazalar ısındıkça sosyal medyada yazın yapılacaklara dair bir s
Tripadvisor’ın Seçimiyle Dünya’nın En Eğlenceli 8 Lunaparkı
Tripadvisor’ın Seçimiyle Dünya’nın En Eğlenceli 8 Lunaparkı
24 Aralık 2018
Eğlenmek ve güzel vakit geçirmek deyince ilk akla gelen etkinliklerden olan lunaparklar, her yaştan ziyaretçinin keyifli vakit geçireceği bir gün vadediyor. Gezginlerin oyları ile seçilen en eğlenceli
Yeni Eğitim Yılında Motivasyonunuzu Yüksek Tutmanızı Sağlayacak Öneriler
Yeni Eğitim Yılında Motivasyonunuzu Yüksek Tutmanızı Sağlayacak Öneriler
17 Eylül 2018
Büyük bir heyecanla başladığımız yaz tatilinin çoğunu tamamlamış bulunuyoruz. Yeni eğitim öğretim yılına adım attığımız bu süreçte bazı öğrenciler kafa karışıklığı yaşayabiliyor. Olumsuz düşünceler mo

Trabzon Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (4)
İyi (2)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%67
%33
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
6 Değerlendirme
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz, tur rehberimiz çok ilgiliydi
Haftasonu kaçamak olsun diye gittik, güzel bir yer internetten bulmuştuk
Okulum bitiince burada yaşamayı düşünüyorum. İnşallah da gideceğim
Hep üzerinden uçuyorduk bu hafta buraya gideceğiz kısmetse
Herşey çok güzeldi keyifli bir tatil ve maç olmuştu
herşeyiyle mükemmel bi şehir 3 kez gittim ve tekrar gidicem
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Trabzon Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

18.08.2019 02:32:21
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Trabzon, (TZX)
TZX
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=42194
/
42194