1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Kars

Kars Uçak Bileti

Kars Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Kars Zaman Dilimi
GMT +3
Kars Şehri En İyileri
Kış Sporları, Ani Harabeleri, Kaşar
Kars Hava Durumu (5 Ağustos) 23°C Açık
Kars Hava Durumu (6 Ağustos) 24°C Güneşli

En Ucuz Kars Yurtiçi Uçak Seferleri

İstanbul - Kars
Anadolu Jet
12 Ağu 2020
Ankara - Kars
Anadolu Jet
06 Ağu 2020
İzmir - Kars
Sun Express
09 Ağu 2020
Antalya - Kars
Pegasus
07 Ağu 2020
Konya - Kars
Pegasus
07 Ağu 2020
Kayseri - Kars
Anadolu Jet
07 Ağu 2020
Gaziantep - Kars
Türk Hava Yolları
25 Ağu 2020
Samsun - Kars
Türk Hava Yolları
31 Ağu 2020
Adana - Kars
Anadolu Jet
16 Ağu 2020
Trabzon - Kars
Anadolu Jet
09 Ağu 2020
Hatay - Kars
Türk Hava Yolları
20 Ağu 2020
Erzurum - Kars
Türk Hava Yolları
31 Ağu 2020
Diyarbakır - Kars
Türk Hava Yolları
01 Eyl 2020
Van - Kars
Anadolu Jet
10 Ağu 2020

En Ucuz Kars Yurtdışı Uçak Seferleri

Tiflis - Kars
Türk Hava Yolları
01 Eyl 2020
Üsküp - Kars
Türk Hava Yolları
07 Ağu 2020
Köln - Kars
Türk Hava Yolları
20 Ağu 2020
Londra - Kars
Pegasus
29 Ağu 2020
Tahran - Kars
Pegasus
28 Ağu 2020
Hanover - Kars
Türk Hava Yolları
06 Ağu 2020
Amsterdam - Kars
Türk Hava Yolları
03 Eyl 2020
Berlin - Kars
Türk Hava Yolları
15 Ağu 2020
Dusseldorf - Kars
Türk Hava Yolları
09 Ağu 2020
Münih - Kars
Pegasus
09 Ağu 2020
Brüksel - Kars
Pegasus
05 Ağu 2020
Kiev - Kars
Türk Hava Yolları
29 Ağu 2020
Paris - Kars
Pegasus
07 Ağu 2020
Bakü - Kars
Türk Hava Yolları
26 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kars Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kars Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Kars Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Kars Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
3,50 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 TL

Kars’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Ocak

Ucuz Kars uçak bileti kullanarak Kars'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim Kış aylarıdır. Kış aylarında kayak yapmak için Sarıkamış Kayak Merkezi'ne gitmek ve kayak merkezinin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler kış mevsiminde Kars'ı ziyaret edebilirler.

Ayrıca kış aylarında Sarıkamış Kayak Merkezi'nde birbirinden önemli festivaller düzenlenmekte ve dünyanın birçok yerinden binlerce ziyaretçi Kars'a akın etmektedir.

Kars Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kars uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 30 TL

Havalimanından Kars kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek Havaş hizmeti bulunmamaktadır. Ancak; bazı hava yolu şirketleri yolcularının inişinden yarım saat sonra hareket edecek servis araçları sağlamaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3,50 TL

Toplu taşıma ile havalimanından Kars şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Uçak saatlerine paralel olarak ayarlanan belediye otobüsleri şehir içine, Ardahan’a ve havaalanına üçgen halinde hizmet vermektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 5 TL/Km

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak

Kars Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Kars'ta hava yolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Kars Harakani Havalimanı'dır. Kars uçak bileti avantajlarından yararlanarak hava yolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular bu havalimanını kullanmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 6 km olduğu için havalimanından kent merkezine 15-20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere aynı binada hizmet vermektedir. İç hatlar terminalinde yolcular için kafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, mescit, ücretli otopark, sağlık ünitesi ve bebek bakım odası bulunmaktadır.

Dış hatlar terminalinde aynı binada hizmet vermektedir. Ayrıca havaalanı terminalinde bir VIP bir de CIP salonu vardır.

Kars’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Kars uçak bileti avantajlarından yararlanarak Kars'a gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel lezzeti olan baldır.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş lezzetlerden birisi de Kars Kaşarıdır. Sadece mükemmel kaşardan yemek için bile Kars'a gidecek bir sebebiniz bulunmaktadır.
 3. Kars'ın sembolü olan Sarıkamış Kayak Merkezi aynı zamanda mutlaka görülmesi gereken, dünyanın sayılı kayak merkezlerinden birisine ev sahipliği yapmaktadır.
 4. Kars birçok uygarlığa ev sahipliği yatığı için birçok ta arkeolojik eşyaya sahiptir.
 5. Tarihi çok eskilere dayanan ilimiz dini yapıtlar, doğal ve insani birçok yapıtıyla tarihin eşsiz tanığı olma hakkına sahiptir.

Kars Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzeydoğu kesimlerinde yer alan Kars, ülkenin en soğuk illerinden biridir. Her sabah güneş ilk olarak Kars’ta doğar ve ilk kar bu ilimize yağar. Karla kaplı dağları ile kış turizmine de kucak açmaktadır. İklim olarak; kışları serttir ve uzun geçer. Yazları ise; ılıman hatta serin bile denilebilir.

Aynı zamanda dünyanın en eski şehirlerinden birisi olma özelliğini taşır. Tarihi cilalı taş devrine kadar inmektedir. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ilimiz Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile Türk kavimlerine Anadolu yolunu açmıştır. 1514 yılında Yavuz Sultan Selim bölgeyi fethetmiş ve Osmanlı İmparatorluğu’na katmıştır.

Kars birçok konuda ilgi odağı olan ve tarihi ile dikkat çeken bir ilimizdir. Birçok şaire ilham ve sayısız filme konu olmuştur. Ayrıca; Mesnevi adından Şehr-i Din olarak söz ettirir.

Son derece renkli bir şehir olan Kars'ta Tarihi, bembeyaz örtüsü, lezzetli yemekleri, dini yapıtları ve çok candan insanlar olduklarına tanıklık edebilirsiniz.

Kars Fotoğraf Galerisi

Kars Nerede?

Kars Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
5 TL
Taksi
2,50 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kars'ta şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği için Kars halkı diğer ulaşım araçlarına göre belediye otobüsünü tercih etmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin bulunduğunu da belirtmek gerekir.

Kars’da Gezilecek Yerler

Sarıkamış Kayak Merkezi
Kars Tamsaş AVM
Kars Müzesi
12 Havariler Kilisesi (Kümbet Camii)
Kuyucuk Kuş Cenneti
Kayak Keyfi İçin En Doğru Adres: Sarıkamış Kayak Merkezi

Ulaşımı oldukça kolay olan Sarıkamış Kayak Merkezi, kış sporlarını seven ziyaretçiler için geniş seçenekler sunuyor. Çamlar arasında bulunan Sarıkamış Kayak Merkezi, 12 km.lik 5 etaplı piste sahip doğal güzelliktir. En önemli özelliği ise; yağan karın cinsidir. Sezon boyunca yağdığı ilk zamanki özelliğini kaybetmeyen kristal kar Sarıkamış’ta bulunmaktadır. Sarıkamış Kayak Merkezi pistlerinde çığ tehlikesi de görülmemektedir. Ayrıca sarı çam ormanları ile çevrili olduğundan rüzgara karşı da korunaklıdır. Restoran, bar, toplantı salonu ve konaklama gibi konularda ziyaretçilerine birçok hizmet sunmaktadır.

Alışveriş mi? Kars Tamsaş Alışveriş Merkezi

Alışveriş tutkunları için Kars'ta birbirinden farklı özelliklerde alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu merkezlerden birisi de şehir merkezinde yer alan Kars Tamsaş Alışveriş Merkezi'dir. İçerisinde çok sayıda mağaza bulunan alışveriş merkezi, aynı zamanda ziyaretçilerinin yeme ve içme isteklerini karşılayabilecek önemli markalara ait restaurant ve kafelere de ev sahipliği yapmaktadır.

Kars Müzesi

Kars merkezde yer alan müze, 1959 vilayet konağında müze memurluğu kurulmuş ve arkeoloji salonu ile etnografya solunu olarak iki bölümde ziyaretçilerine hizmet vermektedir.

12 Havariler Kilisesi (Kümbet Cami)

Kars’ta bulunan ve tarihin eşsiz yansıması olan bu kilise için Doğunun Ayasofya’sı diye nitelendirilir. Kilise, cami, müze gibi birçok değişime uğrayan bu Ermeni kilisesi 1993 yılından bu yana Cami olarak kullanılmaktadır.

Kuyucuk Kuş Cenneti

Kars'ın en önemli simgelerinden birisi Kuyucuk Kuş Cenneti’dir. 182 kuş çeşidi ile dünyanın her yerinden ziyaretçi akınına uğramaktadır. Oldukça kapsamlı bir hayvanat bahçesi görüntüsüne sahip olan bu göl de birbirinden farklı ve ilginç kuş çeşitlerini görebilirsiniz.

Ani Harabeleri

1001 Kilise şehri olarak bilinen ve birçok uygarlığa, savaşa tanıklık etmiş olan bu yer Kars’a 48 km uzaklıktadır. Türkiye Ermenistan sınırına yakın Arpaçay nehri kenarında bulunmaktadır. Zamanında önemli bir güç ve kültür merkezi olmuştur.

Çıldır Gölü

Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük tatlı su gölüdür. Bu göl tektonik oluşumlu bir göldür ve efsanelerle kendinden söz ettirmektedir. Ayrıca; en derin noktası 49 metredir. Burada 4 mevsimde de balıkçılık yapılabilmektedir. Sert geçen kış aylarında göl tamamen buz tutmakta ve bu buzun üstünde gezilebilmekte hatta balık tutulabilmektedir.

Kars’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kaşar
Bal
Hangel
Kars Ketesi
Kars Denince Akla İlk GelenLezzet: Kaşar

Kars’ın ekonomisi açısından son derece önemli bir besin olan kaşar, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Kars uçak bileti olanakları ile sadece kaşar yemek ve satın almak için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Eşsiz Bir Tatlı: Bal

Kars denildiğine akla gelen ilk yiyeceklerden birisi de baldır. Özel yöntemlerle üretilen Kars balı, lezzetinin yanı sıra doğallığı ile de ün yapmıştır. Kars balı yerken kaşıktan akışı bile insanı mest etmeye yeter.

Hangel

Kars'ın geleneksel lezzetlerinden birisi de Hangeldir. Kars’ta hangel lezzeti kadar görüntüsü ile de herkesi cezbetmektedir.

Kente Özel Lezzet: Kete

Hamur işi sevenlerin mutlaka tüketmesi gereken yiyeceklerden birisi de Kars Ketesidir.

Kaz Dolması

Tavuk ve kırmızı et tüketimine alışkın olan ülkemizde Kars ili bir farklılıkla daha çok Kaz eti tüketmektedir. Kazın but ve kanat bölgeleri 2 gün tuzlanıp bekletilir ve muhakkak soğuk ortamda olması gerekmektedir. Böyle uğraş gerektiren bir yemeği yemek için ziyaret kesinlikle şart.

Konaklama İçin Kars Otel Seçenekleri

Ucuz Kars uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Kars'a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Büyük Kale Otel
Kars merkezde yer alan Büyük Kale Otel, 4 yıldızlı otel arayan ziyaretçiler için en önemli seçeneklerden birisidir. Şehir merkezinde bulunan otel, kentin önemli noktalarından birisi olan Kars Kalesi manzarasına sahiptir. Otel havalimanına 5 km uzaklıktadır.
Yusufpaşa Mah. Atatürk Cad. No: 60 Merkez /Kars
Grand Ani Otel
Kars'ın 4 yıldızlı otellerinden birisi de Grand Ani Otel'dir. Şehir merkezinde yer alan otelin havalimanına olan uzaklığı ise 6 km civarındadır. Müşterilerine kaliteli hizmetler sunan otelin yemekleri oldukça lezzetlidir ve sabahları yöresel kahvaltı servis edilmektedir.
Yeni Mahallesi Ordu Caddesi No:115 Merkez/Kars
Karabağ Hotel
Kars Havalimanı'na 5 km mesafede olan otelden havalimanına araçla 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabiliyor. Müşterilerine açık büfe kahvaltı, restoran, ve toplantı odaları gibi özellikler sunan otel Kars uçak seyahati ile kente giden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.
Ortakapı, Faikbey Cad. no: 142 Merkez /Kars

Kars Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Kars 275,99 TL 1 Saat 30 Dakika
İstanbul - Kars 275,99 TL 2 Saat
Lefkoşa - Kars 345,44 TL 14 Saat 5 Dakika
Balıkesir - Kars 362,81 TL 3 Saat 45 Dakika
İzmir - Kars 369,99 TL 2 Saat 15 Dakika
Antalya - Kars 392,98 TL 5 Saat 30 Dakika
Bursa - Kars 396,81 TL 20 Saat 15 Dakika
Dalaman - Kars 420,98 TL 8 Saat 25 Dakika

Kars İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

10:00 Saat
Van - Kars
Otobüs Bileti
100 TL
İncele 06 Ağu 2020
11:00 22-24 Saat
İstanbul - Kars
Otobüs Bileti
200 TL
İncele 06 Ağu 2020
11:00 23-25 Saat
İzmir - Kars
Otobüs Bileti
200 TL
İncele 06 Ağu 2020
16:45 16-18 Saat
Ankara - Kars
Otobüs Bileti
170 TL
İncele 06 Ağu 2020
17:00 3-4 Saat
Erzurum - Kars
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 06 Ağu 2020
21:58 8-9 Saat
Diyarbakır - Kars
Otobüs Bileti
150 TL
İncele 06 Ağu 2020

Kars Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kars uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Anadolu Jet, Deutsche Lufthansa, Pegasus, Sun Express, Türk Hava Yolları.
 • Kars yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Kars varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Kars olup, bilet fiyatı 275,99 TL'dir.
 • Kars yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Kars varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Tiflis - Kars olup, bilet fiyatı 891,27 TL'dir.
 • Kars şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kars ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yurtdışında Karşılaşabileceğiniz En İlginç Yemekler
Yurtdışında Karşılaşabileceğiniz En İlginç Yemekler
07 Mayıs 2018
Yurt dışına seyahate çıktığınız zaman çok şaşıracağınız, sıra dışı ve ilginç yemekleri sizler için derledik. Bazı ülkelerin çok enteresan yemek kültürü var. Hazırlamış olduğumuz ilginç yemekler listem
Yükselişteki Dövize Karşı, Seyahat Rotanızı Çevirebileceğiniz Bir Alternatif: Balkanlar!
Yükselişteki Dövize Karşı, Seyahat Rotanızı Çevirebileceğiniz Bir Alternatif: Balkanlar!
18 Aralık 2016
Balkanlar, tek bir ülkesine takılmak yerine; her ülkesinde çok özel noktaları gezebileceğiniz önemli bir bölgedir. Birbirine yakın şehirleri, vize anlamında rahat hareket etmenize olanak tanıyan anlaş
Online Bilet Alırken En Çok Karşılaşılan 11 Soru ve Cevapları
Online Bilet Alırken En Çok Karşılaşılan 11 Soru ve Cevapları
25 Ekim 2016
Teknolojinin beraberinde getirdiği internetin bize sağladığı en mükemmel şey, tek bir “tık” ile işlerimizin çoğunu halledebiliyor olmamız. Çevrimiçi, yani internet üzerinden alınan otobüs, uçak veya i
Sonbaharı En Güzel Karşılayan Şehirler
Sonbaharı En Güzel Karşılayan Şehirler
28 Eylül 2016
Aşkın, sevginin ve romantizmin en üst seviyelerde yaşandığı sonbaharda hangi şehirler bu güzel mevsimi en güzel şekilde karşılamaktadır. Yaz aylarının yavaş yavaş bittiğini gösteren ve bunun simgesi o

Kars Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (81)
İyi (3)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%96
%4
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
84 Değerlendirme
G*** K***
7 Ekim Pazar
Kesinlikle öneriyorum memnun kaldım, bir daha gidebilirim hatta
Z*** E***
18 Eylül Salı
Çok güzel yerler gördük, çok güzel insanlar tanıdık. Herşey için teşekkürler.
E*** A*** A***
17 Temmuz Salı
Güzel bir tatil oldu teşekkür ederiz, biz çok keyif aldık kamp çok güzeldi
M*** S*** H***
30 Temmuz Pazartesi
Değişik ve gizemli bir yer bence herkesin gitmesi gerek
M*** A***
26 Ağustos Pazar
Maç için gitmiştik, güzeldi maçıda yendik daha ne olsun
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kars Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 5.08.2020 03:23:32 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kars, (KSY)
KSY
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=90163
/ True
90163