Podgorica Uçak Bileti

Podgorica Hakkında Bilgiler

Podgorica, Karadağ ülkesinin başkentidir. Karadağ ülkesinin turistik kentleri ile bazı özellikleri aynıdır. Budya ve Kotor gibi şehir sakin bir yapıya, lezzetli yemek kültürüne ve ayrıca eşsiz bir doğal güzelliğe sahiptir. Geçmişte yaşana yabancı kültürleri içerisinde yansıtmaktadır.

Podgorica kentinin nüfusu hızla her geçen gün artmaktadır. Yaklaşık olarak nüfusu 170000 civarındadır. Kent iki nehrin birleştiği bir alana kurulmuştur. Podgorica, Osmanlı Devleti'nden kalan birçok eseri barındırmaktadır. Ribnica'nın güney kıyısında yer almaktadır. Moraca kentinin batısında kurulmuş ve iki yakayı birleştiren beş köprü bulunmaktadır.

Podgorica ismine ilk kez 1326 yıllarında rastlanılmaktadır. Kent 1457 yıllarında Osmanlı Devleti topraklarına katılmıştır. Osmanlı İmparatorluğu, 1474 -1478 yılları arasında Ribnica ile Moraca nehirlerini birbirine birleştiren, dik, sarp kayalıkların olduğu bölgeye kale ve cami inşa ettirmiştir.

Podgorica'da yaşayan halk genç nüfusa sahip olup, herkes iyi derecede İngilizce konuşmaktadır. Yabancı turistlere karşı oldukça sıcakkanlı ve konuşkandırlar. ülke nüfusunun %40'ı Müslüman'dır.

Şehirde Akdeniz iklimi görülmektedir. Sıcaklık kışın 5, yaz aylarında ise 23 derece seviyelerinde görülmektedir. Yaz ayları olan Mayıs - Eylül, kış aylarında Aralık - Mart aylarında turistler tatil için bu güzel şehri tercih etmektedirler.

Podgorica şehir merkezinde yan yana dizilmiş kafeler, barlar şehrin doğal güzellikleri yanında eğlence hayatının da canlı olduğunu göstermektedir. Kentin ünlü caddesi Slobode Caddesi'dir. Bu cadde üzerinde alışveriş imkanı için bir çok mağaza bulunmaktadır. Ayrıca kent alışveriş açısından oldukça ucuzdur.

Podgorica'da bisiklet kiralanarak bölge rahatlıkla gezilebilir. Avrupa başkentlerinden Podgorica'yı ayıran önemli özellik balon turu yapılabilmesidir. Şehrin o eşsiz görüntüsünü balon ile görmek mümkün olabilmektedir.

Podgorica Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Podgorica Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Podgorica Havalimanı

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white