1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Cairns Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Çoğunlukla Bulutlu
21°C
17 Temmuz
Yarın
Açık
21°C
18 Temmuz
Perşembe
Açık
21°C
Para Birimi
Avustralya Doları (AUD)
Zaman Dilimi
GMT +10
Cairns Şehri En İyileri
  • Tropikal İklim
  • Esplanade
  • Yengeç

En Ucuz Cairns Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Cairns
Singapore Airlines
27 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Cairns Kalkışlı Uçak Seferleri

Cairns - İstanbul
Jetstar Airways
18 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Cairns Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Cairns Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Cairns Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
AU
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2 AUD
Yemek Fiyatı
18 AUD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 AUD

Cairns’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Cairns şehri genel olarak tropikal ve yağışlı bir iklim özelliği gösterir. Bu nedenle, özellikle kasım ayından itibaren mayıs ayına kadar bölgede sıcaklık değerleri oldukça yüksektir. Ocak ayı genellikle bölgenin en sıcak olduğu zamandır. Bu nedenle, bölgeye ocak ayında gelen turist sayısı da azalma gösterir. Şehirde en ideal tatil temmuz ayından itibaren yapılır. Çünkü temmuz ayından sonra bölgeye sonbahar havası gelmekte ve sıcaklık değerleri düşüş göstermektedir.  En ucuz Cairns, Queensland uçak bileti haziran ayında bulunurken, en fazla Cairns, Queensland uçak bileti rezervasyon işlemleri de sıcaklık değerlerinin düştüğü temmuz ayından itibaren yapılır.

Cairns Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Cairns, Queensland havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için genellikle daha konforlu araçlardan yararlanılır. Bunların yanı sıra şehir merkezinde aktif olarak hizmet veren farklı ulaşım araçlarını da bulmak mümkündür.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 AUD

Cairns, Queenslanda uçak bileti fiyatları ile ilgili bir araştırma yaparken, şehrin ulaşımı hakkında bilgi de alırsanız, yolculuğunuz sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Özellikle, havalimanına gelen yolcular şehir merkezine ulaşım için Sun Bus adı verilen otobüsleri tercih edebilirler. Bu otobüsler havalimanından başlayarak, şehrin her noktasına ulaşım sağlamaktadır.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 50 AUD

Havalimanı ve şehir içi ulaşımda tercih edilen diğer bir araç ise transfer araçlarıdır. Özellikle otellerinizden ayarlanabilen transfer araçları kiralık araç gibi şehir içi ulaşımında konforlu bir yolculuk sağlamaktadır. Fakat bu araçlar Cairns şehrinde diğer ulaşım araçlarına göre daha pahalı kiralanmaktadır.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 40 AUD

Taksiler havalimanının her noktasında bulunmaktadır. Şehir merkezinde de bulabileceğiniz taksiler konforlu ve güvenli bir yolculuk için ideal ulaşım araçlarındandır.
Araç Kiralama
Kiralık araçlar şehirde en fazla kullanılan ulaşım araçlarındandır. Havalimanı iç kısımlarında ve şehir merkezinde oldukça fazla rent a car firması bulunmaktadır. Bu araçları tercih ederek, havalimanından şehir merkezine ya da istenilen konaklama alanına

Cairns Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi

Avustralya'nın en kalabalık yolcu potansiyeline sahip olan 7. havalimanı Cairns Havalimanı’dır. Şehrin kuzey kısmında yer alan havalimanı şehir merkezine toplam 7 kilometre mesafede yer almaktadır. Şehir genel olarak küçük bir yapıya sahip olduğu için havalimanından şehir merkezine ulaşmak için transfer araçlar ya da araç kiralama firmaları kullanılabilir. Toplu taşıma araçlarından ise genellikle otobüsler sıklıkla tercih edilmektedir.

Cairns, Queenslanda uçak bileti fırsatları ile havalimanına İstanbul üzerinden giderek, merkez noktalara ya da otelinize oldukça kısa bir sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Maksimum 25 dakikada ulaşabileceğiniz şehir merkezine genellikle kiralık araçlarla birlikte daha az bir sürede gidilebilmektedir.

Cairns’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Cairns, Queensland ucuz uçak bileti fırsatlarını yakalayarak, Avustralya'nın en güzel plajlarında tatilinizi yapabilirsiniz. Muhteşem berrak bir denize sahip olan şehir, deniz turizmi ile birlikte konaklama imkanlarını da geliştirmiştir.
  2. Mercan Denizi kıyısında bulunan şehir en fazla deniz ürünleri tüketmektedir. Ayrıca, tropikal iklimde bulunduğu için şehirde pek çok tropikal meyve de sıklıkta tüketilmektedir. Leziz mutfağın kaynağı ise genellikle deniz ürünleridir.
  3. Carins barlar sokağı olarak bilinen caddelerde gece hayatı oldukça renklidir. Sabaha kadar süren eğlencelerde muhteşem deniz manzarasına ve canlı müziğe şahit olabilirsiniz.
  4. Şehir merkezinde pek çok açık hava pazarları, modern alışveriş merkezleri ve mağazalar bulunmaktadır. Özellikle, inci takılar konusunda meraklıysanız şehrin el yapımı inci mücevherlerini yakından görebilirsiniz. Ayrıca, Lake ve Abbott Caddeleri üzerinde yer alan hediyelik mağazalardan şehrin kültürünü yansıtan şık eşyalar da alabilirsiniza ve canlı müziğe şahit olabilirsiniz.
  5. Genellikle temmuz ve eylül ayları arasında yapılan festivaller, bölgeye pek çok turistin gelmesini sağlamaktadır. Cairns, Queensland ucuz uçak bileti fırsatlarını yakalayarak, her yıl düzenlenen Carins Yerel Sanat Fuarı’na, Carins Ukulele Festivali’ne ve Cairns Festivali’ne katılma imkanı sağlayabilirsiniz.

Cairns Hakkında

Carins, Avustralya'nın kültür bakımından en gelişmiş şehirlerinden birisidir. Queensland eyaletine bağlı olan Cairns, eyaletin en büyük 5. şehri konumundadır. 1876 tarihinde Queensland valisi tarafından kurulan bu şehir, çoğu kez eyelat ismi ile birlikte anılmaktadır. Avustralya'nın kuzey bölümünde yer alan Carins şehri, aynı zamanda bölgenin en ideal tatil şehirlerinden birisidir. Tropikal bir iklime sahip olan şehir masmavi denizi ve ışıldayan güneşi ile her yıl binlerce turistin uğrak mekanları arasında yer almaktadır.

Cairns ucuz uçak bileti fırsatlarını yakalayarak, bölgenin en güzel şehrinde tropikal bir tatili keşfedebilirsiniz. Ayrıca Cairns uçak bileti fırsatlarını yalnızca deniz ve güneş için değil, muhteşem bir manzaraya sahip olan ve tropikal yağmur ormanları arasında bulunan şehri ziyaret için de kullanabilirsiniz.

Cairns Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 AUD
Taksi
3 AUD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Queensland İstanbul saat farkı dikkate alındığında uçak bilgilerine göre şehir merkezine en ideal ulaşım aracı belediye otobüsleri olacaktır. Toplu taşımalarda halkın en fazla tercih ettiği ulaşım aracı da belediye otobüsleridir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir merkezinde diğer popüler olan ulaşım aracı ise genellikle taksilerdir. Taksiler havalimanı ve merkez noktalarda pek çok yere ulaşım sağladığı için bu hizmet oldukça gelişmiştir. Ayrıca, şehir merkezinde rent a car firmalarından da sıklıkla yararlanılır. Uygun fiyatlı olarak araç kiralayarak, merkez noktalara kısa sürede ulaşabilirsiniz. Şehir küçük bir alana sahip olduğu için tramvay ve metro hizmeti bulunmamaktadır.

Cairns Vize Şartları

Avustralya Vize İstiyor mu?
Evet
Avustralya Vize Ücreti
310 TL
Avustralya Vize Detayları
Vize ücretleri türüne göre değişiklik göstermektedir. Yaptığınız vize başvurularının sonuçlanması yaklaşık 20 gün sürmektedir. Pasaport ayrımı yapmaksızın tüm pasaport sahiplerinden vize istemektedir.

Cairns’de Gezilecek Yerler

Esplanade
Cairns Tropik Hayvanat Bahçesi
Cairns Tarih Derneği Ve Tarih Müzesi
Tjapukai Aborjin Kültür Parkı
Cairns Botanik Bahçesi
Cairns'in Kalbi: Esplanade

Esplanade, Cairns şehrinin kalbi olarak nitelendirilir. Dev tuzlu havuzu ile bölgenin manzara açısından en ünlü noktalarından birisidir. Ayrıca, bu bölgede ünlü restoran ve kafeler de bulunduğu için şehrin en fazla turist çeken yerlerinden birisidir. Yemyeşil alanı ile birlikte deniz manzarasını izleyebileceğiniz bir alan olan Esplanade kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir.

Doğal Yaşam Alanı: Cairns Tropik Hayvanat Bahçesi

Nesli tükenmekte olan pek çok hayvana doğal yaşam alanı sunan Cairns Tropik Hayvanat Bahçesi, turistlerin en fazla rağbet gösterdiği yerlerin başında gelmektedir. Cairns, Queenslanda en ucuz uçak bileti fırsatlarını yakalayarak, nadir görülen egzotik hayvanlarla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Her gün 08:30 ile 16:00 arasında açık olan bu hayvanat bahçesine giriş ücreti ise 17 Avustralya dolarıdır.

Bölgenin Geçmişi: Cairns Tarih Derneği ve Tarih Müzesi

Aborjin kültürüne ait pek çok eserin sergilendiği müze bölgenin geçmiş tarihine de ışık tutmaktadır. 5 Avustralya doları ile giriş yapılabilen müze 10:00 ile 16:00 saatleri arasında açıktır. Hafta sonu bu saatler değişiklik gösterebilmektedir.

İlk Aborjin Parkı: Tjapukai Aborjin Kültür Parkı

Avustralya'nın ilk Aborjin parkı olarak gösterilen Tjapukai Aborjin Kültür Parkı, 10 hektarlık bir alan üzerine kuruludur. Aborjinler hakkında bilgilerin verilip, çeşitli dansların yapıldığı bu yer halen Aborjin kültürünün yansıtıldığı nadir alanlardan birisidir. Özellikle, turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Her gün 09:00 ile 21:30 arasında ziyaretçi kabul edilmektedir.

Doğal Park: Cairns Botanik Bahçesi

Avustralya içerisinde nadir pek çok bitkinin büyütüldüğü Cairns Botanik Bahçesi, vahşi bir orman görüntüsü ile turistleri büyülemektedir. Her gün 07:30 ile 17:30 saatleri arasında ziyaretçi kabul eden bahçe, içerisinde oyun alanı ve restoranları ile de muazzam bir güzelliğe sahiptir.

Cairns’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kanguru Eti
Patlıcan Rulosu
Buğlama Levrek
Mangolu Cheescake

Cairns, Queensland İstanbul uçak bileti alacak kişiler genellikle bölgenin mutfak lezzetlerine dikkat etmektedir. Et ve balık yemeklerinin daha fazla tüketildiği bu yerde, tropikal meyvelerden yapılan tatlar da bulunmaktadır.

Avustralya Geleneği: Kanguru Eti

Bir Avustralya geleneği olarak hazırlanan ve genellikle yöresel tatlar ile birleştirilen kanguru eti, sulu bir yemek olarak tüketilir. Kömür ateşi üzerinde pişirilen kanguru eti bölgenin özel günlerde tükettiği yiyecekler arasındadır.

Sebzelerin En Lezzetlisi: Patlıcan Rulosu

 Mozarella peyniri ile kızartılan patlıcanlar, özel harmanlanmış deniz sosları ile birlikte rulo haline getirilerek sunulur. Özellikle, turistlerin büyük beğenisini kazanan bu lezzet, bölgedeki her restoranda bulunmaktadır.

Denizin En Ünlüsü: Buğlama Levrek

Deniz ürünleri arasında en ünlü lezzet ise buğlama levrektir. Özellikle deniz restoranlarında bulunan bu lezzet, buğlama yöntemiyle ısı ve buharla pişirilen levrekten oluşur.

Şehrin En Ünlü Tatlısı: Mangolu Cheescake

Şehirde tropik meyvelerden yapılan Mangolu Cheescake, bilinen cheescake üzerine mango sosu dökülerek, elde edilir. Ferahlatıcı bir tatlı olan Mangolu Cheescake, aynı zamanda bölgenin tropikal iklimini de yansıtmaktadır.

Gençlerin Lezzeti: Avustralya Hamburgeri

Avustralya hamburgeri, bölgede özellikle gençler tarafından ilgi görmektedir. Farklı et türleri ile yapılan bu lezzette kanguru eti de kullanılmaktadır. Ayrıca, köfte yada deniz ürünlerinden dahi hamburger yapılabilmektedir. Sokak satıcılarında bulunan lezzetler, restoranlarda daha farklı olarak sunulmaktadır.

Konaklama İçin Cairns Otel Seçenekleri

Cairns, Queensland İstanbul arası uçakla kaç saat sorusu özellikle şehirde otel rezervasyonu yaptıracak kişiler için önemlidir. Saat ve uçuş süresi dikkate alınarak yapılan rezervasyonlarda di

Pullman Cairns International

Şehrin hemen merkezinde bulunan otel, şehrin önemli plajlarına da oldukça yakındır. Denize otel içerisinden gidilebildiği gibi otelde bulunan havuz imkanlarından da faydalanılabilir. Queensland İstanbul uçak bilet fiyatları hakkında araştırma yaparken, bütçenize göre bu otelin imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Özellikle, çocuklu aileler, çocuk oyun ve eğlence alanları sayesinde tatillerini daha rahat geçirebilmektedir. Otelin günlük konaklama ücreti ise 210 Avustralya dolarıdır. Ayrıca, isteğe bağlı olarak Queensland İstanbul uçak seferleri hakkında otele bilgi verildiğinde otelin transfer araç hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

17 Abbott St, Cairns City QLD 4870, Avustralya
Hilton Cairns

Şehrin en donanımlı ve lüks otelleri arasında bulunan bu otel, zengin mutfağı, eğlence mekanları ve şehir merkezine konumu açısından muhteşem bir imkan sunmaktadır. Çamaşırhane hizmeti, park ve eğlence alanı, havuz, masaj salonu ve restoran gibi hizmetleri ile turistlerin konforuna da öncelik verilmektedir. Otelin günlük konaklama ücreti ise 220 Avustralya dolarıdır.

34 Esplanade, Cairns City QLD 4870, Avustralya
The Hotel Cairns

Küçük ama donanım olarak oldukça gelişmiş bir otel olan The Hotel Cairns, eğlence bakımından en iyi oteller arasında yer almaktadır. Otel içerisinde bar ve restoran alanlarında canlı müzik bulunmakta, bu durum özellikle turistlerin büyük beğenisini toplamaktadır. Ayrıca, hizmetler arasında açık ve kapalı havuz, çamaşırhane, klima, internet, eğlence salonu ve park yeri gibi donanımlarda bulunmaktadır. Queensland İstanbul uçuş süresi hakkında bilgi alarak oteldeki rezervasyonunuzu bir an önce yapıp, indirimlerden de faydalanabilirsiniz. Otelin günlük konaklama ücreti ise 180 Avustralya dolarıdır.

Cnr Abbott And Florence Street, Cairns City QLD 4870, Avustralya

Cairns Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Adana - Cairns 4.644,83 TL 34 Saat 50 Dakika
İstanbul - Cairns 4.948,88 TL 20 Saat 45 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Cairns ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Sadece Biz Sevmiyoruz! Dünyaca Ünlü 5 Türk Lezzeti
Sadece Biz Sevmiyoruz! Dünyaca Ünlü 5 Türk Lezzeti
15 Mart 2019
Türk mutfağının oldukça zengin ve Türk yemeklerinin oldukça lezzetli olduğu tüm dünya tarafından bilinen bir gerçek. İster Asya’ya, ister Avrupa’ya, ister Amerika’ya gidin, herhangi bir Türk restoranı
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
19 Şubat 2019
Dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesi! Bu ülkelerden birini tercih edip de pişman olmak mümkün mü? Belki de bir sonraki ziyaretinizde siz de bu ülkeleri tercih eden milyonlarca kişiden biri olacaks
Avrupa Şehirlerinin Kendine Has Mutlaka Denenmesi Gereken Ünlü Lezzetleri
Avrupa Şehirlerinin Kendine Has Mutlaka Denenmesi Gereken Ünlü Lezzetleri
27 Eylül 2018
Avrupa eşsiz mimarisi ve birbirinden güzel seyahat noktalarıyla her yıl pek çok turisti ağırlıyor. Avrupa seyahatlerinden önce gidilecek mekanlar ve kalınacak yerler detaylıca araştırılıyor. Tüm bunla
Hesaplı Bir Tatil İçin 10 İpucu!
Hesaplı Bir Tatil İçin 10 İpucu!
27 Temmuz 2018
Tatil dünyası, eşsiz güzellikleriyle, ilginç doğa manzaralarıyla, sınırsız eğlenceleriyle, tarihi mirasıyla ve yepyeni arkadaşlık fırsatlarıyla sizleri bekliyor. Yıl boyunca iple çektiğiniz tatil döne

Cairns Şehri İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Cairns Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:25:00
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Cairns, (CNS)
CNS
AU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948