1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Erivan Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Parçalı Bulutlu
36°C
24 Temmuz
Yarın
Güneşli
36°C
25 Temmuz
Perşembe
Güneşli
33°C
Para Birimi
Ermeni Dramı (AMD)
Zaman Dilimi
GMT +4
Erivan Şehri En İyileri
  • Tarihi Dokular
  • Ermenistan Tarih Müzesi
  • Matnakaş

En Ucuz Erivan Varışlı Uçak Seferleri

Tiflis - Erivan
Georgıan Aırways
10 Ağu 2019
İstanbul - Erivan
Atlasglobal
14 Ağu 2019
İzmir - Erivan
Atlasglobal
25 Tem 2019
Antalya - Erivan
Atlasglobal
28 Tem 2019
Tahran - Erivan
Atlasglobal
25 Tem 2019
Ankara - Erivan
Qatar Airways
30 Tem 2019
20 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Erivan Kalkışlı Uçak Seferleri

Erivan - Tiflis
Georgıan Aırways
09 Ağu 2019
Erivan - İstanbul
Atlasglobal
20 Ağu 2019
Erivan - Antalya
Atlasglobal
11 Ağu 2019
Erivan - Erbil
Flexflıght Aps
10 Ağu 2019
Erivan - İzmir
Ukraine International Airline
23 Tem 2019
Erivan - Ankara
Ukraine International Airline
23 Tem 2019
Erivan - Tahran
Ukraine International Airline
13 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Erivan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Erivan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Erivan Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
AM
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Ermenice
Toplu Taşıma Fiyatı
250 AMD
Yemek Fiyatı
3.000 AMD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
200 AMD

Erivan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Erivan uçak bileti kullanarak Erivan'a gitmek isteyen kişiler ilk olarak en ucuz gün ve zamanı belirleyerek uçmaları daha avantajlı olacaktır. Bu sayede daha uygun fiyatlar ile uçmak mümkün. Ayrıca en uygun zamanı belirleyerek girmek daha iyi olacaktır.

Şehre uçmak için en iyi zaman yaz aylarında olacaktır. Hem de bu aylarda düzenlenen festivalleri görebilirsiniz.

Kış ayları oldukça soğuk olan şehirde sık sık don olayları yaşanmaktadır.

Erivan Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Erivan uçak bileti ile seyahat eden yolcular geniş ulaşım imkanlarını kullanarak şehir merkezine ulaşabiliyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için birçok seçenekten yararlanabilirsiniz.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 250 AMD

Toplu taşıma ile ulaşım mümkün. Havalimanında şehir merkezine yolculuk yapabileceğiniz birçok otobüs seferi bulunuyor. Hangi noktaya gitmek istiyorsanız o hattın otobüs seferine binmeniz gerekiyor. 18 numaralı otobüs şehir merkezine ulaşmanızı sağlayacaktır. Çok bagajınız varsa ekstra ücret ödemeniz gerekebilir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 1.500 AMD

Havalimanından şehir merkezine ortalama 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşmanız mümkün oluyor. Oldukça güvenli ve konforlu ulaşım aracı olan taksi hizmetlerinden gece geç saatlere kadar ulaşım sorunu yaşamadan bulabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Havayolundan şehir merkezine ulaşım için bir diğer alternatif araç kiralama olacaktır. Rahat bir yolculuk ve bagaj sorunu yaşamadan seyahat için araç kiralamayı tercih edebilirsiniz.

Minibüs

20 dakikada bir sefer düzenleyen matruşkalar istediğiniz yere kolaylıkla ulaşma imkanı bulabilirsiniz. Bir nevi özel araca benzeyen matruşkalar ile istediğiniz bölgede inebilmeniz mümkün oluyor. Ayrıca eşyalarınız için bagaj ücreti de ödemenize gerek kal

Erivan Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama

Erivan'ın batısında 12 km lik bir mesafede yer alan Zvartnots uluslararası havalimanı ile şehre gelen yolcular birçok imkandan yararlanabiliyor. Erivan ucuz uçak bileti imkanları ile kente gelen kişiler Erivan havalimanını kullanmaktadır.

Şehre uzaklığı 12 km olan havalimanından şehre ulaşmak sadece 15-20 dakika gibi bir zaman almaktadır.

1961 de inşa edilen havalimanında uçak bekleyen yolcular için geniş ve konforlu bekleme salonları bulunuyor. Uçağınızı beklerken sıkılmayacağınız mekanlarda mevcut durumda. Beklerken yemek yiyebilir, ufak çaplı dükkanları gezebilirsiniz. Ayrıca havalimanında büyük bir otopark da bulunuyor.

Erivan’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Erivan uçak bileti alarak kente geldikten sonra yapabileceğiniz şeyler arasında alışveriş ilk sırada yer alıyor. Birçok çeşitli hediyelik eşya ve antika bulacağınız pazarlar, özenle işlenmiş harika kilimler ve tablolar bulabilirsiniz. Tama bir alışveriş cenneti olan Erivan ucuz bilet imkanı ile şehre giderek alışveriş yapabileceğiniz bir şehir. Şehirde özel olarak kurulu pazarlar ve lüks mekanları aynı yerde bulabilirsiniz. Özellikle el sanatları pazarı tam da Erivan'a gitmek için nedenler arasında yer alıyor.
  2. Renkli bir gece hayatı seviyorsanız işte Erivan tam size göre, oldukça renkli gece hayatı sahip olan şehirde çok renkli eğlence mekanları bulunuyor. Özellikle yaza aylarında şehirde gece hayatı daha bir aktif oluyor. Popüler birçok farklı mekana rahatlıkla giriş yapabiliyorsunuz.
  3. Erivan'a yolculuk için sebeplerden biri mutlaka festivaller olmalı. Renkli festivallere ev sahipliği yapan şehirde Uluslararası film ve müzik festivalleri çok fazla ilginizi çekecektir. Renkli görüntüler ve sahneler görmek doyasıya eğlenmek için festival zamanı mutlaka gitmeniz gerekiyor.
  4. Erivan kültürü ve tarihi bakımından görülmesi gereken yerler arasında. Çok fazla savaş yaşamış olan kentte kalan kalıntılar tarihini yansıtıyor, bu nedenle görülmesi gerek.
  5. Erivan'da bulunan ibadete tek camii olma özelliğine sahip olan Mavi Camii gidip görmeniz için nedenler arasında bulunuyor. Camii ülkede yaşayan İranlılar için hizmet veriyor.

Erivan Hakkında

Erivan Ermenistan'ın en büyük şehri aynı zamanda başkentidir. Erivan'ın MÖ 782 yılında ülkenin batısında Hrazdan Nehrinin geçitlerinin zerine kurulmuştur.

Ermenistan'ın hızlı gelişmesiyle Erivan'da aynı şekilde hızla gelişerek yeni birçok alanlar inşa edilmeye başlanmış şehir yeni bir görüntü kazanmıştır.

Savaşlar ve depremler nedeni ile şehirde bulunan binalar yıkılmış daha sonra yenileri yapılarak yeni bir görünüm kazandırılmıştır. Şehirde neredeyse eski yapı görmek imkansız hale gelmiştir.

Aslında çok renkli olan şehirde ulaşım sorun olmaktan çıkıyor, her mekana ve yere kolayca ulaşma imkanı bulabiliyorsunuz. Gezilecek ve görülecek yerlere sahip olan Erivan'da halkın büyük çoğunluğu resmi dil olan Ermenice konuşmaktadır. Tabi şehirde bulunan taksiciler çat pat dediğimiz İngilizce konuşma becerisi göstererek, şehri gezmek isteyen turistlere yardımcı olmaktadır.

Sokakları ve yapısı ile Erivan şehir merkezini yürüyerek keşfetmek oldukça kolay ve rahat oluyor. Görmek isteyeceğiniz yerler birbirine oldukça yakın.

Erivan Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
100 AMD
Taksi
100 AMD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Ulaşım ağının oldukça gelişmiş olduğu şehirde pek çok ulaşım aracı bulabiliyorsunuz. Şehrin her noktasına gitmek için otobüs, taksi, dolmuş, metro gibi araçları kullanabiliyorsunuz. Taksi konforunda olan dolmuş da denilen Matruşkalar şehirde en popüler olan ulaşım araçlarından biri. Ekstra bagaj ücreti de vermeye gerek kalmayan bu ulaşım aracı için bileti araç içinden temin edebiliyorsunuz.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına ulaşım araçları ile gidebilirisiniz. sabah 6 civarı gibi başlayan metro seferlerini kullanarak birçok noktaya rahatlıkla gidebilirsiniz. gece 11 den sonra ulaşım seferi bulunmuyor. Metrolar diğer ulaşım araçlarından daha konforlu ve hızlı ulaşım sağlamaktadır. Bu nedenle rahatlıkla kullanabilirsiniz. Erivan metrosunun toplamda 10 durağı bulunuyor ve her 5 dakikada bir yeni sefer düzenleniyor. Metroya biniş ücretini duraklardan temin etmeniz mümkün ve ulaşım oldukça ucuz.

Erivan Vize Şartları

Ermenistan Vize İstiyor mu?
Evet
Ermenistan Vize Süresi
21 Gün
Ermenistan Vize Ücreti
10 USD
Ermenistan Vize Detayları
Kapıda vize ve E-vize uykulamaları vardır. Sınırda 21 günlük vize alınabilirken Ermenistan E-vize sitesinden online vize başvurusu yapılabiliyor. Mail ile gönderilen kağıda kaşe bastırarak ülkeye giriş yapılır.

Erivan’da Gezilecek Yerler

Ermenistan Tarih Müzesi
Halk Meydanı
Cafesjian Merkezi
Erivan Hayvanat Bahçesi
Matenadaran
Tarihi Yapı Ermenistan Tarihi Müzesi

Pek çok önemli eserlerin bulunduğu müzede bronz çağa ait önemli eserlere rastlamak mümkün. Ermenistan tarih müzesinde Türkiye haritaları da sergilenmektedir. Mutlaka görülmesi gereken yerler arsında yer alıyor. Birçok tarihi eserin yanı sıra fotoğraflarda görebilirsiniz.

Harika Fiskiyeleri İle Halk Meydanı

Erivan halk meydanı mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. 1958 yılında tamamlanan meydan gece harika bir görüntüye sahne olmaktadır. Meydanın ortasında yer alan taş alan Ermenistan halısını simgelemektedir. Fiskiyeleri ile harika bir manzara oluşturmaktadır.

Uzun Merdivenleri İle Cafesjian Merkezi

Erivan'da bulunan Cafesjian şehrin en önemli yerleri arasında bulunuyor. Şehrin sanat merkezi olan burası uzun taş merdivenleri ile dikkat çekiyor. 1980 yılında tamamlanmış olan yapı 1988 yılımda olan büyük depremde hasar görmüş, ardından tekrar yaptırılmıştır. Alanda toplamda 2 bahçe galerisi ve 5 sergi alanı bulunmaktadır.

Etkileyici Erivan Hayvanat Bahçesi

Oldukça büyük alanda yer alan hayvanat bahçesi renkli bir çok hayvana ev sahipliği yapıyor. Toplamda 260’dan fazla hayvan çeşidi bulunuyor. Renkli ve güzel manzarası ile güzel vakit geçirmek ve eğlenmek için oldukça uygun bir mekan.

El Yazma Kitapları Matenadaran

Erivan'ın en geniş ana caddesi üzerinde yer alan Matenadaran 23 bin adetten fazla el yazması kitabı barındırıyor. 1957 yılında yapılmış olan alanın önünde Mashtots'un öğrencilere kendi alfabesini öğretirken yapılan heykeli bulunuyor. Ayrıca 6 farklı yazar ve bilim adamının da heykeli yapı bahçesinde bulunuyor.

Erivan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Tonira
Matnakaş
Mantı
Dövme Köfte
Popüler Lezzet Tonira

Erivan'ın en önemli lezzetleri arasında yer alan Tonira halk tarafından çok sevilmektedir. Ucuz Erivan uçak bileti ile şehre seyahat ederseniz yemeniz gereken lezzetler arasında yer alıyor. Tonira aslında en çok sevilen Ermeni ekmeği yani lavaştır. Uzun süre taze kalmayı başarabilen güzel bir lezzet

Erivan Mayalı Ekmek Matnakaş

Erivan'ın en popüler lezzetleri arasında yer alan mayalı ekmek Matnakaş çok fazla tüketilmektedir. Çok uzun süre taze kalmayı başaran bu ekmek türü çok sevilmekte ve çok fazla tüketilmektedir. Erivan usulu mayalı olarak yapılmaktadır.

Görüntüsü İle Mantı

Erivan mantısı bildiğiniz mantıdan farklı bir görüntüye sahip. Tadını çok beğeneceğiniz mantı çeşidi Erivan'da çok fazla tüketiliyor. Genel olarak tadı aynı bizim mantıdan bir farkı yok.

Dövme Köfte

Erivan'da et yemekleri ayrı bir yere sahiptir. Özel günlerde ve bayramlarda mutlaka et yemekler yapılmaktadır. Erivan'a özgü olan bu dövme köfte çok lezzetli bir yemek çeşididir. Yöresel bir tat arıyorsanız mutlaka keşkeklik buğdaydan yapılan bu lezzeti denemeniz gerekiyor.

Konaklama İçin Erivan Otel Seçenekleri

Ucuz Erivan uçak bileti ile gerek gezi amaçlı gerek iş amaçlı Erivan'a yolunuz düşerse uygun fiyat ve kalitede birçok otel seçeneği bulabilirsiniz.

Republica Hotel Yerevan

Erivan'da bulunan otel 24 saat ücretsiz internet modern cafe ve konforu bir arada sunuyor. Tüm odalarda çay ve kahve imkanı mini bar ve geniş oda seçenekleri sunuluyor. Temiz ve lüks imkanların yanı sıra lezzetli yemeklerini de çok beğeneceksiniz. Ayrıca gezilecek bir çok yere yürüme mesafesinde yer alıyor.

7/1 Amiryan ST. Yerevan 0001, Ermenistan/ Erivan
My Hotel Yerevan

3 yıldızlı otel konforu ve şehir merkezine yakınlığı ile tercih edebileceğiniz mekanlar arasında bulunuyor. İnternet erişimi ve rahat odaları ile çok beğeneceğiniz konaklama mekanı.

47/1 Nalbandyan St. Yerevan 0025 Ermenistan/ Erivan
Ibis Yerevan Center

Merkezde yer alan bu otel konaklamak için harika bir mekan olabilir. 3 yıldıza sahip olan otelde 255 adet oda bulunuyor. Otelde çok fazla dil bilen çalışanları olması sebebi ile bir sorun yaşamadan kalabilirsiniz. Modern ve geniş odaları oldukça rahat ve konforlu. Otelin imkanları arasında bulunan yemek lezzetlerini çok beğeneceksiniz. Yemek alternatifleri ve lezzetleri çok seveceğiniz türden. Otel havalimanına da oldukça yakın bir konumda yaklaşık 25 dakikalık bir mesafede yer alıyor.

5/1 Northern Ave, Yerevan 0001, Ermanistan

Erivan Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Tiflis - Erivan 577,35 TL 30 Dakika
İstanbul - Erivan 817,26 TL 2 Saat 20 Dakika
İzmir - Erivan 1.080,56 TL 17 Saat 50 Dakika
Antalya - Erivan 1.182,05 TL 6 Saat 25 Dakika
Tahran - Erivan 1.228,44 TL 20 Saat 50 Dakika
Bişkek - Erivan 1.456,30 TL 10 Saat
Ankara - Erivan 1.637,99 TL 10 Saat 10 Dakika
Kayseri - Erivan 2.442,83 TL 25 Saat 20 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Erivan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yaz Geldiyse Hadi Kumsala! İşte Türkiye'nin En Güzel Plajları
Yaz Geldiyse Hadi Kumsala! İşte Türkiye'nin En Güzel Plajları
08 Temmuz 2019
Yaz dediğimiz biraz kum, biraz güneş, biraz da deniz değil mi? Yazın sıcaklarının hakkından en iyi kumsal keyfi gelir. Bu sebeple sizler için 2019 yazında mutlaka gitmeniz gereken birbirinden güzel pl
Yaz Tatili Başlıyor! Çocuklara Karne Hediyesi Olacak 7 Tatil Önerisi
Yaz Tatili Başlıyor! Çocuklara Karne Hediyesi Olacak 7 Tatil Önerisi
16 Haziran 2019
Yaz tatilinde çocuklarınızı götüreceğiniz tatil yerleri arıyor ve kendinize tatil önerisi arıyorsanız, sizin için hazırladığımız Türkiye'den 7 tatil yerini inceleyebilirsiniz. Ayvalık Kuzey Ege’ni
Sadece Biz Sevmiyoruz! Dünyaca Ünlü 5 Türk Lezzeti
Sadece Biz Sevmiyoruz! Dünyaca Ünlü 5 Türk Lezzeti
15 Mart 2019
Türk mutfağının oldukça zengin ve Türk yemeklerinin oldukça lezzetli olduğu tüm dünya tarafından bilinen bir gerçek. İster Asya’ya, ister Avrupa’ya, ister Amerika’ya gidin, herhangi bir Türk restoranı
193 Ülke Gezen Rekortmen: André Brugiroux
193 Ülke Gezen Rekortmen: André Brugiroux
02 Mart 2019
Gezgin dediğin böyle olur! Genellikle otostop çekse de neredeyse her türlü ulaşım aracını kullanarak 135 ülke gezen André Brugiroux gerçekten hayranlık uyandırıcı bir hayat yaşamış. Merak edenler topl

Erivan Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Tur ile gitmiştik gerçekten çok güzeldii rehber hocamız çok bilgiliydi teşeekkürler.
Teşekkürler herşey için herşey çok güzel ve iyiydi
Biz tereddütle gittik ama iyi ki gitmişiz diyoruz, gerçekten çok güzel biryer gerçekten çok keyif aldık
Yolculuk güzeldi şehirde öyle iş sebebiyle erken dönüş yaptık
Burada sevgilim evlenme teklifi edeceğim. Hazırlıklar başladım.
Herşey o kadar güzeldi ki hiç bitsin istemedim
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Erivan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 03:24:07
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Erivan, (EVN)
EVN
AM

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948