1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Iğdır Uçak Bileti

24 Mayıs
Bugün
Parçalı Bulutlu
22°C
25 Mayıs
Yarın
Gök Gürültülü Fırtına
27°C
26 Mayıs
Pazar
Sağanak Yağmur
26°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Iğdır Şehri En İyileri
  • Kayısı
  • Tuz Mağaraları
  • Taş Köfte
Iğdır

En Ucuz Iğdır Yurtiçi Uçak Seferleri

Ankara - Iğdır
Anadolu Jet
25 May 2019
Trabzon - Iğdır
Türk Hava Yolları
28 May 2019
Diyarbakır - Iğdır
Anadolu Jet
28 May 2019
Erzurum - Iğdır
Türk Hava Yolları
26 May 2019
İstanbul - Iğdır
Türk Hava Yolları
08 Haz 2019
Adana - Iğdır
Anadolu Jet
25 May 2019
Gaziantep - Iğdır
Türk Hava Yolları
26 May 2019
Kayseri - Iğdır
Türk Hava Yolları
27 May 2019
İzmir - Iğdır
Anadolu Jet
25 May 2019
Antalya - Iğdır
Anadolu Jet
26 May 2019

En Ucuz Iğdır Yurtdışı Uçak Seferleri

Hanover - Iğdır
Türk Hava Yolları
11 Haz 2019
Köln - Iğdır
Türk Hava Yolları
05 Haz 2019
Nuremberg - Iğdır
Türk Hava Yolları
03 Haz 2019
Bakü - Iğdır
Türk Hava Yolları
27 May 2019
Frankfurt - Iğdır
Türk Hava Yolları
01 Haz 2019
Berlin - Iğdır
Türk Hava Yolları
20 Haz 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Iğdır Uçuşu Olan Firmalar

Iğdır Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Iğdır Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Iğdır Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
1 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 TL

Iğdır’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Iğdır uçak bileti indirimleri ile seyahat ederek şehri ziyaret edenler, kışı ayrı yazı ayrı güzel olan bu şehre, ziyaret amaçları uygun olan mevsimde gelmeleri, istedikleri sonuçları almalarına daha çok yardımcı oluyor.

Kayak ve kış sporları için kış ayları tercih edilirken, tarihi ve mesire yerleri ise, ilkbahar ve yaz aylarında daha rahat olarak gezilebiliyor.

Iğdır Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Iğdır uçak bileti alarak, avantajlı olarak hava yolu ile hava limanına ulaşan yolcular, şehir merkezine üç çeşit ulaşım aracı ile gidebiliyorlar.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 10 TL

Belediye otobüslerinin servis güzergahında olmayan, Iğdır hava limanından şehir merkezine ulaşmak maksadı ile uçuş saatlerine göre düzenlenen yolcu servisleri kullanılabiliyor. Bu servislerle ortalama yolculuk 22 dk sürüyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 TL

Hava limanından, şehir merkezine taksi ile gitmek isteyenler için yeterli miktarda taksiler uçuş saatlerinde kesintisiz olarak hizmet veriyor.

Araç Kiralama

Hava limanındaki araç kiralama ofislerinden uygun araçlar kiralanarak da şehir merkezine gidilebiliyor.

Iğdır Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Şehir merkezine 14 km uzaklıkta olan Iğdır Şehit Bülent Aydın hava limanından şehir merkezine seyahat ise 22 dk civarında gerçekleşiyor. Iğdır uçak bileti avantajlarından faydalanarak hava limanına inen yolcular, yurt içi uçuşları için iç hatlar terminalini kullanıyorlar.

Şehrin hava limanından yurt dışı uçuşları yapılmadığından, dış hatlar terminali bulunmuyor. Hava limanındaki cafe ve büfe ile sağlık odası ihtiyaçları karşılamak için yeterli oluyor.

Iğdır’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Iğdır uçak bileti ile şehre tarihi yerleri gezmek maksadı ile gelenler için, istediklerin daha fazla tarihi yer ve müzeler bulunuyor. Özellikle; Karakale harabesi, Selçuklu kervansarayı, Kültepe mezarlığı, Köroğlu kalesi ve Ahura harabeleri mutlaka gezilmeli.
  2. Iğdır’ın kendine has yöresel yemekleri de şehrin cazibe merkezi olmasını sağlıyor. Özellikle tandır çukurunda yavaş yavaş pişirilen et yemeklerin tadı yiyenlerin damağında kalıyor.
  3. Iğdır, şifalı bitkileri ve tuz mağaraları ile sağlık turizminde de her geçen yıl ziyaretçi sayısını arttırıyor.
  4. Özellikle Azeri ve İran mallarının çoğunlukta olduğu alışveriş yerleri de, sırf bu maksatla gelen misafirlerin tekrar gelmesini sağlıyor.
  5. Doğa sporları ve kayak ile sporcuları kendisine çeken, muhteşem güzellik ve heyecan sunan Ağrı dağı, dört mevsim ziyaretçilerini ağırlıyor.

Iğdır Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesinin sınır şehri olan Iğdır, 3529 kilometre karelik yüz ölçümüne ve 194.775 kişilik nüfusa sahiptir. İsmi Oğuz beylerinden gelen şehrin tarihi, insanlık tarihine kadar dayanır. Yontma taş devrine ait kalıntıların bulunduğu şehir, sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu medeniyetlerin bir çoğunun eserlerini halen muhafaza etmektedir.

Şehir yüksek dağ ve yaylalardan oluşur, kışları oldukça soğuk ve karlı olan yüksek kesimlerine rağmen, yaz aylarında Akdeniz iklimine yakın sıcaklıklar görülür. Gelirlerinin büyük kısmını hayvancılığın oluşturduğu şehirde, neredeyse tüm sebze ve meyveler üretilir.

Şehirde üretimi yapılan kayısının dünyada şekil ve tat olarak benzeri bulunmamakta ve başka bir bölgede de yetişmiyor. Yer altı kaynağı olarak en çok bilinen madeni ise, banyolarda sıklıkla kullanılan ponza taşıdır.

Iğdır ilinin meşhur atasözleri; gurddan gorhan goyun sahlamaz, anasına bah gizini al, gırağına bah bezini al ve yaman avrat, yaman gonşu, yaman at; birini boşa, birini bağla, birini sat olarak deyimler ise; bir evin iki arvadı olursa, ev süpürülmemiş olar, geyretsiz, namuzsuz yaşamaktansa, ölmek yahşidir ve bulanık suda balık avlamak olarak sayılabilir.

Iğdır Fotoğraf Galerisi

Iğdır Nerede?

Iğdır Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1 TL
Taksi
2 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Iğdır’da şehir içi ulaşım aracı olarak genellikle belediye otobüsleri kullanılıyor. Belediye otobüsleri uzak ilçe ve semtlere de hizmet verdiğinden tercih sebeplerinin başında geliyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Halk otobüsleri ve dolmuşlar da, belediye otobüslerinden sonra yaygın olarak kullanılan ulaşım vasıtalarındandır. Nadir olarak kullanılsa da taksiler özellikle zamandan tasarruf etmek isteyenlerin tercihi oluyor.

Iğdır’da Gezilecek Yerler

Şehit Türkler Anıtı Ve Müzesi
Tuz Mağaraları
Meteor Çukuru
Fauna
Ağrı Dağı
Tarihin En Güzel Anıtı, Şehit Türkler Anıtı ve Müzesi

2 adet havuz ve 36 metrelik 5 kılıçtan oluşan müze, Ermeniler tarafından katledilen şehitler için yapılmış ve 43,5 m yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek anıtı olma özelliğine sahiptir. Müzede katliamlar ile ilgili 260 adet resim ve 570 adet kitap bulunuyor. 1915 ile 1920 yılları arasında Ermeniler tarafından katledilen 80.000’den fazla Türk şehidi hakkındaki resmi belgelerin çoğu da orijinal olarak müzede mevcut.

Tuzdan Gelen Şifa, Tuz Mağaraları

Ülkenin 100 yıllık tuzunu karşılayabilecek kadar çok kapasitede ve 60 tonluk günlük tuz çıkartılabilen mağaralara, solunum yolu hastalığı olan çok fazla yerli ve yabancı misafir geliyor. 5 adet tuz odası olan mağaralarda, 3 günlük tuz tedavisi kürü sonucunda, astım ve koah hastalarının yanında cilt sorunları yaşayanlarda da ciddi iyileşmeler görülmüştür.

Uzaydan Gelen Güzellik, Meteor Çukuru

Dünyanın ikinci büyük meteor çukuru olma özelliğine sahip olan çukurun, kenarları işlenmiş taşlarla, etrafı ise çok güzel manzaralara sahip. Dünyanın ileri gelen bilim adamlarının da inceleme için geldiği yer, her yıl turist akınına uğruyor. Genişliği 35m, derinliği ise 60m olan çukur, Doğubeyazıt’a 42 km mesafede, küçük ağrı dağının eteklerinde bulunuyor.

Kuşların Göç Yolu, Fauna

Kuşların göç yolu olan fauna, Iğdır ve Aras vadisi üzerinde yer alıyor. Bu bölgede 227 tür kuşun göç ettiği gözlem merkezlerince gözlenmiştir. Bölgenin mikroklima iklime sahip olmasından dolayı, kuşlar tarafından göç için bu güzergah tercih ediliyor. Kuş gözlemcisi olarak oldukça fazla grup, göç zamanlarında bu bölgeye gelir.

Efsanelerin Doğduğu Yer, Ağrı Dağı

Nuh’un gemisin üzerinde olduğuna inanılan Ağrı dağı, aynı zamanda bir çok dinin çıkış yeri ve bazı inanışlar için de Hac mekanı olarak kabul ediliyor. 5165 m yüksekliği ile Türkiye ve dünyanın en büyük dağı olan Ağrı dağı, spor için gelenlere de oldukça olanak sağlıyor. Kışın kayak ve tırmanış için gelen yerli ve yabancı sporcular, yaz aylarında da zirvesinde kar eksilmeyen dağa tırmanış için geliyorlar. Ağrı dağının zirvesinden ise birçok ülke şehri görülebiliyor.

Iğdır’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Bozbaş
Lepeli Ekşili Pilav
Sabahaşı
Taş Köfte
Kendi Tasında Baharatsız Pişen Yemek, Bozbaş

Iğdır uçak bileti ile birçok indirimden faydalanarak şehre gelen misafirler, kuzu inciği, kuyruk yağı ve nohutla yapılan Bozbaş yemeden dönmezler, hatta bir çok ziyaretçi yanlarında bile bu yemeği götürüyor. Yemeğin sunumu ise, piştiği tasla birlikte yapıldığından, misafirlerin oldukça görsel olarak beğenisini topluyor.

Pilavın Etle Buluşması, Lepeli Ekşili Pilav

Salça ve zerdeçalla pişen etin, ayrı olarak hazırlanan pilavın üzerine konmasından oluşan yemek, yiyenlerin vazgeçemediği bir lezzet. Pilavın içine ekşi konmamasına rağmen zerdeçalın verdiği ekşilikten dolayı bu isimle anılıyor.

Kaynamaktan Buharlaşacak, Sabahaşı

Et ve olmamış buğdayın güvece konarak, iki saate yakın tandırda pişmesi ile yapılan çorba, çok kaynadığından içindeki malzemeler tanınmaz olur. Güne enerjik başlamak için bu çorba özellikle sabahları içilir. Eskiden her evde pişen yemek, günümüzde zahmetli yapımından dolayı ancak özel misafirlere ikram ediliyor.

Ne Kadar Döversen O Kadar Güzel Olur, Taş Köfte

Etin iyice dövüldükten sonra pirinç ve lepe ile köfte haline getirilip patatesle birlikte sulu olarak sunulan yemek, Türkiye’nin bir çok yerinde ana yemek olarak sunuluyor. Kıyma haricinde direkt olarak etten yapılan köftenin tadı, diğer köftelere hiç benzemiyor.

Tandırın Ete Kattığı Lezzet, Tandır Şiş

Kuşbaşından küçük etlerin çengelli şişlere takılarak tandıra sarkıtılarak yavaş yavaş pişirilen etlerin tadı muhteşem oluyor. Özellikle aşağı doğru bulunan etlerin yağının süzülmesinden oluşan bu lezzet, biber ve domates ile ve yöresel olarak yapılan pide ve lavaşla sunuluyor.

Helvanın En Güzel Hali, Omaç Helvası

Unun ıslak kum görüntüsüne gelene kadar ovulması ile yapılan helva, ülke çapında da bir çok büyük pastanede ikram ediliyor. Helvanın bir başka özelliği ise şekerinin ne az ne de çok olması, bu yüzden özellikle şekerinin ayarlanması ustalık gerektiriyor.

Konaklama İçin Iğdır Otel Seçenekleri

Ucuz Iğdır uçak bileti imkanlarını kullanarak, hava yolu ile şehre gelen misafirlerin ihtiyaçlarına hitap eden alternatifli konaklama imkanları mevcut.

Hotel Star Royal

Toplantı salonu, fitness merkezi olan 4 yıldızlı Star Royal otel, şehrin merkezinde olması, ekonomik, standart, royal ve aile odaları ile iş seyahati için gelenlere uygun olarak düzenlenen odaları, Iğdır uçak bileti indirimleri ile şehre gelen misafirlerin ilk tercih ettiği otellerin başında yer alıyor.

Cumhuriyet Mahallesi, Av. İbrahim Bozyel Cd. No:7, Merkez
Grand Derya Otel

Şehir merkezinde olan 3 yıldızlı otel, ISO 9001 belgesine sahip ve tüm odaları klimalıdır. Uygun fiyatı ve birçok önemli yere yakınlığından dolayı çok fazla ilgi görüyor.

Kazım karabekir cad., Merkez
Hotel Dedemin

Şehir merkezindeki 3 yıldızlı otel, her bütçeye uygun fiyattaki odaları ile konaklama imkanı sunuyor. Otel, özellikle kısa süreli ziyaretler için gelenlerden daha çok talep görüyor.

Bağlar Mahallesi, Mehmet Akif Cd. No:9, Merkez

Iğdır Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Balıkesir - Iğdır 206,20 TL 17 Saat 25 Dakika
Ankara - Iğdır 234,00 TL 1 Saat 40 Dakika
Bursa - Iğdır 238,20 TL 14 Saat 20 Dakika
Çanakkale - Iğdır 261,54 TL 16 Saat 15 Dakika
Şırnak - Iğdır 264,19 TL 16 Saat 10 Dakika
Ordu - Iğdır 264,20 TL 16 Saat 30 Dakika
Dalaman - Iğdır 288,89 TL 12 Saat 40 Dakika
Muş - Iğdır 292,18 TL 14 Saat 40 Dakika

Iğdır İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

16:00 5-6 Saat
Erzurum - Iğdır
Otobüs Bileti
40 TL
İncele 25 May 2019
20:30 19-21 Saat
Ankara - Iğdır
Otobüs Bileti
180 TL
İncele 25 May 2019
13:30 23-25 Saat
İzmir - Iğdır
Otobüs Bileti
220 TL
İncele 25 May 2019
21:15 10-12 Saat
Diyarbakır - Iğdır
Otobüs Bileti
90 TL
İncele 25 May 2019
21:00 11-13 Saat
Malatya - Iğdır
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 25 May 2019
17:00 23-25 Saat
İstanbul - Iğdır
Otobüs Bileti
220 TL
İncele 25 May 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Iğdır ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kurban Bayramı 2018: 9 Günlük Tatil! Uzun Bayram Tatilini Değerlendirmek İçin Öneriler
Kurban Bayramı 2018: 9 Günlük Tatil! Uzun Bayram Tatilini Değerlendirmek İçin Öneriler
04 Ağustos 2018
Uzun tatil dönemleri, kendimize ve sevdiklerimize vakit ayırabileceğimiz ve yepyeni adımlar atarak yaşamımızı renklendireceğimiz bir fırsata dönüşebilir. Bu bayramda dolu dolu ve farklı bir tatil yaşa
Türkiye'nin En Ucuz 4 Şehri!
Türkiye'nin En Ucuz 4 Şehri!
21 Temmuz 2018
Dört yanı cennet ülkemizde size farklı güzellikleriyle ev sahipliği yapacak pek çok şehir yer almakta. Kıyıları, dağları, yeşillikleri, tarihi yapıları ve ibadet yerleriyle binlerce yıllık kültürel ze
Kışın Türkiye'de Hafta Sonu Kaçamağı Yapabileceğiniz Yerler
Kışın Türkiye'de Hafta Sonu Kaçamağı Yapabileceğiniz Yerler
01 Kasım 2017
İster kayağa gidin, isterseniz kar altındaki şehirlerde tarihi eserleri görün veya doğanın sesini dinlayin.. Kışın iki günlük haftasonu tatilinde nerelere gidilebilir ve buralarda sizleri neler bekliy
Kamp Çadırı Nasıl Kurulur? Çadır Kurulum Rehberi
Kamp Çadırı Nasıl Kurulur? Çadır Kurulum Rehberi
25 Haziran 2017
Akşam olduğunda hava kararacak, rüzgar gelecek ve siz kamptasınız.. Umarız kamp çadırı nasıl kurulur biliyor olmalısınız. Kampa gitmeden önce, kamp alanında zorlanmamak ve size zaman kaybettiren çabal

Iğdır Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (3)
İyi (3)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%50
%50
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
6 Değerlendirme
Pek memnun kaldığım söylenemez ama yine de güzeldi farklılık oldu
Sevgilim ile kamp yapmaya gitmmiştik gerçekten çok güzüeldi
Sevgilim ile beraber gitmiştik, kamp yaptık biz keyif aldık güzeldi
Tur yapmayı ve kamp yapmayı seviyorum, bu sefer ki durağım burası bakalım ne olacak
Herşey çok güzeldi herkesin gidip görmesi gereken bir yer bence
yolculuk güzeldi ailecek gittik ailem memnun olsada şeyri ben pek beğenmedim
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Iğdır Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

24.05.2019 10:00:12
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Iğdır, (IGD)
IGD
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=85761
/
85761