1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Filistin Uçak Bileti

Filistin Nüfusu
4 Milyon 817 Bin
Filistin Başkenti
Ramallah, Doğu Kudüs
Filistin Resmi Dili
Arapça
Filistin Zaman Dilimi
GMT +3
Filistin Para Birimi
Yeni İsrail Şekeli (ILS)
Ortama Yemek Fiyatı
8 USD
Filistin Telefon Kodu
+970
Ortama İçecek Fiyatı
0,38 USD
İstanbul - Ramallah, Doğu Kudüs Uçuş Süresi
1 Saat 27 dk
İstanbul - Ramallah, Doğu Kudüs Uçuş Mesafesi
1.833,2 Km

Filistin’e Nasıl Gidilir?

Filistin’e, İstanbul Atatürk havalimanından çeşitli hava yolu şirketlerinin düzenlediği belli uçuşlar bulunuyor. Bunlar ülkenin siyasi durumuna göre değişebiliyor. Filistin Türkiye uçuş süresi ise 2 saatten kısa sürüyor. Filistin Türkiye uçak seferleri her zaman bulunmayıp, izlenen uluslararası politikalara göre değişiklik göstermektedir.

Atatürk Havalimanı’ndan, Filistin’e en çok uçuş yapan havayolu şirketleri; Türk Hava Yolları olarak belirtilebilir. Ülkeye, havayolu ile seyahat yapmak isteyenler, yolculukları için gerekli olan Filistin uçak bileti için havalimanına gitmeden Biletall.com’dan kolayca satın alma gerçekleştirebilirler. Biletall.com’da istenilen havayolu şirketi için kolayca Filistin uçak bileti rezervasyon işlemleri de gerçekleştirilebilir.

Seyahat edecek olan yolcular, en popüler havayolu şirketi olan THY ile uçmak istediklerinde Biletall.com’a Filistin uçak bileti THY yazdıklarında, online bilet satışı ekranına ulaşabilirler. Biletall.com’da tüm havayolu şirketlerinin, Filistin uçak bileti fiyatları listelenebilir ve verdiği hizmetlerle mukayese edilerek kendilerine en uygun olanı seçebilirsiniz.

Filistin Vize Şartları Neler?

Filistin Vize İstiyor mu?
Evet
Filistin Vize Ücreti
42 EUR
Filistin Vize Şartları

Filistin’e ucuz Filistin uçak bileti fırsatları ile gitmek isteyenlerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için önceden ülkenin uyguladığı vize şartlarını bilmeleri gerekir.

Filistin’de işgalci güç olan İsrail vizesi istenmektedir. Turist olarak giden kişilerden vize ücreti alınmayıp, diğer durumlarda 42 Euro’ya kadar bir ücret istenmektedir.

Ülkeye giriş yapmak için gerekli olan İsrail vizesi ücreti turistler için uygulanmamaktadır. İş ve benzeri amaçlarla giden kişilerden 21-42 Euro arasında bir ücret talep edilmektedir.

Filistin’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Filistin’de yaz mevsimi, çok sıcak ve az yağışlıdır. Bu yüzden seyahat etmek isteyenlere, ilkbahar veya kış mevsiminde ziyaret etmeleri önerilir.

Filistin Hakkında Bilgiler

Dini ve tarihi mekânlar açısından dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olan Filistin, kültür-sanat ve turizm alanlarında da dünyanın önemli merkezleri arasında yer almaktadır.

Filistin’in Başkenti

Filistin’in başkenti, Yahudilerin de başkenti kabul edilen Kudüs’tür.

Filistin Nüfusu – Filistin Resmi Dili

Filistin’in nüfusu 4,817 milyondur. Ülkenin resmi dili ise Arapça’dır.

Filistin Para Birimi

Filistin, İsrail’in işgali altında olduğu için ülkede para birimi olarak İsrail Yeni Şekel’i kullanılır.

Filistin’de Saat Kaç?

Filistin Türkiye saat farkı bulunmamaktadır.

Filistin’de Ne Ucuz? Filistin’den Gelirken Ne Getirilir?

Filistin aynı zamanda dünya dini merkezlerinden olduğu için özellikle dini ürünlerin alışverişi konusunda çok fazla alternatif bulunuyor. Hediyelik eşyaların çoğu pazarlık payı ile satılmaktadır. Filistin’de çok uygun fiyatlara tespih ve benzeri ürünler alabilirsiniz. Bunun dışında dünyaca ünlü Ürdün nehrinin suyundan ve toprağından set halinde satın alma imkânınız bulunuyor.

 

Filistin Nerede?

Filistin’e Uçmak İçin 5 Sebep

• Din Turizmi
• Mescid-i Aksa
• Tarih
• Filistin Mutfağı
• Zeytin Dağı
 1. Ülkenin tepeleri, gölleri ve sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginlikler, Filistin’i ziyaret eden milyonlarca turistin gelmesindeki en büyük etkenlerden biridir.
 2. Filistin’in dünyaca ünlü Mescid-i Aksa’sının kesinlikle gezip görülmesi gereken yerler sıralamamızda ilk sırayı alıyor. Burayı ziyaret ederek ve hatıra fotoğrafı çekmeden kesinlikle dönmemelisiniz.
 3. Dünyanın en meşhur tarihi olaylarının, en önemli ve bilinen kalıntıları, Filistin’in birçok bölgesinde, milyonlarca tarih severin ulaşımına sunuluyor.
 4. Ülkenin yemek kültürü oldukça zengin ve dünya mutfakları arasında da üst sıralarda yerini almış durumda. Yemeğin lezzetinin yanı sıra “falafel köftesi” gibi sunumundaki sanatsallık da yemeğe ayrı bir özellik katıyor.
 5. Filistin, yaşanan işgal ve devrimlerle ayrıca büyük savaşlarla anılan bir ülke olduğundan, ülkenin her köşesinde tarihi kalıntı ve eserlere rastlamak mümkün.

Filistin’in En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan ulaşabileceğiniz Filistin en ucuz uçak bileti aramaları sonucunda, en uygun uçak biletleri ile birlikte Filistin’i ziyaret etmek isteyen misafirler için ülke hakkında detaylı bilgilerde bulabilir.

Doğu Kudüs

Filistin’in başkenti olan Doğu Kudüs, İslam âleminin şehri olarak da anılır. 57 bin kişilik nüfusu ile dünyanın en küçük şehirleri arasında bulunan Doğu Kudüs’te bulunan birçok eser ve yapı en çok ilgi görenler arasında yer almaktadır. Ulaşım imkânlarının çeşitliliği ve yaygınlığından dolayı Filistin’in her bölgesine kısa sürede ulaşım sağlanmaktadır.

Doğu Kudüs’ün bir diğer önemli özelliği ise din merkezi olması ve her yıl düzenlenen dini turlarda dünya çapında önemli bir yer tutmasıdır. Kültür, tarih, doğa ve felsefe gibi birçok uluslararası tura ev sahipliği yapan Doğu Kudüs’ün, ülkenin turizm gelirlerine de önemli bir katkısı bulunmaktadır.

Gazze

Gazze, Filistin’in güneybatısında yer alıp, 450 bin nüfusa sahiptir. Akdeniz sahilinden 4 km içeride kalarak Gazze Şeridi’nin en büyük şehri ve tarihi bir kenttir. Burada birçok dini ve tarihi yapı bulunmaktadır. Gezip görmek isteyenlere Ulu Cami, İbni Mervan Camii, Napolyon Kalesi, arkeoloji müzeleri ve kültür merkezleri gibi turistik yapıların görülmesi tavsiye edilir.

Nablus

Nablus, Kudüs’ün 63 km kuzeyinde yer almaktadır. Batı Şeria Filistin Otoritesinin altında bulunan önemli bir şehirdir. Şehrin yaklaşık 130 bin kişilik bir nüfusu bulunmaktadır. Bölge halkının büyük kısmı Arap Müslümanlardan oluşmaktadır. Ayrıca 700 yıllık bir tarihi bulunan bu şehirde, birçok tarihi yapı yer alır.

Filistin’de Gezilecek Yerler

Ülkeye, Filistin ucuz uçak bileti avantajları ile gelen misafirler, beklentilerinin çok üstünde bir manzara ile karşılaşacaklar. Olağanüstü vakitler geçirerek, unutulmaz anlara şahit olacaklarını garanti edebiliriz.

Filistin’de Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Filistin’e deniz turizmi nedeniyle seyahat edenler, muazzam güzelliklere sahip şifalı sahilini görünce, internetten görmüş oldukları resimlerin orijinal halinin yanında ne kadar sönük olduğunu anlayacak. Ülkenin deniz turizminde başı çeken bölgesi ise Ölü Deniz’dir. Bu bölgede bulunan sahiller hem doğal güzellikler hem konaklama hem de birçok sosyal aktiviteler için her türlü imkânı sağlamaktadır.

Filistin’den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Filistin’de alışveriş denilince akla semboller gelmektedir. Burada en eski kültürlere dayanan eşyalardan, mücevher ve takılara kadar akla gelebilecek her şey bulunuyor. Dünyaca ünlü Hamsa gibi birçok şekil, hediyelik eşya satan turistik mekânlarda yer alıyor. Filistin’e gelenlerin en çok aldıkları malzemelerin başında kutsal sayılan su, toprak ve deve derisinden yapılan ürünler akla geliyor. Bu ürünleri, yapılan pazarlık ile uygun fiyatlarda elde edebilirsiniz.

Filistin’in Doğal Güzellikleri

Filistin’in neredeyse tüm çölleri olağanüstü doğal güzelliklere sahiptir. Mescitlerinin yanı sıra bir doğa harikası olan Eriha, muhteşem palmiye ağaçları ile çölün ortasındaki muhteşem kokulu çiçekleri ve tarihi yapıları ile sahip olduğu kutsal sayılan Ürdün Nehri ve Tevrat ile İncil’de geçen Zeytin Dağ’ı gibi ülkenin pek çok doğal güzelliği bulunmaktadır.

Filistin’de Gezilecek Tarihi Yerler

Filistin’de gezilmesi gereken çok fazla tarihi yer bulunuyor. Bu ülke birçok kilise, cami ve sinagoga sahip. Bunların başlıcaları: Ulu Cami, İbni Osman Cami, İbni Mervan Camii, Seyyid Haşim Camii, Meçhul Asker Meydanı, Napolyon Kalesi, Fransız Kültü Merkezi ve Gazze Arkeoloji Müzesi’dir.

Filistin Gezi Rehberi

Gezilecek ve görülecek birçok mekâna ev sahipliği yapan Filistin’de ulaşım imkânı oldukça sınırlı durumdadır. Gezmek ve görmek istediğiniz tüm bölgelere duruma bağlı ulaşım imkânı bulabilirsiniz. Filistin’de ulaşım; dolmuş, taksi, otobüs ve teleferik olmak üzere dört ana seçenekten oluşmaktadır. Ulaşım için toplu taşımada sadece belirli noktaları kullanabilirsiniz.

Filistin’in en ünlü şehri olan Doğu Kudüs’e ulaşmak için birçok ulaşım aracını kullanabilirsiniz. Filistin’in herhangi bir kentinden, direkt olarak Kudüs’e ulaşım sağlanabilir.

Tarihi bir kent olan Nablus, 700 yıllık bir tarihe sahiptir ve oldukça fazla tarihi yapısı bulunur. Toplu taşıma sahip olan kentte, ulaşım için dolmuş, taksi gibi araçları kullanabilirsiniz.

Filistin’in en önemli şehirlerinden biri olan Eriha, Filistin Ürdün Nehri yanındaki en eski yerleşim yeri olarak bilinmesiyle ünlü bir şehridir. Çölün içinde barındırdığı çiçekleriyle zıtlıklar şehri olarak da bilinir. Oldukça fazla ulaşım seçeneği mevcuttur.

Filistin’deki şehirlerarasında ulaşımı sağlayabileceğiniz geniş bir ağ bulunmaktadır. Filistin’de şehirler arasında ulaşım daha çok taksi ile sağlanır. Gün içinde pek çok yere de bu şekilde kısa sürede ulaşım sağlanabilmekte ve pek çok yer görmeniz mümkün olabilmektedir.

Filistin’in tüm şehirlerini rahatlıkla gezmek için en iyi seçenek ise araç kiralama seçeneğidir. Harika tarihi ve birbirinden mükemmel şehirleri, Filistin araç kiralama seçeneği ile daha kolay keşfedebilirsiniz. Uygun ulaşım seçenekleri için pek çok araç kiralama şirketi hizmet vermektedir. Şehirde ulaşım adına fazla bir sorun yaşamadan gezmeniz mümkündür.

Filistin’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Felafel Köftesi (Nohut Köftesi)
Humuslu Kavurma
Ful Mudammes
Mutabbal

Mutfağı dünyaca ünlü olan ülkeye en ucuz Filistin uçak bileti alarak gelenlerin, tatları damağında kalacak birçok yemek çeşidi bulunuyor.

Etsiz Köftenin En Güzel Hali, Felafel Köftesi

Ülkemizde köfte denince akla et ürünleri gelse de Felafel köftesi olarak bilinen bu köfte nohut, sebzeler ve baharatlarla yağda kızartılarak pişiriliyor. Görsel olarak da içi yeşil olup, dışı et köftesi şeklindedir.

Bu Humusta Et Var, Humuslu Kavurma

Ülkemizde de sade olarak yapılan bu lezzet, Filistin’de içerisine kavrulmuş et konularak ve yanında da pilav sunularak servis ediliyor.

Et Yemeyenler İçin, Ful Mudammes 

Et yemeği istemeyenler için kurutulmuş bakla, soğan ve sarımsak ile haşlanarak yapılan ve istenilirse üzerine dökülen yoğurt ile servis edilebilen harika bir yemek.

Böylesini Denemediniz, Mutabbal (Soğuk Meze)

Fazla salata tüketilmeyen ülkede, haşlanmış nohut, közlenmiş patlıcan üzerine dökülen limon suyu ile bu soğuk meze yemeklerde sıklıkla tercih ediliyor.

Filistinlilerin Yiyeceği Ve Tatlısı: Sarısabır

Özellikle Ramallah’ın batısında bulunan ve Sarısabır ağacında bulunarak daha çok tatlı olarak tüketilen bu lezzetin tadına bakmadan önce ülkeden dönülmemelidir.

Filistin’de Yenecek En Güzel Yemekler

Filistin’de yenecek en güzel yemekler nohut gibi tahıl ürünü yemekler ve közlenen meze şeklindeki yemeklerden oluşmaktadır.

 

Filistin Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Filistin ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?
  İstanbul - Ramallah, Doğu Kudüs arası 1 Saat 27 dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Filistin ne zaman gidilmeli?
  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.
 • Filistin başkenti neresidir?
  Başkent Ramallah, Doğu Kudüs şehridir.
 • Filistin para birimi nedir?
  Ülkenin resmi para birimi Yeni İsrail Şekeli (ILS)
 • Filistin nüfusu kaçtır?
  Nüfusu 4 Milyon 817 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Filistin ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
29 Ocak 2020
Eğer tatil zamanlarınızı siz de yurt dışında geçirmek niyetindeyseniz ve vize problemi başınızı arıtıyorsa tam da sizin için geldik! Bu yazı ile o hep başınızı ağrıtan, günün sonunda istemsizce ert
Dünyanın En Sıradışı Ve İlgi Çekici Sokak Sanatı Şehirler
Dünyanın En Sıradışı Ve İlgi Çekici Sokak Sanatı Şehirler
17 Ağustos 2019
Sokak sanatı toplumsal alanlarda yaratılan, gerekince sosyal mesajlar veren gerekince sadece görsel bir şölen sunmak amacıyla üretilmiş resimlerdir. Bu yazımızda sizlerle dünyanın en sıradışı ve ilgin
Baharın Gelişi Dünyada Nasıl Kutlandı?
Baharın Gelişi Dünyada Nasıl Kutlandı?
11 Nisan 2017
Eğer 21 Mart Günü Kuzey Yarımküre'de yer alan bir ülkede (Çin, Londra, New York, İstanbul) uyanmadıysanız ilkbaharı karşılamak için heyecanlanmanıza gerek yok. Ancak Mart sonu ve Nisan başı bazı ülkel
Cadde Kültürü Sevenler Buraya: Türkiye'nin En Ünlü Caddeleri
Cadde Kültürü Sevenler Buraya: Türkiye'nin En Ünlü Caddeleri
01 Kasım 2016
Kimi zaman kar yağarken caddenin köşesindeki salepçiden alınan sıcacık saleplerin verdiği keyif, sonbaharda bu caddelerde yürürken dökülen yaprakların yarattığı görsel şölen ve muhteşem haz. Sevgilile
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Filistin Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 2.06.2020 06:32:22 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699