1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Haskova Uçak Bileti

Haskova Para Birimi
Bulgar Levası (BGN)
Haskova Zaman Dilimi
GMT +3
Haskova Şehri En İyileri
Peynir, Meryem Ana Anıtı, Balkabağı Böreği

Haskova Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
BG
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Bulgarca
Toplu Taşıma Fiyatı
1 BGN
Yemek Fiyatı
10 BGN
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 BGN

Haskova’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Haskova'ya gitmek için en uygun mevsim yaz olarak belirlenmiştir. Yaz aylarında yağışların durması ve hava ısısının dengelenmesi, şehrin ziyaretçi sayısını arttırmaktadır. Haskova İstanbul uçak bileti fiyatları yaz aylarında düşüş gösterdiğinden dolayı turistler haziran ayında bilet almayı tercih etmektedir.

Şehri ziyaret etmek için en iyi ay temmuz olarak belirlenmiştir. Temmuzda düzenlenen çeşitli festivaller, insanların eğlenceli vakit geçirmesine yardımcı olmaktadır. Haskova İstanbul uçak biletleri alınacaksa yaz aylarında bilet alınmalıdır. Cuma günlerinde alınacak olan biletler indirimlidir. Böylelikle turistler kolay bir şekilde tasarruf sağlayabilmektedir. Önceden yapılan rezervasyonlar sayesinde uygun fiyatlı uçuş yapmak mümkündür.

Haskova Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Hava limanı şehir merkezine 80 kilometrelik uzaklıktadır. THY gibi firmalarla şehre gelen kişilerin şehir merkezine ulaşabilmesi için ortalama 75 dakikaya ihtiyacı vardır. Şehir merkezine ulaşım sağlayacak çok sayıda alternatif bulunmaktadır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 5 BGN

Şehir merkezine ulaşım sağlayan otobüsler, 15 dakikada bir hava limanı durağından geçmektedir. Ortalama 75 dakika içerisinde ulaşımı sağlar ve tek yön bilet ile çalışmaktadır

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 5 BGN

Metro, tramvay gibi şehir içi ulaşım araçları aktarma gerektirmektedir. Aktarma yaparak şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 90 BGN

Yanında fazla yük bulunan kişiler en çok taksileri tercih etmektedir. Taksiler, şehir merkezine ortalama 90 BGN ile ulaştırmaktadır. Fiyatının fazla olması mesafenin uzunluğundan kaynaklanmaktadır.

Araç Kiralama

Hava limanının uzaklığından ötürü çok sayıda kişi araç kiralamaktadır. Hava limanında bulunan araç kiralama firmaları uygun fiyatlı hizmet vermektedir. Araç kiralayan kişiler toplu taşımadan kurtularak daha hızlı bir ulaşım alternatifine sahip olur.

Haskova Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Haskova'ya en yakın hava limanı Plovdiv bölgesinde bulunan hava alanıdır. Hava alanının içerisinde sessiz dinleme salonu bulunmaktadır. Sessiz dinleme salonunda internet erişimi de bulunmaktadır. Haskova en ucuz uçak bileti ile şehre gelen yolcular, şehir merkezine ulaşım sağlamak için 1 saat 15 dakika gibi bir süreye ihtiyaç duymaktadır. Şehir merkezine ulaşım sağlayan otobüs, taksi ve çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. Haskova İstanbul uçak bileti alıp, hava limanından araç kiralayan kişiler daha rahat bir ulaşım alternatifini elde etmiş olur. Yolcular, hava limanında tüm ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılayabilmektedir. Bunun sağlanması için hava alanı yönetimi; büfe, restoran, alışveriş salonu gibi mekanları hava limanı içerisinde bulundurmaktadır.

Haskova’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Şehirde ekonomik alışveriş yapabilmek için şehir merkezinde bulunan pazarları ziyaret etmek gerekir. Haskova ucuz uçak bileti alıp, şehirde bulunan kişilerin tüm ihtiyaçlarını bu pazarlarda karşılaması mümkündür. Pazarlarda her kategoriden ürünler satışa sunulmaktadır.
  2. Düzenlenen şehir içi turlara katılmak, şehri tanımayı sağlamaktadır. Haskova uçak bileti fiyatları araştırması yapan kişilerin, turlar hakkında da bilgi toplaması gerekmektedir. Turlar, şehir merkezinden kültür merkezlerine kadar ulaşım sağlamaktadır.
  3. Kültürel gezi yapılabilecek olan Haskova şehrinde zamanı verimli geçirmek mümkündür. Haskova uçak biletini THY firmasından alıp şehre gelindiğinde, kültürel gezi yapılabilmesi için yanınızda tek yön bilet veya kart bulundurmanız gerekir. Gezi planı oluşturulduğu taktirde şehri daha iyi tanıma fırsatı yakalanacaktır.
  4. Haskova, Bulgaristan halkının saygı duyduğu tarihi mekanlara ev sahipliği yapmaktadır. Gezilen tarihi mekanlar sayesinde kültürel birikiminiz artacaktır.
  5. Haskova mutfağı Bulgaristan'ın birçok şehrinden farklı lezzetlere ev sahipliği yapmaktadır. En ucuz Haskova uçak bileti alarak şehirde bulunan turistler, Haskova mutfağıyla tanışmak için şehir merkezinde bulunan restoranları ziyaret etmelidir. Restoranlarda farklı pişirme teknikleriyle hazırlanan yemekler bulunmaktadır.

Haskova Hakkında

Haskova Bulgaristan ülkesine bağlı olan, Yunanistan ve Türkiye'ye yakın bir şehirdir. Sahip olduğu tarih, kültürel miras ve ekonomik gelişim ülkenin ziyaret edilmesine sebebiyet vermektedir. Haskova uçak bileti alan kişilerin, şehir içerisinde yapabileceği çok sayıda aktivite bulunmaktadır. Şehirde tatil yapmak verimli zaman geçirmeye sebebiyet vermekte ve turistlerin bu imkanlar doğrultusunda Haskova uçak bileti aldığı bilinmektedir.

Haskova uçak bileti fiyatını kişinin kendi bütçesine göre uyarlaması için önceden rezervasyon yapması gerekmektedir. Yapılan rezervasyon bilet fiyatını daha uygun bir fiyata denk getirecek, kişinin şehir içerisindeki ekonomik durumunu olumsuz etkilemeyecektir. Haskova'da çeşitli festivaller düzenlenmektedir. Düzenlenen festivaller sayesinde şehre gelen turistlerin sosyalleşmesi mümkün hale gelmiştir.

Haskova Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1 BGN
Taksi
2 BGN/Km
Tramvay
1 BGN
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Haskova'nın en popüler şehir içi ulaşım aracı otobüslerdir. Haskova İstanbul saat farkı hiç bulunmadığından dolayı şehirde rahatça ulaşım sağlamak mümkündür. Şehrin her bölgesine ulaşım sağlanabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Metro, tramvay gibi ulaşım araçları aktarma gerektiren ulaşım araçlarıdır. Aktarma yaparak şehir merkezinden uzak olan bölgeler bu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirilebiliyor. Ulaşım aracını kullanmak için tek yön bilet veya kart almak yeterlidir.

Haskova Vize Şartları

Bulgaristan Vize İstiyor mu?
Evet
Bulgaristan Vize Ücreti
150 EUR
Bulgaristan Vize Detayları
Yaptığınız başvuruda vizenizin süresini konsolosluk belirler. Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen Schengen vizesinin geçerliliği yoktur.

Haskova’da Gezilecek Yerler

Bukelon Kalesi
Meryem Ana Anıtı
Eski Saat Kulesi
Çan Kulesi
Kenana Park
Kültür Hazinesi: Bukelon Kalesi

Kültür hazinesi olarak bilinen Bukelon Kalesi, şehrin sahip olduğu kültürü yansıtmaktadır. Bizans döneminden kalan bu kale, şehrin tarihi hakkında bilgiler vermektedir. Kale çevresinde bulunan yapıtlar yüzyıllar boyunca varlığını sürdürmüştür.

Dünya'nın En Büyük Meryem Ana Heykellerinden Biri: Meryem Ana Anıtı

Meryem Ana Anıtı, dünyanın en büyük heykellerinden biridir. Haskova şehrinde bulunmakta ve çok sayıda turistin merak ederek ziyaret ettiği bir yapıttır. Anıtın 2003 yılından bu yana varlığını sürdürdüğünü de söylemek gerekir.

Haskova Ekonomik Kalkınmasının Simgesi: Eski Saat Kulesi

Yıkıldığı halde tekrardan inşa edilen Eski Saat Kulesi 23 metre uzunluğa sahiptir. Şehrin merkezinde bulunan Kule, halk tarafından büyük ilgi görmektedir. Fotoğraf çekilecek en iyi mekanlardan biri olarak nitelendirilmektedir.

Şehrin Muhteşem Manzarasına Bakış Açısı Sunan: Çan Kulesi

Meryem Ana Anıtı’nın yanında bulunan Çan Kulesi, şehrin muhteşem manzarasını karşısına almıştır. Balkan Yarımadası’na da bakış açısı sunması ve sekiz adet çanının bulunması yapıtın en önemli özellikleri arasında bulunmaktadır.

Şehrin En Büyük Parkı: Kenana Park

Parkın içerisinde bulunan havuz, restoran ve çeşitli mekanlar gezilmesi gerektiğinin göstergesidir. Muhteşem manzaraya sahip olması ve merkezi bir konumda olması ziyaret edilmesini sağlayan unsurlardan biridir.

Haskova’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Balkabağı Böreği
Bumbar
Katino
Keşkek

Haskova, Türk yemeklerini de kendi bünyesinde bulunduran bir mutfağa sahiptir. Haskova İstanbul uçuş süresi sırasında akla gelebilecek çok sayıda Türk yemeği Haskova mutfağında bulunmaktadır. Şehrin restoranlarında Haskova mutfağıyla tanışmak mümkündür:

Balkan Türklerinin Yaptığı Yöresel Börek: Balkabağı Böreği

Balkabağının rendelenerek, şeker ve tarçınla süslenmesi lezzeti ön plana çıkarıyor. Hazırlanan bu malzemeler, hamurun içerisine konularak pişiriliyor. Haskova kahvaltı restoranlarında en çok yenilen yiyecek olarak nitelendiriliyor.

Bağırsak İçine Doldurulan Malzemelerle Yapılan: Bumbar

Türk mutfağının ilginç yemeği Haskova restoranlarında da bulunuyor. Haskova kendi mutfağının yöresine göre malzemeleri bu yemekte kullanıyor. Çeşitli baharatlarla hazırlanan yemek, herkes tarafından seviliyor.

Doyurucu Özelliğiyle Ön Plana Çıkan. Katino

Et, domates, sebze ve çeşitli baharatlarla hazırlanan Katino; doyurucu özelliğiyle ön plana çıkmaktadır. Sahip olduğu lezzet ve doyuruculuk tercih edilmesini sağlamaktadır. Turistlerin en çok sevdiği yemeklerden biridir.

Geleneksel Düğün Yemeği: Keşkek

Türk mutfağında bulunan Keşkek, Haskova'da da seviliyor. Keşkek, düğün yemeği olarak biliniyor ve geleneksel olarak nitelendiriliyor. Sahip olduğu lezzet dillere destan ve şehre gelen yabancı turistler tarafından sıklıkla tüketiliyor.

Kahvaltıların Vazgeçilmezi: Su Böreği

Çayın yanında sıklıkla tüketilen su böreği, Haskova kahvaltılarının vazgeçilmezidir. Sahip olduğu lezzet ve yumuşak bir yapıya sahip olması, sevilmesini sağlamaktadır. Ağızda kolayca dağılması ve rahatsızlık vermemesi, diğer özellikleri arasındadır.

Konaklama İçin Haskova Otel Seçenekleri

Haskova'da hizmet veren oteller, yüksek kalite standardına sahiptir. Haskova İstanbul uçak saatleri ne olursa olsun, şehirde otel bulmak mümkündür. Konaklama seçenekleri arasında ailelerin de faydalana

Park Hotel Europe
Parkın içerisinde bulunan otel, muhteşem bir manzaraya bakış açısı sunuyor. Otelin havuz, SPA ve spor salonu gibi hizmetleri sunması müşterileri memnun etmektedir. Fiyatları 380 ile 500 TL arasında değişmektedir.
park Kenana, 6300, Haskovo, Bulgaristan
Complex Fantazia
Şehir merkezine yakın olan otel, üç yıldızlı oteller kategorisinde yer almaktadır. Otel aynı zamanda eğlence merkezlerine ve sosyal yaşam aktivitelerinin olduğu mekanlara yakındır. Fiyatları 250 ile 400 TL arasında değişmektedir.
park Kenana , 6300, Haskovo, Bulgaristan
Tsar Simeon
Uygun fiyatla hizmet veren otel, sıklıkla tercih edilen oteller arasında bulunmaktadır. Odalarında sunulan konfor, müşterilerin memnun kalmasını sağlıyor. Şehir merkezine yakın olması, tercih edilmesini sağlamaktadır. Fiyatları 160 ile 300 TL arasında değişmektedir.
bulevard Vasil Levski 9, 6300, Haskovo, Bulgaristan

Haskova Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Haskova şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Haziran ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Haskova ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Toros Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Toros Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
16 Mart 2020
Kalkış Şehir: Adana Varış Şehir: Konya Rota Uzunluğu: 370 Km Yolculuk Süresi: 6 Saat Toros Ekspresi Nedir? Toros Ekspresi; Adana’dan başlayıp Konya’da biten tren güzergâhıdır. Toros Ekspresi tr
14 Şubat İçin Aşk Dolu Yurt İçi Rotalar
14 Şubat İçin Aşk Dolu Yurt İçi Rotalar
05 Şubat 2020
14 Şubat Sevgililer Günü yaklaştı, sevgilinizi romantik bir tatil ile şaşırtmaya ne dersiniz? Türkiye’nin en romantik yerlerinden birinde akşam yemeği yiyip muhteşem gün batımını izlemeye kim hayır de
20 Farklı Dilde Teşekkür Ederim Nasıl Denir? (İnfografik)
20 Farklı Dilde Teşekkür Ederim Nasıl Denir? (İnfografik)
26 Kasım 2019
Gün içerisinde en çok söylediğimiz cümlelerden biridir “Teşekkür ederim.” Seyahatlerde de çokça kullanırız bu sözcükleri.Bu sebeple en çok kullanılan dillerde nasıl teşekkür edilir sizler için der
Check-in Nedir? Online Check-in Ne Demek?
Check-in Nedir? Online Check-in Ne Demek?
08 Kasım 2019
Check-in ne demek, check-in nedir, check-in anlamı, online check in nasıl yapılır gibi Biletall.com ekibine yoğunlukla gelen sorular için aşağıdaki açıklamaları detaylı şekilde okumanız tavsiye edilme

Haskova Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (75)
İyi (18)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%81
%19
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
93 Değerlendirme
S*** A***
13 Temmuz Cumartesi
okulu kırıp küçük bir kaçamak için güzel yer
E*** M***
30 Haziran Pazar
balayına giderken tercih ettiğimiz yer
N*** Y***
29 Mayıs Çarşamba
evlenme teklifini burada almıştım
K*** E***
10 Mayıs Cuma
ailecek gezilebilecek biryer
E*** G***
19 Mart Salı
gidip kalınacak bir ülke
2
7
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Haskova Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 03:21:00 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678