1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Şanlıurfa Uçak Bileti

24 Ağustos
Bugün
Açık
38°C
25 Ağustos
Yarın
Güneşli
40°C
26 Ağustos
Pazartesi
Güneşli
39°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Şanlıurfa Şehri En İyileri
  • Sıra Geceleri
  • Balıklı Göl
  • Patlıcan Kebabı
Şanlıurfa

En Ucuz Şanlıurfa Yurtiçi Uçak Seferleri

Ankara - Şanlıurfa
Anadolu Jet
11 Eyl 2019
İzmir - Şanlıurfa
Anadolu Jet
05 Eyl 2019
Hatay - Şanlıurfa
Anadolu Jet
17 Eyl 2019
Kayseri - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
20 Eyl 2019
Adana - Şanlıurfa
Anadolu Jet
19 Eyl 2019
Erzurum - Şanlıurfa
Anadolu Jet
02 Eyl 2019
17 Eyl 2019
Trabzon - Şanlıurfa
Anadolu Jet
18 Eyl 2019

En Ucuz Şanlıurfa Yurtdışı Uçak Seferleri

Berlin - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
27 Ağu 2019
24 Ağu 2019
Erbil - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
31 Ağu 2019
Aşkabat - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
26 Ağu 2019
Kahire - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
20 Eyl 2019
Hartum - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
26 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Şanlıurfa Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Şanlıurfa Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Şanlıurfa Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Şanlıurfa Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6 TL

Şanlıurfa’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Ucuz Şanlıurfa uçak bileti kullanarak Şanlıurfa'ya gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir. Normal şartlarda şehrin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim ilkbahar aylarıdır. Ancak 4 mevsim rahatlıkla Şanlıurfa'yı ziyaret edebilirler. Bütün dinlerin yaşanmış olduğu İlde her mevsim dünyanın birçok yerinden binlerce ziyaretçi Şanlıurfa'ya akın etmektedir

Şanlıurfa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Şanlıurfa uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 15 TL

Havalimanından Şanlıurfa il merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi servis araçlarıdır. Şanlıurfa Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 25 dakika sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına servis seferleri düzenlenmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 15 TL

Toplu taşıma ile havalimanından Şanlıurfa şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Sabit otobüs hattını kullanarak kısa sürede havalimanından şehrin belli noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından ortalama süre: 25 dakika Havalimanından uzaklık: 35 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 25 TL

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak kullanabilirler.

Şanlıurfa Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Şanlıurfa'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanın adı Şanlıurfa GAP Havalimanı'dır. Şanlıurfa uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat etmek isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Şanlıurfa GAP Havalimanı'nın şehir merkezine uzaklığı 35 km olup havalimanından kent merkezine 25 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restaurant bulunmaktadır.

Şanlıurfa’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Şanlıurfa uçak bileti avantajlarından yararlanarak Şanlıurfa'ya gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel lezzeti olan çiğ köftedir.
  2. Şehir ile özdeşleşmiş lezzetlerden birisi de Şanlıurfa merkezinde yer alan ve dini teması olan Balıklı Göl. Bu atmosferi yakalayabilmek ve ruhunuzda hissetmek için, oralarda bulunmak gerekir.
  3. Şanlıurfa'nın sembolü olan sıra geceleri ve mırra, şehirdeki eğlence kültürünü çok iyi yansıtır. Ayıltıcı etkisi ile kahvenin en acı hali olan mırra sabaha kadar süren bu gecelerin vazgeçilmezidir.
  4. Şanlıurfa tarihini anlamak için Harran’a gidilmesi gerekir. Tarih kokan Harran. dünyanın ilk üniversitesinin kurulmuş olduğu yer olarak bilinir. Nitekim Rum Kalesi, Selahaddin Eyyubi Camisi, Birecik Kaya Mezarları ve köprüsü, Halfeti, Atatürk Barajı, gibi mimarisi ve doğası ile daha görülecek pek çok yer Şanlıurfa sınırları içerisinde yer alır.
  5. Nesli tükenen hayvanlar içerisinde yer alan ve bir tek Türkiye’nin Şanlıurfa ilinin Birecik ilçesinde yer alan kelaynak kuşları ve yaşadıkları kayalıklar devlet koruması altına alınmıştır. Sit alanı olan bu kayalıklar turistlerin dikkatini çekmektedir.

Şanlıurfa Hakkında

Güney Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Şanlıurfa, Fırat nehri kenarında yer alan eski medeniyetlerden biridir. Kültür ve ticaret merkezi olan şehir Türkiye’nin 9. Büyük ili olmakla birlikte İpek Yolu üzerinde yer alır. Şanlıurfa kendine has bir şiveye sahip olup Şanlıurfa’lıların en meşhur kelimelerinden birisi "eşkere eşkere" kelimesidir.‘Açık açık ‘ anlamına gelir.

Birçok kişinin ilk duyduğunda garipsediği kelimelerden birisi de "karip" kelimesidir. Şanlıurfalılar bu kelimeyi de günlük hayatlarında, ile gelen ve ilde yerleşik bulunan yabancılar için kullanırlar. Arapça kökenli olan "karip" kelimesinin Şanlıurfa'da ifade ettiği anlam ise yabancı, kimsesiz ve gariban anlamına gelmektedir.

Arap, Kürt ve Türk kültürlerinin iç içe geçtiği ve renkli bir atmosfere sahip olan Şanlıurfa'ya gittiğinizde halkın yaşam tarzını ve şiveleri hakkında daha net bilgi sahibi olursunuz. Doğallığını kaybetmeyen şehir görülmesi gereken şehirlerdendir.

Şanlıurfa Fotoğraf Galerisi

Şanlıurfa Nerede?

Şanlıurfa Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şanlıurfa'da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı servislerdir. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçmekte olan servisler gece geç saatlere kadar hizmet verdikleri için Şanlıurfa halkı öncelikli ulaşım aracı olarak servisleri tercih etmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin farklı noktalarına belediye hizmeti olarak hizmet veren otobüsler sabahın erken saatlerinden itibaren çalışarak ve ekonomik bir şekilde seyahat imkanı sağlamaktadır. Taksiler maliyet bakımından biraz yüksek olmakla beraber hızlı ulaşım ve konforlu seyahat düşünenlerin tercih ettiği bir diğer ulaşım aracıdır.

Şanlıurfa’da Gezilecek Yerler

Harran Ovası
Urfa Çarşısı
Atatürk Barajı
Kaya Mezarları
Balıklı Göl ve Camiler
Bereketli Toprak Harran Ovası

İlk yerleşim merkezi olan ova’da yer alan evlerin mimarisi hayli ilginçtir. Çadırları andıran kubbeleri ile bu evleri gezmek gerekir. İlk üniversite kalıntıları ve yöresel giysiler de Harran ovasını gezmek için yeterli sebeptir.

Urfa Çarşısı

Alışveriş severlerin ister baharat, ister gümüş aksesuarlar ve ister takı için gezebileceği çarşısı Balıklıgöl'ün karşısında yer alır. Kapalı çarşı görünümünde olan çarşı yaz aylarında kapalı geçitlerden oluşarak insanları alışveriş zamanında sıcaklıktan korur. Çarşıda ayrıca kahve ve lokantalar da yemek içme düşünenler için bulunur.

Atatürk Barajı

Şanlıurfa'nın en önemli simgelerinden birisi olan Atatürk barajı il ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Ayrıca çevresindeki mesire alanları da Şanlıurfa'nın günlük sıcağından uzaklaşmak isteyenlere iyi bir alternatiftir. 1983 yılında enerji ve sulama amaçlı kurulan baraj Şanlıurfa ekonomisini canlandırmıştır. GAP projesi kapsamında olan baraj Türkiye'deki hidroelektrik santrallerinin en büyüğüdür.

Kaya Mezarları

Şehrin merkez ve ilçelerinin pek çoğunda yer alan kaya mezarları yaşanmış uygarlıkların kanıtı olarak zamana inat ayakta durmaktadırlar. Farklı dinler ve farklı uygarlıklar kokan bu kaya mezarlıkları Şanlıurfa gezintisi sırasında muhakkak görülmesi gereken yerlerdir.

Balıklı Göl ve Camiler

Hz İbrahim'in ateşe atılarak yakılmasına yönelik hazırlanan meydan ve odunların, inanışa göre canlı balık ve suya dönüştürülmesi olayının yaşandığı mekan olan Balıklıgöl'de yer alan balıklar kutsal sayılmakta ve yakalanması yasaktır. Gökkubbeleri ile muhteşem olan birçok tarihi cami de Şanlıurfa’nın simgeleri arasında yer alır.

Şanlıurfa’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Patlıcan Tava
Şanlıurfa Kebabı
Çiğ Köfte
Avrat Salatası
Şanlıurfa Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Patlıcan Tava

Şanlıurfa’nın etli yemekleri arasında yer alan patlıcan tava yaz aylarında özellikle ekmek fırınlarında pişirilen bir yemek. Patlıcan aralarına yerleştirilen baharatlı kıyma köfteler ve domates sosu ile hemen hazırlanan yemek çok lezzetli olmaktadır.

Şanlıurfa Kebabı

Şanlıurfa denildiğine akla gelen ilk yemeklerden birisi de kebaptır. Özel tarif ve yöntemlerle hazırlanan Şanlıurfa kebabı, lezzeti ile bilinir. Şanlıurfa kebabı yerken etin lezzeti ve baharatların lezzeti ile damaklarda iz bırakır.

Çiğ Köfte

Sinirlerinden ayrılan dana kıymanın bıçak ve dövülerek bulgur, Urfa isot biberi, zeytinyağı ve soğan, maydanoz ikilisi ile iyice yoğrulması sonucu elde edilen ve salatalık, marul ve domatesle yenilen bir lezzet.

Avrat Salatası

Şanlıurfa'nın geleneksel lezzetlerinden birisi de avrat salatasıdır. Bostana salatası olarak bilinen bu tarifte rendelenmiş domatesin içerisine biber, nar ekşisi, sumak ve nane katılarak hazırlanır.

Konaklama İçin Şanlıurfa Otel Seçenekleri

Ucuz Şanlıurfa uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Şanlıurfa'ya giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Şanlıurfa Hilton Oteli

Merkez Karakoyunlu Mahallesinde yer alan Hilton Oteli, 5 yıldızlı olan otel konfor ve rahatlık isteyen ziyaretçilere uygundur. Şehrin merkezinde yer alan otelde hafta sonu sıra geceleri düzenlenmektedir. Restorantında Urfa yöresine ve diğer kültüre ait yemekler bulunur. Havaalanına 35 km şehir merkezine 1,7 km uzaklıktadır.

Atatürk Mahallesi Caddesi Bozova
Şanlıurfa Dedeman Hotel

Şanlıurfa'nın 5 yıldızlı otellerinden birisi de Dedeman Hotel'dir. Şehir merkezinde yer alan otelin havalimanına olan uzaklığı ise 35 km civarındadır. İl merkezinden 1,7 km uzaklıkta olan otel temizlik ve kaliteden ödün vermeyen otelde hizmetler hemen karşılanmakta ve yöresel yemekler otelin restorantında yer alır.

Atatürk Mahallesi Caddesi Bozova
Şanlıurfa El Ruha

Şanlıurfa Havalimanı'na 35 km mesafede olan otelden Şanlıurfa Merkeze gelindiğinde yürüyerek 10 dakikada varılan otel Yenimahalle de yer alır. Restoran, internet ve çok amaçlı salonları ile hizmet verir. Otel Şanlıurfa uçak seyahati ile şehre giden ve konaklamak zorunda kalan birçok kişi tarafından öncelikle tercih edilmektedir.

Yenimahalle Haleplibahçe 155-A

Şanlıurfa Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Şanlıurfa 211,99 TL 1 Saat 15 Dakika
İstanbul - Şanlıurfa 240,49 TL 1 Saat 50 Dakika
Kahramanmaraş - Şanlıurfa 299,80 TL 9 Saat 10 Dakika
İzmir - Şanlıurfa 311,99 TL 1 Saat 45 Dakika
Batman - Şanlıurfa 332,38 TL 2 Saat 50 Dakika
Balıkesir - Şanlıurfa 333,30 TL 7 Saat 25 Dakika
Nevşehir - Şanlıurfa 335,18 TL 3 Saat 15 Dakika
Alanya - Şanlıurfa 336,50 TL 11 Saat 15 Dakika

Şanlıurfa İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

09:00 5-6 Saat
Hatay - Şanlıurfa
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 25 Ağu 2019
11:00 8-9 Saat
Kayseri - Şanlıurfa
Otobüs Bileti
80 TL
İncele 25 Ağu 2019
11:00 3-4 Saat
Diyarbakır - Şanlıurfa
Otobüs Bileti
40 TL
İncele 25 Ağu 2019
15:00 4-5 Saat
Kahramanmaraş - Şanlıurfa
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 25 Ağu 2019
19:00 12-14 Saat
Ankara - Şanlıurfa
Otobüs Bileti
110 TL
İncele 25 Ağu 2019
21:30 8-9 Saat
Erzurum - Şanlıurfa
Otobüs Bileti
110 TL
İncele 25 Ağu 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Şanlıurfa ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Tek Kelime Türkçe Konuşulmayan Ama Türk Gelenekleri ile Yaşayan Köy: Moena
Tek Kelime Türkçe Konuşulmayan Ama Türk Gelenekleri ile Yaşayan Köy: Moena
06 Nisan 2019
Osmanlı İmparatorluğu’nun dünya tarihinde önemli bir yere sahip olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Tamı tamına 624 yıl hüküm süren Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihi izleri dünyanın dört bir y
Tripadvisor’ın Seçimiyle Dünya’nın En Eğlenceli 8 Lunaparkı
Tripadvisor’ın Seçimiyle Dünya’nın En Eğlenceli 8 Lunaparkı
24 Aralık 2018
Eğlenmek ve güzel vakit geçirmek deyince ilk akla gelen etkinliklerden olan lunaparklar, her yaştan ziyaretçinin keyifli vakit geçireceği bir gün vadediyor. Gezginlerin oyları ile seçilen en eğlenceli
İstanbul Yeni Havalimanı Uçak Bileti Nasıl Alınır? Bilet Fiyatları Ne Kadar?
İstanbul Yeni Havalimanı Uçak Bileti Nasıl Alınır? Bilet Fiyatları Ne Kadar?
13 Kasım 2018
Dünyanın en büyük yolcu kapasitesine sahip İstanbul Havalimanı 29 Ekim’de faaliyete geçti. İlk olarak Yurt içinde Ankara, Antalya, İzmir Yurt dışında ise  Kıbrıs / Ercan ve Azerbaycan / Bakü seferleri
Uşak İle İlgili Muhtemelen Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler
Uşak İle İlgili Muhtemelen Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler
11 Ekim 2018
Ege Bölgesi’nin, İç Anadolu Bölgesi sınırında bulunan Uşak iki bölgenin kültürünün de harmanlandığı bir il olarak oldukça ilgi çekici bir yer. Ülkemizdeki elektriğin ilk kullanıldığı il olan Uşak, çal

Şanlıurfa Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Biz çok memnun kaldık, herşey çok güzeldi
Bir daha gider miyim bilmiyorum ama güzeldi biz keyif aldık.
Gezmekten dinlenmeye zaman ayıramadık ama yine de güzeldi teşekkürler.
Herşey muhteşemdi teşekkür ederiz, tur ile gitmiştik.
İnsanların ön yargısının aksine çok güzel biryer
şarkılı türkülü eğlenceler ve içten insanlarıyla bi harika
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Şanlıurfa Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

24.08.2019 03:23:56
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Şanlıurfa, (GNY)
GNY
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=42194
/
42194