1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Diyarbakır

Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Diyarbakır Zaman Dilimi
GMT +3
Diyarbakır Şehri En İyileri
Karpuz, Hasan Paşa Hanı, Kaburga Dolması
Diyarbakır Hava Durumu (14 Ağustos) 36°C Açık
Diyarbakır Hava Durumu (15 Ağustos) 35°C Güneşli

En Ucuz Diyarbakır Yurtiçi Uçak Seferleri

Ankara - Diyarbakır
Anadolu Jet
16 Ağu 2020
08 Eyl 2020
Antalya - Diyarbakır
Sun Express
08 Eyl 2020
Bursa - Diyarbakır
Anadolu Jet
10 Eyl 2020
Gaziantep - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
07 Eyl 2020
Kayseri - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
08 Eyl 2020
Hatay - Diyarbakır
Anadolu Jet
12 Eyl 2020
18 Ağu 2020
10 Eyl 2020
Adana - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
17 Ağu 2020
20 Ağu 2020
19 Ağu 2020
Van - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
02 Eyl 2020

En Ucuz Diyarbakır Yurtdışı Uçak Seferleri

31 Ağu 2020
02 Eyl 2020
Hanover - Diyarbakır
Sun Express
31 Ağu 2020
01 Eyl 2020
16 Ağu 2020
Brüksel - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
25 Ağu 2020
Köln - Diyarbakır
Sun Express
31 Ağu 2020
Hamburg - Diyarbakır
Sun Express
01 Eyl 2020
Londra - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
03 Eyl 2020
Berlin - Diyarbakır
Sun Express
15 Ağu 2020
Zürih - Diyarbakır
Sun Express
23 Ağu 2020
Erbil - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
02 Eyl 2020
Almatı - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
29 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Diyarbakır Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Diyarbakır Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Diyarbakır Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Diyarbakır Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5,50 TL

Diyarbakır’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Diyarbakır uçak bileti ile seyahat eden kişilerin yaptıkları seyahatten daha büyük keyif alabilmeleri için gidecekleri zamanı doğru ayarlamaları gerekmektedir.

Diyarbakır' da yazlar oldukça sıcak geçse de kışları tahminin üzerinde bir sıcaklığa sahiptir. Toros Dağlar'ı rüzgarı kesmektedir.

Diyarbakır Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Diyarbakır uçak bileti ile avantajlı bir yolculuk gerçekleştiren kişiler ulaşım açısından da rahatlığa kavuşacaklardır. Ulaşım belediye otobüsleri, araç kiralama ve taksilerle gerçekleşmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 TL

Otobüsler her uçuş öncesi ve sonrası hizmet vermektedir. Oldukça geniş bir güzergaha sahiptir. İlk durak havalimanı son durak ise üniversitedir. Güzergahın tamamı ise; havaalanı, kamışlı bulvarı, Newroz Parkı, Zümrütkent, Göletli Park, Yenihal Toptanılar, Kantar, Migros, Urfayolu, Tesisler, Batıkent, Koşuyolu, Gevran, Adliye, Dağkapı ve Üniversite' dir. Her 20 dakikada bir otobüs hareket etmektedir. Ayrıca havalimanında gece nöbetçi otobüs seferleri de bulunmaktadır. Bu seferler saat 20:30’dan itibaren hizmet vermektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 TL

Sunulan ulaşım seçeneklerinin dışında bir de havalimanına bağlı taksi durağı da bulunmaktadır. Günün her saatinde taksiler yolcu taşıma işlemini gerçekleştirmektedirler. Diyarbakır Havalimanı yolculuk öncesi ve sonrası ulaşım konusunda büyük kolaylık sağlamaktadır.

Araç Kiralama

Otobüs ile yolculuk dışınca araç kiralama ofisleri de vardır. Birden fazla ofisin bulunması fiyat karşılaştırması ve araç seçeneği açısından kişilere avantaj sağlamaktadır.

Diyarbakır Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Diyarbakır Havalimanı oldukça geniş ve konforlu bir havalimanıdır. İçerisinde Diyarbakır uçak bileti avantajlarıyla uçan kişiler için Diyarbakır havalimanı bir avantaj sağlayacaktır. Havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı fazla olmadığı için ulaşım kolay sağlanmaktadır. 10 km olan mesafeye ortalama 15 dakika içerisinde ulaşılmaktadır.

Havalimanında kafe, büfe, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi, emanet eşya ofisi ve restoran gibi hizmetler sunulmaktadır.

Diyarbakır’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Diyarbakır uçak bileti ile avantajlı bir şekilde uçup, bu güzellikleri görmenin ilk nedeni tabi ki Diyarbakır yemekleri olacaktır. Diyarbakır denince akla ilk gelen şey olan karpuz, yendikten sonra bu düşüncenin doğruluğunu ispatlayacaktır.
 2. Diyarbakır'ın surları ise herkesin gidip görmesi gereken büyük bir tarihi mirastır. Çin Seddi'nden sonra gelen 2. büyük sur olmak özelliğini taşır. Surlar 5.5 km uzunluğunda ve 8 metre yüksekliğinde olup içerisinde 16 adet ayrı kale barındırmaktadır. Siyah Bazalt ismini taşıyan surların 5 adet çıkış noktası vardır. Surlarda mimari ön planda tutulmuş kabarmalar ve yazılarlar dekore edilmiştir.
 3. Çayönü buluntuları ise Ergene ilçesinde bulunan bir noktadır ve ilk yerleşik hayata geçilen bölge olarak bilinmektedir. Günümüzden yaklaşık olarak 9000 yıl öncesine dayanmaktadır.
 4. Diyarbakır ayrıca Dünya üzerinde kemeri en geniş olan köprüye sahiptir. Malabadi köprüsü adını taşıyan bu köprü Silvan ilçesi yakınlarında, Batman çayı üzerinde bulunmaktadır.
 5. Diyarbakır evleri ise görünmesi gereken hoş ve tarihi bir görünüme sahiptir.

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin orta kısımlarında yer almaktadır. Siirt Muş, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Mardin illerine komşudur. Sert ve kurak bir iklim özelliğine sahiptir. Diyarbakır, köklü ve zengin tarihi özelliklere sahiptir. Diyarbakır ve çevresi üzerinde birçok medeniyet barınmıştır. Hititler, Asurlar, Persler, Büyük İskender, Bizanslılar, Romalılar, Araplar, Selçuklular ve Osmanlılar bu hükümdarlıklardan bazılarıdır. Yapılan kazı çalışmaları sonucunda Diyarbakır tarihinin MÖ 7500' e kadar uzandığı tespit edilmiştir.

Diyarbakır' da diğerlerinden çok farklı ve özel bir lehçe kullanılmaktadır. Bu lehçe günümüzde çok fazla kullanılmasa da çoğu Diyarbakır'lı bilmektedir. Kelimelerin bazılarında tek fark yutulur bazılarında ise tamamen farklıdır. Örneğin: ''abla'' kelimesine Diyarbakır lehçesinde ''aba'' denirken; ''şarpa'' kelimesi ''eşarp'' anlamına gelmektedir.

Diyarbakır Fotoğraf Galerisi

Diyarbakır Nerede?

Diyarbakır Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 TL
Taksi
3,75 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Diyarbakır' da en popüler ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Hem güzergahının her yere yetişmesi hem de ücret açısından avantaj sağlamaktadır. Belediye otobüsleri, çok kısa aralıklarla otobüs duraklarından hareket etmektedirler. Bu da otobüs kullanan kişilerin fazla vakit harcamadan ulaşacakları yere varmasına yardımcı olmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Diyarbakır' da bir diğer önemli ulaşım aracı ise taksidir. Taksilerin hem fazla olması hem de Türkiye' de en ucuz taksi taşıma parasının ödendiği il olarak bilinen Diyarbakır' da taksiler de kullanılan araçların başında gelmektedir

Diyarbakır’da Gezilecek Yerler

Diyarbakır Ulu Camisi
Hasan Paşa Hanı
Suluklu Han
Keçi Burcu
Surp Giragos Kilisesi
Zengin Mimarisi İle Diyarbakır Ulu Camisi

Her göreni kendine hayran bırakan Diyarbakır Ulu Camisi, mimarisi ile dikkat çekmektedir. Girişinde oldukça geniş ve görkemli bir avlusu bulunmaktadır. Özellikle içerisinde bulunan tarihi güneş saati, ziyaretçiler için ayrı bir merak nedeni olmaktadır.

Tarihin Buluşma Noktası Hasan Paşa Hanı

Diyarbakır' a gidildiğinde ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. İçerisinde birçok kahvaltı salonu, hediyelik eşya mağazaları ve özel olarak fotoğraf çektirmek isteyenler için farklı konseptler sunulmuş alanlar bulunmaktadır. Handa menengiç kahvesi meşhur ürünler arasında.

Suluklu Han'ın Muhteşem Ambiyansı

Suluklu Han özellikle tarihi taş yapısı ile dikkat çeken bir yerdir. Avlu içerisinde oturulup rahatlatıcı müzik eşliğinde kahvesi ve gül şerbeti ile meşhur olan turistik bir mekan olarak bilinmektedir.

Keçi Burcu'nun Muhteşem Manzarası

Keçi Burcu, muhteşem manzaraya sahip olan bir yerdir. Müthiş bir manzara ve atmosfere sahip. Hem dağ hem bahçe hem de nehir manzarasını içerisinde barındırıyor.

Surp Giragos Kilisesi

Surp Giragos Kilisesi eski bir tarihe sahiptir. 1. Dünya savaşı sırasında Alman subaylar tarafından karargah olarak kullanılmıştır. Daha sonra toprak olan tavan çökmüştür. Yapılan restorasyon çalışmaları sonrasında tekrar ziyarete açılmıştır.

Dicle Nehri

Dicle nehrinin en önemli özelliklerinin başında ülkemizde bulunan en uzun akarsulardan biri olması gelmektedir. Sular ülkemizde doğar ancak dış denize dökülür. Mezapotamya'yı meydana getiresi ile ün kazanmıştır. Dicle Nehri'nin etrafına birçok yerleşim yeri kurulmuştur. 1900 km civarında bir uzunluğa sahip olduğu bilinmektedir. Diyarbakır'ın önemli turistik bölgelerinden bir tanesidir.

Diyarbakır’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Karpuz –Meftune
Pıçık
Nardanaşı
Duvaklı Pilav
Diyarbakır'ın Kapuzu

Diyarbakır dendiğinde akla her zaman ilk olarak karpuz gelmektedir. Diyarbakır karpuzu hem tadı hem de büyük görüntüsü ile iştah kabartan ve yendiğinde hakkını veren bir lezzete sahiptir.

Meftune Yemeği

Meftune, Diyarbakır' a özgü bir lezzettir. Kuzu ya da koyun etiyle yapılır ayrıca patlıcan, domates ve biber gibi sebzeler de ilave edilmektedir. Oldukça yağlıdır. Sumak, sarımsak ve salça gibi ürünler eklenerek ayrıca sos oluşturup lezzetlendirilir.

Pıçık

Yoğurt ile servis edilen, meze tarzı bir yiyecektir. Köftelik bulgur ile yapılır. Üzerinde gezdirilen soslu tereyağı ile tamamlanır.

Nardanaşı

İlk olarak köfteye benzeyen bir görüntüsü vardır. Ancak farklı bir lezzettir. İsteğe göre nar ekşisi de eklenir daha farklı bir hale getirilmektedir.

Duvaklı Pilav

Normal pilavın üzerine kıyma ve ve çiğ bademin eklenmesi ile oluşturulur. Görüntüsü oldukça iştah açıcıdır.

Mahlepli Diyarbakır Çöreği

Diyarbakır' da hem sabahları hem de bayramları vazgeçilmez lezzetler arasındadır. İçerisinde mahlep, mayana ve bereket sembolü olan çörekotu bulundurmaktadır.

Kaburga Dolması

Diyarbakır' ın en zor ve ağır yemeklerinden biridir. Kuzu kaburga eti derisinin içerisine yerleştirilmiş olan iç pilav ile ününü salmış olan bir yemektir. Ayrıca özel soslarla da zenginleştirilmektedir.

Serbizer

Serbizer adından her ne kadar tahmin edilmese de bir çorba çeşididir. Yeşil mercimekli bulgur çorbası olarak bilinmektedir. Yeşil mercimeği seven kişilerin mutlaka denemesi gerekir.

Sumak Suyu

Sumak suyu Herkesin bilmediği ancak son derece faydalı bir içecektir. Birçok hastalık için şifa sağlamaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yetişen sumak Diyarbakır' da tüketilen bir baharattır.

Konaklama İçin Diyarbakır Otel Seçenekleri

Ucuz Diyarbakır uçak bileti ile yolculuk yapanlar hem kültürel hem de iş amaçlı olarak konfor ve rahatlık sağlayacak birçok farklı otel seçeneği bulunmaktadır.

Mitannia Regency Hotel
Mitannia Regency Hotel, beş yıldız konforunu misafirlerine sunmaktadır. Diyarbakır merkezde bulunan otelde 186 adet oda bulunmaktadır. Ayrıca otelde spa salonu, hamam, sauna, buhar odası, toplantı salonu, kapalı havuz, ve 24 saat resepsiyon hizmeti verilmektedir. Kapalı yüzme havuzu ve çocuk havuzunu bünyesinde bünyesinde barındırmaktadır. Spa ve sağlık merkezi, fitness ve sağlık merkezi gibi ekstra şeyleri de vardır.
Yenişehir Diyarbakır
Sv Business Hotel
Sv Business Hotel bünyesinde 79 adet oda bulundurmakta ve oda kahvaltı hizmeti sunmaktadır. Otelde ayrıca fitness merkezi sauna ve Türk hamamı bulunmaktadır.
Sur Diyarbakır
Plaza Diyarbakır
Plaza Diyarbakır özgün misafirperverlik anlayışı ile misafirlerine gerekli olan önem ve özeni sunan bir oteldir. Kültürel mirasların yoğun olarak bulunduğu bir bölgede bulunmaktadır. Mekan ferahlığı ve oda geniştiği misafirlerine konfor sağlamaktadır.
Yenişehir Diyarbakır

Diyarbakır Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Diyarbakır 215,99 TL 2 Saat
Ankara - Diyarbakır 222,99 TL 1 Saat 25 Dakika
İzmir - Diyarbakır 253,98 TL 12 Saat 25 Dakika
Antalya - Diyarbakır 269,99 TL 1 Saat 40 Dakika
Bursa - Diyarbakır 293,52 TL 1 Saat 35 Dakika
Konya - Diyarbakır 332,98 TL 12 Saat 55 Dakika
Denizli - Diyarbakır 337,98 TL 6 Saat 25 Dakika
Balıkesir - Diyarbakır 337,99 TL 12 Saat 40 Dakika

Diyarbakır İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

09:00 8-9 Saat
Adana - Diyarbakır
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 15 Ağu 2020
11:30 5-6 Saat
Erzurum - Diyarbakır
Otobüs Bileti
80 TL
İncele 15 Ağu 2020
18:30 5-6 Saat
Gaziantep - Diyarbakır
Otobüs Bileti
60 TL
İncele 15 Ağu 2020
21:30 8-9 Saat
Hatay - Diyarbakır
Otobüs Bileti
100 TL
İncele 15 Ağu 2020
22:30 9-11 Saat
Mersin - Diyarbakır
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 15 Ağu 2020
23:00 6-7 Saat
Van - Diyarbakır
Otobüs Bileti
100 TL
İncele 15 Ağu 2020

Diyarbakır Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Diyarbakır uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Anadolu Jet, Klm, Pegasus, Sun Express, Türk Hava Yolları, Ukraine International Airline.
 • Diyarbakır yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Diyarbakır varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Diyarbakır olup, bilet fiyatı 215,99 TL'dir.
 • Diyarbakır yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Diyarbakır varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Dusseldorf - Diyarbakır olup, bilet fiyatı 642,06 TL'dir.
 • Diyarbakır şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Diyarbakır ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yeni Açıklanan Yurt İçi / Yurt Dışı Seyahat Kısıtlamaları Neleri İçeriyor? Hangi Şehirlere Uçuş Var?
Yeni Açıklanan Yurt İçi / Yurt Dışı Seyahat Kısıtlamaları Neleri İçeriyor? Hangi Şehirlere Uçuş Var?
28 Mart 2020
Dünyanın ve bir süredir de ülkemizin mücadele ettiği Koronavirüs (covid-19) salgını dolayısıyla ülkemizde her geçen gün yeni tedbirler açıklanıyor. 27 Mart 2020 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep
Güney Kurtalan Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Güney Kurtalan Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
06 Mart 2020
Kalkış Şehir: Ankara Varış Şehir: Siirt Rota Uzunluğu: 1140 Km Yolculuk Süresi: 23 Saat 35 Dakika Güney Kurtalan Ekspresi Nedir? Güney Kurtalan Ekspresi, 1944 yılından beri Ankara’dan başlayıp
Elazığ’da Gezilecek Yerler: Elazığ’da Nereye Gidilir?
Elazığ’da Gezilecek Yerler: Elazığ’da Nereye Gidilir?
29 Şubat 2020
Doğu Anadolu Bölgemizin Yukarı Firat Bölümü’nde yer alan Elazığ, Milattan Önce 3000li yıllarda kurulduğu düşünülen Harput kentinin bölgesinde kurulmuştur. Bu sebeple uzun yıllar boyunca Harput adıyla
Diyarbakır'da Gezilecek Yerler: Diyarbakır'da Nerelere Gidilir?
Diyarbakır'da Gezilecek Yerler: Diyarbakır'da Nerelere Gidilir?
12 Şubat 2020
Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve ülkemizin en güzel ve en lezzetli şehirlerinden biri. Dicle Nehri kıyısında milattan önce 3000 yıllarında kurulan şehir, birçok medeniyete ev sahip

Diyarbakır Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (74)
İyi (11)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%87
%13
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
85 Değerlendirme
C*** B***
9 Ağustos Perşembe
Maç için milli takım ile gitmiştik, 2 gün kaldık gezme fırsatım olmadı ama çok güzel gözüküyor sokakları
N*** T***
1 Ağustos Çarşamba
Rengarenk bir şehir, kesin gidin görün bizim izmirden farksız
Y*** H***
22 Temmuz Pazar
Şiveleri çok değişik istanbuldan gittiğimiz için yabancılık çektik gibi biraz
M*** A***
2 Haziran Cumartesi
Doğunun en büyük şehri sanırım burası yada bana öyle geldi gez gez bitmedi ayaklarımı hissetmedim
E*** A***
7 Kasım Çarşamba
Kamp için gitmiştik, biz çok keyif aldık çok güzeldi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Diyarbakır Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 14.08.2020 04:27:04 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Diyarbakır, (DIY)
DIY
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531