1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

İran
Uçak Bileti

Nüfus
80 Milyon
Başkent
Tahran
Para Birimi
İran Riyali (IRR)
Zaman Dilimi
GMT +3:30
Telefon Kodu
+98
Resmi Dil
Farsça
Ort. Yemek Fiyatı
10.000 IRR
Ort. İçecek Fiyatı
3.000 IRR
İstanbul - Tahran Uçuş Süresi
2 Saat 56 Dk
İstanbul - Tahran Uçuş Mesafesi
2.058 Km
Tahran

En Ucuz Türkiye - İran Uçak Seferleri

Ankara - Tahran
Pegasus
11 Ağu 2019
Antalya - Tahran
Atlasglobal
17 Tem 2019
31 Tem 2019
Adana - Tahran
Pegasus
03 Ağu 2019
Van - Tahran
Pegasus
12 Ağu 2019
İstanbul - Meshed
Türk Hava Yolları
25 Tem 2019
İstanbul - Tebriz
Türk Hava Yolları
21 Tem 2019
Ankara - Tebriz
Türk Hava Yolları
10 Ağu 2019
İstanbul - Shiraz
Türk Hava Yolları
01 Ağu 2019
Van - Tebriz
Türk Hava Yolları
01 Ağu 2019

En Ucuz İran Kalkışlı Uçak Seferleri

26 Tem 2019
Tahran - İzmir
Atlasglobal
31 Tem 2019
Tahran - Ankara
Pegasus
07 Ağu 2019
27 Tem 2019
Tahran - Van
Pegasus
10 Ağu 2019
Tebriz - İstanbul
Türk Hava Yolları
02 Ağu 2019
Tahran - Dubai
Azerbaijan Airlines
23 Tem 2019
Tahran - Moskova
Azerbaijan Airlines
02 Ağu 2019
Tahran - Kazan
Azerbaijan Airlines
18 Tem 2019
24 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

İran Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

İran Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

İran’a Nasıl Gidilir?

İran Türkiye uçak seferleri, Sabiha Gökçen ve İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan çeşitli havayolu şirketlerinin düzenlediği uçuşlar ile gitmek mümkündür. İran’a günlük yaklaşık olarak 30 uçuş bulunuyor.

Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı’ndan, İran’a en çok uçuş yapan havayolu şirketleri; Qatar, Alegahan Airlines, Azal, UIA, Emirates, Oman Air, Iran Air,  Türk Hava Yolları, Aeroflat ve Lufthansa olarak sıralanabilir.

Ülkeye, havayolu ile seyahat yapmak isteyenler, yolculukları için gerekli olan İran uçak bileti için havalimanına gitmeden Biletall.com’dan kolayca temin edebilirler. Biletall.com’da istenilen havayolu şirketi için kolayca İran uçak bileti rezervasyon işlemleri de gerçekleştirilebilir.

Seyahat edecek olan yolcular, en popüler havayolu şirketi olan THY ile uçmak istediklerinde arama motorlarına İran uçak bileti THY yazdıklarında, Biletall.com çıkmaktadır. Biletall.com’da tüm havayolu şirketlerinin, İran uçak bileti fiyatları listelenebilir ve verdiği hizmetlerle mukayese edilerek kendilerine en uygun olanı seçebilirsiniz.

İran Vize Şartları Neler?

İran Vize İstiyor mu?
Hayır
İran Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
İran Vize Şartları

İran’a gitmek isteyenlerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için ülkedeki bazı sıkı kuralları ve kanunları bilmeleri gerekir. İran’a seyahat edecek Türk vatandaşları için vize istenmemektedir.

İran’a değişik amaçlarla seyahat edecek kişiler için İran vize istemiyor. 90 güne kadar ülkede kalabilirsiniz.

Ülkeye giriş yapmak için İran vizesi ve ücreti istenmemektedir.

İran’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

İran’da kış mevsimi, dağlık bölgelerde çok sert geçer. Hazar denizi civarı ılık geçer. Bu yüzden seyahat etmek isteyenlere, ilkbahar veya yaz mevsiminde ziyaret etmeleri önerilir.

İran Hakkında Bilgiler

İran, dünyanın en eski yerleşim yerleri arasında yer alan bir ülkedir. Tarihe yolculuk yapmak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir ülkedir. Zengin petrol yatakları olmasına rağmen uygulanan yaptırım ve ambargodan kaynaklı petrol ihraç edilememektedir. Sanayi ve teknolojik olarak gelişmeye çalışan ülkeler arasındadır.

 İran’ın Başkenti

İran’ın başkenti Tahran’dır.

İran’ın Nüfusu – İran Resmi Dili

İran’ın nüfusu 80 milyonun üzerindedir. Ülkenin resmi dili ise Farsça’dır.

İran Para Birimi

İran para birimi İran Riyali’dir. Halk kendi arasında Tümen olarak kullanır.

İran’da Saat Kaç?

İran Türkiye saat farkı 1 saat 30 dakikadır. Yani ülkemizden bir saat 30 dakika ileridedir. Türkiye’de saat 10:00 iken İran’da 11:30’dur.

İran’da Ne Ucuz? İran'dan Gelirken Ne Getirilir?

Biletall.com ile İran Türkiye ucuz uçak biletleri fiyatları fırsatlarından yararlanabilirsiniz. İran petrol kaynakları nedeniyle çok zengin bir ülkedir. Petrol ihraç edilemediği için sadece ülke içinde kullanılır ve bu yüzden ülkede benzin çok ucuzdur.

Dünyaca ünlü İran halıları bu ülkede üretilir. İpekten yapılan el dokuma halılarının ününü tüm dünyada bilinmektedir. İran’ı ziyaret edenlerin ünlü İran halısı alma imkanı bulunur. Aynı zamanda ülkede gümüş, altın ve bakır işçiliği çok gelişmiştir. El işçiliği olan bu ürünlerden alabilirsiniz.

İran Nerede?

İran’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Turistlik yerleri
• Tarih kokan şehirleri
• El işçiliği ürünleri
• İran Mutfağı
• Tarih
  1. Çok eski yerleşim yeri olan İran kültürel zengin kaynakları nedeniyle birçok turistin ziyaret ettiği bir ülkedir.
  2. Dünyaca ünlü sanat ve mimariyi görmek en eski şehirlere ayağı basmak için mutlaka görmeniz gereken bir yerdir. Meydanlar, köprüler, camiler, medreseler kesinlikle görülmeli ve bu muhteşem mimari ziyaret edilmelidir.
  3. Dünyanın en meşhur halılarının satıldığı İran halıları çok kıymetli ürünlerdir. Altın, bakır, gümüş işçiliği geliştiği için el işçiliği ürünler bulmak kolaydır.
  4. Ülkenin yemek kültürü oldukça zengin ve dünya mutfakları arasında da üst sıralarda yerini almış durumda. Et kültürünün ağır bastığı İran mutfağında kebaplar çok meşhurdur.
  5. Dünyanın en eski yerleşim yeri olması nedeniyle ülkenin her yerinde tarihi kalıntı ve eserlere rastlamak mümkün.

İran’ın En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan ulaşabileceğiniz İran en ucuz uçak bileti aramaları sonucunda, en uygun uçak biletleri ile birlikte İran’ı ziyaret etmek isteyen misafirler için ülke hakkında detaylı bilgilerde bulunmaktadır. İran Türkiye uçak bileti fiyatları artık daha ekonomik.

İsfahan

Tahran’ın güneyinde bulunan bir Selçuklu ve Safevi şehri olan İsfahan o dönemlerden kazandığı mimarı ve kültürel zenginliği hala korumaktadır. İsfahan’ın kelime manası dünyanın yarısı demektir. Şehirde birçok köprü, saray ve cami mevcuttur. Safevi hanedanlığı tarafından yaptırılan İmam cami, İran mimarisini temsil eden en güzel örnektir.

Ali Gapu Sarayı ve Sekiz Cennet Sarayı, İsfahan’ın en meşhur saraylarıdır. İmam Meydanı dünyanın en büyük 2. meydanıdır. Meydan, şah ile halkın buluştuğu bir alandı. Şimdi ise İran halkının akşam serinliğinde piknik yaptığı ve faytonlar ile tur attığı bir mekan olmuştur. Meydanın etrafında birçok dükkan ve yemek yemek için restoranlar vardır. İsfahan’da yazları sıcak ve kurak kışları sert geçer. İsfahan’a gidilecek en uygun mevsim yaz ve ilkbahardır.

Şiraz

Şiraz Zend Hanedanlığı’na başkentlik yapmıştır. Şehirde sanat, şiir, edebiyat çok gelişmiştir. İran edebiyatının 2 büyük şairi bu ilde yetişmiştir. Hafızıye ünlü şair Hafızın kabrinin bulunduğu yerdir. Ve üzerinde şiirleri vardır.

Bozulmamış bağları ile dikkat çeken Şiraz şairler şehri ya da güller şehri olarak anılır. Köklü bir tarihe sahip olduğu için birçok tarihi eser mevcuttur. Günümüzde ticaret ve sanayi şehri olarak gelişmiştir. Son zamanlarda hızla nüfusu artmıştır. Şiraz’da Kerim Han kalesi, Hafızıye, Şah-e çerağ türbesi gezilecek yerlerdir.

Tebriz

Sasani İmparatorluğu tarafından 3. yüzyılda kurulan Tebriz şehri, İpekyolu üzerinde olması nedeniyle ticaret şehri olarak anılmıştır. Şehirde birçok cennet bahçesi efsanesinden bahsedilir. Birçok imparatorluğun elinde bulundurduğu Tebriz, Yavuz Sultan Selim’in Çaldıran Savaşı ile Osmanlı topraklarına dahil edilmiştir.

Tebriz, fay hattı üzerinde olmasından dolayı birçok tarihi eser, yaşanan büyük depremler nedeniyle zarar görmüştür. Şehrin en önemli sembolü Mavi Cami’dir. Karakoyunlular döneminde inşa edilen cami, depremlerden dolayı hasar görmüş ve hala restorasyon çalışmaları sürmektedir.

Şehirde görülmesi gereken bir diğer yapı Behnam Evi şimdilerde Tebriz üniversitesinin bir bölümü olarak işlev görmektedir.

İran’da Gezilecek Yerler

Ülkeye, İran ucuz uçak bileti avantajları ile gelenler, beklentilerinin çok üstünde bir manzara ile karşılaşacaklar. Olağanüstü vakitler geçirerek, unutulmaz anlara şahit olacaklarını garanti edebiliriz.

İran’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

İran’da deniz turizmi yoktur. Şeriat ile yönetilen bir ülke olması nedeniyle halka açık alanlarda denize, havuza girmek yasaktır. Ancak otellerde otelin havuzuna girebilirsiniz. Ancak Hazar kıyısına ziyaret amacıyla gidip görebilirsiniz.

İran’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

İran’da alışveriş denilince ilk akla gelen İran halısı ve el işçiliği ürünleridir. İsfahan, Şiraz, Tahran gezilecek yerler arasındadır. Bu bölgelerde bulunan el işçiliği yapıp satan dükkanlardan satın alabilirsiniz.

İran’ın Doğal Güzellikleri

İran’ın neredeyse tüm şehirleri olağanüstü doğal güzelliklere ve çok eski bir tarihe sahiptir. Dünyanın en büyük 2. Meydanı olan İmam meydanı Unesco tarafından dünya kültür mirası listesine alınmıştır.

İran’da Gezilecek Tarihi Yerler

İran’da gezilmesi gereken çok fazla tarihi yer bulunuyor. Bunların başlıcaları; Tarih kokan ve 2 milyon yıllık bir tarihe şahitlik eden İsfahan’dır. İran’da kurulan devletlere başkentlik yapmış bu şehir tıpkı bir açık hava müzesi gibidir. İmam Meydanı, İmam Cami, Şeyh Lütfullah cami, Ali Gapu sarayı, Cuma Cami gidip görmeniz gereken yerlerden sadece birkaç tanesidir.

İran Gezi Rehberi

Gezilecek ve görülecek birçok mekâna ev sahipliği yapan İran da ulaşım imkânı da oldukça kolaydır. Benzinin ucuz olması her yeri taksi ile gezme imkanı sunar. Aynı zamanda belli başlı şehirlerde var olan metro gibi raylı ulaşım araçları ve toplu taşıma da yaygın kullanılan ulaşım araçlarındandır. Türkiye’den Tahran’a uçak seferleri vardır.

Aynı zamanda karayolu ile de seyahat edebilirsiniz. İran’da araç kiralayarak gezme size sorun çıkarabilir. Tur şirketleri büyük otobüsler kiralayarak ulaşımı sağlarlar. İran’da şehirlerarası ulaşımı sağlayan raylı sistem trenler çok rağbet görmektedir.

İran’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Sultan Kebabı
Safranlı Pilav
Nebatlı Çay
Dizi

Kebap ve et yemekleri ile ünlü olan İran mutfağını tatmak için ülkeye en ucuz İran uçak bileti alarak gelenlerin, tatları damağında kalacak birçok yemek çeşidi bulunuyor

Kırmızı Etin En Güzel Hali, Sultan Kebabı

Kuzu etinden yapılan bu kebap ete bazı baharatlar katarak harmanlanması ile yapılır. Izgara olarak pişirilir ve servis edilir. Yanında ayran ve taze meyveler ile servis edilir.

Değişmeyen Lezzet, Safranlı Pilav

Safranın gram ile satıldığı ve fiyatının çok yüksek olduğu bu baharat tam bir şifa kaynağıdır. İran mutfağında hemen hemen her yemekte kullanılır. İran mutfağının baş unsurudur. Muhteşem bir aroması olan safranlı pilavı mutlaka denemelisiniz.

Ağır Et Yemeklerinden Sonra İçilen Nebatlı Çay

İran mutfağı et üzerine dayalı bir mutfak olduğu için her yerde kebap ve şiş bulabilirsiniz. Et yemeklerinin daha rahat sindirilmesi için içlen çay nebat adı verilen içinde şifalı bitkilerin özü olan bir şeker ile içilir.

Kuzu İncikli Dizi Yemeği

Ülkemizde güvece benzeyen bu yemek kuzu eti ve nohut ile yapılan bir tür güveçtir. Kuzu incik, nohut, domates, soğan ve birçok baharatın eklenmesi ve kısık ateşte 2 saat pişirilmesi ile tüketilir.

Değişmeyen Lezzet Tavuk Pilav

Birbirine çok yakışan bu ikili her ülkede olduğu gibi İran mutfağında da çok tüketilen bir yemektir. Safranla aroma katılarak lezzetlendirilir.

İran’da Yenecek En Güzel Yemekler

 İran’da yenecek en güzel yemekler et ve et ürünlerini tadabilirsiniz. Genellikle kuzu eti tercih edilir. Et ürünleri arasında birbirinden lezzetli kebaplar ve şişler yer alır. Ayrıca yanında servis edilen safranlı pilav ve üzerine içilen bir çeşit nargile olan moka ünlüdür.

 

İran Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Bakü - Tahran 525,91 TL 1 Saat 25 Dakika
Denizli - Tahran 693,30 TL 5 Saat 55 Dakika
İzmir - Tahran 845,00 TL 6 Saat 5 Dakika
Ankara - Tahran 870,00 TL 6 Saat 5 Dakika
Antalya - Tahran 904,89 TL 6 Saat 15 Dakika
İstanbul - Tahran 921,00 TL 3 Saat 5 Dakika
Kayseri - Tahran 923,95 TL 7 Saat 25 Dakika
Adana - Tahran 936,95 TL 15 Saat 15 Dakika
Moskova - Tahran 950,68 TL 9 Saat 50 Dakika
Gaziantep - Tahran 1.005,95 TL 14 Saat 45 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek İran ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Hepsini Görmek Gerek: Türkiye’nin En Güzel Müzelerini Biliyor Musunuz?
Hepsini Görmek Gerek: Türkiye’nin En Güzel Müzelerini Biliyor Musunuz?
29 Mart 2019
Dünya’nın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan ülkemizin her köşesi buram buram tarih kokuyor. Binlerce yıl süren bu tarih hakkında çeşitli kaynaklardan bilgi edinmeniz mümkün. Tarihi canlı canl
Dünyanın En Azimli Kadın Gezginleri
Dünyanın En Azimli Kadın Gezginleri
08 Mart 2019
Dünyayı dolaşan ve bu yolda birbirinden ilginç anılara sahip olan gezginleri ve hikayelerini yazılarımıza konuk ediyoruz ancak bunların arasında kadın gezginlerin sayısı çok az. Bunun sebeplerinden en
Türkiye'den Önce Yeni Yıla Girecek Ülkeler
Türkiye'den Önce Yeni Yıla Girecek Ülkeler
20 Aralık 2018
Dünya öyle bir yer ki biz gündüz arkadaşlarımızla kafede muhabbet ederken aynı zamanda başka bir ülkede insanlar uykularının en derin aşamalarında olabiliyorlar. Ya da biz her sabah güne başlarken far
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
23 Temmuz 2018
Avrupa kıtası üzerinde keşfedilmeyi bekleyen önemli yerler arasında Balkanlar apayrı bir öneme sahiptir. Seyahat planınızı yaparken vize işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız, ülkemiz vatandaşlarından

İran Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Tebriz
Otelimiz şehir manzaralıydı gerçekten balkondan şehri bile izlemeniz yetiyor insana
Tahran
Hep üzerinden uçuyorduk bu hafta buraya gideceğiz kısmetse
Shiraz
Şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenler için vazgeçilmez bir yer bence kesin gidin
Meshed
Gerçekten büyüleyici bir şehir, otelin manzarası çok güzeldi
İsfahan
Geri dönmek istemeyeceğiniz yerlerin başında gelecektir eminim
Ahvaz
Uçakla hep üzerinden geçiyoruz, birgün gitmek kısmet olur umarım
Tebriz
Yerlilerin evinde kalmıştık, keyifliydi.
Tahran
Hatıra toplamayı ve anı biriktirmeyi seviyorsanız bir de burayı deneyin bence
Shiraz
Buranın büyüsü beni benden alıyor, 2. kez gitmiştim
Meshed
Ailem ile birlikte kurban bayramında farklılık olsun diye gitmiştik, güzeldi
İsfahan
Herşey çok güzeldi tur rehberimiz çok ilgiliydi teşekkür ederiz herşey için
Ahvaz
çocuklarımla karne hediyesi olarak götürdüm eğlence alanlarında çok eğlendik
Tebriz
Kültürü , sokakları herşeyi çok farklı imkanlar çok güzel
Tahran
Minsk sevgiliime teklif edeceğim bir şehir özellikle burayı seçtim.
Shiraz
Annemi kurban bayramı için buraya göndereceğim gitsin gezsin kadıncağız.
2
36
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İran Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:44:36
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Tahran, (IKA)
IKA
IR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948