Slovenya Uçak Bileti

Slovenya Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Slovenya Hakkında Bilgiler

Slovenya Avrupa'nın küçük ve şirin ülkelerinden biri olmakla birlikte güvenli bir Orta Avrupa ülkesidir.

Schengen vize işlemlerini tamamlayan yolcular bilet arayışına girmeye başlar. Bilet almanın kolay yolu Biletall.com'dur! Slovenya'nın başkentine İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Türk Hava Yolları'nın sabah ve akşam saatlerinde olmak üzere iki uçuşu bulunmaktadır. Ayrıca İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan çeşitli hava yolu şirketlerinin düzenlediği günlük yaklaşık olarak 50'ye yakın uçuş bulunmaktadır. Atatürk Havalimanı'ndan, Slovenya'ya çok uçuş yapan havayolu şirketleri; Adria Airways, Aeroflot, Iran Air, Polish Airlanes LOT, Türk Hava Yolları, Serbian Hava Yolları, LOT Polish Hava Yolları, Lufhansa, Aeroflot Russian Hava Yolları, Air France, KLM, Atlasglobal, Air Nmibia olarak sıralanabilir.

ülkeye, havayolu ile seyahat yapmak isteyenler, yolculukları için gerekli olan Slovenya ucuz uçak bileti ihtiyaçlarını havalimanına gitmeden Biletall.com üzerinden de kolayca temin edebilirler. Biletall.com'da istenilen havayolu şirketi için kısa sürede Slovenya uçak bileti rezervasyon işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir.

Slovenya'ya seyahat etmek isteyen kişiler, popüler havayolu şirketi olan THY ile uçmak istediklerinde Biletall.com'a Slovenya Türkiye uçak biletleri THY yazdıkları zaman, bilet satış ekranına ulaşırlar. Biletall.com'da tüm havayolu şirketlerinin, Slovenya uçak bileti fiyatları listelenebilmekte ve hava yolu şirketlerinin verdiği hizmetler arasında karşılaştırma yapılabilmektedir. Bu yolla kendinize uygun olan hava yolu şirketini kolayca seçebilirsiniz. Slovenya Türkiye uçak seferleri konusunda ziyaretçiler çok şanslıdır. Slovenya'ya, THY ucuz uçak bileti fırsatları ile de yolculuk yapmak mümkündür. Slovenya uçak bileti THY firmasından kolaylıkla satın alınabilir. Slovenya Türkiye uçak saatleri, yeri ve fiyatları konusunda ayrıntılı bilgi Biletall.com internet sitesi üzerinden öğrenilebilir.

Slovenya'ya ucuz Slovenya uçak bileti fırsatları ile gitmek isteyenlerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için daha önceden ülkenin uyguladığı vize şartlarını öğrenmeleri gerekmektedir.

Slovenya vizesi almak isteyenler için dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Slovenya Schengen bölgesi içindeki ülkelerden biri olduğundan Slovenya'ya gitmek isteyenlerin yaptıkları ticari, ziyaret ve turistik amaç taşıyan başvurular Schengen Vize şartlarına göre incelenmektedir. Yeşil, siyah ve gri pasaportlular 180 gün içerisinde kaldıkları gün sayısı 90 günü aşmamak üzere vize prosedürlerinden muaf tutulmaktadırlar.

Slovenya'da karasal iklim görülmektedir. Slovenya'da kış mevsimi, çok soğuk ve yoğun kar yağışlıdır. Don olayları sıklıkla görülmekle birlikte göllerin buz tuttuğu da bilinmektedir. Yazlar ise oldukça sıcak geçmektedir. Yılın yaklaşık olarak 64 günü sislidir. Kış aylarında sıcaklık eksi derecelere inmektedir, yaz aylarında ise 25-30 derecelerde olmaktadır. Bu sebeple Slovenya'ya seyahat etmek isteyenlere, kış mevsimi haricinde diğer mevsimlerde ziyaret etmeleri önerilir.

Slovenya mimari açıdan oldukça zengindir. ülkede Barok ve Roma mimarisine ait eserler bulunmaktadır. Slovenya oldukça yeşil bir ülkedir ve doğal güzellikleri çok fazladır. Slovenya'nın nüfusunun büyük bir çoğunluğu Katolik'tir. Ancak ülkede Müslümanlar ve Ortodoks Hıristiyanlar da bulunmaktadır. ülkenin ekonomisi güçlüdür.

Slovenya'nın Başkenti

Slovenya'nın başkenti Ljubljana'dır.

Slovenya Nüfusu - Slovenya Resmi Dili

Slovenya'nın nüfusu 2.071.252 olarak belirlenmiştir. ülkenin resmi dili ise Slovence'dir.

Slovenya Para Birimi

Slovenya, Avrupa Birliği'ne üye olduğu için ülkede para birimi olarak Euro kullanılmaktadır.

Slovenya'da Saat Kaç?

Slovenya Türkiye saat farkı bulunmaktadır. Slovenya'da yaz saati kış saati uygulaması olduğu için 1 saat değişiklik göstermektedir. Yaz aylarında Slovenya saati Türkiye saatinden 1 saat geride olmaktadır. Yani Türkiye'de saat 11.00 iken Slovenya'da saat 10.00'dır.

Slovenya'da Ne Ucuz? Slovenya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Slovenya'da Euro kullanılmaktadır. Bu nedenle Türkiye'den gidecek ziyaretçiler için Slovenya çok ucuz bir tatil seçeneği değildir. Slovenya'dan yöresel kıyafetli bebek, ejderhalı hediyelikler, dilek zili hediyelik eşya olarak satın alınabilir.

Slovenya'ya, Biletall.com'un sunduğu en ucuz Slovenya uçak bileti ile havayolu üzerinden gelecek misafirler hem hızlı hem de ekonomik bir seyahat gerçekleştirmiş olacaktır.

ülke doğal güzellikler açısından çok zengindir. Dağ, orman, mağara ve göl gezileri yapmak için Slovenya tam bir biçilmiş kaftandır.

Slovenya'da Bled Island, Hauptmannova Hisa, Cooperative Business Bank, Paraetorian Palace gibi tarihi yapıları mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Slovenya kış turizmi açısından oldukça gelişmiştir. Kranjska Gora, Vogel Ski Center, Straza Bled, Planica Nordic Centre kayak ve snowboard yapmak için olağanüstü yerlerdir.

Slovenya'ya gittiğinizde mutlaka geleneksel Sloven mutfağını tanımalısınız. Kremsnita Slovenlerin sürekli yaptığı bir pastadır. Ayrıca Sloven geleneksel keki, Zlikrofi (bir çeşit mantı), Cevapcici (bir çeşit köfte), Jota (bir çeşit sebzeli yemek), polenta (bir tür patates püresi) ve ricet (kuru fasulye ve etli bir yemek) gibi Sloven mutfağına ait yemekleri mutlaka tatmalısınız.

Slovenya'ya gittiğinizde kutsal mekanlar ve dini yerler de ilginizi çekecektir. Church Of St. George, Bled Island, Franciscan Church, Assumption Church ziayret edilebilecek dini mekanlardır.

Biletall.com üzerinden ulaşabileceğiniz Slovenya ucuz uçak bileti aramaları sonucunda, uygun uçak biletleri ile birlikte Slovenya'yı ziyaret etmek isteyen misafirler için ülke hakkında detaylı bilgilerde bulabilir. Slovenya Türkiye uçuş süresi oldukça kısadır ve Slovenya Türkiye uçak biletleri de uygun fiyatlarda bulunabilmektedir. Slovenya Türkiye uçak bileti için Biletall.com'u takip etmek size fayda sağlar. Bu şekilde en ucuz Slovenya uçak bileti karşınıza çıkabilir.

Ljubljana

Slovenya'nın başkentidir. Şehrin sokakları renkli binalarla doludur. Doğal ve tarihi güzellikleri ile büyüleyici bir şehirdir.

Bled

Göl kenarında kurulmuştur. Bisiklet yolları ile ünlüdür. Gölde kano yapılmaktadır. Kışı ise göl genellikle buz tutar. Doğal güzellikler açısından oldukça zengindir.

Piran

Denizle iç içedir. Sabahları ve akşamları sahil yürüyüşleri için oldukça uygundur. Tarihi ve doğal güzellikleri ile zengindir.

ülkeye, Slovenya ucuz uçak bileti avantajları ile gelen misafirler, beklentilerinin çok üstünde bir manzara ile karşılaşacaklar. Olağanüstü vakitler geçirerek, unutulmaz anlar yaşayacaklardır. Slovenya Türkiye uçak bileti fiyatları da kış aylarında oldukça makul olmaktadır. Slovenya Türkiye arası uçakla kaç saat diye merak edenler için süre bir saatten biraz fazladır.

Slovenya'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Slovenya deniz turizmi için çok elverişlidir. Koper, İzola, Portoroz, Piran'ı deniz turizmi için ziyaret edebilirsiniz.

Slovenya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Slovenya'nın başkenti alış veriş için elverişlidir. Biblo, yöresel kıyafetler, kristal ve cam ürünler satın alınabilir.

Slovenya'nın Doğal Güzellikleri

Slovenya'nın tüm kıyı şeridi olağanüstü doğal güzelliklere sahiptir. Plajları ve sokakları oldukça temizdir. Kış turizmi ve turizmi için pek çok alternatife sahiptir.

Slovenya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Slovenya'da gezilecek çok fazla tarihi güzellik bulunmaktadır. öncelikle ne tür bir gezi tercih edeceğinize karar vermelisiniz. örneğin turistik simgesel mekanlar gezmek istiyorsanız mutlaka Predjama Sarayı, Aziz Nikolas Katedrali, Preseren Meydanı, Ljubljana Old Town'u gezmelisiniz. Kutsal yerleri ziyaret etmek istiyorsanız mutlaka Church of St. George, Bled Island, Franciscan Church, Assumption Church'ü ziyaret etmelisiniz. Eğer kale ya da saray ziyaretlerinden hoşlanıyorsanız mutlaka Predjama Sarayı, Ljubljana Kalesi, Gewerkenegg Kalesi ve Bled Kalesi'ni ziyaret etmelisiniz.

Slovenya Gezi Rehberi

Gezip ve görülmesi gereken pek çok şehir ve mekânı barındıran Slovenya'da ulaşım imkânı da oldukça kolay ve gelişmiştir. İstediğiniz yerlere kolaylıkla gitme olanağı bulunuyor. Slovenya'da ulaşım; genellikle otobüs ile sağlanmaktadır. Şehir içinde halk otobüsleri bulunmaktadır ve öğrencilere halk otobüslerinde indirim yapılmaktadır.

Slovenya'nın başkenti olan Ljubljana'a ulaşmak için birçok ulaşım aracı seçeneği bulunmaktadır. Uçak ve otobüsle ya da özel aracınızla başkente seyahat edebilirsiniz.

Mutfağı dünyaca ünlü olan Slovenya'ya en ucuz Slovenya uçak bileti alarak gelenlerin, tatmaları gereken pek çok lezzet bulunmaktadır.

Pastanın Lezzetli Hali, Kremnista

özellikle pasta severler için Slovenlerin sıklıkla yapıp yediği bir kremalı pasta olan Kremsnita harika bir seçenek olacaktır. Mutlaka bu Sloven pastasını tatmadan ülkeden ayrılmamalısınız. Bu pasta Türkiye'de milföy hamuru olarak adlandırılan yağlı ve piştiğinde ağızda dağılan bir hale gelen hamurdan yapılmaktadır. Bu pastaya bayılacaksınız.

Kekin Farklı Hali, Sloven Keki

Eğer kek yemeği seviyorsanız, tatlı bir atıştırmalık olarak Sloven kekini de tercih edebilirsiniz. Sloven keki de halk tarafından evlerde sıklıkla yapılan bir kek türüdür. Bu keki otel restoranlarında, kafe ve pastanelerde de bulmak mümkündür. Mutlaka denemelisiniz.

Mantının Lezzetli Hali, Zlikrofi Mantısı

Bir diğer lezzet ise bir mantı türü olan zlikrofidir. Zlikrofi hamurun yoğrulması, açılması ve içinin çeşitli malzemelerle doldurulması ile yapılan bir tür mantıdır. Bazı türlerinin jambon ile de yapıldığından sipariş vermeden önce mutlaka içindeki malzemelerin sorulmasını tavsiye ediyoruz.

Etin Lezzetli Hali, Jota

Jota ise bir tür sebzeli yemektir. Soğan, sarımsak, et ve sebze ile yapılmaktadır. Bu yemekte de et olarak birçok çeşit kullanılabildiğinden sipariş vermeden önce mutlaka yemeğin ne etinden yapıldığını sormalısınız. Yemeğin görüntüsü bizdeki tas kebabına benzemektedir.

Kuru Fasulye ve Et Yemeği, Ricet

Ricet ise kuru fasulye ve etin pişirilmesi ile yapılan bir tür yemektir. Yemeğin görüntüsü bizdeki tas kebabına benzemektedir. Slovenlerin severek yedikleri yemeklerden biridir.

Slovenya'da Yenecek Güzel Yemekler

Müslümanların et konusunda dikkatli olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra deniz ürünleri rahatlıkla yenebilir. Slovenya'da yenecek güzel yemekler hamur işleri ve et yemeklerinden oluşmaktadır. Bu yemeklerin bazıları ise; Ricet, Zlikrofi, Sloven Keki, Polenta, Kremnista olarak sayılabilir.

Slovenya Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Slovenya Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Ljubljana Havalimanı
Maribor Havalimanı
Portoroz Havalimanı
flight
ba-favicon-white