Kosova Uçak Bileti

Kosova Hakkında Bilgiler

2008'de bağımsızlığına kavuşan Kosova, kullas adını verdikleri taş evleri ile tüm tatilcileri büyülüyor.

Kosova uçuşları Türkiye'nin birçok yerinden yapılıyor. Türkiye'nin neresinde olursanız olun yapmanız gereken ilk adım Biletall.com üzerinden hemen yakın tarihli Kosova ucuz uçak bileti tarifelerini incelemek.

Kosova'ya hava yolunu kullanarak gitmek isteyen seyahat severler hiç üzülmesin. Kosova uçak biletlerinin fiyatlarını ve uçuş tarihlerini planlamak için havalimanlarına gitmelerine gerek yok. Biletall.com her şeyi sizler için düşündü. Kosova'ya günlük kaç uçuş yapılıyor, hangi tarihlerde uçuş yok, erken rezervasyon nasıl yapılır gibi merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları Biletall.com'da mevcut. Hangi hava yolu şirketi ile yolculuk yapmak istiyorsanız, o hava yolu şirketinin bütün Kosova uçuşlarını il il listeleyebilirsiniz. Farklı havayolu şirketlerini karşılaştırarak size uygu olanını tercih edebilirsiniz.

Kosova uçak bileti fiyatları ile doğru bilgiyi yine Biletall.com'dan alabilirsiniz. Biletall.com'da sürekli güncellenen uçuş tarih, saat ve ücretleri tüm havayolu şirketleri ile senkronize olarak sisteme giriliyor. Uçak bileti fiyatlarını filtreleyebilir ve fiyat aralıklarını belirleyebilirsiniz. Böylece istediğiniz tüm firmaları tek seferde tarayıp Kosova uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kosova, Türk vatandaşlarının vize sorunu yaşamadan seyahat edebildiği ülkelerden birisidir.

Kosova ülkesi Türk vatandaşlara, Kosova seyahatleri süresince vize zorunluluğu getirmemiştir. Vize sıkıntılarını yaşamadan kolayca seyahat edebileceğiniz bu eşsiz ülkede gezilecek ve görülmesi gereken oldukça fazla durak var. Hiç vakit kaybetmeden Biletall.com üzerinden Kosova ucuz uçak bileti sayfasından uçuş seferlerini öğrenebilirsiniz.

Kosova yaz aylarında sıcak kış aylarında ise kar ve yağmur yağışlıdır. İklim şartlarını göz önünde bulundurursanız; yaz tatili için Nisan'dan sonra, kış aylarında tatil yapmak içinde Eylül'den sonrası, Kosova ülkesi için harika aylardır. Dilediğiniz aylarda Kosova tatilinizi planlayabilir ve Kosova uçak bileti rezervasyon işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Kışı ayrı, yazı ayrı güzel olan Kosova seyahatiniz için tüm seçenekleri bir arada bulabileceğiniz Biletall.com'dan Kosova Türkiye uçak bileti hakkında arama yaparken, bilet fiyatlarının aylara göre dağılımını da görebilirsiniz.

Sırplar'ın, Arnavutlar'ın ve Türkler'in bir arada yıllardır yaşadığı Kosova son yıllarda turizm sektörünün parlayan yıldızı haline geldi. ülkenin gerek siyasi tarihi gerekse doğal güzellikleri, ülke hakkında büyük bir merak uyandırıyor. Yaşayan bir tarihi merkez olan Kosova kesinlikle herkesin görmesi gerekken önemli ülkeler arasında yer alıyor.

Kosova'nın Başkenti

Kosova'nın başkenti Priştina'dır. Priştina, eski adıyla Prizen Kosova'nın kalabalık ve de tarih kokan yerlerindendir. Priştina' da Unesco'nun koruduğu Gracanica Köyü'ne de ev sahipliği yapıyor.

Kosova Nüfusu-Kosova Resmi Dili

Kosova ülkesinin nüfusu yaklaşık olarak 1.816 civarlarındadır. çok milletli bir ülke olan Kosova'da yıllardır süren bu beraberlik, ülke genelinde farklılığı bir zenginlik olarak yakalamanıza fırsat tanıyor. Kosova resmi dili ise; Arnavutça ve Sırpça'dır.

Kosova Para Birimi

Kosova para birimi Euro'dur.

Kosova'da Saat Kaç

Kosova ile Türkiye arasında bir saatlik bir zaman farkı mevcuttur. Kosova'da saat sabah 8 iken, Türkiye'de saat sabah dokuzu gösterir. Kosova Türkiye arası uçakla kaç saat diye merak ediyorsanız eğer, aktarmalı bir uçuş tercih ederseniz, 4 saat civarında aktarmasız bir uçuş tercih ederseniz ise 1 saat 20 dakika civarındadır.

Kosova'da Ne Ucuz? Kosova'dan Gelirken Ne Getirilir?

Kosova'da Euro kullanıldığı için biraz pahalı gelebilir hediyelik eşyaları. Ancak bazı şehirlerde turistlik hediyelikler oldukça uygun fiyata satılıyor. Bu şehirlerin başında İpek ve Yakova şehirleri geliyor. Tabi Priştina'nın da yerel hediyelikleri cebinizi yakmayacak kadar uygun fiyata. Kosova'da genellikle el işçiliğine dayalı hediyelikler ile karşılaşmanız olası. Tel işçiliğinin yanı sıra ahşap oyma sanatında da oldukça ilerlemiş olan Kosovalılar, bu ürünleri geniş bir yelpazede sizlere sunuyor.

Kosova'ya tatile çıkmanız için o kadar çok sebep var ki, bunlardan önemlisi ise tarihi bir şehir olması. Bunun yanı sıra Kosova Türkiye uçak biletleri Biletall.com'da oldukça uygun fiyata satılıyor. Bu fırsatı kaçırmadan hemen online biletinizi ayırtın.

Kosova gezinizin çoğunda karşınızı kullas adı verilen taş evler çıkacak. Evlerin muhteşem mimarisine inanmayacaksınız. Tarihi dokuyu asla zedelemeyen Kosova halkının büyük bir çoğunluğu hala bu yöresel taş evlerde oturmaya devam ediyor. Taş evlerin bir biri ile iç içe geçmiş ahenkli yerleşim planına hayran kalıcasınız. Tamamen doğal taşlarla örülmüş olan bu evler, Kosova'nın şehir dokusunu sizlere kısaca özetliyor. Daha fazla vakit kaybetmeden Biletall.com'da yer alan uçuş tarifelerini karşılaştırıp, size uygun en ucuz Kosova uçak bileti bitmeden alabilirsiniz.

Kosova'ya gelmişken, başkent Prizren'de bulunan Prizren Taş Köprü'nün, Kalesi'nin Sırp Ortodoks Kilisesinin ve Yanmış Sırp Evlerinin mutlaka resmini çekmelisiniz. Gerçek tarih barındıran bu mekânlar anılarınız arasında kalmalı.

Kosova'da nereye baksanız mimari bir şaheser ile karşılaşmanız olası. Hal böyle olunca da eski taş evler müzeler ve sergi salonları haline getirilmiş. Taş evlerin içi ayrı dışı ise ayrı dünyaları barındırıyor.

Kosova Balkanlar'ın önemli ülkelerinden birisi olması dışında Türk gelenek ve görenekleri ile de oldukça büyük benzerlikler taşıyan bir ülkesidir. özellikle Balkan Mutfağını tadınca asla yabancılık çekmeyeceksiniz. Zengin ve farklı tatları da içinde barındıran Kosova lezzetlerini unutamayacaksınız.

Bilindiği üzere Kosova yakın zamanda özgürlüğüne kavuşmuş bir ülkedir. 2008' de bağımsızlığını ilan eden Kosova, tarih boyunca birçok devlete ev sahipliği yapmıştır. 1999 yılı itibari ile NATO desteği ile yola devam eden Kosova sonunda Sırbistan'ın boyunduruğu altından kurtulmuştur. Ve bunca şeyi atlatıp hala tarihi ve de doğal güzellikleri korumayı başaran Kosova, görenleri kendisine âşık edecek ülkeler arasında yer alıyor. Tarihe ve farklı kültürlere meraklıysanız eğer; Kosova Türkiye uçak bileti fiyatları sizi mutlu edecek. çünkü İstanbul uçuşlu seferlerde uçak biletleri erken rezervasyon ile ayırtılırsa büyük indirimler söz konusu olabiliyor.

Kosova'nın güzel şehirleri Yakova ve Prizren şehirleridir. çok turist akımının yaşandığı illerden olan bu iki yerleşim yeri, farklı mekânları ile sizleri adeta hayal dünyasına götürecek. Balkanların o muhteşem zengin kültürünü an ve an yaşayacağınız bu şehirlerden ayrılmak istemeyeceksiniz. Zengin kültürleri araştırmayı seven tatil severler şimdiden yerlerini ayırttılar bile. Eğer sizlerde Kosova tatiliniz için harekete geçmek istiyorsanız, Kosova Türkiye uçak seferleri başladı.

Yakova

Yakova belki değer balkan ülkeleri arasında kendisini iyi geliştiren şehirlerden birisidir. Kosova'da savaş esnasında çok hasarı Yakova şehri almıştır. Ancak geçen zaman ile birlikte Yakova'da çok şey değişti. Şimdilerde turizm sektörünün önemli mekânlarına ev sahipliği yapmakta olan Yakova'da gece ayrı gündüz ayrı alternatifler sunana mekânlar oldukça çok misafir ağırlıyor.

İpek

İpek şehri Kosova ‘nın doğusunda yer alıyor. Bu şehir sakinliği seveler için adeta tek adres. Hem doğa hem de huzuru arayan her tatilcinin bu uçsuz bucaksız şehirde kendi duyguları içerisinde kaybolması kaçınılmaz.

Kosova aslında yedi şehri bir arada bulunana yüz ölçümü olarak küçük ancak tarih ve kültürel değerler olarak oldukça zengin bir yapıya sahip bir Balkan ülkesidir. Kosova'da araba kiralayarak tüm şehri gezebilirsiniz. Araba kiralayarak hem görmek istediğiniz tüm mekânları gezebilir hem de güzel doğası ile iç içe bir tatil geçirebilirsiniz.

Kosova'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Kosova'da daha çok el beceresine dayalı emek verilerek yapılmış ürünler bulabilirsiniz. özellikle oyma sanatını icra eden sanatçılar yaptıkları her bir figürün hikâyesini anlatarak sizleri büyülüyor. Bunun dışında Kosova Türkiye uçuş süresi kısa olduğu için yöresel yiyeceklerden de satın alabilirsiniz. özellikle peynirleri bir harika.

Kosova'nın Doğal Güzellikleri

Kosova yeşili ve dağ eteklerindeki farklı çiçek türleri ile görenleri kıskandıran bir ülke. Karsu eteklerindeki konaklama mekânları ile de göz dolduran Kosova'dan geri dönmek istemeyeceksiniz. özellikle uçaktan indiğiniz ilk gün Kosova ile Türkiye arasında saat farkı az olduğu için asla rahatsız olmayacaksınız ve bütün günün tadını çıkartabileceksiniz.

Kosova'da Gezilecek Tarihi Yerler

Kosova'da gezilecek tarihi mekân sayısı oldukça fazla olduğu için bütün zamanınızı iyi değerlendirmelisiniz. Dolayısıyla Kosova Türkiye uçak saatleri ile ilgili arama yaparken zamanı iyi değerlendirmenizde fayda var. Uçuş saatini ne kadar iyi ayarlarsanız, gezilecek o kadar fazla yere zaman ayırabilirsiniz. özellikle eki cami ve medreseleri gezerken fark edeceksiniz ki taş evlerin yapım tarzları ile medreselerin yapım tarzları arasındaki benzerliğin ve uyumu muhteşem.

Kosova Gezi Rehberi

Kosova sanıldığının aksine oldukça iyi bir yaşam standardına sahip ve gelişmekte olan bir Avrupa Birliği üyelerindendir. Dolayısı ile tüm ülke olarak savaşın hazin kalıntılarını üzerinden atmış ve yerli yabancı tüm turistleri ayarlayabilecek kapasiteyi oluşturmuştur. çoğunluğun Türkçe konuştuğu bir halka sahip olan bu ülkede asla yabancılık çekmeyeceksiniz. Ayrıca Kosova Türkiye saat farkı bir saat olduğu için gün içerisinde de çok büyük bir farklılık yaşamayacaksınız.

Kırmızı Etin Güzel Hali, Pleskavice

Kosova yerel lezzetlerinin ilk sırasında gelen pleskavize, bildiğimiz satır kıyması ile yapılan yoğun kaşarın hâkim olduğu bir köfte çeşididir. Deneyenlerin Türkiye'ye geldikten sonrada yemek isteyeceği unutulmaz bir lezzet.

Bu Salatada Her Şey Var, Kosova Usulü Deniz Mahsullü Salata

Salata severlerin dikkatini ilk bakışta çeken Kosova usulü deniz mahsullü salata da yer alan somonun tadını daha önce somon yiyenler bile tanıyamayacak. Farklı bir tarif ile sofralara getirilen somon oldukça lezzetli.

Et Yemeyenler İçin, Pirinçli Sebze Şiş

Et yemeyen ve tercih etmeyen tatilcilerde unutulmamış. Kosova'da pirinç ile yapılan sebze yemekleri oldukça iyi. özellikle sebzeli şişi denmelisiniz. Altında pirinç. Pilavı ile tabakta servis edilen sebzeli şişi daha önce yemediğinize pişman olacaksınız.

Böylesini Denemediniz, Trileçe

Trileçe oldukça güçlü ve besleyici bir tatlıdır. Birçok süt çeşidinin karışımı sonucu elde edilen trileçe pek bilinmese de aslında bir Kosova tatlısıdır.

Dünyanın Güzel Payı, Fli

Kosova tatlı ve tuzlu tüm hamur işleri ile sık sık adından söz ettirse de bunların yanı sıra fli adını taşıyan ve bildiğimiz pay ile turtaya benzeyen bir tatlıları var. Tüm Kosova gezinizin ardından fli tatlısını da yemeden tatilinizi bitirmeyin.

Kosova'da Yenecek Güzel Yemekler

Kosova'da yenecek lezzetli yemekler et ve hamur işi yemekleridir. Mutlaka Kosovalı kadınların yaptığı böreklerin tadına bakın.

Kosova Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Kosova Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Pristina Havalimanı

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white