1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Sinop Uçak Bileti

24 Ağustos
Bugün
Rüzgarlı
25°C
25 Ağustos
Yarın
Güneşli
25°C
26 Ağustos
Pazartesi
Güneşli
24°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Sinop Şehri En İyileri
  • Plajlar
  • Erfelek Tatlıca Şelaleleri
  • Sinop Mantısı
Sinop

En Ucuz Sinop Yurtiçi Uçak Seferleri

15 Eyl 2019
Ankara - Sinop
Pegasus
21 Eyl 2019
İzmir - Sinop
Pegasus
17 Eyl 2019
Antalya - Sinop
Pegasus
17 Eyl 2019
Sivas - Sinop
Pegasus
12 Eyl 2019
Ordu - Sinop
Pegasus
19 Eyl 2019
Samsun - Sinop
Pegasus
17 Eyl 2019
Adana - Sinop
Pegasus
18 Eyl 2019
Kayseri - Sinop
Türk Hava Yolları
10 Eyl 2019
Trabzon - Sinop
Pegasus
18 Eyl 2019

En Ucuz Sinop Yurtdışı Uçak Seferleri

Berlin - Sinop
Pegasus
29 Ağu 2019
21 Eyl 2019
Viyana - Sinop
Türk Hava Yolları
25 Ağu 2019
Paris - Sinop
Pegasus
21 Eyl 2019
Lyon - Sinop
Türk Hava Yolları
31 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Sinop Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Sinop Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Sinop Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Sinop Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 TL

Sinop’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Sinop uçak bileti kullanarak Sinop'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Sinop’ta kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim yaz aylarıdır. Ancak bahar aylarında da farklı bir güzelliği olan il, ziyaretçiler için rengarenk bir karşılama hazırlamaktadır. Doğal güzelliğin zevkine varmak için bahar ayları da tercih edilebilir.

 

Sinop Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Sinop uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 30 TL

Havalimanından Sinop kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Havaş otobüsleridir. Sinop Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 10 dakika sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenlenmektedir. Sinop merkezinden ise; uçuşlardan 90 dk. önce Sinop cezaevi önünden kalkmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,50 TL

Toplu taşıma ile havalimanından Sinop şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Şehir merkezindeki otogar ve cezaevi gibi noktalarla, şehir dışı sayılabilecek Toki konutlarından geçen otobüsler ile şehir merkezine yarım saat gibi bir sürede ulaşmak mümkündür. Havalimanından ortalama süre: 30 dakika Havalimanından uzaklık: 8 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 TL

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Şehir merkezine 8 km. uzaklıkta olduğundan taksiler sabit ücretle şehir merkezine kadar ulaştırıyor.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yol

Sinop Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Sinop'ta havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Sinop Havalimanı'dır. Sinop uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular Sinop Havalimanı'nı kullanmaktadır.

Sinop Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 8 km olduğu için havalimanından kent merkezine 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı sadece iç hatlar terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için kafe, büfeler, araç kiralama ofisleri ve bekleme salonu bulunmaktadır.

Sinop Hvaalanı'nda dış hatlar terminali bulunmamaktadır.

Sinop’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Sinop uçak bileti avantajlarından yararlanarak Sinop’a gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel lezzeti olan Sinop mantısıdır.
  2. Şehir ile özdeşleşmiş yerlerden birisi de Sinop Akliman’dır. Sadece mükemmel görüntüsü için bile Sinop'a gidecek bir sebebiniz bulunmaktadır.
  3. Sinop'un sembolü olan "Hamsilos Koyu" aynı zamanda mutlaka görülmesi gereken, dünyanın saklı güzelliklerinden biridir. Küçük cennettir.
  4. Sinop; kalesiyle, müzesiyle, mağara ve dini yerleri ile tam bir tarih ansiklopedisidir.
  5. İl merkezine 2 km olan bu plaj adının ince simsiyah volkanik kumundan almıştır. Bazı rahatsızlıklara da iyi geldiği söylenmektedir. Ayrıca; kamu ve özel sektöre ait tatil köyü, otel karavan, kefe, restoran ve çadır yerleri bulunmaktadır.

Sinop Hakkında

Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Sinop; güneyi Çorum, batısı Kastamonu, güneydoğusu Samsun, kuzeyi ise Karadeniz ile çevrilidir. Şehrin güneydoğusunda iç liman, kuzeybatısında Akliman yer almaktadır. Liman şehri olarak da anılmaktadır.

Sinop iklim olarak; batı ve doğu Karadeniz iklim özelliklerinin iç içe geçtiği bir yöredir. İlde yıl boyunca sürekli esen bir rüzgar esintisi vardır. İlin kuzey kesimi yağışlıdır. Doğu tarafında da iklim yazın belli bir dönemi dışında nemli ve yağışlıdır. Sinop ilinin ekonomisi; tarım, balıkçılık, hayvancılık ve ormancılığa dayanmaktadır.

İlde en çok tarla tarımı yapılmaktadır. Sebze ve meyve ihtiyacını kendisi karşılar. Kestane, kiraz, muşmula ve kızılcık gibi üretimleri diğer illere de satışa sunmaktadır. Tarım ürünleri ise; pirinç, buğday, arpa, tütün, fasulye ve şekerpancarıdır. Boyabat ilçesinin ise pirinci meşhurdur. Yanı sıra keten üretiminin de ayrı önemli bir yeri vardır.

Sinop’ta hayvancılık daha müsait bir alana sahiptir. Küçükbaş, büyükbaş ve hatta kümes hayvanları yetiştirilmektedir. Ayrıca; arıcılık da vardır. Sanayi alanında da bir çok fabrikaya sahip olan ilimiz, ormancılıktan da gelir sağlamaktadır.

Son derece renkli bir şehir olan Sinop'a gittiğinizde gezilecek yerleri, yöresel yemekleri, yemyeşil ormanları ve masmavi denizi ile tatilinizin nasıl bittiğini anlayamayacaksınız.

Sinop Fotoğraf Galerisi

Sinop Nerede?

Sinop Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Sinop'ta şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı belediye otobüsleri (dolmuş). Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği için Sinop halkı diğer ulaşım araçlarına göre Dolmuşları tercih etmektedir. Havalimanına inen yolcular Sinop cezaevi ve TOKI hattını kullanarak havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin bulunduğunu da belirtelim. Yanı sıra; araç kiralama ile de konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz.

Sinop’da Gezilecek Yerler

Erfelek Tatlıca Şelaleleri
Sinop Metropol AVM
Sinop Müzesi
Sinop Cezaevi
Akgöl
Doğal Bir Keyif İçin En Doğru Adres: Erfelek Tatlıca Şelaleleri

Ulaşımı oldukça kolay olan bu şelale, 28 ayrı irili ufaklı sıralanmış şelalelerin bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. Yeşilin en canlı tonu ile mavinin en göz alıcı şeklinin buluştuğu, doğal bir güzellik olan bu yerde gezmeye doyamayacaksınız. Ayrıca kahvaltı ve mangal keyfi yapmak için de yerleri bulunmaktadır. Yanı sıra en üstlere çıkıldığında; fiyatları oldukça uygun, çeşitli gözlemeler ve ayranla buluşacaksınız.

Alışveriş mi? Sinop Metropol Alışveriş Merkezi

Alışveriş tutkunları için Sinop'ta birbirinden farklı özelliklerde alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu merkezlerden birisi de şehir merkezinde yer alan Sinop Metropol Alışveriş Merkezi'dir. İçerisinde çok sayıda mağaza bulunan alışveriş merkezi, aynı zamanda ziyaretçilerinin yeme ve içme isteklerini karşılayabilecek önemli markalara ait restaurant ve kafelere de ev sahipliği yapmaktadır.

Sinop Müzesi

Tarih öncesi çağlardan Sinop'ta kalan, tarih kalıntıları bu müzede bir araya getirilmiştir. Bir çok ayaklı ayaksız vazolar, kupa, testi, takılar, cilalı taştan balta, kemik aletler, bronz iğne ve mızrak uçları müze içindeki tarihtir.

Sinop Cezaevi

Birçok kişinin adını duyduğu belki de merak ettiği yerdir Sinop cezaevi. Dizilere ve filmlere bile konu olan bu yer her ne kadar üzücü bir geçmişe sahip olsa da ilin en bilindik yeridir. Bir dönem Anadolu Alkatrazı olarak ta bilinen kapalı cezaevi 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilmiştir ve ziyaretçileri tarafından oldukça rağbet gören bir yer olmuştur.

Harikalar Diyarı Akgöl

Sinop’un Ayancık ilçesinin güneyinde yer alan Akgöl, çevresindeki köknar ormanları içinde akan iki çayın birleşerek meydana getirdiği göldür. Yeşilin maviyle dansını izlemek istiyorsanız muhakkak ziyaret etmelisiniz. Turkuaz hiç bu kadar güzel, yeşil ise hiç bu kadar canlı olmamıştır.

Sinop’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Nokul
Sinop Mantısı
Katlama
Sinop Denince Akla Gelen Lezzet: Nokul

Sinop’a özgü bir lezzet olan nokul; ister kıymalı, ister üzümlü, cevizli yada tercihen ıspanaklı yenilebilir. Sinop uçak bileti olanakları ile sadece Nokul yemek için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Bu Da Farklı Lezzet: Sinop Mantısı

Sinop’un farklı tattaki yemeklerinden birisi de mantıdır. Özel tarif ve yöntemlerle hazırlanan Sinop mantısı, yiyenlerin damağında unutulmaz bir tat bırakmaktadır.

Islama

Sinop'a geldiyseniz ıslama yemeden dönemezsiniz. Geleneksel lezzetlerinden birisidir. Tavuk, ceviz ve un ile ortaya çıkan bir lezzettir.

Kente Özel Lezzet: Katlama

Hamur işi sevenlerin mutlaka tüketmesi gereken yiyeceklerden birisi de Katlamadır. Eski Tatar geleneklerinden gelen ve Sinop’ta hayat bulan katlamayı kesinlikle denemelisiniz.

Konaklama İçin Sinop Otel Seçenekleri

Ucuz Sinop uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Sinop'a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Sinop Mola Otel

Sinop merkezde yer alan Mola Otel, 3 yıldızlı otel arayan ziyaretçiler için en önemli seçeneklerden birisidir. Şehir merkezinde bulunan otel, kentin önemli noktalarından birisi olan sahildedir. Otelde; muhteşem Karadeniz manzara eşliğinde güzel bir dinlenme sizleri bekliyor. Otel havalimanına 7 km uzaklıktadır.

Camiikebir Mahallesi Derin Boğaz Ağzı Sk. No: 34
Otel Bossinop

Sinop'un 3 yıldızlı otellerinden birisi de Otel Bossinop’tur. Şehir merkezinde yer alan otelin havalimanına olan uzaklığı ise 6 km civarındadır. Müşterilerine kaliteli hizmetler sunan otelin yemekleri oldukça lezzetlidir. Yanı sıra; Sinop’un bütün tarihi yapıları da manzarasıdır.

Yeni Mahalle Atatürk Caddesi Uğur Mumcu Meydanı No:37
Antik Otel

Sinop Havalimanı'na 4,2 km mesafede olan otelden havalimanına araçla 10 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabiliyor. Müşterilerine plaj ve iskelesiyle ayrıcalıklı hizmet sunmaktadır. Ayrıca; otelin bünyesinde 700 parça eserin sergilendiği arkeoloji müzesi de bulunmaktadır. Sinop uçak seyahati ile kente giden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Gelincik Mah. Ordu Cad. No:33

Sinop Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Sinop 159,49 TL 1 Saat 15 Dakika
Ankara - Sinop 267,48 TL 10 Saat 45 Dakika
İzmir - Sinop 286,48 TL 13 Saat 50 Dakika
Denizli - Sinop 308,38 TL 10 Saat 45 Dakika
Balıkesir - Sinop 335,18 TL 2 Saat 30 Dakika
Antalya - Sinop 340,48 TL 11 Saat 50 Dakika
Sivas - Sinop 343,38 TL 11 Saat 25 Dakika
Ordu - Sinop 358,38 TL 13 Saat 20 Dakika

Sinop İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

09:00 Saat
Kayseri - Sinop
Otobüs Bileti
130 TL
İncele 25 Ağu 2019
09:30 7-8 Saat
Ankara - Sinop
Otobüs Bileti
100 TL
İncele 25 Ağu 2019
12:00 Saat
Sivas - Sinop
Otobüs Bileti
110 TL
İncele 25 Ağu 2019
16:15 Saat
Amasya - Sinop
Otobüs Bileti
75 TL
İncele 25 Ağu 2019
19:00 2-3 Saat
Samsun - Sinop
Otobüs Bileti
35 TL
İncele 25 Ağu 2019
21:00 9-10 Saat
İstanbul - Sinop
Otobüs Bileti
145 TL
İncele 25 Ağu 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Sinop ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
10 Haziran 2019
Bahar gelmişken kim ister bir mekana kapanıp kalmayı! Peki bu müze sevdamızın sonu mu olacak? Tabii ki hayır. Açık hava müzeleri ile hem havanın hem de müzelerin keyfini çıkaracağız! Kröller-Müller M
Uçuş Sırasında Kulak Ağrısı Neden Olur? Nasıl Önlenir?
Uçuş Sırasında Kulak Ağrısı Neden Olur? Nasıl Önlenir?
23 Ocak 2019
Daha hızlı olması ve bu sayede zaman tasarrufu sağlaması nedeniyle uçak yolculuğunu tercih edenlerin sayısı her geçen gün daha da artıyor. Aynı zamanda eğer pencere kenarındaysanız eşsiz bir manzara d
İstanbul Havalimanı'nda Wifi Var Mı ?
İstanbul Havalimanı'nda Wifi Var Mı ?
05 Aralık 2018
İlk aşaması 42 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan dünyanın en büyük havaalanının açılışı, herkesin merakla beklediği ve Türkiye’nin gündeminde fazlasıyla duran bir haberdi. Bunda açılışın rekor sürede
Gezginlerin Sosyal Ağlar Üzerindeki Görsel İçerik Paylaşımlarının Başlıca Motivasyonları
Gezginlerin Sosyal Ağlar Üzerindeki Görsel İçerik Paylaşımlarının Başlıca Motivasyonları
28 Ağustos 2018
Sosyal medya kullanımı artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. İnsanlar gündelik yaşantılarında ya da özel anlarında yaşadığı olayları, anlık durumlarını, yedikleri yemekleri ve özelli

Sinop Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Herşey çok güzeldi bir ay kaldım muhteşem ötesi bir şehir
Kesinlikle öneriyorum gidin, görün , gezin.
2 gün yağmur yağdı pek gezemedik ama yine de çok güzeldi teşekkür ederiz.
Psikolojik olarak burası insanın içini açıyor gerçekten çok güzel bir yer.
Sinop'u anlatmaya gerek yok, herkes kalitesini biliyor o şehrin
güzel bi şehir olsada insanları yabancıları pek sevmiyor
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sinop Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

24.08.2019 04:40:48
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Sinop, (NOP)
NOP
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=42194
/
42194