Samsun Uçak Bileti

Samsun Hakkında Bilgiler

Samsun, Karadeniz Bölgesi'nin büyük şehirleri arasında yer alır. Bu şehir aynı zamanda Türkiye'nin de büyük on altıncı şehridir. Nüfusunun da fazla olması bu şehirde uçuş ağı son derece geniş bir hava meydanı yapılmasını zorunlu kılmıştır. Bu hava meydanı da hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlara açıktır.

Buna ek olarak Samsun hem yaşanmak hem de gezilmek için çok güzel bir şehirdir. Gerçekten gerek denizi, gerek turistik yerleri yönünden Karadeniz turlarının da pek çoğunun başlangıç noktasıdır.

Samsun denildiği zaman akla gelen durumlardan bir tanesi de Samsunspor'dur. Karadeniz insanının spora olan merakı halihazırda pek çok kimse tarafından bilinir, ancak Samsun ve Trabzon bu gibi konularda her daim bir adım önde olmayı başarmıştır. Nihayetinde Samsun şehrinde bulunan liman, sanayi tesisleri, üniversite ve ticaret merkezleri de bu şehri apayrı bir cazibe merkezi haline getirmek adına yeterli olmuştur.

Ayrıca belirtilmesi icap eder ki, Samsun sahil şeridi boyunca kurulmuş uzun bir şehirdir. Yani dairesel bir yapı mevcut değildir. Samsun uçak biletisatın almış olan gezginlerin de muhakkak ki iklim hakkında tedbirli olmaları icap eder. Her ne kadar yaz mevsiminde olmasa da bu şehir yılın pek çok zamanı yağmurludur.

Samsun Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Samsun Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Samsun Çarsamba Havalimanı 23 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white