1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

American Airlines American Airlines
Uçak Bileti

"The New American Is Arriving!"
Kuruluş Tarihi
1926
Firma Merkezi
Teksas
Firma Kısaltması
AA
IATA Kodu
AA
Uçak Sayısı
947
Uçtuğu Şehir Sayısı
26
Çağrı Merkezi
Ort. Kullanıcı Puanı
4,8/5
American Airlines

American Airlines Popüler Uçak Seferleri

Atlanta - Chicago
Uçak Bileti
05 Eki 2019
Minneapolis - Chicago
Uçak Bileti
05 Eki 2019
Los Angeles - Chicago
Uçak Bileti
05 Eki 2019
Miami - Washington
Uçak Bileti
06 Eki 2019
Miami - New Jersey
Uçak Bileti
05 Eki 2019
New York - Washington
Uçak Bileti
08 Eki 2019
Cancun - Miami
Uçak Bileti
25 Eyl 2019
Miami - Cancun
Uçak Bileti
27 Eyl 2019
New York - Seattle
Uçak Bileti
01 Eki 2019
25 Eyl 2019
Seattle - New York
Uçak Bileti
01 Eki 2019
Denver - Mexico City
Uçak Bileti
27 Eyl 2019
Mexico City - Denver
Uçak Bileti
25 Eyl 2019
30 Eyl 2019
Pekin - Seattle
Uçak Bileti
20 Eyl 2019
Detroit - Amman
Uçak Bileti
05 Eki 2019
Phoenix - Ankara
Uçak Bileti
26 Eyl 2019
San Diego - Antalya
Uçak Bileti
01 Eki 2019
Guayaquil - İstanbul
Uçak Bileti
03 Eki 2019
02 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

American Airlines Hakkında

American Airlines; dünyanın 3. en büyük havayolu ittifakı olan Oneworld isimli ittifakın kurucu üyelerinden biridir. Şirket; transatlantik pazarında, British Airways, Cathay Pasific, Iberiave Finnair ve Japon Havayolları'nın yaptığı transferleri, tarifeli uçuşları ve servisleri koordine eder. Şirket, bölgesel hizmetlerini, American Eagle markası adı altında yan kuruluşlar tarafından işletmektedir.

1926 senesinde kurulan American Airlines; Dallas-Fort Worth, Chicago-O'Hare, Miami, Los Angeles, New York-JFK, New York-LaGuardia, Charlotte, Philadelphia, Washington ve Phoenix-Sky Harbor'da olmak üzere 10 tane merkeze sahiptir. Ana bakım üssü Tulsa Uluslararası Havalimanı'nda bulunuyor. Dallas-Fort Worth Uluslararası Havalimanı, şirketin en büyük yolcu taşıma merkezi olarak biliniyor. Bu noktada, yılda ortalama olarak 45 milyon yolcuya hizmet veriliyor.

Şirket; bölgesel, iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere farklı bölgelere çok sayıda düzenli seferlerine 1926 yılından beri devam etmektedir.

American Airlines Online Check - in

American Airlines uçak biletleri için check-in işlemleri havalimanındaki ilgili gişelerden yapılabilmektedir. Ancak zaman kazanmak ve avantajlardan yararlanmak adına check-in işlemlerinin online olarak yapılması önerilmektedir. American Airlines biletlerinin online check-in sistemi uçuştan 24 saat önce kullanıma açılır. Şirket, uçuş saatine 45 dakika kalana dek check-in işlemi yapılmasına izin vermektedir.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi Ve Yemek Siparişi

American Airlines uçuşları için online check-in işlemi sırasında koltuk haritasından koltuk seçimi yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra, eğer uçuş ve bilet tipi uygunsa özel yemek siparişi de verilebilmektedir. American Airlines, yolcuları için online check-in işlemine ek olarak, gidecekleri havalimanında araç kiralama ve otel rezervasyon imkanlarını da avantajlı fiyatlarla sunmaktadır.

American Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. American Airlines; bölgesel, iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere çok yaygın bir ağda hizmet vermektedir. Bu yaygın hizmet ağını üst düzey kalite ile donatmıştır.
 2. Şirket, online hizmetlerini ve online destek hizmetini son derece geliştirmiştir.
 3. American Airlines; gelişmiş ve güvenilir bir filoya sahiptir.
 4. Şirketin pilotları dünyanın en başarılı ve tecrübeli pilotları arasından seçilmiştir.
 5. Yer hizmetlerinden, kabin içi hizmetlere kadar tüm personel en iyi hizmeti vermek adına yetiştirilmiştir.
 6. American Airlines ile yolculuk yapmayı seçen yolcular, online check-in işlemi sırasında, gidecekleri havalimanında araç kiralama ve otel rezervasyonu işlemlerini çeşitli avantajlarla yapabilirler.
 7. Müşteri sadakat programı dahilinde sunulan AAdvantage kart ile yolculara üst düzey hizmet, indirimler ve ücretsiz uçuş imkanları sunulur.

American Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

American Airlines, kendisini tercih eden yolculara, tüm hizmetleri boyunca sunduğu avantajları, bagaj hakları konusunda da sunuyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

American Airlines; yolcuları için check-in bagaj ve kabin bagajı olmak üzere iki farklı kategoride ücretsiz bagaj imkanı sunar.

Bagaj: İç hat uçuşlarında ve dış hat uçuşlarında, Economy Class ile yolculuk eden yolcuların maksimum 23 kg. olmak üzere 1 adet ücretsiz bagaj hakları bulunur. Business Class yolcuları içinse bu sınır maksimum 32 kg. olarak belirlenmiştir.

Kabin / El Bagajı: Maksimum 56 x 36 x 23 cm. boyutlarında olmak üzere 1 adet maksimum 8 kg. ağırlığında el bagajına izin verilir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Gidilecek bölgeye, ekstra bagaj miktarına ve bilet tipine göre değişen ücretler uygulanmaktadır.

Yurtdışı: Yolcuların gideceği nokta, ekstra bagaj miktarı ve bilet tipine göre 100 $ ile 450 $ arasında ücretler yansıtılır.

 • ABD Bagaj Kuralları

ABD içindeki iç hat uçuşlarında, bölgesel uçuşlarda ve dış hat uçuşlarında, tüm noktalarda uygulanan kurallar uygulanır. Ekstra bagaj ücretlendirmeleri ise bölgeler göre değişiklik göstermektedir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

American Airlines, yolcularının bagajlarına her konuda hassasiyet gösterir. Ancak bir sorun yaşandığı takdirde, kısa süre içerisinde mağduriyetler giderilecektir. Hasarlı bagaj durumlarında hasarın hizmetten kaynaklanması durumunda, yolcu rapor tutturduğu takdirde, mağduriyet giderilir. Kayıp bagaj durumlarında, yolcu hemen indiği havalimanında bulunan Kayıp Eşya Ofisi'ne başvurmalı ve rapor tutturmalıdır. Raporun referans numarası ile American Airlines internet sitesinden durumun takibi yapılabilir. Kayıp bagajın 5 gün içerisinde bulunamaması halinde, şirketin internet sitesinde bulunan ilgili form doldurulmalıdır.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

American Airlines; uçuşlarında, uçuşu tehlikeye atma ihtimali olan maddeleri taşımayı kabul etmez. Çakmak ve tüm yanıcı maddeler uçağa alınmaz. Kimyasal, yanıcı, parlayıcı, çarpıcı ve aşındırıcı maddelere izin verilmez. Silah görevi gören tüm eşyalar ve silah görünümlü eşyalar uçağa alınmaz. Bazı sıvıların ve kişisel bakım ürünlerinin uçuşa alınması için gerekli ambalajlama yapılarak prosedürlerin yerine getirilmesi gerekir.

American Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

American Airlines, kısa ve uzun süreli tüm uçuşlarında, yolcularına birbirinden lezzetli ikramlar sunmaktadır.

 • Economy Class İkramlar

American Airlines, Economy Class yolcularına, uçuş uzunluğuna göre çeşitli ikramlar sunmaktadır. Uçuş saatine göre değişen ikramların tamamı birinci kalitedir. Sıcak ve soğuk alkolsüz içecekler de ücretsiz olarak sunulur.

 • Business Class İkramlar

American Airlines, Business Class yolcularına kusursuz bir servis hizmeti sunar. Servis, karşılama içecekleri ile başlar. Business Class yolcuları, uçuş saatlerine göre farklı menü seçenekleri arasından seçim yapabilirler. Tıbbi ve özel alışkanlıklarına göre özel yemek siparişi verebilirler.

 • Özel Yemek Servisi

American Airlines yolcuları, diledikleri takdirde özel yemek siparişi verebilirler. Özel yemek siparişleri, en geç uçuştan 24 saat önce verilmelidir. Yolcular; geniş menülerden, vejetaryen yemekleri, dini inançlara özel yemekler, tıbbi ihtiyaçlara özel yiyecekler, diyabete özel yemekler, bebek ve çocuk yemekleri sipariş edebilirler.

American Airlines: Business Class

American Airlines; tüm yolcularına birinci kalite hizmet sunmaktadır. Ancak Business Class ile yolculuk eden yolcuları için üst düzey konfor imkanlarını sunmaktadır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Business Class yolcuları, deri ve son derece rahat koltuklarda seyahat ederler. Yatar pozisyona getirilebilen koltuklar, çok huzurlu bir uyku sağlar. Koltukların genişlikleri ve diz mesafeleri son derece konforludur.

 • Yiyecek, İçecek Ve İkram

Business Class ile yolculuk eden tüm yolcular, birinci sınıf aşçıların elinden çıkan geniş menüden zevk ve ihtiyaçlarına göre seçim yapabilirler. İçecek menüsünden kaliteli seçimler yapabilirler.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

American Airlines Business Class yolcuları, yolculuk öncesinde, yolculuk sonrasında ve aktarma beklerken, CIP Salonu ayrıcalıklarından yararlanabilirler. Bu salonlarda dinlenmek ve uyumak için uygun alanlar vardır. Yemek ve içecek çeşitliliği sunulur. Çocuklar ve yetişkinler için zaman geçirmek ve eğlenmek için imkanlar bulunmaktadır.

 • Diğer Özellikler

American Airlines Business Class yolcuları, şirketin müşteri sadakat programı dahilinde AAdvantage Kart avantajlarından yararlanabilirler. Bu kart sayesinde zaten ayrıcalıklı olan seyahat deneyimlerini kusursuz bir noktaya taşıyabilirler.

American Airlines: AAdvantage Card

American Airlines, dileyen müşterilerine AAdvantage Card ayrıcalıklarını sunmaktadır. Bu kart için üyelik başvurusu şirketin internet sitesinden dakikalar içerisinde yapılabilir.

Bu kart sayesinde, birçok ayrıcalıklı hizmet alınabilir. Bunun yanı sıra, biriken mil puanlarla ücretsiz bilet almak mümkündür. Bu kart ile alınan biletlerin indirimli olarak alınması da mümkündür.

American Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

American Airlines, dünyanın dev havayolu şirketlerinden biri olarak, hem bölgesel, hem iç hat, hem de dış hat seferleri düzenlemektedir. Her gün dünyanın dört bir yanına düzenli seferler yapan şirket, farklı bilet türlerinde çeşitli avantajları da sunmaktadır.

 • American Airlines Seferleri: American Airlines, Amerika içerisinde bölgesel uçuşlar konusunda dev bir firmadır. En çok tercih edilen havayolu şirketlerinden biridir. İç hatlarda ve dış hatlarda her gün sayısı artan noktalara güvenli uçuşlar gerçekleştirmektedir.
 • American Airlines Rezervasyon: American Airlines, tüm uçuşları için yolcularının işlem yapmalarını kolaylaştırmıştır. Şirketin iç ve dış hatlardaki tüm uçuşları için online olarak uçuş rezervasyonu yapma imkanı bulunmaktadır. Rezervasyonlar Biletall.com'dan gerçekleştirilebilir.
 • American Airlines Bilet Al: American Airlines şirketine ait tüm uçuşlar için bilet satın alma işlemi online olarak gerçekleştirilebilir. Online bilet satın alma işlemleri güvenli ve pratik bir şekilde Biletall.com üzerinden yapılabilir. American Airlines, online check-in işlemlerine de uçuşa 24 saat kala izin vermeye başlar.

American Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Uçuşa 24 saat kalana dek yapılan iadeler kabul edilir. İadelerde geri ödeme yapılabilmesi, bilet tipine göre değişiklik gösterir. Bazı bilet tiplerinde iade yapılamama durumu olabilir. Böylesi bir durum olan biletlerle alakalı bu bilgi satın alma işlemi sırasında yolcuya verilir.

Ücret iadesi yapılan durumlarda, bölgeye göre kesinti değişiklikleri söz konusu olabilmektedir. Business Class biletlerde iade ve iptal imkanı bulunur. Çoğu bilet tipinde, uçuş saat ve tarihinde değişikliğe belirli kurallar dahilinde izin verilir. Rota değişikliği ise yapılamamaktadır.

American Airlines Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

American Airlines, tüm uçaklarından en konforlu koltukları sunar. Tüm sınıflarda, koltuklar son derece geniş ve diz mesafesi ideal olarak tasarlanmıştır. Business Class kısmında ise konfor ciddi miktarda arttırılmış ve yatak halini alabilen koltuklar tercih edilmiştir.

 • Bebek Ve Çocuk Yolcular

American Airlines uçuşlarında, bebek başına yalnızca 1 adet bez çantası kabul edilir. 2 yaşından büyük olan tüm çocuklar için koltuk satın alınması zorunludur. 2 yaşından küçük olan bebekler kucakta seyahat edebilir. 5 yaşından küçük çocukların yalnız yolculuk etmelerine hiçbir koşul altında izin verilmez.

 • Hamile Yolcular

Hamile yolcular için mutlaka doktor raporu istenmektedir. Havayolu şirketine sunulacak olan raporun 7 günden eski olmaması gerekir. Doğumuna 1 ay veya daha az kalmış olan hamilelerin son 48 saat içerisinde alınmış olan bir raporu sunmaları şarttır. Doğumdan 7 gün önce veya 7 gün sonra yolculuk etmek isteyen kadınların doktorları tarafından tıbbi form doldurulması zorunludur.

 • Hasta Ve Engelli Yolcular

Belirli bir sağlık sorunu olan hastaların taşınması bazı kurallara bağlıdır. Bazı hastalıklar halinde kişiler uçağa kabul edilmez. Bunlara örnek olarak bulaşıcı hastalıklar verilebilir. Daha ayrıntılı bilgi, şirketin internet sitesinden edinilebilir. Engelli yolcuların rahat ettirilmesi yönünde özen gösterilir. Talep edilmesi halinde, American Airlines tarafından refakatçi hizmeti verilebilir.

 • Evcil Hayvanlar

American Airlines, A321, A321S, A321H, A320 ve A319 model uçaklarında evcil hayvanların seyahat etmelerine izin vermez. Phoenix, Tucson, Las Vegas ve Palm Springs uçuşlarına ise 1 Mayıs - 30 Eylül tarihleri arasında evcil hayvan kabul edilmez. Yolcuların gidecekleri ülkenin evcil hayvanlara dair gümrük kurallarını önceden öğrenmeleri tavsiye edilir. American Airlines uçuşlarına kedi ve köpekler kabul edilir. Ancak, yasaklı ırk listesinde bulunan bazı kedi ve köpek ırklarının uçaklara kabul edilmesi mümkün değildir. Yasaklı ırk listesine, American Airlines'ın internet sitesinden göz atılabilir. Evcil hayvanların taşımalarında, gidilecek bölgeye ve evcil hayvanın kilosuna göre değişen ücretler talep edilir. Engelli yolculara eşlik eden rehber köpekler kabin içerisinde belirli kurallar dahilinde seyahat edebilirler. Rehber köpek sıfatındaki evcil hayvanlardan ücret alınmaz.

 • Seyahat Sigortası

American Airlines, dileyen yolcuları için Allianz Global Assistance ayrıcalıkları ile istenen kapsamda sigorta işlemlerini avantajlı olarak gerçekleştirmektedir.

American Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Atlanta - Chicago 319,81 TL 1 Saat 23 Dakika
Minneapolis - Chicago 382,49 TL 1 Saat 35 Dakika
Atlanta - New York 538,92 TL 3 Saat 45 Dakika
Los Angeles - Chicago 573,84 TL 5 Saat 55 Dakika
Miami - Washington 603,48 TL 2 Saat 35 Dakika
Miami - New Jersey 642,64 TL 2 Saat 58 Dakika
New York - Washington 676,73 TL 6 Saat 34 Dakika
Cancun - Miami 740,65 TL 2 Saat 45 Dakika
Miami - Cancun 778,01 TL 40 Dakika
New York - Seattle 818,02 TL 5 Saat 59 Dakika

American Airlines İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (19)
İyi (5)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%79
%21
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
24 Değerlendirme
Uçak beklediğimizden 1 saat geç geldi ondan dolayı biraz canım sıkıldı
İstediğim içecekleri bulamadım ondan dolayı bir puan kırdım
Hiçbir pişmanlık yaşamadım fakat içecekler konusun da kendilerini geliştirmeleri gerekiyor.
Yurtdışı gezilerim de özellikle tercih ediyorum çok keyifli bir firma
Biz memnun kaldık, binecek arkadaşlara öneririrz
Personel çok ilgili ve güler yüzlü bence başarılı bir firma
Güzel hizmet güleryüzlü personel
Firma her hizmeti ile on numara
Uçakları hiç rahat değil koltuklar küçük.
Firma gerçekten kaliteli kim ne derse desin 5 yıldızı hakediyor.
Ben memnun kalmadım yemekler bana göre değildi onun dışında güzeldi
Firma gerçekten kaliteli fakat arada bir geç kalıyor
Firma gerçekten güzel hizmet sağlıyor, ben memnun kaldım.
İlk defa deneyecek olanlar denemesin benden demesi
Firma kaliteli güler yüzlü personel daha ne olsun
2
24
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com American Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. American Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 16.09.2019 05:06:22 )

Guayaquil, (GYE)
GYE
EC
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350